PDA

צפייה בגרסה מלאה : בית קרוואן על גלגלים, מישהו מכיר ?

ilan.sch
05-02-13, 12:35
אהלן חבר'ה
רציתי לדעת אם מישהו ראה/שמע על מישהו שגר בקרוואן (לא נגרר אלא נייד) בארצנו..

אני בתור חיפאי לשעבר רואה תמיד קרוואנים סטטים שתמיד נמצאים - בחוף דדו דרום וגם בלילה הם מוארים כלומר זה לא רק לסופשים.

אם מחפשים ביד-2 אז מוצאים רק גרוטאות ובארהב יש קרוואנים שנראים כמו צימר שאפשר לגור להם בכבוד כולל מטבח ומקלחות.

תודה רבה לכל משתפי הידע.

הייתי מאוד רוצה לקבל מידע לגבי הוצאות חודשיות, רישוי וכדומה..

בוזי
10-02-13, 06:54
הי,
לא ברור לי למה אתה מתכוון -
האם אתה מתכוון למגורים באוטוקרוואן (מוטורהום)?

רמי גלבוע
10-02-13, 07:06
רק לפני שבוע מכרתי בצער רב את הקראוון שלי בארה"ב... לא ניסיתי להביא אותו לכאן אבל אני מכיר מישהו, דווקא בכיר בין משפחות יבואני הרכב לישראל, שניסה להביא לכאן אחד כזה - וירד מהנושא. מתברר שזה מאוד מורכב ביורוקרטית, כי החיבור בין אוטו, בית ואוטובוס, לא מוגדר כאן. הבנאדם השקיע בנושא המון מאמץ וכסף, בסוף ירד מהנושא. אין לי פרטים.

leonid tdi
10-02-13, 09:40
עולי זה
http://rechev.net/ADRIA223.html

השמשוני יחיעם
10-02-13, 09:53
קראוון נייד ( לא נגרר) = Mobile Home
קראוון נגרר = Caravan trailer
רכב קראוון = motorhome

אם הכוונה לראשון > אלו כל הקראוונים שהביאו בתקופת העלייה הגדולה ובנו שכונות שלמות

אם הכוונה לשני > יש כאלה ביצור מקומי או ביבוא,, יצור מקומי יש בקיבוץ רמת השופט כולל רישוי והכל

אם הכוונה לשלישי > רציניים יש רק לאמריקאים,,,אל תחשוב אפילו על לנסות להביא אחד לישראל.

boaz avrahami
10-02-13, 10:42
קראוון נייד ( לא נגרר) = Mobile Home
קראוון נגרר = Caravan trailer
רכב קראוון = motorhome

אם הכוונה לראשון > אלו כל הקראוונים שהביאו בתקופת העלייה הגדולה ובנו שכונות שלמות

אם הכוונה לשני > יש כאלה ביצור מקומי או ביבוא,, יצור מקומי יש בקיבוץ רמת השופט כולל רישוי והכל

אם הכוונה לשלישי > רציניים יש רק לאמריקאים,,,אל תחשוב אפילו על לנסות להביא אחד לישראל.

אם הכוונה לשלישי אז יש גם ארופאיים לא רעים בכלל עד כדי UNICAT האגדיים.... באירופה תרבות קרוואנים וקמפינג מפותחת ביותר .. לא פחות מלאמריקאים.
לפני הרבה שנים לחב"ד היו איזה עשרה כאלו מדגם אמריקאיים שתפקדו כ"טנק המבצעים" - כשהיינו ילדים הם היו אטרקציה בכל פעם שהגיעו למושב.
אני מניח שאם הם הצליחו להביא אותם אז זה ניתן... (או שלא)

בנוסף, יש בארץ שהסבו רכבים מסחריים, משאיות קטנות ובינוניות ואפילו הפכו אוטובוסים (ושינו להם רישיון למשאית ג').
יש לנו פה חבר בפורום שממש כרגע עובד על פרוייקט כזה המבוסס על משאית MAN .

מבחינת מחיר עדיף לבצע בניה בארץ כי המיסוי על רכב לוקח בחשבון שחסר 40 מליארד שקל בתקציב וכמעט כל הבור הזה נופל על תחום הרכב.

דרור ברלי
10-02-13, 12:01
בזמנו הגיעו לישראל כמה כלים כאלה - חלקם משמשים עד היום כניידות תרומת דם של מד"א, אחרים שימשו כ"טנקי מבצעים" של חב"ד.
לפחות אחד מהכלים הישנים, אני יודע שהגיע לידיו של מישהו שגם מתגורר בו באופן קבוע - איש מבוגר שאחרי שגרושתו (בעזרת מערכת בתי המשפט הנפלאה של מדינת ישראל) קילפה ממנו את כל רכושו למעט כמה בגדים, לא נותר לו אלא הפתרון הזה... ככל שזכור לי הרכב שלו בא ממכרז של מד"א, נקנה עם כמה תקלות מכניות והוא כמכונאי במקצועו שיפץ מה שדרוש והחזיר אותו למצב נסיעה.

את הסידור הפנימי הוא אילתר בעצמו עם השנים בשיטת טלאי על טלאי. מחוסר התקציב האקזמפלר שלו לא נראה מבפנים בדיוק כמו צימר מפנק... יותר כמו צריף במעברה. אבל זה מרווח יחסית ולרווקים וכו' - פתרון מעניין.

ברמת השימוש - אוטו ענקי במימדים של אוטובוס קטן/בינוני, כבד, מכלולים של GM: מנוע בנזין ביג בלוק 454 (7.4 ליטר), גיר אוטומטי. מצריך רשיון מתאים (משאית), כל נסיעה בדבר הזה מצריכה לקיחת משכנתא עבור הדלק. נסיעה אחת לאילת ובחזרה עלתה לו יותר מסופ"ש במלון 5 כוכבים... הבחור דיבר אז על הוספת מערכת גז או הסבה למנוע 6.5 טורבו דיזל.
במפרט המקורי עם מנוע בנזין, זה לא משהו שנוסעים בו הרבה אלא בעיקר מעמידים באיזה חניון, ונוסעים לחניון אחר/עיר אחרת כאשר פקחי העיריה מתחילים להציק.

הכלי שאני מדבר עליו נראה בערך ככה:

69966

ori abr
10-02-13, 12:31
היה פעם איזו כתבה באחד מעיתוני הגה בשטח או אוטו על מישהו שקנה משאית אינטרנש ושם עליה קרוואן. לפני כשנה ראיתי את זה ליד גני התערוכה...
בנוסף בחיפה יש מישהו שבונה קראוונים, בנוסף הוא בנה לסיירה שלו עם מיטה שטוחה מעין קרוואן שמתלבש על המיטה השטוחה ( זה פטנט שקיים גם בארה"ב) אין לי מושג איך זה מאושר.
אם אתה רוצה אני אשלח לך בפרטי את המספר שלו אני עובר על יד הרכב הזה כמעט כל יום.

אביב3
10-02-13, 12:32
http://nofeymoledet.co.il/CATALOG.asp?T1=1&T2=2&IsShowOneCat=0
אז מה זה? נבנה בארץ?

ori abr
10-02-13, 12:32
אילן מכיוון ששמתי לב שאתה חיפאי, אז הרכב הזה עומד בנשר. הוא באמת בנה משהו יפה על הסייירה שלו.

Tourist
10-02-13, 13:03
טנקי חב״ד כבר מזמן התחדשו ויש כבר 8 חדשים בארץ - שנת 2008 ומעלה.

אולי מוכרים את הישנים, חפש ״ניידות חב״ד בארץ הקודש״ בגוגל. הם יושבים בכיכר מד״א בנצרת עילית.
קח בחשבון שרובם עברו הסבות ויתכן ותאלץ להסב אותם בחזרה למגורים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

רמי גלבוע
10-02-13, 13:11
באופן מאוד ערטילאי, אני משתעשע ברעיון להכין כזה רכב, לטיולים באירופה. שם עולים הכלים האלה המון (פולקסוואגן ווסטפאליה או קליפורניה, למשל), ואי אפשר לרשום אותם על שמך, אלא אם יש לך כתובת באירופה. לכן חשבתי (אולי...) לקנות בארץ איזה דוקאטו, טרנזיט, משהו בן 6-8 שנים. תקציב, 790-80 אלף, שלאחר כמה שנים מוכרים ומקבלים בחזרה חלק ניכר ממנו.

לרוקן אותו לגמרי מבפנים, ולבנות בעבודה עצמית את כל הציוד הנחוץ; מיטה, שולחן אוכל, כיור מטבח, מיכלי מים וכיו"ב. אם מוותרים על מקלחת ושירותים מלאים, זה מספיק לגמרי, אולי איזה שירותים כימיים לגברת. אוטו כזה אפשר להחזיק כאן, שום בעיית רישוי, לשלוח אותו מדי פעם ליוון ולהתחיל לטייל. אולי גם להשאיר אותו שם, אם מתכננים שני טיולים צמודים.

אני חושב שלשימוש בישראל המוטורהום מאוד מוגבל, בעיקר כי חם כאן, רצח. אפשר תמיד לחנות 'בצל העצים', או למתוח למעלה רשת צל, אבל - צריך לזכור שכאן לא אלסקה או נורווגיה. האמת היא שהתכוונתי להעלות כאן שאילתא, איזה רכב יכול לשמש תשתית טובה, אמינה ובמחיר סביר? כמובן שאם זה לאירופה וישראל, רק דיזל ידני. הצעות לדגם? טווחי מחירים?

רמי גלבוע
10-02-13, 13:20
הנה הקראוון מ'אחד עיתוני הרכב'. אתה ממש לא רוצה לעשות כזה פרוייקט, הון תועפות, מלחמות ביורוקרטיות, ובסוף - מוצר מדליק, אבל בינוני לחלוטין.

boaz avrahami
10-02-13, 13:20
רמי, גם אני השתעשעתי ברעיון הזה.
יש כמה רכבים מסחריים עם גג גבוה שמאפשרים עמידה בפנים ואפשר לסדר אותם במגוון תקציבים תלוי אם בונים לבד או לא ובאיזה מפרט.
בגדול בשביל להתחיל לטייל לא צריך הרבה מעבר למיטה טובה ואביזרי מקלחת שרותים ומטבח לפריסה חיצונית או פנימית וכמובן מיכל מיים וחיבור לחשמל קמפינג...

יש למשל פיאט דוקאטו הרקולס ועוד מקבילים של מרצדס או פולסוואגן יותר יקרים...

השמשוני יחיעם
10-02-13, 13:47
קיט מוכן לדיפנדר !!
http://www.azalai.co.uk/gallery.php

שמוליקו
10-02-13, 14:01
אני יודע שרוק סוליד עשו פרוייקט של הפיכת שתי משאיות לרכבים כאלה.
ממה שאני ראיתי שם בסדנא, הייתי המום.
אם אני זוכר נכון זה אפילו הוזכר כאן בפורומים איפהשהו.

rupni
10-02-13, 14:39
מה הבעיה בלשים קרוון על משאית ? משאיות מגיעות לארץ בלי ארגז עליהם, יש בעיה לשים קרוון ולהגיד שזה הארגז (אם זה עומד בגובה ומשקל כמובן).
ולחב"ד יש אוטובוסים די חדשים לפי מה אני ראיתי, בכול יום כיפור בחיפה יש אוטובוס של חב"ד, אבל כאלה שמתרחבים לא אוטובוס פשוט שעבר הסבה אלא משהו שבנוי להיות בית ונבנה כך, יש בעיה להכניס אותו לארץ ?

דרור ברלי
10-02-13, 14:50
הנה הקראוון מ'אחד עיתוני הרכב'. אתה ממש לא רוצה לעשות כזה פרוייקט, הון תועפות, מלחמות ביורוקרטיות, ובסוף - מוצר מדליק, אבל בינוני לחלוטין.

וגם מכוער פחד....
ברור שזה אילתור שעשוי מקרון נגרר. אבל למה הוא לא הרכיב את הקרון הפוך, ויותר צמוד לקבינה? היה חוסך איזה חצי מטר מהזנב שארוך כל כך?... לא שזה משנה, אבל בכל זאת...

לגבי קיטים מוכנים לדיפנדר - השוק האירופי מלא בקיטים כאלה, לכל ג'יפ או טנדר, בכל מיני רמות גימור ואבזור - מאוד מקובל שם, ומין הסתם בלי בירוקרטיה. אני מנחש שהבעיה אצלנו קשורה להגדרות רישוי שלא יודעות איך לאכול דברים כאלה...

דרור ברלי
10-02-13, 14:56
אני יודע שרוק סוליד עשו פרוייקט של הפיכת שתי משאיות לרכבים כאלה.
ממה שאני ראיתי שם בסדנא, הייתי המום.
אם אני זוכר נכון זה אפילו הוזכר כאן בפורומים איפהשהו.

המשאית שהם עבדו עליה הגיעה ככה מחו"ל עם רישוי אירופי, הם שדרגו אותה מאוד באבזור היקפי והתאמה לשטח, אבל קרון המגורים עצמו יוצר בגרמניה.
משרד התחבורע של עם הסגולה לא יודע איך להגדיר כלי רכב כאלה.

מסעותי עם דירתי: משאית מרצדס לטיולים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2263-%D7%9E%D7%A1%D7%A2%D7%95%D7%AA%D7%99%D7% 99-%D7%A2%D7%9D-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%AA%D7%99-%D7%9E%D7%A9%D7%90%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=48368&d=1342453310&stc=1

eysham
10-02-13, 15:27
למה לא כזה :)

http://realitypod.com/2013/02/the-most-advanced-and-most-expensive-motor-home-for-sale/

http://realitypod.com/wp-content/uploads/HLIC/b38d8c1aae0610d8fa87660c74b98d3b.jpg

http://realitypod.com/wp-content/uploads/HLIC/31e96cbc2aeedd7c86db77197d422157.jpg

http://youtu.be/1jk__RZ3QgI

חנן גולומבק
10-02-13, 15:43
לדעתי זוג שרוצה לטייל בארץ ובחו"ל יכול לקחת טנדר פולסייז אמריקאי ללא הארגז (ברשיון) ולבנות עליו קרון שיכול לעמוד על הרצפה באופן עצמאי. לטסט אפשר ללכת בלי הקרון . אפשר לבנות כזה לבד דיי בקלות ובהוצאה לא מטורפת.http://pic.en.taojindi.com/PicFolder/En518adPic/Sell/20090225/c9a190624d844e5ab86e9b0e19f4d28d.jpg

asafk
10-02-13, 15:50
ראשית - הסבה כזו אפשרי לעשות באופן מסודר מול משרד התחבורה. קטגוריית הרישוי היא משא אחוד - מגורים. יש דיון מהזמן האחרון בנושא שפתח בוזי.
כל מסחרית עם גג גבוה מתאימה, ואם מתכננים הכל כהלכה אפשר לעשות דברים נהדרים בלא יותר מדי כסף.
יותר מאוחר (מהמחשב ולא מהטלפון) אני אתייחס במפורט לגבי בחירת הרכב. קחו בחשבון שלא תמיד גדול זה טוב. העיקרון הוא גדול ככל שחייבים, קטן ככל האפשר.

הסבה בדכ כוללת את הנגרות ובנוסף מערכות מים וחשמל. על זה צריך להוסיף את כל האבזור הייעודי כמו חלונות ודלתות וחיבורים כאלו ואחרים. לא פשוט אבל כמי שמכיר קמפרים באופן די אינטימי - הכל קיים וזמין בכל הרמות.

אסף.

BackDoorMan
10-02-13, 18:21
יש לי שכן עם משהו קומפקטי יותר על בסיס פורד טרנזיט 83, החלק המענין זה הבית שהיא סוחבת מאחורי תא הנהג,
הרכב נבנה בגרמניה ונקנה מתייר שעבר פה אז, והתכנון למופת, הגוף בנוי מפאנלים של אלומיניום מבודדים,
יש מיטה עליונה ומיטה זוגית תחתונה שהופכת בפעולה פשוטה לשולחן ו 4 מושבים סטייל דיינר אמריקאי,
מטבח מצויד עם ארונות , תנור, כיריים, מקרר הכל מופעל גז, שירותים ומקלחת.
הוא הוסיף פאנלים סולאריים בגג ,
ניתן להציב צלחת לוין ממונעת המתכוננת לפי GPS ותוכנה מתאימה ולקלוט OTG שידורי טלויזיה.
יותר מאוחר אעלה צילום של הרכב
ואשאל אותו אם הוא מוכן שאעלה צילום מבפנים.

asafk
10-02-13, 20:35
קצת להרחיב על בחירת הפלטפורמה המתאימה-

קודם כל יש 3 נדבכים שונים לחיים ברכב. הראשון הוא "חיים ברכב" וזה כולל הכל, שירותים ומקלחת, מטבח וחדר אוכל. השלישי הוא "חיים ליד הרכב" וכאן אפשר לראות את הג'יפים עם המג'ולינה או ואנים עם מיטה, כאשר כל השאר נעשה מחוץ לרכב - בישול, וכן הלאה. הנדבך האמצעי הוא באמצע - קמפרים שבהם ישנים ומבשלים עד לגבול מסויים, אבל חלק מהדברים לא עושים ברכב - שירותים ומקלחת למשל. חשוב בתור התחלה להחליט איפה נמצאים.

אני מטייל, כידוע לכם, בקמפר כמעט הכי קטן שיש. גם כשטיילנו באירופה לא עם הקמפר שלנו בחרנו בפולקסווגן קליפורניה בגלל הקוטן שלו.
לגודל יש הרבה חסרונות - בטיולים בעולם השלישי רכב גדול הוא כמו להסתובב עם שטר של 100$ מודבק על המצח. זה מושך תשומת לב שלילית מהמקומיים.
בטיולים בעולם המתורבת, רכב גדול מציב הרבה מגבלות - חניה בערים, למשל. בזלצבורג החניתי את הקליפורניה במרכז העיר בחניה של מכוניות רגילות. זו חניה שרכבים מסחריים גדולים לא מורשים להיכנס אליה. לקרוואנים בכלל יש חניות יעודיות בשולי העיר... אבל ואן קטן הוא כו מכונית פרטית. גם בכבישי הדולומיטים נתקלנו בקמפרים גדולים שהיו מוגבלים לכבישים הראשיים, וכיוון שמדובר בכבישים הרריים - גם בהם, בחלקם, היה להם קשה לתמרן. אנחנו נסענו בחופשיות בקטנים שבכבישים, ולא משנה לאן נסענו, הרוחב של הכביש או הגובה בו גזומים העצים מעליו לא הפריע. גם אם תעלו מהריביירה האיטלקית לכיוון ההרים תתקלו בהרבה מקומות עם שלטי אזהרה המזהירים כי הכביש לא מתאים לכלי רכב מסחריים וקרוואנים גדולים. כאמור - מסחרית קטנה תתמרן בהם בלי בעיות.
ואם הכבישים או הערים לא מטרידים אתכם - קחו בחשבון שכל גרם של רכב צורך דלק. וכל סמ"ר בשטח החתך צורך דלק. ההבדל בין טרנספורטר ל LT הוא בערך 30%. זה הרבה כאשר מדובר על מסע ארוך.
מצד שני יש נוחות, ויש את מספר הנפשות שמשתמשות בקמפר / קרוואן. אין מה לעשות, הנוחות מכתיבה צורך. ולכן חשוב לשים לב ולבחור את הרכב הקטן ביותר האפשרי, אבל גדול ככל שנדרש. שימו לב שיש הרבה גדלי ביניים גם לואנים ה"גדולים", בסיסי גלגלים שונים ומשקלים שונים.
אחד הדברים שתופסים הכי הרבה מקום ולדעתי הם מיותרים הוא שירותים ומקלחת. שירותים, אפילו כימיים - תופסים מקום מצד אחד, ומצד שני מישהו צריך לרוקן אותם בבוקר... בהקשר הזה - אין כמו חיק הטבע או השירותים של אתר הקמפינג בו אתם ישנים. מקלחת תופסת עוד הרבה יותר מקום, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את מיכל המים הנוסף ויחידת חימום המים. בכל אתר קמפינג(אנחנו לא מדברים על ישראל, כמובן) יש מקלחת עם מים חמים. ההבדל בין אתר קמפינג זול ליקר הוא לא גדול במחיר, אבל רמת המתקנים המשותפים היא יום ולילה - ולכן בחירה נכונה של אתרי קמפינג תבטיח גם שירותים ומקלחות ברמה גבוהה מאוד, יותר מבבית...

דווקא לתנאי הארץ אני חושב שמסחריות בגודל של LT או ספרינטר מתאימות ביותר - בגרסאות בסיס הגלגלים הבינוני. נכון שאלו מסחריות גדולות, אבל אין בעיה לא של חניה ולא של כבישים, ואפשר לדגם בהן את כל הנוחות שרוצים. הואנים הגדולים האלו קיימים בגרסאות של בין 3.5 ל 4 טון - מה שבאירופה מחייב רשיון C1 אבל כאן לרובנו מעל גיל מסויים יש אפשרות לנהוג בהם עם רשיון B.

אם מישהו מתכוון באמת לדגם קמפר או קרוואן, אשמח מאוד לעזור בכל מה שקשור לתכנון הפנימי וגם למערכות.

אסף.

אייל
10-02-13, 22:32
[QUOTE=ori abr;495950]אילן מכיוון ששמתי לב שאתה חיפאי, אז הרכב הזה עומד בנשר. הוא באמת בנה משהו יפה על הסייירה שלו.[/אגב, QUOTE]

אגב, הוא למכירה (ה-CK יחד עם הקראוון) ב-75K.

Gilad
10-02-13, 22:34
לפני חצי שנה טיילנו במשך שבועיים במוטורהום בגרמניה, צרפת ושוויץ.
אנחנו זוג פלוס ילדה בת שנתיים וחצי (אז), בחרנו בקרוואן שכור כמעט בגודל בגדול ביותר שיכולנו למצוא - 3.5 טון וכמעט 7 מטר אורך.
בקרוואן היו שתי מיטות זוגיות, שני ספסלים זוגיים עם שולחן(יכולים להפוך למיטת ילדים), מטבחון, מקלחת ושירותים.
בטיול באירופה לא הייתי מוותר על המטבחון, השירותים והמקלחת מאחר ואתה יכול למצוא את עצמך ערב שלם בגשם שוטף כשבחוץ מעלות בודדות והדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לצאת החוצה (שלא לדבר על הגברת...)

בקיצור, הכל תלוי ביעד הטיול וברמת הפינוק הנדרשת.

יש בארץ יבואנים של קרוואנים נגררים ברמה גבוהה אך גם המחיר בהתאם - הרבה מעל 100,000 ש״ח. יש גם מוטורהום אבל סביר להניח שהמחיר בשמיים. גם באירופה על מוטורהום ברמה רצו כ60,000 יורו

rupni
10-02-13, 23:01
לפני חצי שנה טיילנו במשך שבועיים במוטורהום בגרמניה, צרפת ושוויץ.
אנחנו זוג פלוס ילדה בת שנתיים וחצי (אז), בחרנו בקרוואן שכור כמעט בגודל בגדול ביותר שיכולנו למצוא - 3.5 טון וכמעט 7 מטר אורך.
בקרוואן היו שתי מיטות זוגיות, שני ספסלים זוגיים עם שולחן(יכולים להפוך למיטת ילדים), מטבחון, מקלחת ושירותים.
בטיול באירופה לא הייתי מוותר על המטבחון, השירותים והמקלחת מאחר ואתה יכול למצוא את עצמך ערב שלם בגשם שוטף כשבחוץ מעלות בודדות והדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לצאת החוצה (שלא לדבר על הגברת...)

בקיצור, הכל תלוי ביעד הטיול וברמת הפינוק הנדרשת.

יש בארץ יבואנים של קרוואנים נגררים ברמה גבוהה אך גם המחיר בהתאם - הרבה מעל 100,000 ש״ח. יש גם מוטורהום אבל סביר להניח שהמחיר בשמיים. גם באירופה על מוטורהום ברמה רצו כ60,000 יורו

האם לקרוון הזה היה צריך רישיון B או C ?
אחרי שהייתי באיטליה עם המשפחה וראינו הרבה כאלה אח שלי אמר שהוא רוצה לבר מצווה טיול בכזה, אמא שלי בחיים לא תסכים לנהוג בדבר כזה ולי יש רישיון B החדש (עד 3.5) האם יתאים ?

idanw
11-02-13, 00:05
יש בארץ יבואנים של קרוואנים נגררים ברמה גבוהה אך גם המחיר בהתאם - הרבה מעל 100,000 ש״ח.

יש חוקי מיסוי חדשים בארץ לקרוואנים.
ראיתי בחודש האחרון כמה יבואנים חדשים שמביאים קרוואנים נגררים חדשים מאובזרים ברמה גבוהה ל 4-5 נפשות עם מחיר קטלוגי של כ85000 ש"ח.
זה עדיין לא זול כמו באירופה\ארה"ב - אבל זה כבר מתחיל להיות מעניין.

עידן

idanw
11-02-13, 00:07
למשל: http://www.laofek.co.il/%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%90%D7%A0%D7% 99%D7%9D/Adora472LU.aspx

Tourist
11-02-13, 00:33
לפני שנתיים במזרח אירופה בכזה בדיוק:
70014

4 מבוגרים בגודל מלא
רשיון B
נכנסנו לכל הערים כולל רחובות בודפשט ללא בעיה
מקלחת ושירותים חצי חצי - שניים מאיתנו השתמשו רק בקרוואן והשניים האחרים רק במתקני אתרי הקמפינג
מטבח מבחינתנו היה קריטי בגלל כשרות

rupni
11-02-13, 08:26
לפני שנתיים במזרח אירופה בכזה בדיוק:
70014

4 מבוגרים בגודל מלא
רשיון B
נכנסנו לכל הערים כולל רחובות בודפשט ללא בעיה
מקלחת ושירותים חצי חצי - שניים מאיתנו השתמשו רק בקרוואן והשניים האחרים רק במתקני אתרי הקמפינג
מטבח מבחינתנו היה קריטי בגלל כשרות

לקחתי תודה. נברר ונעדכן

ori abr
11-02-13, 08:38
חנן, מה שהראית שניתן לשים על פול סייז אמריקאי זה בדיוק מה שעומד למכירה (לפי אייל) הבחור באמת עשה לפחות חיצונית עבדה ממש יפה. בנוסף ליד ה CK הזה עומד גם קראוון נגרר למכירה. עד כמה שאני יודע הוא מייצר אותם. לגביי להסב בארץ, שי פלג מבולסטר בזמנו בנ משהו לסילבראדו שלו ( מי שמכיר את הבחור כבר מבין כמה הוא פדנט)
לגביי המשאית, כן זו המשאית הייתה עליה כתבה. רמי, ממליץ שתיכנס לאתר של חברת SPORTMOBILE בארה"ב. הם מתמחים בהסבה של וואנם למוטורהום ( כמובן בגרסאות 4X4 של סוואנה ובעיקר פורד) יש שם אפליקציה ( לפחות ממשאי זוכר מזמן לא ביקרתי שם) שמאפשרת לתכנן את הבפנים של הרכב, זה יכול לעזור לך בתכנון.

MR BIG
11-02-13, 15:56
אתם מפספסים פה משהו מאד גדול....
כל הקראוון, מכל סוג שיהיה , לא מתאים לשימוש בארץ , משתיי סיבות :

1) הארץ שלנו קטנה מדיי.
2) אין חניונים עם full hook up , ולכן כלי כזה הופך מכייף ...- לעונש.

בלי תשתית מתאימה לקראוונים, אין לכלי כזה זכות קיום בארץ.
בארה"ב , אני ואשתי היקרה טיילנו שבועיים עם הקראוון שאתם רואים פה בתמונות. חלום שהתגשם...- זו ההגדרה.
התפעול , החיבורים בכל חניון, מציאת החניונים ובכלל כל הממשק של הקראוון עם הסביבה הוא פשוט קל ופרקטי לאין שיעור....- בארץ אני לא רואה את זה קורה....
70030

BackDoorMan
11-02-13, 17:13
עד שאצלם את הקמפרוואן של השכן מצאתי משהו כמעט זהה, נראה בדיוק כמו מה שיש לו בחוץ ובפנים, והרבה יותר יעיל בנהיגה מהמפלצות המגודלות.

http://farm7.staticflickr.com/6152/6203716313_72338ff040_z.jpg
http://farm5.staticflickr.com/4104/4968560412_492ca55f59_z.jpg
http://is02.thegumtree.com/image/big/157701130.jpg

Lidor Shtruzer
11-02-13, 17:33
קיט מוכן לדיפנדר !!
http://www.azalai.co.uk/gallery.php

אף אחד לא שם לב אבל יש שם את האיווקו מאסיף הכי יפה שראיתי!!

רמי גלבוע
11-02-13, 19:30
הכלים של ספורטסמוביל מדהימים (מצ"ב מטה), יקרים רצח, ויש להם עבירות של מפלצת שטח, הכל מחוזק ומשודרג. נדמה לי שבארה"ב זה הסתובב בקרבת 100,000 $, לא לעניין. גם אין מקלחת ושירותים מלאים.

אני מסכים עם מי שכתב שקראוון הוא לא כזו מציאה בארץ. גם מזג האוויר כאן חם מדי, אתה בטח לא רוצה מזגן מטרטר כל הלילה

רמי גלבוע
11-02-13, 19:37
בהמשך לתמונה שהעלה חנן (קמפר בארגז של טנדר אמריקאי), יש גם Truck Camper שנקרא ALASKAN, והוא יורד בגובה על טלסקופים, לצמצום התנגדות אוויר. יש מקלחת חיצונית, בארץ זה לגמרי לא רע.

הדגם המצ"ב נמכר משומש ב-10,000, וזה כבר בא בחשבון להביא לארץ. עבור הטנדר, אגב, עם 8000 ק"מ, הוא רצה 25,000 $.

עידו לוריה
11-02-13, 19:46
יש לי אחד בקנה בבניה ( משאית MAN 4X4 ) עוד מעט אפשר היה לשחרר תמונות .

עידו

חנן גולומבק
12-02-13, 13:26
אתם מפספסים פה משהו מאד גדול....
כל הקראוון, מכל סוג שיהיה , לא מתאים לשימוש בארץ , משתיי סיבות :

1) הארץ שלנו קטנה מדיי.
2) אין חניונים עם full hook up , ולכן כלי כזה הופך מכייף ...- לעונש.

בלי תשתית מתאימה לקראוונים, אין לכלי כזה זכות קיום בארץ.
בארה"ב , אני ואשתי היקרה טיילנו שבועיים עם הקראוון שאתם רואים פה בתמונות. חלום שהתגשם...- זו ההגדרה.
התפעול , החיבורים בכל חניון, מציאת החניונים ובכלל כל הממשק של הקראוון עם הסביבה הוא פשוט קל ופרקטי לאין שיעור....- בארץ אני לא רואה את זה קורה....
70030

אני ממש לא מסכים אתך. את סוף השבוע האחרון העברנו בחוף הים עם הTEARDROP והיה ממש כייף. את הצרכים עושים בטבע, מקלחת עשינו על ידי שק שחור יעודי למקלחת שמתחמם מהשמש , חשמל 220 לא צריך כיוון שהנורות כולן לד שצורכות מעט מאד חשמל , הילדה ראתה DVD במחשב הנייד שגם הוא מחובר למצבר דרך שקע מצית והמצבר של הקמפר מספיק לכמה ימים, בישול עושים על גז או על האש ומים לכיור מגיעים ממשאבה ידנית. ישבנו יומיים בחוף הדרומי והרגשנו כמו בימים הטובים בסיני. יש בארץ הקטנה שלנו המון מקומות שבהן ניתן להציב את הקמפר בטבע ואף אחד לא ידבר אתך. למי שרוצה מזגן תמיד אפשר לשים גנרטור במרחק כזה שהרעש לא יפריע , הרבה חברה עושים את זה באילת והיום יש גנרטורים מושתקים ( ויקרים) שממש לא שומעים אותם. ב 96 טיילתי עם אשתי במשך שבועיים בקרוואן באוסטרליה ונכנסנו אולי 3 פעמים לקמפינג. כמובן שכייף להיות בקמפינג אבל כייף לא פחות להיות בטבע לבד.

דרור ברלי
12-02-13, 13:54
חנן, מזג האויר עכשיו נעים.
עוד מעט קיץ, ובקיץ ישראלי הדברים האלה הופכים לטאבון.

עידו לוריה
12-02-13, 14:15
נו אז זה טוב בשביל הפיתות .

עידו

חנן גולומבק
12-02-13, 15:30
חנן, מזג האויר עכשיו נעים.
עוד מעט קיץ, ובקיץ ישראלי הדברים האלה הופכים לטאבון.

נו, נכון כתבתי על הנושא של המזגן והגנרטור. יחד עם זאת את הקמפר שלי בניתי מתוך ידיעה שהוא לא ישמש אותי בקיץ.

דרור ברלי
12-02-13, 15:31
זהו, שלא רק הקמפר שלך. כל הקראוונים הנגררים הללו הם חממות ניידות.

asafk
12-02-13, 16:16
איורור נכון וחומרים נכונים, וזה יכול לניות מאוד נעים. ויש לי הוכחןת..

אסף.

-->