PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ ראש מנוע והרכבה.

BackDoorMan
05-02-13, 09:58
מחפש סט שלייף למנוע, המחירים יקרים ממה שחשבתי,
על ELRING נדרש 240 ש"ח ויתכן הנחה,
על ויקטור ריינז נדמה לי שיודן דורש משהו מטורף כמו 400-350 ש"ח
BGA האנגלית הסט עולה 150 ש"ח אבל קראתי אזהרות להתרחק מאטמים הגרועים שלה.
CORTECO לא מוצא מי היבואן שלו,
AJUSA הספרדית גם בחשבון אבל לא זוכר מי היבואן.
מישהו יכול לנדב פרטים :confused:

asafk
05-02-13, 10:19
מורד מיבאים גם את ריינץ וגם את אחוסה.

אסף.

BackDoorMan
05-02-13, 10:50
נזכרתי בו, הוא דרש ממני ב 2004 סכום אסטרונומי של 800 ש"ח לברגי ראש מנוע אחוסה ל ZX16V ,

נמרוד
05-02-13, 11:02
הבנתי את ההגיון שלך - ברגע שיש לך קבלה על קיט שיפוץ כזה, אתה הולך איתה לעירייה בתור הוכחה לכך שלא מדובר בגרוטאה. חכם, ויותר זול מהקנס.

אין מצב שאתה באמת מתכוון לשפץ ראש מנוע של סיטרואן ZX. אנשים אמיתיים לא עושים דברים כאלו.

BackDoorMan
05-02-13, 11:17
לפחות ההגיון שלי מובן.
אני מחכה שמישהו יפענח את ההגיון אצלך, כי גם אחרי קורס בלוגיקה ועם B.A במתמטיקה לא הצלחתי.

BackDoorMan
05-02-13, 11:24
בכל מקרה ממורד שהתגלה כבנאדם נחמד ודי אמיתי, קיבלתי המלצה חמה על אסף שיפוץ ראשים בראשל"צ ובלוד, השיחה איתו היתה מוזרה
מאחר והוא הזדהה כאסף אבל העברית שלו נשמעה מתוספת במבטא ערבי קל, אני לא מכיר שום ערבי בשם אסף,
חיפוש בגוגל לאחר השיחה פתר את התעלומה, אסף זה בעצם עאסף (http://hidush-rashim.dpages.co.il/) חידוש ראשים.
מישהו מכיר ויכול להוסיף המלצה עליו ?

BackDoorMan
05-02-13, 21:49
החלטתי ללכת על עסאף, הוא בא עד הבית לקחת את הראש, לטענתו ולטענת המוסכניק שלי, אין צורך להשתמש באטם עבה יותר ( +0.2 מ"מ)
וגם ברגי הראש מנסיונו במנוע הזה חזקים מאוד, ולא דורשים החלפה, לא נראה לי שאלו ברגי TTY מאחר וזה מנוע כל אלומיניום.

עכשיו נשאר לי להכין את הבלוק לראש המשופץ, והשאלה במה אפשר להסיר את שאריות האטם ?
השחל כבר לא מוכרים את ספרי מסיר האטמים המעולה של פרמטקס, והמחירים של 2 התרסיסים האחרים בשוק נסקו מאז 2004 לזינוק מטורף של 500%-600%,
אני לא מוכן לממן חזירות כזו, ואם מישהו מכיר חומר יעיל וזול אשמח לשמוע,

מלבד הסרה כימית כנראה שאצטרך סקרייפר מכני מפלסטיק או עץ או כל חומר שרך יותר מהאלומיניום הרגיש לסריטות,
איפה יש ? או שכדאי לאלתר ממשהו אחר ?
נייר זכוכית 600-2000 לליטוש משטח הבלוק,
והסרת הפיח מהבוכנות.

BackDoorMan
06-02-13, 11:25
הראש מגיע משיפוץ בקרוב, היישור גילח 3 עשיריות מהשטח, ולמרות שהוא ומוסכניק נוסף טוענים שאין צורך באטם עבה יותר אני לא סגור בנושא,
אטם עבה יותר, צריך להיות עבה ב 2 עשיריות, גם אז זה לא יחזור ליחס הדחיסה המקורי,
אבל אם אשתמש בסטנדרטי, ויחס הדחיסה במקור היה 1:10, הוא יעלה ל 1:10.3
וזה עלול להיות יותר מידי, חוצמזה שיש לי טראומה מה ZX16V שבדיוק מאותה סיבה שבקה חיים.

asafk
06-02-13, 13:20
מנסיון מה עם ה tu של 1360
אתה יכול לשים אטם עבה יותר, אבל לא חייבים.
בסהכ המנוע הזה מספיק סביל

אסף.

בוזי
06-02-13, 18:22
עאסף עשה בשבילי ראש או שניים, העבודה היתה טובה והייתי מרוצה.
כשעשיתי לקסנטיה ראש, לא הרכבתי אטם עבה יותר, זה עשה למנוע רק טוב.
סחב טוב יותר ולא צלצל או התחמם.

BackDoorMan
06-02-13, 18:51
או.קיי, אז זהו אחרי שהתייעצתי עם עוד מכונאים, כולם אמרו לי אותו דבר, וב"שאפט" אמר לי שכל עוד השקע שבראש המסמן את המקסימום המותר בגילוח
נראה לעין אין צורך באטם עבה יותר, אפילו אם גילחו 6 עשיריות, האמת שלא הבנתי על מה הוא מתבסס, אבל השתכנעתי מהמסה הקריטית.

הראש הגיע, קיבלתי ממפעל לחומרי ליטוש סמוך לסדנה במתנה נייר 1200 ונייר 2000, לא מצאתי ספריי מסיר אטמים אז קניתי ספריי לניקויי מערכת הזרקה,
ומברשת ספירלית עם זיפי ניילון/פלסטיק המתחברת למברגה, אני מניח מאחר והחומר רך יותר מאלומיניום היא לא תגרום לשריטות או הסרת חומר,

עסאף הזהיר אותי משיוף הבלוק, אחרת כל העבודה תרד לטמיון, הוא ביקש שאסתפק בלא יותר מנקיון המשטחים.

סט אטמים של אלרינג יגיע מחר ואם הכל ילך כמתוכנן המנוע יניע מחרתיים.

BackDoorMan
07-02-13, 19:42
מצאתי מדריך מענין לניקוי הבלוק ובדיקה

http://www.youtube.com/watch?v=3C_y_kkPSBo

BackDoorMan
09-02-13, 08:53
ניקוי הבלוק כמעט הסתיים, הפעולה התארכה כי הרבה מהאטם ראש הישן שהתפורר נפל בין במעברי המיים הסובבים את הצילנדרים,
לא הצלחתי למצוא דרך קלה לשלות את כל החתיכות ששקעו למטה, חוץ מאלקטרודה 2.5 מקולפת בה דגתי,
את השאר הצלחתי בדרך שונה, שפכתי מים למעברים שהתמלאו עד הסוף,
פירקתי את הפילטר ושקית הנייר משואב הקרשר שלי, ושאבתי עם פיה צרה את רוב המים בבלוק,
חזרתי על התהליך פעמים, יותר מאוחר כשבדקתי את המים בשואב ראיתי כמות מפתיעה של שאריות האטם.
את שאר הדביקויות ממנו, קילפתי בזהירות עם סקרפר של HYDE
http://www.hydetools.com/sites/hydetools.theworxgroup.com/files/imagecache/product_300x300/13010dRGB.jpg

נשאר:
ניקוי שכבת הלכלוך וקרבון במשטח המגע של הבלוק עם הראש, נייר לטש מים עדין או פתרון אחר.
ניקוי הבוכנה בהיקפה (PISTON CROWN) כדי להעלות את 2 הבוכנות הנמצאות כעת בנמ"ת, יש לסובב את המנוע ב 180 מעלות, אבל פה יש לנקוט משנה זהירות מאחר והסיבוב עלול להזיז את הליינרים ממקומם,
כדי למנוע זאת יש צורך בהברגת ברגי הראש עם שייבות מתאימות.

הסרטון הבא מדגים שימוש בשיטות וחומרים ביתיים להסרת הקרבון, נראה שווה בדיקה

http://www.youtube.com/watch?v=FpxhvB6o2ZM&list=PLN_LSNPJooZ_tSVewsLEwm0fpwCzHNiu0

BackDoorMan
16-02-13, 18:30
בינתיים, התקדמתי, את המישוריות בדקתי עם פלטת שיש מושחז שהושאלה מחרט שעבדתי אצלו פעם.
הוא לא ידע לומר לי עד כמה היא מדויקת אבל הנחתי אותה על שולחן הברידג'פורט אצלו בבית מלאכה וגם עלה של 3 מאיות לא הצליח להכנס ברווח,
אז מבחינתי זה מספיק טוב,
הבלוק נבדק ויצא מישורי מספיק, הסליבים לא הצלחתי ממש לבדוק אבל משיחה עם ז'קי חרט המנועים נאמר לי כי גם אם יש טיפה עלייה,
ההידוק של הראש יישר אותם.

בכל מקרה, אתמול בזבזתי שעה ארוכה בניקויי ברגי הראש שלשמחתי ניתנים לשימוש חוזר,
הטינופת שדבקה בהם היתה קשה להסרה, מין בוץ כזה שכיסה לעיתים את כל ההכריכה ועף את הבורג,
מברשת פליז לא הספיקה, אבל אז מצאתי פטנט יעיל ביותר למצב הזה: חותך צינורות ! מניח את הבורג בתוכו מהדק קלות את הסכין העגולה,
ומסובב את כל המכשיר לאורך כל ההברגה, לא יאמן באיזה מהירות הטינופת נפרדת ומתפוררת..

היום ניקיתי את ההברגות בבלוק עצמן, מקלון אוזניים טבול באצטון הולך טוב, אבל השיטה הכי מהירה היא עם מברשת ספירלית קטנה
המורכבת על המברגה (יש מפליז ניילון ופלדה) נכנסת עד הסוף ואוספת את כל הליכלוך שדבק שם.

אח"כ גיליתי משקעים חומים כמו שעוות אוזניים שנמצאו בתחתית ההברגות, זה דומה לטינופת שדבקה בברגים ואני לא יודע מה המקור,
האם יתכן ששמן מנוע חדר להברגה מלמטה :confused:

השלב הבא יהיה נעילת הסליבים עם בוקסות וסיבוב המנוע כדי לאסוף לכלוך שהצטבר בדפנות הצילינדר,
בכמה מקומות יש המלצה למרוח את הדפנות בנוזל ATF לגיר אוטמטי, מישהו מכיר את זה :confused:

BackDoorMan
22-02-13, 12:52
תקציר זמני, הראש חזר למקומו הטבעי, הברגים הודקו לפי הספר,
כעת נותר לבצע טיימינג, כיוון שסתומים, חיבור מניפולדים, ואטמים שונים מצד שמאל.
ושטיפת כל השומנים שהצטברו ברדיאטור מפריצת האטם, מישהו מכיר פרוצדורה וחומרים מומלצים לשטיפת הרדיאטור לבד או עם כל המערכת :confused:
אני חושב שאתחיל שאפרק את הצינורות המחברים אותו למערכת ועם צינור גינה אשטוף ישירות החוצה כל מה שניתן בשלב הראשון.
בשלב השני שמעתי המלצות על אבקת כביסה, המלצה אחרת על אבקה לניקוי מדיח כלים, ויש לי גם בקבוק פלאש לרדיאטור ישן של פרסטון שעדין לא פתחתי.

asafk
23-02-13, 12:16
דרך אגב - אתה בנקודת החלטה שאני התלבטי בה בעבר. אני מאוד אוהב את המראה של מערכת טיימינג חשופה. זה הזמן להחלים אם להרכיב את המכסים או לא. למה כן? בגלל שרכב שנוסע לא רק על אספלט חשוף לפגיעות באזור העדין הזה.
למה כן? כי רכב עם מגיני רפש מסביב לא רואה את האבנים הקטנות שיכולות לפגוע בטיימינג. כי זה נראה מדליק. כי מייד רואים אם יש אפילו נזילה קטנטונת או מותחן זורק או מה שלא יהיה..

אסף.

BackDoorMan
23-02-13, 13:24
אפשר גם וגם,
פשוט תחתוך בכל מכסה פתח מלבני, ותדביק במקום חתיכת פלסטיק שקוף מתאים, אם אתה רוצה ממש לעשות מזה פרוייקט,
תעשה במקום הדבקה פשוטה דלת קטנה ושקופה

asafk
23-02-13, 14:02
אני מדבר עליך, ועל ה1400 שלך.
במכוניות שלי הטיימינג סגור ומסוגר.

אסף.

BackDoorMan
23-02-13, 14:38
תראה, טיימינג אם נעשה כהלכה ( יענו אחרי המתיחה אתה מסובב את המנוע 2 סיבובים מלאים לראות שאין דפקטים, בודק שהכל נקי)
אני לא רואה שום סיבה שיקרה משהו הדורש בדיקה בתדירות גבוהה,
ב ZX16V הקטסטרופה קרתה בגלל אטימות חושים וקבעון מחשבתי שלי, המנוע סיפק את כל הסימנים שהיו אמורים לטרוד את מנוחתי במשך מספר ימים,
לפני שנפח את נשמתו,
המנועים האלו בנויים היטב, גם מנוע ה GTI-6 אצל ידיד, ששאב מיים לתוכו בשלולית חורף, ננעל הידרוסטטית ומת רק שבוע לאחר השאיבה,
כך שפירוק מכסה פעם בשנה, או שנה וחצי מספיק לדעתי.

מה זה אצלך סגור ומסוגר.

asafk
23-02-13, 14:58
עם כל המכסים + אטימה נוספת מלמטה עם משחה (למניעת כניסת אבק)

אסף.

BackDoorMan
27-02-13, 19:30
המנוע הונע היום לראשונה, סוף סוף, אבל לפרק זמן קצר, לפני הרכבת רצועת אלטרנטור ומזגן.

הספקתי לכוון שסתומים כאמור, להרכיב את המכסה, פלאגים חוטי הצתה,
שטיפה חיצונית של הרדיאטור הוציאה כמות נכבדה של שאריות השמן,
הסעפת יניקה צוחצחה והורכבה,
סעפת הפליטה היתה סרט, אחרי מאבק ארוך וסיוע של עובר אורח, הצלחתי להשחיל את הסעפת על 8 הגוז'ונים שלה,
אבל הקולקטור התחתון עם האטם המשולש ו 3 גוזו'וניו סירב להתמקבל מול ההחלק מתחתיו,
נאלצתי לבסוף לפרק את האגזוז מתושבת הגיר, ואז הענינים הסתדרו לטובה במקצת,
במאמץ על הרמתי את המנוע למעלה ע" רצועת הכלבה שנקשרה לכתף, כך הצלחתי להבריג 2 אומים על הגוז'ונים,
הגוז'ון ה 3 לא נכנס ישר, הנסיונות ליישר את המניפולד מול החור ה 3 נגמרו במפח עם רדת החשיכה,
מחר יום חדש וסאגת המניפולד תהיה מאחורי, שטיפת מערכת קירור עם הפלאש של פרסטון, הרכבת הרצועות ואפשר לצאת מהחניה.

BackDoorMan
02-03-13, 13:16
הרצועות נמתחו, הצלחתי סוף סוף להבריג את אוזן האגזוז מלמטה להאוזינג של הגיר, כל צנרת היניקה והחיישנים מחוברים,

שמח וטוב לב התכוננתי לחבר את הדוד האחורי לתושבתיו כשפתאום החיוך קפא,

איזה דראק, תושבת מנוע העליונה נראתה מוזר, מוצבת גבוה מידיי ביחס למרכב,
מבט נוסף וגיליתי כי הבורג היוצא מהחלק התחתון של הגומי נפרד מגוף התושבת.
בערך כמו הדראק הזה, רק שאצלי החיתוך נקי יותר ללא קרעים בגומי
http://upload.allbiz.co.il/Pictures/7363/165821_Picture_019.jpg

-->