PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחבטות לגבי פרייבט

GodsFather
04-02-13, 09:42
היי לכם,

עומד מול 2 פורד פוקוס.

אחת מודל 2007, 125K, יד שניה. כלומר אני שלישית. בבעלות כשלוש שנים ונמכרת בעקבות שדרוג.

אחת מודל 2008, 100K, יד שלישית. כלומר אני רביעית. בבעלות כשנה וחצי ונמכרת בעקבות קבלת רכב מהעבודה.

המחיר זהה ובסה"כ מקובל עליי במסגרת התקציב והתנאים שהצבתי לי. (אני לא טיפוס המתמקח לצערי ובשני המקרים גם לבעלים יש את הזמן והכסף להחזיק את הרכב עד שיבוא הקונה הרצוי).
המצב המכני זהה. שתיהן אחרי הטיפול הרלוונטי לק"מ. שתיהן מטופלות בעקביות. יד ראשונה הייתה ליסינג.

הרבה אומרים לי שעניין הידיים יכול להשפיע הרבה יותר מעניין הקילומטרז' או השנתון, כשאני ארצה למכור ואני עלול להתקשות מאד.

השוק מוצף והרוב גם מנוהל על ידי סוחרים. במקרה הנוכחי שני המוכרים הם פרטיים, אני לא יודע אם זה טוב או לא, אני מרגיש עם זה יותר בנוח משום מה, אולי אני טועה.

מה אומרים ?

שגיא S
04-02-13, 10:46
גם הידיים וגם הקילומטראז' גבוהים יחסית, ואתה כמובן מקבל בעקבות כך מחיר זול יותר.
ולכן גם כשתמכור זה יהיה בזול יותר בגלל מספר הידיים הגבוה והקילומטראז'.

למרות שאם תחזיק את הרכב - 5-6 שנים מספר הידיים יהיה נורמלי

חנן-ג'יפולוג
04-02-13, 10:56
בשביל ההבדל המינורי (אם בכלל, הרי ההבדל במחיר בגלל השנתון יהיה כנראה גבוה יותר מההבדל בגלל היד) הזה במכירה העתידית אתה הולך לחיות עם רכב ישן ומשומש יותר?

לא רואה מקום להתלבטות בכלל. לך על ה2008.

האבזור, כולל הבטיחות, זהים?

Saar
04-02-13, 10:58
אם המצב המכני זהה וכך גם החיצוני והמחיר, הייתי בוחר ברכב החדש יותר.
אותי קצת מטריד נושא ה"קיבלתי רכב מהעבודה" זה בד"כ נשמע לי כמו מישהו שמת להפטר מהרכב ומוכן לשלם הרבה מאוד כסף לליסינג תמורת זה.
יתכן שאני טועה - אבל שווה לנסות להבין מה זה אומר.
מספר הידיים יכול להיות משמעותי יותר, זה נכון, מצד שני, כמה זמן אתה מתכנן להחזיק את האוטו?
כמה ק"מ אתה מצפה לעבור איתו?
בסופו של דבר, בד"כ מפסידים במכירת רכב, רכב הוא לא השקעה (לפחות לא אחת חכמה ומניבה...)
השוק תמיד לרעתך (היום ב 60 וקצת אפשר לקנות רכב חדש מהניילונים, הרבה אנשים יעדיפו את האופציה הזו על פני רכב משומש)
בהצלחה,
סער

נמרוד
04-02-13, 11:11
אם אני זוכר נכון (ואני אמור לזכור נכון כי הייתה לי פורד פוקוס 2008 בליסינג), אז בדיוק בין 2007 ל2008 הייתה מתיחת הפנים של אמצע הדגם, מתיחת פנים משמעותית, ולכן גם מבחינה זאת 2008 עדיף על 2007. אגב בסוף 2008 או תחילת 2009 התחילו למכור את הסטיישן, הרבה יותר פרקטית מהסדאן, שווה לך להתאמץ קצת יותר.

GodsFather
04-02-13, 11:44
שני הדגמים זהים בצורתם, פנים וחוץ. הסטיישן מגושמת מבחינת נסיעה, יש אותה לחמי ומכיוון שכך, גם אם אצטרך רכב "ארוך", אני אוכל תמיד לקחת את שלו ומקסימום לבצע החלפות בינינו.

אני לא מתכוון לחשוב לרגע שאני ארוויח או אצא בסכום 0 במכירה אלא ברור שאפסיד, אני פונה לשוק מוצף שרובו עם התחתונים למטה גם ככה. אבל אני לא רוצה להגיע למצב שאני תקוע עם רכב תקופה ארוכה כי אנשים נרתעים מעוד יד. דווקא הקילומטרז' משחק תפקיד חיובי אבל לך תסביר את זה לאיזה אהבל שנלחץ.
לצערי לא כל השוק מבוסס הידע שיש בג'יפולוג, שיודע להסתכל על איך היד האחרונה התייחסה לרכב ומצבו הנוכחי ולא כמה ידיים יש בחתיכת נייר.

להגיד היום כמה זמן אני אחזיק את הרכב, קשה לי. מצד אחד ברור לי שזו תהיה לפחות שנה, מצד שני להגיד 4 שנים זה ממש לא וודאי.

אני לא קונה בלחץ אמנם, אבל גם די נמאסה עליי ההתעסקות בנושא הזה...

דרור ברלי
04-02-13, 12:47
עוד נקודה למחשבה:
ב-120K הפוקוס דורשת "טיפול גדול" שכולל החלפת טיימינג.
בהנחה שאתה מבצע את הטיפול הזה במוסך ושאין עוד הפתעות מסביב, עלות הטיפול הזה עוברת 2,500 שקל למיטב זכרוני.
אם טיפלו כמו שצריך ובזמן, סביר להניח שה-2007 כבר עברה את הטיפול היקר. ה-2008 בוודאות עוד לפניו.

boaz avrahami
04-02-13, 13:44
הקילומטרג׳ לדעתי הרבה פחות רלוונטי במכוניות הפרטיות של היום אשר רובן אוכלות מאות אלפי קילומטר בלי למצמץ.

לקוח מתחיל לחשוב למה הרכב הזה כל שנה מחליף בעלים ומה דפוק בו...?

בעיסקה הזו אתה תפסיד והשאלה היחידה היא כמה.
בהנחה שאתה עומד להחזיק את הרכב שנה שנתיים תשקלל את ההפסד יחד עם עלות אחזקה דוגמת טיפולים גדולים, צמיגים וטסטים.

בסוף תחליט לפי הרגש כמו כולם כי בתכלס לא נראה לי שיהיה הבדל גדול במכירה.
כך או אחרת יקח זמן למכור אותם.

haim510
04-02-13, 15:19
אם אתה לא נעול על פוקוס

אני מוכר את הרכב שלי : הונדה סיוויק LS שנת 2007 יד שנייה עם 48K קמ (דגם יפני ולא טורכי)

GodsFather
04-02-13, 15:51
בדגם של ה120 עבר הטיימינג, יש קבלות. עלה בערך 1200 שקל, אגב...

בדגם של ה100 יש עוד 20 אלף עד הטיימינג מה שנותן לי שנה של שקט לפחות, וגם פה כאמור מטופל לפי ההוראות עד כה.

חיים, שלחתי ה"פ, למרות שנראה לי שההונדה לא בתקציב.

klam
04-02-13, 17:21
לך על ההונדה בלי להסס. אם לא, קח את ה 2008.

GodsFather
04-02-13, 17:31
ההונדה לא רלוונטית, תודה לחיים על העזרה.

klam
04-02-13, 17:40
אז ה 2008. מתוך שלושה פרמטרים (יד, שנה, ק"מ), יש לה עדיפות בשניים..

boaz avrahami
04-02-13, 18:23
אז ה 2008. מתוך שלושה פרמטרים (יד, שנה, ק"מ), יש לה עדיפות בשניים..

תסתכל דרך המשקפיים של הקונה הבא בעוד שנה שנתיים.... הרבה ידיים לרכב יחסית חדש??? לדעתי זה נתון שיבריח את מרבית הרוכשים.
אם הבנתי נכון אמיר רוצה רכב עם נתוני סחירות טובים יותר.

GodsFather
04-02-13, 18:41
זו בדיוק הבעיה . חלק אומרים תזהר מהיד וחלק אומרים זניח...

boaz avrahami
04-02-13, 18:48
ברכישת רכב משומש, ובמיוחד ממוכר פרטי ובלי אחריות יש מימד חזק של חוסר וודאות לגבי האם יש משהו דפוק באוטו.
כפי שלא הייתי שמח להעסיק עובד שבקורות החיים שלו יש הרבה מקומות וכל שנה שנתיים הוא מחליף מקום כך גם לא הייתי שמח לרכוש רכב שמחליף בעלים במהירות.
כל יד התקמצנה עליו ומצצה ממנו את המירב.
אני מצדד חזק בעניין היד אלא אם כן אתה מתכנן להחזיק אותו לשנים ואז הממוצע יד לשנה ישתנה.

שגיא S
04-02-13, 19:14
לדעתי בסוף - בזמן המכירה ההבדלים יהיו 1000-2000 שקל.
תתמקח עליהם עכשיו בקניה, ותשים בתוכנית חסכון..עוד שנתיים שתמכור יהיה לך את ההפרש + פיצה לילדים ;)

קדחת השטח
04-02-13, 20:42
שלום לך
אוסיף לך מעט מניסיוני
לפני שנה וחצי חיפשתי פוקוס,
מאחר ואני בחור יסודי ישבתי כמה חודשים טובים על הלוחות והכרתי אישית כל מודעה.

*לרכבים האלה לוקח חודשים ארוכים להימכר. גם אם נראה לך שהמוכר רגוע ויש לו המון
זמן לחכות אל תאמין! ראשית כי בכל חודש שעובר ערך הרכב יורד שלא לדבר על הביטוח שרץ ותקופת הטסט שנאכלת
ושנית כי פסיכולוגית האדם כבר מת להיפטר מהנבלה (מבחינתו)ומותש מכל הנודניקים והסוחרים שמ**נים לו את המוח בטלפון
שלישית,אם הוא נוסע על רכב אחר הרי שמכונית שעומדת ללא תנועה מייצרת תקלות יותר מרכב נוסע.

*מי שמצליח לקבל יותר מ80% מהמחירון צריך לרוץ לבית הכנסת להגיד ברכת הגומל. גם אני בחור "נחמד" ולא אוהב התמקחויות אבל
בתור קונה בשוק שכולו של הקונים אתה חייב להתמקח,זה יחסוך לך שקלקלים רבים!

*עזוב אותך משמירת ערך,רכב זה מוצר צריכה. כשאתה קונה טלפון אתה עושה חשבון כמה הוא יהיה שווה לאחר תקופה?
קנה רכב שתאהב ושתהנה ממנו ותדאג למחיר המכירה ביום שתרצה להחליף. לדעתי זו טעות לסבול באיזו קורולה או מזדומטית
למען המכירה העתידית.(אל תשכח שאתה באתר של חברה שמחזיקים רכבים לא משיקולים הכי רציונליים :} )

*אם בא לך רכב פחות נדוש,עם ביצועים מעולים,ברקסים נורמליים (ולא תופים פרימיטיביים מאחור),עיצוב פנים יפה גג שמש
8 רמקולים 6 כריות אויר והכי חשוב ESP במחיר זהה !!שקול לחפש פוקוס גיאה.(המודל הכי מאוחר 2007)

אני מצאתי סוכריה מתוקה כזאת,לראשונה בחיי קניתי רכב ממגרש מכוניות,והיום לאחר כמעט שנתיים אני מרוצה מאד מאד !!אחלה רכב שבעולם !

idanw
05-02-13, 07:31
אני לא מבין מה הטעם בלקנות אוטו שהיה בליסינג אבל מיד שניה.
אם כבר הוא היה בליסינג, קנה כבר ישירות מהליסינג - חדש יותר, עם אחריות, ובתנאי מימון נוחים!
אם מדובר בידיים פרטיות - מילא.

הכוכב הכחול
05-02-13, 10:44
לי יש רכב ליסינג,
והדבר האחרון שהייתי קונה זה רכב מליסינג.

GodsFather
05-02-13, 11:10
אני לא מבין מה הטעם בלקנות אוטו שהיה בליסינג אבל מיד שניה.
אם כבר הוא היה בליסינג, קנה כבר ישירות מהליסינג - חדש יותר, עם אחריות, ובתנאי מימון נוחים!
אם מדובר בידיים פרטיות - מילא.

מחיר קניה נמוך מאד, רכב שמור בדר"כ ומכיוון שמדובר באופי מסוים של אנשים, לרוב הרכב מטופל באופן מסודר ולכן החשש יורד.

לקנות ישירות מהליסינג, אם אין לך קשרים, זה כמו להכנס לגוב אריות.

יש לי חברים בשלמה סיקסט ובהגר. החבר'ה של שלמה אמרו לי להתרחק כמו מאש. ובהגר אין כרגע היצע סביר שעומד בתקציב שלי לצערי.

רון545
07-02-13, 15:11
מחיר קניה נמוך מאד, רכב שמור בדר"כ ומכיוון שמדובר באופי מסוים של אנשים, לרוב הרכב מטופל באופן מסודר ולכן החשש יורד.

לקנות ישירות מהליסינג, אם אין לך קשרים, זה כמו להכנס לגוב אריות.

יש לי חברים בשלמה סיקסט ובהגר. החבר'ה של שלמה אמרו לי להתרחק כמו מאש. ובהגר אין כרגע היצע סביר שעומד בתקציב שלי לצערי.

אתה די סותר את עצמך לא? מצד אחד אתה רושם מחיר קניה נמוך, רכב שמור ולכן החשש יורד ומצד שני אתה רושם להכנס לגוב אריות?!
לא ברור...בכל אופן בתור אחד שקנה מאזדה 3 לא מזמן מאלבר עם קילומטראז' ממש נמוך ובמחיר אטרקטיבי במיוחד, אני יכול להגיד לך שאם כבר אז ללא ספק עדיף לקנות ישירות מהליסינג גם בשל הסיבות שפרטו לך כאן (אחריות, מימון ) וגם כי אתה יכול לדעת בוודאות שהרכב עבר את כל הטפולים הנדרשים.

דרור ברלי
07-02-13, 18:28
לצערנו, בהרבה מקרים - אוי ואבוי לטיפולים האלה.
אם כבר, אז לבקש תיעוד מסודר לטיפולים שנעשו ולקוות שלא מפברקים לך אותם...

למכוניות יש חרא של אופי, יותר גרוע אפילו מנשים. לא שוכחות ולא סולחות על כלום.

GodsFather
07-02-13, 18:51
אתה די סותר את עצמך לא? מצד אחד אתה רושם מחיר קניה נמוך, רכב שמור ולכן החשש יורד ומצד שני אתה רושם להכנס לגוב אריות?!
לא ברור...בכל אופן בתור אחד שקנה מאזדה 3 לא מזמן מאלבר עם קילומטראז' ממש נמוך ובמחיר אטרקטיבי במיוחד, אני יכול להגיד לך שאם כבר אז ללא ספק עדיף לקנות ישירות מהליסינג גם בשל הסיבות שפרטו לך כאן (אחריות, מימון ) וגם כי אתה יכול לדעת בוודאות שהרכב עבר את כל הטפולים הנדרשים.

להכנס לגוב אריות כשנכנסים למקום שכולו סוחרים מוכשרים עם עמלות.

ביד הפרטית שאחרי זה, קצת יותר רגוע. לא שזה מאה אחוז מושלם, אבל מהאנשים שפגשתי, הרבה יותר נעים לבצע עסקה. ואם הם נכוו, אתה תדע את זה מיד.

-->