PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי לא מניע- בואו נפסול יחד אפשרויות

scheinery
06-02-13, 19:05
סמוראי 88 עם קרבורטור פתוח, עבר החלפת בוכנות, אטמים וניקוי כולל לפני כחודש וחצי.

בדיעבד נראה כי הסימנים המקדימים החלו לפני שבוע. אחרי נסיעה בגשם כבד ההנעה (שבדרך כלל הולכת חלק עם נגיעה קלה בגז) הייתה הרבה יותר קשה, הרבה פימפומים ומספר התחנקויות עד שלבסוף הרכב הגיע לטורים של עבודה יציבים.
התופעה חזרה מספר פעמים במהלך השבוע אבל ייחסתי זאת פשוט לקור כל פעם, אחרי שהמנוע עבד קצת לא הייתה שום בעיה להניע שוב בנגיעה.
בנוסף התחילה נזילת מים קטנה, אני לא בטוח עדיין אם מהרדיאטור עצמו או מצינורות המים.

היום ב2:00 לפנות בוקר, אני מתעורר לחליבת בוקר, נכנס לרכב, סטרטר יש, מדי פעם הוא מגיב לנגיעה בגז ונותן איזה כחכוח אבל רוב הזמן אך ורק סטרטר ולא מצליח להניע.
לאחר הליכה רגלית לרפת וחליבה מוצלחת ללא המלטות (משום מה בחליבת בוקר בגשם זלעפות מגיעות ההמלטות הכי קשות) חזרתי לזירת האירוע.
מכיוון שאני לא טוב בניחושים החלטתי ללכת על דרך השלילה.
מערכת הדלק נראית תקינה, פילטר הדלק מלא ובמשיכה של המנוף על הקרבורטור הכל נראה עובד תקין ודלק זורם לתוך המיכל.
בשבוע האחרון תידלקתי בתחנת הדלק שאני תמיד מתדלק בה וגם חברים מהאיזור ולכן לא נראה כי הבעיה בדלק עצמו.
לאחר מכן מערכת הצתה, כל החיבורים מחוברים היטב, הדיסטרביוטור יבש, כל המגעים בפנים נראים תקינים ובסיבוב המנוע ידנית הרוטור מסתובב.
ניצוץ בחוט הכניסה מהקויל לדיסטרביוטור נותן ניצוץ כחול יפה (וזבנג חשמל עוד יותר יפה ליד)
הפלאגים גם כן נותנים ניצוץ אך קצת מפויחים, ליתר בטיחות הוחלפו לחדשים.
כשהוצאתי את הפלאגים מהמנוע הם נראו מעט רטובים אבל קשה לי לקבוע עם זה מדלק או חס ושלום מים- אי לכך האופציה הזאת עוברת לסוף הרשימה לאחר שכל האפשרויות האחרות ייפסלו.
כשכל הפלאגים בחוץ נתתי כמה נגיעות לסטרטר לנסות לנקות קצת את הצילינדרים.
עם שלושה פלאגים במקום ואצבע תחובה במקום הרביעי יש תחושת קומפרסיה תקינה.

כרגע ההצעות שקיבלתי להמשך הן בדיקה שלא קפץ הטיימינג ולראות אם לא במקרה הנדנדות של השסתומים תפוסות/סגורות.
זה מחכה למחר בבוקר, בינתיים אני אשמח אם מישהו יציע עוד שלבים לעבור דרכם לבדיקה לפני הגעה לשלב הקשה והסופי- גרר למוסך.
(קודם כל תודה לכל מי שקרא עד כאן)
רעיונות? מישהו? אני מתחייב אני אבדוק כל שתציעו... גם רעיונות מגוחכים יתקבלו בברכה במצב רוח עגמומי שכזה

shmulikbg
06-02-13, 19:23
צ'וק ידני?

שגיא S
06-02-13, 19:30
האוטו לא מניע בכלל? או מניע ונכבה?

יכול להיות שהאלטרנטור נרטב ונפגע?

scheinery
06-02-13, 19:33
אין צ'וק בכלל, היה אוטומוט ובוטל (ככה הרכב נקנה כן?) אבל מעולם לא עשה בעיות בהנעה גם לא בגשם ולילות קרים (אני מתחיל הרבה פעמים לעבוד ב2:00 בלילה)

שגיא
לא מצליח להניע בכלל, לא נראה לי שזה האלטרנטור כי בכל זאת המצבר לא התרוקן גם לאחר הרבה מאוד ניסינוות הנעה וכל הניצוצות נראים תקינים, יש לך הצעה איך לשלול את הרעיון הזה סופית? מעבר לבדיקה ויזואלית של האלטרנטור?

שגיא S
06-02-13, 19:36
למען האמת אני לא כל כך יודע איך, אבל אני תמיד קודם פוסל דברים חשמליים...בסמוראי זה בערך 4-5 דברים אז זה קל!

תנסה להניע בהילוך (שהאוטו יקפוץ קדימה), פעם מישהו סיפר לי על בעיה שהאוטו לא הניע לו, ואחרי שהוא הניע בהילוך בטעות הסתדר לו..

itay
06-02-13, 19:36
לא נעים ליידע אותך...... בפעם שהלך לי אטם הראש, הסימנים לא היו דומים..... הם היו זהים.

אם אתה מנסה עם הרבה סטרטר ופמפומים על הגז לאורך זמן, התכיפות של הכחכוחים שבהם נראה שהמנוע מצליח להסתובב, מתחילה לרדת עד להנעה עם הרבה בקפיירים.....

לא נעים.

איתי.

scheinery
06-02-13, 19:40
תודה איתי, כנות היא דבר חשוב. (לפעמים קצת מוערכת יתר על המידה אבל בלי ספק חשובה)
אני אשמח לעוד רעיונות. אחי כבר הציע לרקוד סביב האוטו בניסיון להפחיד אותו להניע. כמו שאמרתי, אני אשמח לבדוק כל רעיון בשלב זה.

shmulikbg
06-02-13, 19:42
איך כתבת...בואו נפסול אפשרויות.
תרים בית מסנן אויר, שים חבר על ההגה, וחסום עם ידך
את הקרבורטור כשהוא מנסה להתניע.

scheinery
06-02-13, 19:54
צודק שמוליק, שכחתי לציין שגם זה נוסה, זה קרבורטור פתוח אז אין באמת מסנן אוויר אבל קיבוע של המניפות כניסת אוויר במצב סגור וניסיון להניע ככה לא שינה את התוצאה במאומה.

שגיא S
06-02-13, 20:13
תנסה את ההנעה בהילוך
תנסה לרסס ספריי קרבורטורים תוך כדי הנעה

yscheiner
06-02-13, 20:20
לא יודע אם זה קריטי לדיאגנוזה אבל...
גלה לחברים המכובדים שלא מדובר במנוע מקורי של הרכב.
אולי יעלו עוד רעיונות לבדיקה.
ואני ממשיך להמליץ על ריקוד לכבוד רוחות הסמוראי ואלי הסוזוקי.

Scrusher
06-02-13, 20:29
מה שאתה מספר זה בדיוק מה שהיה אצלי לפני כחודשיים,רק שאצלי יש שנורקל אז הייתי חוסם אותו כדי לדמות צ'וק. כשהקרבורטור כבר נסתם עד המוות המר הנעתי אותו אחרי חצי שעה של ניסיונות (אגב,פקק של בנזין ישר לתוך הקרב' לא עזר לך?) והנסיעה המקורטעת ביותר בחיי אל המוסך. דיברתי איתו על ניקוי ושיפוץ של הקרבורטור,ניקוי טנק דלק והחלפת צנרת גמישה של כל הסיפור יחד עם פילטרים. כעבור כמה ימים באתי אליו וראיתי קרבורטור אחר באוטו שלי - המקורי היה כל כך סתום שהוא לא הצליח בכלל לנקות אותו אז הוא החליף לי לקרב' של L200 עם צ'וק אוטומטי תקין.
הבדל של שמיים וארץ! בבוקר (ולא משנה מה הטמפרטורה) אני פותח סוויץ',לוחץ פעמיים על הגז,נותן סטרטר והרכב מניע בלי קונצים

scheinery
06-02-13, 20:57
המנוע הוא מסוזוקי סוויפט, הורכב לפני חצי שנה
הנעה בהילוך ופקק דלק לקרבורטור נוספו לרשימה (את הריקוד ננסה בינהם)

shmulikbg
06-02-13, 21:07
תוסיף ניסיון התנעה בלחיצת "פול גז" רצוף. לא פמפום דוושה.
יש דיזת מדומם חשמלית בקרבורטור הזה?

scheinery
06-02-13, 21:17
גז רציף גם נוסה
לא יודע להגיד על הדיזה, אתה יודע להסביר לי איך לזהות? אני יכול להעלות תמונות מחר

shmulikbg
06-02-13, 21:19
מעין יחידה עם חיבור חשמלי שבולטת לאחד מצידי הקרבורטור. בד"כ עגולה.

Scrusher
06-02-13, 21:45
עוד שיטה קטנה שעזרה לי- תרים את הבורג של הסל"ד סרק - הרבה. אצלי בקרבורטור המקורי ז"ל לפני שהוא התפגר היה מרווח רציני מהמעצור של הסל"ד סרק לפלסטיק הכחול הזה (לא יודע איך קוראים לו,אבל הוא נמשך מהואקום ולא הצלחתי לכוון את הסרק בצורה שהכחול לא יכנס פנימה)
אגב,גם אני עם מנוע סוויפט - אין הבדל רציני מבחינת "ברזלים" ובעיה של הנעה בבנזין קרבורטור נכונה על כל רכב כזה

foty
06-02-13, 22:11
תנסה להחליף את חוטי ההצתה (לך תדע)
תנסה לעשות "בק פייר" אולי זה יפתור לך את הבעיה
תבדוק גם את הכיוון של ההצתה , אולי השתבש לך שם משהו

סמי

gmike
06-02-13, 23:31
אם אצלך קרב' מקורי,אייסין, הדיזה החשמלית נמצאת בצד שמאל של הקרב'(צד נהג),למעלה,ליד הלוע. תזהה אותה ע"י חוט חשמל שחור שמתחבר אליה.
בד"כ כשהיא מנותקת הרכב מניע וישר נכבה..

לדעתי, תחבר מטען מצברים\ רכב אחר עם כבלים. ותנסה להניע, גם אם ייקח הרבה זמן, בסוף יניע..דוושת גז לחוצה עד הסוף..
יכול להיות שלא מניע בגלל שילוב של קרב' מלוכלך וקור של הלילה...

מיכאל.

scheinery
07-02-13, 19:21
להלן העדכון מהיום:
לאחר העבודה ניגשתי מכוון מטרה להמשיך את רשימת הפסילות. נכנסתי לאוטו ו... מניע בנגיעה.
לא גמגום ולא כחכוח.
ההסבר הכי הגיוני שאני מצליח להעלות על הדעת זה שהוא ראה אותי בדרך לעשות את הריקוד לרוחות הסמוראי ואלי הסוזוקי עם קימונו ביד (הם אלים יפנים כן?). נבהל והניע.
לאחר מכן עוד פעם אחת במהלך היום הייתה הנעה קצת קשה כמו שהייתה בשבוע האחרון ומלבד זאת המנוע עבד תקין.

ואז....
עצרתי לרגע בתחנת דלק, איך שאני יוצא מישהו מעיר את תשומת ליבי שנוזלים לי מים מהרדיאטור, אני מסתובב ורואה כמויות אדירות של מים ירוקים נשפכות לרצפה. בדיקה ויזואלית לא זיהתה שום סדק או נזילה ומכיוון שלא רציתי לפתוח את הפקק של הרדיאטור פתחתי רק את המיכל עיבוי לראות מה קורה שם. הוא היה מלא עד הפקק כמו שמעולם לא היה.
מכיוון שהייתי במרחק 5 דקות מהבית במגמת ירידה (גר בים המלח כן?) החלטתי להמשיך בנסיעה איטית עד הבית ולהמשיך את הבדיקות שם.
אחרי זמן צינון פותח את הרדיאטור ו... מלא עד הפקק. מיכל העיבוי בכמות הנורמלית והכל נראה כרגיל.

מישהו יכול להסביר לי למה שמשון כל כך כועס עליי?
או לחלופין, מה כדאי לעשות לפני שתמות נפשו של שמשון עם פלישתים?

שגיא S
07-02-13, 21:11
נשמע כמו רדיאטור סתום?

הצלחת לאתר מאיפה הנזילה? מאיזור הרדיאטור או מצינורות?

asafk
07-02-13, 21:25
מים... נקיים?
וכשהמנוע עובד - משפריצים מהמיכל עיבוי או רגועים?

אם נוזלים מים אבל המערכת מלאה, זה אומר שנכנס משהו אחר במקומם.

ונחזור לאיבחון של הדף הקודם - כתבת שיש דלק בקרבורטור, אז למה כל ההתעסקות איתו?
מנוע בשביל להניע צריך דלק, ניצוץ, אוויר, ותזמון. כשהמנוע לא מניע זה מה שבודקים ובדרך כלל לפי הסדר הזה. בפעם האחרונה שהמנוע בגרוטאה שלי לא הניע התברר שהמפלג מסובב. קפיצה בטיימינג וכשלים מכניים מסתוריים כמו שסתומים תפוסים (כולם ביחד! ) די נדירים באוטו שיום אחד מניע ויום אחד לא.

אסף.

itay
07-02-13, 23:48
צר לי.....

אחרי הסימנים שציינתי בהודעה האחרונה, הסימן שהגיע היה....... נוזל קירור (ירוק) נוזל ממיכל העיבוי ומשפריץ על כל תא המנוע..... הסיבה היא שיש לך בעיה באטם הראש, שהקומפרסיה עוברת למערכת הקירור וזורקת את הנוזל החוצה.....

גם ריקודים לא יעזרו כאן. אני מציע לך להחליט מה לעשות במקום להמשיך ולבזבז זמן (ופוטנציאל לגרום נזק).

איתי.

עדיאל
08-02-13, 01:05
אז מה אומרים קדיש ??

scheinery
08-02-13, 07:25
לא. אבל מפאת חוסר הזמן שלי כנראה שהולכים למוסך ):

צביקה קרבורטור
10-02-13, 23:07
שלום רב !
שרשור אחד, 25 תגובות, שתים מהם תשובות עיניניות ומקצועיות (אסף ואיתי) והשאר עצות אחיתופל !
ברשותכם אתחיל מהסוף להתחלה:
כל הסימנים מורים על תרמוסטט תפוס, שגורם לרתיחה, ולשחרור מים דרך מכסה הרדיאטור לעבר מיכל העודפים, שעולה על גדותיו, ומים גולשים החוצה מחוץ לרכב ישירות לכביש.

צביקה קרבורטור
10-02-13, 23:25
ההמשך לתגובתי הקודמת, עקב אי אפשרות לערוך את הודעתי הקודמת:
אפשרות נוספת וסבירה לא פחות, רמז עליה איתי, קומפרסיה חודרת למים, בגלל אטם ראש שרוף, המים חודרים גם למצתים, ומקשים על התנעה ..
בקיצור המנוע שופץ לפני חודש וחצי , אך החולה גוסס ואמור לחזור לרופא , ששיפץ אותו לאחרונה, לבדוק תפקוד טרמוסטט , בדיקת קומפרסיה, ובדיקת לחץ הפוך.
בהצלחה
צביקה

tallevi
11-02-13, 00:45
שלום רב !
שרשור אחד, 25 תגובות, שתים מהם תשובות עיניניות ומקצועיות (אסף ואיתי) והשאר עצות אחיתופל !
ברשותכם אתחיל מהסוף להתחלה:
כל הסימנים מורים על תרמוסטט תפוס, שגורם לרתיחה, ולשחרור מים דרך מכסה הרדיאטור לעבר מיכל העודפים, שעולה על גדותיו, ומים גולשים החוצה מחוץ לרכב ישירות לכביש.

26 תגובות ועדיין נותרו רק שתי תגובות ענייניות ומקצועיות...

טל.

Scrusher
11-02-13, 01:52
אל תשכח ש20 התגובות הראשונות באו במטרה לעודד את הסמוראי להניע

scheinery
11-02-13, 07:09
בוקר טוב צביקה וכל שאר התומכים.
נמצאה הבעיה, חבר בעל מוסך חשד שהבעיה הא בריחת קומפרסיה מהראש מנוע או הבלוק והציע בדיקה מאוד פשוטה: למלא את הרדיאטור עד הסוף מים, לנתק את הכויל ולתת סטרטר, אם רואים מים קופצים מהרדיאטור סימן שיש בריחת קומפרסיה, בנוסף עם הרדיאטור סגור והמנוע עוד קר תוך פחות מדקה נבנה לחץ בצינור כניסה (חזרה) של הרדיאטור. מה שהוביל גם לכניסת מים דרך הצינור עודפי שמן מהמכסה שסתומים לקרבורטור.
בסופו של דבר הבעיה נפתרה בחיזוק ברגי הראש מנוע ונכון לעכשיו הכל תקין אבל עוד במעקב. אז צביקה העצה שלך היתה חצי נכונה, אכן חזרה של מים דרך הרדיאטור לצינור עודפים אבל לא עקב רתיחה אלא בריחת קומפרסיה ואני לא יודע להגיד אם תרמוסטט תפוס היה גורם לקשיים בהנעה ואז היעלמות הבעיה למחרת
בכל מקרה הבדיקה שעשיתי נותנת אינדקציה חד משמעית ומומלצת בכל מקרה של חשד לבריחת קומפרסיה וחדירת מים במנוע
שוב תודה לכל העוזרים. אני השכלתי הרבה, מקווה שכולנו קצת

צביקה קרבורטור
11-02-13, 11:28
שלום רב ! עצה חצי נכונה, טובה בהרבה בעצת אחיתופל לא מועילה כלל, הלא כך הדבר?
השאלה הנשאלת , מדוע ראש מנוע לא חוזק לפי כל הכללים במידה הנכונה, עם ידית מומנט, לפני שהרכב שוחרר מהמוסך, ולא לאחריו.

צביקה קרבורטור
11-02-13, 11:32
אנא עדכן האם חל שיפור משמעותי בהתנעת הרכב, האם מי הקירור, פסקו מלגלוש דרך מיכל העודפים/עבוי, מחוץ לרכב, והאם אין חוסר של מי קירור בתקופה הקרובה, והאם אין חדירת מי קירור לשמן, ועקב כך מצטבר"טחינה", בשמן המנוע בהוצאת מדיד שמן, או בפתח מלוי השמן, או בצינור נשם המוביל ממכסה שסתומים לבית מסנן אוויר.
בברכה
צביקה

scheinery
11-02-13, 11:33
אני אכה על חטא.
את ההחלפת בוכנות עשיתי בעצמי והברגים חוזקו כנדרש אבל לא נעשה חיזוק נוסף לאחר זמן מה.
(חבר במוסך אמר חיזוק ברגים לאחר +-1000 ק״מ)

צביקה קרבורטור
11-02-13, 11:48
שלום רב !
עברה התקופה, שהיו מחזקים ראש מנוע פעם אחת, וחוזרים על כך שוב לאחר 1000 קילומטר, היום מחזקים ראש פעמים, לפני ההתנעה ולאחר ההתנעה, לאחר שהמנוע התחמם.
לא פחות חשוב סדר החיזוק ובמומנט המומלץ על ידי היצרן , עם ידית מומנט, ויש העושים זאת פעמים.
במקום להכות על חטא\, תכה את החבר עם עצת האחיתופל(סתאאם...)
עדיין לא השבת האם יש שיפור בהצנעת מנוע חם ו/או קר גם יחד.
בברכה
צביקה

scheinery
11-02-13, 12:28
בעיית ההנעה נעלמה כמו גם נזילת המים.
נראה שנמצאה ונפתרה הבעיה.
לפעמים גם עצת אחיתופל (שדרך אגב היא למעשה עצה טובה- http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A6%D7%AA_%D7%90%D7%97%D7%99%D7 %AA%D7%95%D7%A4%D7%9C#.D7.A2.D7.A6.D7.AA _.D7.90.D7.97.D7.99.D7.AA.D7.95.D7.A4.D7 .9C)
יכולה לעזור לעלות על הכיוון הנכון או כמו שביקשתי מהתחלה- לפסול אפשרויות לא נכונות.
סה"כ כולם פה רצו לעזור, כולנו החכמנו והבעיה נפתרה

tallevi
11-02-13, 23:57
בוקר טוב צביקה וכל שאר התומכים.
נמצאה הבעיה, חבר בעל מוסך חשד שהבעיה הא בריחת קומפרסיה מהראש מנוע או הבלוק והציע בדיקה מאוד פשוטה: למלא את הרדיאטור עד הסוף מים, לנתק את הכויל ולתת סטרטר, אם רואים מים קופצים מהרדיאטור סימן שיש בריחת קומפרסיה,אין כל טעם לנתק כויל, הבדיקה הזאת עובדת טוב מאוד גם שהמנוע מונע, אלא אם כן המטרה היא גם לגמור את הסטרטר על הדרך בנוסף עם הרדיאטור סגור והמנוע עוד קר תוך פחות מדקה נבנה לחץ בצינור כניסה (חזרה) של הרדיאטור.זה אומר שאין לך טרמוסטט במערכת, בין היתר מה שהוביל גם לכניסת מים דרך הצינור עודפי שמן מהמכסה שסתומים לקרבורטור. לא ברור, ואם כבר קבל תיקון קטן-אין דבר כזה צינור עודפי שמן תלמד על המושג PCV
בסופו של דבר הבעיה נפתרה בחיזוק ברגי הראש מנוע ונכון לעכשיו הכל תקין אבל עוד במעקב. אז צביקה העצה שלך היתה חצי נכונה, אכן חזרה של מים דרך הרדיאטור לצינור עודפים אבל לא עקב רתיחה אלא בריחת קומפרסיה ואני לא יודע להגיד אם תרמוסטט תפוס היה גורם לקשיים בהנעה ואז היעלמות הבעיה למחרת
בכל מקרה הבדיקה שעשיתי נותנת אינדקציה חד משמעית ומומלצת בכל מקרה של חשד לבריחת קומפרסיה וחדירת מים במנוע
שוב תודה לכל העוזרים. אני השכלתי הרבה, מקווה שכולנו קצת

הבדיקה באופן יותר יעיל ותמציתי הוא לפתוח מכסה מיכל עודפים כשהמנוע מונע ובמידה ורואים בועות אוויר, יש בריחת קומפרסיה. אפילו מספיק להרגיש את הלחץ בצינור העליון של הרדיאטור שהמנוע מונע והטרמוסטט פתוח.
במקרים שהבריחה מאוד קטנה ניתן לבדוק באמצעות אינדיקטור CO2 במיכל העיבוי.

טל.

ישי.פ
14-02-13, 11:05
נשמע כמו ראש מנוע.
בדומה למה שאיתי כתב

-->