PDA

צפייה בגרסה מלאה : נו מה נסגר איתם? (סגירת נחל דישון לנסיעה)

MR BIG
13-02-13, 11:24
אין...זה לא יאומן...- הג'יפאים תמיד יהיו השחורים שדופקים אותם. המזיקים , המזהמים , הילדים המופרעים של הכתה....
רוכבי האופניים ...הם צדיקים...מלאכים....במיוחד עם הטייצים שלהם....(בא לי להקיא עליהם!)

קבלו את השוס הבא:

http://www.parks.org.il/News/Pages/dishonNachal.aspx

מחירי הדלק בשמיים , אנחנו כבר לא מטיילים , ג'יפ זה לעשירים , אז כשנוסעים לטייל....אז עוד "לא " ועוד "אסור"......
ניתץ הפין!

נמרוד
13-02-13, 11:44
אוקי, אז סוגרים את הקטע המרכזי של הדישון לתנועת רכב כי משקמים את הנחל. לא ידעתי. מצד אחד חבל, אחד ממסלולי הג'יפים היפים בארץ. ומצד שני - לגיטימי. ההשפעה של כמויות הכלים שנוסעות שם, כולל טיולי הטרקטורונים והריינג'רים של המפעילים השונים בסביבה - בגלל שזה מסלול כל כך יפה, וגם נגיש, עביר וקל לנהיגה - משפיעה על השטח בצורה בולטת ביותר. אם מחליטים להזרים מים באופן קבוע ולשקם את הנחל, ומעכשיו המסלול יהיה רגלי בלבד - אין לי בעייה עם זה.

MR BIG
13-02-13, 16:33
נו באמת נמרוד....
הנחל הזה מטוייל מאד בדיוק 3-4 חודשים בשנה.זהו. מה כבר קרה??? איזה אסון גדול זה....שיעברו שם כמה ג'יפים כל שבת (אפילו 100 כל שבת, לא קרה כלום...).
אפשר לחשוב שידידנו המדוושים עם המכנסיים הצמודים ....הם בסדר.....הצמיגים שלהם בסדר....- אז זהו שלא!!
הם גם יורדים מהשבילים , רומסים צמחים ופרחים וכובשים כל מיני שבילי "סינגל" , " שמינגל " כדי להראות למי יש יותר גדול ויותר יקר....
אבל להם אף אחד לא אומר מילה.....בטענות ירוקות שיקריות ומטופשות....
זה בסדר...זה טרנד ירוק של העשור הזה...והוא יחלוף ויבוא טרנד אחר יותר מעצבן...
אנחנו השעירים לעזאזל פה . למה ? כי אנשים זה כמו מים...הולכים לאן שנח וקל להם....(במיוחד אם יש להם הרבה כח ביד )

שלמי
13-02-13, 16:52
נמרוד,
זה מה שנקרא מדרון חלקלק
גם את מעלה שגיא סגרו "לשיקום" וההמשך ידוע
בעיני לא לגיטימי לסגור, לתמיד (שלא יהיו לך אשליות והלוואי ואתבדה) את אחד מהמסלולים היפים באזור
ולאן יתנקזו כל ה"רגולרים" והטיולים החצי-יומיים של המפעילים האלה ?
מעניין אם בדקו, למשל, את נושא זיהום המים עליו הם מדברים, אני אתפלא.
והסיפור על "קוליסים" בצפון, במיוחד בתוך ערוץ נחל, מעיד על חוסר הבנה בסיסית

אביב3
13-02-13, 19:01
אם בעקבות הקטנת\הפסקת השאיבה הנחל באמת יזרום כל השנה ויתאפשר לטייל שם בחינם ולטבול במים , אני בעד אפילו עד מאוד.
לא חסר מקומות לטייל בהם עם הרכב.

hadtomer
13-02-13, 19:19
אפשר לארגן איזה טיול אחרון לפני הסגירה.........

drorito
13-02-13, 21:32
מוכן לארגן, להוביל , מה עוד שהסופ"ש יש גשם.

דרור ברלי
14-02-13, 13:49
וזו רק ההתחלה לה לה.

elro
14-02-13, 14:04
וזו רק ההתחלה לה לה.

זו ממש לא ההתחלה, זה ההמשך של ההתחלה...

נמרוד
14-02-13, 14:30
כנסו לפרופורציות.

סגרו, סוגרים ויסגרו שבילים ודרכים מסיבות כאלו ואחרות. השטח משתנה, והמטיילים, כמותם וסוגם ומאפייניהם משתנים, ואוכלוסית ישראל גדלה, וכדי לשמור על הטבע מתבצעים כל מיני צעדים. וסגירה של קטעי נחל או שביל יחודיים וספציפיים לנסיעה ברכב, זה ממש לא נורא. כמו שכתב אביב - אם נחל דישון יחזור להיות נחל איתן, ומסלול לטיולים ברגל בלבד, זה יהיה נפלא. במצב הנוכחי שלו מגיעים בשבתות לא מאה ג'יפים אייל - נסה אלף! ופקקים הם תופעה נפוצה שמוציאה את החשק להתקרב לשם בשבת. והשבילים כל כך חרושים ובוציים שטיול רגלי למעשה הופך לבלתי אפשרי.

כמה שבילי טיולים סוגרים? פעם בכמה שנים, אפשר לחיות ולכבד את זה, חברים. זה לא נעשה כלאחר יד. ואת מעלה שגיא סגרו לפני למעלה מעשור. את החלק המזרחי של מכתש רמון סגרו לפני שאני התחלתי לטייל. מצער אותי שאני לא יכול לסוע בג'יפ באזור הנרחב והמדהים הזה? לא באמת. זה בסדר.

עידו לוריה
14-02-13, 15:13
לא הבנתי מה זה קשור לאופנים , כל כלי הרכב עם מנוע או בלי וגם מטילים רגלים יכולים לעשות נזק וגם עושים .
הפטנט של בני אדם עם הוא שונה אז אני שונא אותו מוזר מאוד , זה לא מחויב המציאות אפשר לחיות טוב עם כולם רק קצת כבוד לזולת ודרך ארץ ובזה זה נגמר .

עידו

אמנון
14-02-13, 21:46
נמחקו כאן מספר הודעות עקב תוכן לא ראוי.
למי שלא זוכר - כללי הפורום (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2033).

נא לשמור על תרבות דיון ושפה נקייה.

אומי5
17-02-13, 23:34
מצטרף לנמרוד, סוף סוף משחררים קצת מעיינות, נחלים יחזרו לזרום כמו שהם אמורים.
במילואים שלי אני עושה קבוע קו מעל נחל דישון, וחרשתי אותו הלוך חזור עם כל כלי רכב צבאי שהצלחתי לשים עליו את היד.
עצוב לי שלא אסע שם יותר, אבל אין ספק שהאוטוסטרדה שנהייתה שם כבר מוגזמת.
ואם במקום זה נקבל נחל זורם שכבר כמעט ואי אפשר למצוא בארץ, אני סבבה עם זה לגמרי.

shahav
11-03-13, 17:02
יש כתבה בנושא בהארץ - וכמובן בתגובות יש כאלה שטוענים שהגיפאים הם פושעים...

http://www.haaretz.co.il/news/science/1.1960027

מה שמדכה אותי - הקבוצה שלי הלכה לעשות טיול פרידה בנחל, ואני תקוע עם חום מול המחשב :-(

רבין

Alon
18-03-13, 17:59
הנה התשובה האמיתית למה סוגרים את נחל דישון.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4357592,00.html
אלון

shachar
17-05-13, 10:21
פתוח לנסיעה בתשלום
http://masaisraely.allmag.co.il/page/176699?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=israeli_05_16

hadtomer
17-05-13, 10:28
כלומר - אם באתי עם רכב השטח שלי - אסור לי להיכנס - אך אם אשכור רכב שטח ממושב דישון - מותר להיכנס!?!?

אומי5
17-05-13, 10:52
לפני שאתם קופצים אתם בטוחים שעדיין ניתן להיכנס לשם עם טרקטרוני דישון ? או שאולי הכתבה הוכנה מראש ולא התעדכנה?

shachar
17-05-13, 10:57
לפני שאתם קופצים אתם בטוחים שעדיין ניתן להיכנס לשם עם טרקטרוני דישון ? או שאולי הכתבה הוכנה מראש ולא התעדכנה?

רק על סמך מה שכתוב. הנושא מוזכר בכתבה מ 9.5.13

"אבל אליה וקוץ בה. במרץ האחרון החליטו ברשות הטבע והגנים לסגור את החלק העליון של הנחל לתנועת כלי רכב ממונעים לצורכי שימור הטבע והסביבה ......... לטבע זו בשורה מופלאה, למטיילי הג'יפים לא כל כך, אבל גם לזה יש פתרון.

למי שאין ג'יפ יש פתרון נפלא בשם "טרקטורוני דישון". ה..................... מאז נסגר הקטע העליון, הטרקטורונים ממשיכים להיכנס לשטח באישור ובמסלולים מיוחדים, כך שחוויית הארבע על ארבע לא נפגמת."

אומי5
17-05-13, 11:25
מצד אחד זה באמת מעצבן, זה חתיכת מנופול על נחל.
מצד שני, אי אפשר להשוות את נפח התנועה של טרקטורוני דישון, למה שקורה בדישון בשבתות השיא ובכלל.
בהתחשב בזה שפרנסה רבה גם ככה אין באזור, והאטרקציה המרכזית שלהם היא הנחל, אני מסוגל לחיות עם זה שהנחל נשמר מנפח התנועה הכבד שהיה בו ושעדיין ינועו בו שיירות איטיות של טרקטורוני דישון. (ומנסיון הם לא נותים לך לתת בגז....).

אגב זו דוגמא מצוינת למידתיות שדוברה בשירשור על אורי והערסים.

יונתןמצפה
17-05-13, 11:39
אומי, זה מדרון חלקלקל ומסוכן. כמובן בהנחה שאנחנו יודעים את העובדות ולא טועים...
הגישה של מניעת ההנגשה לציבור ובמקביל עידוד תעשייה של כסף שמרוויחה מאותה סגירה היא סופר בעייתית.
הדבר זהה בדיוק לחוק העזר העירוני במ.א גליל עליון שמונעת מהציבור לישון ליד מקורות מים ובאותו זמן מעודדת תיירות של צימרים וקמפינגים באותם מקומות שאיסור נוגע אליהם (שחלקם ספק חוקיים... ראה הפינה של יובל).
דוגמא נוספת היא מה שקורה בעמק המעיינות.
אני מבין לחלטין את הבעיתיות שיש בסגירת פרנסתם של אנשי טרקטורוני דישון, אבל במקרה הזה אי-אפשר להפריד.
מיצידי, שבית המשפט ייקבע כמה פיצויים מגיע להם וזה ילך אליהם מכספי ציבור.
אם התקבלה ההחלטה שכדי לשמור על הנחל יש למנוע כניסה של רכבים אליו, זה צריך להיות רוחבי מבלי לעשות הבדלות. בטח לא כאלו שיגרמו להרמת גבה באשר לכשרות של המהלך הזה.
לדעתי הדבר הזה בחיים לא יעבור בשום בית משפט!

בואו נבקש את התייחסותו של חבר הפורום החדש, איש הרט"ג, שבא לכאן כדי לענות על שאלות:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75648&page=2&p=514257#post514257

דרור ברלי
17-05-13, 12:30
אומי, זה מדרון חלקלקל ומסוכן. כמובן בהנחה שאנחנו יודעים את העובדות ולא טועים...
הגישה של מניעת ההנגשה לציבור ובמקביל עידוד תעשייה של כסף שמרוויחה מאותה סגירה היא סופר בעייתית.
הדבר זהה בדיוק לחוק העזר העירוני במ.א גליל עליון שמונעת מהציבור לישון ליד מקורות מים ובאותו זמן מעודדת תיירות של צימרים וקמפינגים באותם מקומות שאיסור נוגע אליהם (שחלקם ספק חוקיים... ראה הפינה של יובל).
דוגמא נוספת היא מה שקורה בעמק המעיינות.
אני מבין לחלטין את הבעיתיות שיש בסגירת פרנסתם של אנשי טרקטורוני דישון, אבל במקרה הזה אי-אפשר להפריד.
מיצידי, שבית המשפט ייקבע כמה פיצויים מגיע להם וזה ילך אליהם מכספי ציבור.
אם התקבלה ההחלטה שכדי לשמור על הנחל יש למנוע כניסה של רכבים אליו, זה צריך להיות רוחבי מבלי לעשות הבדלות. בטח לא כאלו שיגרמו להרמת גבה באשר לכשרות של המהלך הזה.
לדעתי הדבר הזה בחיים לא יעבור בשום בית משפט!

בואו נבקש את התייחסותו של חבר הפורום החדש, איש הרט"ג, שבא לכאן כדי לענות על שאלות:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75648&page=2&p=514257#post514257

+1....

רק שאני ממש לא סומך על בתי משפט בישראל.

אומי5
17-05-13, 12:43
מה שפוגע בנחל זה לא 20 טרקטורונים בקצב של טיול גרושות בשבת, אלא פקק של ג'יפים שמתחיל בנחל אביב ונגמר כמעט בכביש .
מה שיפגע בנחל חבר או נחל עפאים במירון, זה לא מטייל או שניים שנכנסים לשם למרות האיסור, אלא אם יעברו שם קבוצות מטיילים באופן קבוע (אפילו קבוצות קטנות).

זו בדיוק המידתיות, להגיד לך שאני בטוח שהכל כשר בהחלטה הזו ? אני לא. להגיד לך שאני לא מקנא? אני מקנא. להגיד לך שאני מעדיף את המצב הקודם ? אני לא.
החזירו מים לנחל וזה נהדר.

אגב עד כמה שידוע לי המקור לכל סיפור הלינה בנחלים הוא אחר לגמרי, בשלהי שנות ה90 במספר מקומות בצפון קהילות של "היפים" התיישבו על גדות כמה נחלים, לכאורה זו הייתה התגשמות החלום ההיפי, קהילות של אהבה, מוזיקה, חוסר תלות במקום ובזמן, והמון סמים קלים. (המון המון) . בפועל הם זיהמו את הנחלים, הסתירו עבריינים עם או בלי לדעת ובכלל עשו הרבה כאב ראש לרשויות.
כשניסו לפנות אותם, הם טענו שזה רק אוהל וזו לא שמורה, ואין שום קייס לפינוי, עד כמה שזכור לי הם פונו בכוח איפשהו באזור 2003-4, תבעו ואז חוקק בדיאבד חוק העזר הזה.
היום הוא מנוצל נגד מטיילים של לילה במקום נגד התיישבות סטלנים.

יונתןמצפה
17-05-13, 13:22
חוק עזר לא מחוקק.
זו החלטה פנימית של מועצה אזורית.
זו זכותם. אבל עזוב, זה לא קשור לדיון.

זה שככה וככה טרקטורונים בשבוע לא יעשו את הנזק שגורמות שיירות של ג'יפים לא רלוונטי לדיון. צר לי.
גם נסיעה של איזה ג'יפ פעם בשנה בבעקת ארדון/מעלה אנמר לא עושה כזה נזק. ואפילו החברה עם הטנדרים הירוקים נוסעים שם מדי פעם מסיבות כאלו ואחרות. אז מה?
זה אומר שניתן לאפשר לחברות הג'יפים המקומיות להתפרנס מחלקת האלוהים הייחודית הזו ולמנוע מכל יתר הציבור להגיע לשם? בחיים לא!
ואוי-ואבוי אם זה היה ככה.

אכיפה סלקטיבית זה אסון. בטח כשמעורבים בזה אינטרסים כספיים. זו אחת הרעות החולות של החברה שלנו ואני לא רוצה לראות את זה גולש גם לסוגיות של שמירת טבע.

אתה מחפש מידתיות? יש עוד שיטות להשיג את זה. שיטות שעובדות נהדר בשמורות בחול.
אין בעיה להקציב מכסות, נניחל עד 50 ג'יפים בסופ"ש למשל. יודע מה, במקרה כזה לא אכפת לי אפילו שאחוז קטן מהמכסות האלו ישוריין לחברה כזו או אחרת (תוך מציאת שיטה שגם תתרום משהו לנחל, נניח פרוייקט ניקוי כל X רכבים ע"י החברה המדוברת).
אבל עזוב, זה כ"כ תיאורטי שחבל על המקום בשרת של ג'יפולוג...

דרור ברלי
17-05-13, 13:22
בהנחה שזה נכון, זה לא רק לא כשר אלא גם מסריח.

לפי איזה אמת מידה אתה קובע ששיירה של 20 טרקטורונים שנהוגים ע"י חסרי נסיון ועושה 4-5 נגלות ביום על הנחל הזה, גורמת פחות נזק מג'יפ של מטייל בודד?

ולמה רק לחברת "טרקטורוני הדישון" מותר להמשיך להתפרנס מהנחל ששייך לכולנו, ולחברת "טרקטורוני אומי 5" או ל"דרור ברלי טיולי ג'יפים לגרושות לוהטות" אסור? לך אני לא צריך לספר שבאיזור הזה פועלות עשרות חברות טיולים. מה מותר טרקטורוני הדישון על אחרים?

יש לזה ריח של לובינג, קשרים ופרוטקציות, אם לא ריח של שוחד. זו אותה שיטה מקוללת שמחרבת כל חלקה טובה כאן, ושהפכה את המדינה הזו למקום שרע לחיות בו.

השיטה הזו של איפה ואיפה, מבטלת את הטיעון הרופף של "שימור ושיקום הנחל" שהיה הסיבה לסגירת השביל לכלי רכב (כולל הסתרת האמת - שפיכת פסולת בניין, שהיא זו שפגעה בנחל ולא תנועת כלי הרכב). אז או שמשקמים או שלא. כולי תקווה שזה באמת יגיע לבית משפט, שלשם שינוי לא ירחף אי שם בסטרטוספרה כהרגלו, ויסגור את הנחל לכל תנועת כלי רכב, או יפתח אותו לתנועה - החליטו שהדישון סגור לצורך שיקומו? אז לכולם. פתוח? גם לכולם.

אומי5
17-05-13, 14:04
אתה מחפש מידתיות? יש עוד שיטות להשיג את זה. שיטות שעובדות נהדר בשמורות בחול.
אין בעיה להקציב מכסות, נניחל עד 50 ג'יפים בסופ"ש למשל. יודע מה, במקרה כזה לא אכפת לי אפילו שאחוז קטן מהמכסות האלו ישוריין לחברה כזו או אחרת (תוך מציאת שיטה שגם תתרום משהו לנחל, נניח פרוייקט ניקוי כל X רכבים ע"י החברה המדוברת).
אבל עזוב, זה כ"כ תיאורטי שחבל על המקום בשרת של ג'יפולוג...
אין ספק ששמה שכתבת עדיף.

בהנחה שזה נכון, זה לא רק לא כשר אלא גם מסריח.

לפי איזה אמת מידה אתה קובע ששיירה של 20 טרקטורונים שנהוגים ע"י חסרי נסיון ועושה 4-5 נגלות ביום על הנחל הזה, גורמת פחות נזק מג'יפ של מטייל בודד?

ולמה רק לחברת "טרקטורוני הדישון" מותר להמשיך להתפרנס מהנחל ששייך לכולנו, ולחברת "טרקטורוני אומי 5" או ל"דרור ברלי טיולי ג'יפים לגרושות לוהטות" אסור? לך אני לא צריך לספר שבאיזור הזה פועלות עשרות חברות טיולים. מה מותר טרקטורוני הדישון על אחרים?

יש לזה ריח של לובינג, קשרים ופרוטקציות, אם לא ריח של שוחד. זו אותה שיטה מקוללת שמחרבת כל חלקה טובה כאן, ושהפכה את המדינה הזו למקום שרע לחיות בו.

השיטה הזו של איפה ואיפה, מבטלת את הטיעון הרופף של "שימור ושיקום הנחל" שהיה הסיבה לסגירת השביל לכלי רכב (כולל הסתרת האמת - שפיכת פסולת בניין, שהיא זו שפגעה בנחל ולא תנועת כלי הרכב). אז או שמשקמים או שלא. כולי תקווה שזה באמת יגיע לבית משפט, שלשם שינוי לא ירחף אי שם בסטרטוספרה כהרגלו, ויסגור את הנחל לכל תנועת כלי רכב, או יפתח אותו לתנועה - החליטו שהדישון סגור לצורך שיקומו? אז לכולם. פתוח? גם לכולם.

דרור, אני לא קבעתי, אבל אני חושב, ובדישון אין ג'יפ מטייל בודד, בעופרת יצוקה, עמוד ענן, ואפילו בזמן לבנון השניה, היו בנחל מטיילים בג'יפים, ולא ג'יפ בודד.
אין בנחל דישון ג'יפ בודד. אולי אולי באמצע הלילה אתה תהייה שם לבד.

עד כמה שידוע לי (מעודכן עשור אחורה ) רק טרקטרוני דישון מורדים קבוצות לנחל. הם בניגוד לי ולך חיים שם וזה הקיום שלהם, אני מתקיים מהנדסת מכונות, הם מתקיימים מטיולים בנחל דישון.

אין שום סיבה לסגור שמורות הרמטית (להוציא כמה מקרים סופר מיוחדים) אבל יש הרבה סיבות לווסת מטיילים, אתה חושב שטרקטורוני דישון זכו בהיתר לא כדין? תתבע.
אני חולם על מצב שמידי פעם תיפתח הגרלה ל10 רכבים להיכנס לשמורה סגורה זו או אחרת , או ל30 מטיילים רגליים.

אגב לפי הכתבה שמצאתי את הפסולת שפכו בכלל ליד חולתה, אין בינה לבין הסגירה שום קשר.

דרור ברלי
17-05-13, 14:29
קרא שוב מה שכתבתי.

הם לא היחידים שחיים בגליל העליון ולא העסק היחיד באיזור שמתפרנס מטיולים. אם להם אישרו, למה לא לחברות אחרות מאותו איזור שגם מתפרנסות מטיולים בדישון? הדם שלהם כחול יותר? או שסתם יש להם קשרים ברשט"ג? או שאולי מישהו העביר מעטפות מתחת לשולחן?

אל תדאג, אם זה נכון, התביעות יגיעו מכל הכיוונים.
הנחל נסגר בתואנה של "שיקום". אם הסיפור הזה נכון, אולי יש מקום לחשד שלא שיקום ולא נעליים ושזה עוד אחד מהסיפורים המפוקפקים של רשט"ג. אם לחברה אחת מותר לנסוע בנחל, גם אחרים ידרשו - וכולי תקווה שיעשו מזה סיפור תקשורתי, וזה יעבור דרך בית משפט שייאלץ לפתוח את הנחל לכלל הציבור או לסגור אותו לכלל הציבור, כולל חברת טרקטורוני X או חברת טרקטורוני Y.

elro
17-05-13, 15:05
אולי הכוונה ב"שיקום", היא לשיקום חשבון הבנק של אי-אילו אנשים???

טל חסיד
17-05-13, 18:39
לא ברור כל העניין הזה של רק ל"טרקטורוני הדישון" מותר, ואתן לכם דוגמא, נחל כזיב (בגליל המערבי) סגור גם כן לתנועת כל כלי רכב וגם באיזור הנ"ל יש חברות לטיולי טרקטורנים מדוע פה לא מאשרים להם להכנס ? כנראה משהו באמת מסריח שם (בנחל דישון והמומנים עליו).

טל

zviki
17-05-13, 19:12
לא ברור כל העניין הזה של רק ל"טרקטורוני הדישון" מותר, ואתן לכם דוגמא, נחל כזיב (בגליל המערבי) סגור גם כן לתנועת כל כלי רכב וגם באיזור הנ"ל יש חברות לטיולי טרקטורנים מדוע פה לא מאשרים להם להכנס ? כנראה משהו באמת מסריח שם (בנחל דישון והמומנים עליו).

טל

גם עמדת הגבייה שהציבה המועצה האזורית גן רווה תוך השתלטות עויינת על חוף פלמחים הלא מוכרז והלא מוסדר, מסירת המפתחות לזכיין- מדיפה צחנה נוראית. אתר אחד מני רבים בארץ. בשביל לקצר עניין-ע"ע חתימת מר ברלי

boaz avrahami
17-05-13, 19:45
ואם בסוף יגיע אחד, אולי אפילו ערס חצוף ומעצבן, ושמתקומם באלימות כנגד העוולות האלו במי תצדדו?

טל חסיד
17-05-13, 22:05
הערס יגיד שהוא המדריך מחברת טרקטורוני הדישון ולא יעשו לו כלום !!!! חחחחחחחח

טל

אומי5
18-05-13, 10:18
ואם בסוף יגיע אחד, אולי אפילו ערס חצוף ומעצבן, ושמתקומם באלימות כנגד העוולות האלו במי תצדדו?

אם הוא יכה פקח שידרוש ממנו לעזוב את המקום, בפקח.

asafk
18-05-13, 22:05
כבר בשלב של לפני סגירת הנחל, התראיינו אנשי "טרקטורוני דישון" מעל כל במה ובכו על מר גורלם ואיימו בצעדים אלו ואחרים. כנראה זו הדרך לקנות את השקט התעשיתי שלהם.
יש בעולם שמורות בהם נקבעה מכסה של מטיילים בשנה. רוצה וטייל? סבבה. קנה "רשיון" - permit לתאריך ידוע מראש - וטייל. בכל שנה מונפקים מספר רשיונות נתון מראש. בכל יום יש מספר מקסימלי של מטיילים. השיטה עובדת מצויין, ואם "טרקטורוני דישון" ירצו לחייב את לקוחותיהם גם במחיר הרשיון לטייל בשמורה - למה לא?

כאמור השיטה הזו עובדת במקויות רבים בעלם, וכך מחד יש הגבלה על מספר המטיילים ועל האימפקט שלהם על הטבע, ומצד שני אין מונופול לאיש.
אז נכון שעל מנת לטייל במה שמוגדר על ידי רבים כ"טרק היפה בעולם" במילפורד, צריך להזמין מקום חצי שנה עד שנה מראש, ואם ירד גשם באותו יום והתבטל הטיול, אבוד לך. ונכון שלפעמים אתה יכול להגיע עד לאחד הפארקים באזור הקניונים בארה"ב רק כדי לגלות שמכסת המטיילים בפארק באותו יום כבר מלאה. אבל חוקי המשחק ברורים וידועים, לפחות.

אסף.

-->