PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין ג'יפ או באגי ופרייבט

avi333
04-02-13, 13:45
אז כמו שהכותרת רומזת, לאחרונה עלתה לי הזמנות לרכוש באגי (PGO 500) במחיר טוב,
העניין הוא שאני בא מג'יפאות ואין לי מושג לגבי אחזקה של הכלי הזה, כשהדבר המעניין ביותר הוא הביטוח,
אינני מעוניין במפגשים לא נעימים עם אנשי חוק וברצוני לבטח אותו לפחות ביטוח חובה, האם למישהו יש מושג האם
יש צורך, מה העלות ובמה זה כרוך? (טסט שנתי, נסיעה לבידוק הכלי לבקשת חברת הביטוח), משום מה איני מוצא חומר על כך ברשת.
יש לציין שאני גר בבית פרטי, מרושת במצלמות, כלב נבחני ורוב הזמן ישנו לפחות מישהו אחד בבית, וגם השדה שמוביל אותי לכל אזורי
השטח שבהם אני חופץ להשתעשע עם הבאגי, נמצא כמה עשרות מטרים מביתי. כמובן שבבאגי ינהגו נהגים ותיקים בלבד.

למעשה, ההתבלטות היא בין הכלי הזה ופרייבט עם אחזקה נמוכה, או ללכת לכיוון שממנו באתי ולרכוש גרנד ויטרה (נעול כבר עליו)
ולחסוך לעצמי רישוי שנתי, ביטוחים ואחזקה לשני רכבים.

אבי.

דרור ברלי
04-02-13, 13:58
אני לא צריך להזכיר לך שג'יפ מאפשר לך לטייל בנוחות הרבה מעבר לשדות שמאחורי הבית. אבל העלויות שלו ביומיום גבוהות יותר מפרייבט.
הבאגי נותן אחלה פיתרון לשעשועים, אבל אם אתה רוצה לטייל ברצינות למקומו תרחוקי םיותר - הוא כבר דורש אופרציה של גרירה. זה אומר נגרר מתאים + רכב שמורשה לגרור אותו (לא בהכרח 4X4). וגם אז אתה מוגבל רק למסלולים מעגליים...

לא מכיר לעומק את הדגם הזה (PGO500), אבל זה בוודאות כלי פשוט יחסית, לא 4X4 והתחזוקה לא אמורה להיות מסובכת מדי. ביטוחים זה נושא מורכב שתלוי גם בהגדרת הכלי ברשיון הרכב, בכל מקרה תתכונן לשלם ביטוח חובה יקר יותר (ייתכן שהרבה יותר) משל ג'יפ - עדיף לשאול סוכן ביטוח שמתמצא בתחום הזה של "טרקטורוני משא", רייזרים, טרקטורונים וכו'.

jase
04-02-13, 22:06
שמע אבי.. יש כמה דברים נוספים שאתה צריך לקחת בחשבון... מעבר לביטוח לטיפולים וכו...
קודם כל האם יש לך ידע טכני לטפל לבד.. אם לא.. תדע שגם לכלי כזה יש מידי פעם דברים שדורשים טיפול.. יש כלים אגב גם בקטגוריה הזו שדורשים פחות טיפול... אבל זה לשיחה אחרת..
שאלה נוספת.. אם מי אתה מטייל.. אם יש כמה חברים שיש להם כלים דומים אפשר תמיד להביא נגרר ביחד או אולי יש לכם איך לגרור... ולהשאיר רכב אחד בסוף המסלול.. לא חייבים מסלול מעגלי..
מצד שני אם אתה מטייל הרבה לבד אתה נכנס לאופרציה רצינית כמו שכתב קודמי
נוסף לכל אלו.. יש את העדפה האישית שלך... אני למשל מת לקנות סוג רכב כזה.. רייזר (שהוא יקר מידי לטעמי) או כל דבר אחר בסגנון.. אבל אישית מעדיף את הנוחות של ג'יפוגם אם לא כזה נוח לפעמים.. מעדיף מקום לשים דברים לנסוע על הכביש וכו'.... בכל מקרה גם וגם זה מעלה את העלויות... הרי מי כמו חברי האתר הזה יודעים.. שאתה קונה משהו לא חשוב מה... זה לא נגמר בעלות הקניה בלבד!!

avi333
05-02-13, 13:18
תודה על התשובות.
ההמלצה שאליה אתם חותרים היא שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא לקנות ג'יפ שיספק לי את הצרכים מכל הכיוונים,
וזה מה שחשבתי מההתחלה עד שעלתה לי ההזמנות לרכוש את הבאגי.
כנראה שכלכלית והגיונית, להחזיק שני רכבים ממונעים עם כל מה שבא עם זה, זה לא כל כך מומלץ, וכנראה שישאר חלום רחוק בינתיים.
מבירור שעשיתי, כנראה שביטוח חובה לבאגי יעלה באיזור ה3500 ומעלה, ועם האחזקה והמוגבלות ניידות של הכלי זה יוצא לא משתלם.

תודה בכל מקרה על המיקוד,
עכשיו רק נותר למצוא את הכלה.

אבי.

avi333
05-02-13, 18:56
תודה על התשובות.
ההמלצה שאליה אתם חותרים היא שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא לקנות ג'יפ שיספק לי את הצרכים מכל הכיוונים,
וזה מה שחשבתי מההתחלה עד שעלתה לי ההזמנות לרכוש את הבאגי.
כנראה שכלכלית והגיונית, להחזיק שני רכבים ממונעים עם כל מה שבא עם זה, זה לא כל כך מומלץ, וכנראה שישאר חלום רחוק בינתיים.
מבירור שעשיתי, כנראה שביטוח חובה לבאגי יעלה באיזור ה3500 ומעלה, ועם האחזקה והמוגבלות ניידות של הכלי זה יוצא לא משתלם.

תודה בכל מקרה על המיקוד,
עכשיו רק נותר למצוא את הכלה.

אבי.

נמצאה :D

-->