PDA

צפייה בגרסה מלאה : תלת - קרב trail-masters v.s. fourArt v.s/ oldman

yoniz
13-02-13, 14:36
שלום לכולם
בתור בעליו הגאה של ג'ימיני חדשה יחסית (הבעלות, לא הרכב :))
אני מתלבט לגבי קיט הגבהות 2" של trail masters (אפילו 2.5") לעומת ה fourArt הטורקיים (בערך אותו מחיר) לעומת אולדמן (זולים יותר).
בגדול אם מוציאים את השיקול הכלכלי, מה עדיף מבחינת:

1. שיפור התנהגות כביש
2. שיפור התנהגות שטח
3. עמידות לאורך זמן
4. אחריות ושירות של היבואנים

אשמח לתגובות מהנסיון שלכם
המון תודה!!

khalilj
13-02-13, 19:10
שלום,
יצא לי להתכתב עם היצרן של fourArt והוא בישר לי שהם לא מייצרים/מוכרים את הקיט של ה 2" כי רוב הביקוש הוא על הקיט 4".
4x4pro עדיין מציעים את ה 2" באתר שלהם, שווה לבדוק אם יש להם במלאי. אם לא אז יש לך דו קרב ...
http://4x4pro.co.il/suzuki/jiminy/מערכות-מתלה.html?page=shop.browse&category_id=39

ניבו
13-02-13, 23:29
ממליץ לבדוק את המחירים
הטרייל מאסטר הוא הזול מבין השלושה.
יש הבדלים בין כל אחד מהקיטים ולפי דעתי אם אתה מחפש שורה תחתונה עלות אל מול תועלת הטרייל מאסטר הוא הקיט המושלם בשבילך.
הכל תלוי בכמות המזומן שאתה מעוניין להוציא על ההגבהה.
אני רואה שזאת ההודעה הראשונה שלך באתר, מהו הניסיון שטח שלך?
אולי אתה לא צריך לרוץ ולהגביהה ולהוציא כסף על הרכב אלא דברים אחרים כמו מיגון, צמיגים, וללמוד קצת על הרכב ואיך הוא מתנהג בשטח.
בכל מקרה, בהצלחה! לכל שאלה אתה מוזמן לפנות אליי לפרטי ואשמח לעזור =]

khalilj
14-02-13, 10:18
מסכים עם ניבו, לפני הגבהה תתחיל עם מיגון טרנספר וסף ותתחיל לטייל.

yoniz
14-02-13, 11:25
לפי מה שבדקתי הטרייל מאסטר יקר יותר מהאולד מן (כשלושת אלפים) ובערך באותו מחיר כמו ה fourArt (כחמשת אלפים)
בכל מקרה, אחת המטרות של ההגבהה והחלפת המתלים היא לשפר את הנסיעה בכביש.
המיגונים גם כלולים בחשבון כמובן

lior_b.s
14-02-13, 12:37
החלפת מתלים לצורך שיפור הנסיעה בכביש זה דבר אחד, הגבהה זה דבר אחר.. הגבהה כמעט תמיד פוגעת בהתנהגות הרכב על הכביש.. אתה מעלה את מרכז הכובד ולכן התנהגות הרכב משתנה.. סע על ג'ימני מובהה ותחליט אם זה מה שאתה רוצה לפני שאתה משקיע כמה אלפים.. יש פה כמה וכמה מוגבהים כמעט בכל האפשרויות אני בטוח תמצא אחד שיסכים לתת לך סיבוב ...

שגיא S
14-02-13, 12:37
אין לי ג'ימני, אז מה שאני אכתוב הוא רק מדברים שקראתי באינטרנט:

אולדמן - הכי נוח. אבל לא מכיר סט אולדמן ב3000 שקל יותר לכיוון ה7000.
טראייל מאסטר- נותן הגבהה של 2.5", ואינו כולל מוטות רדיוס משופרים, עולה 5500 שקל.
4ארט - עולה 8000 שקל בערך, נותן קצת יותר מ3" ובא עם מוטות רדיוס משופרים.

אישית אני חושב שה4ארט - אם התקציב מאפשר, הוא הקיט השלם ביותר, הוא גם אינו מושלם, אבל הוא המקיף ביותר להתחיל ממנו. מוטות הרדיוס המשופרים מתקנים זויות בהיגוי, והקפיצים לא יושבים עקום, וכו'.
כמו כן הוא מגיע עם אחריות, והיבואן - זוקיפרו, מאוד נחמד ובא לטובת הלקוח ועוזר.

טראייל מאסטר - מבחינת גובה ההבדל אינו מהותי, אך מבחינת מהלכי מתלה, זה נראה(!) כאילו ל4ארט יש הרבה יותר מה לתת. לגבי נוחות - כל אחד והתחת שלו.
לגבי האחריות - אני לא בטוח שיש, אבל מהכרות עם ליאור זוקילנד המשווק שלהם, הוא בעל מקצוע מהשורה הראשונה ואני בטוח שיוכל לעזור במקרה של בעיה.

אם אתה לא מתכנן עליה של מעבר ל215.75.15 במידת הצמיג - אני מציע לך אפילו ללכת על קיט יותר פשוט, חבר שלי עכשיו הרכיב בולמים וקפיצים של EFS, עלה 4000+ לא יודע בדיוק, אבל בשטח הרכב עשה עבודה טובה מאוד, גבה ב6 ס"מ ביחס למקור, לא מצריך שינויים נרחבים נוספים. ולמי שעושה טיולים רגילים ולא עבירויות ובונה על צמיגי 235 - לדעתי זה המתאים ביותר. גם השילוב של קפיצי קינג ובולמי מונרו נחשב שילוב של הגבהה של 4-5 ס"מ ויחסית נוח.

אם אתה מתכנן על צמיגי 235 ועבירות - אני הייתי הולך על ה4 ארט, נותנים גובה טובה, ומוטות הרדיוס המשופרים זה משהו ששווה לשלם בשבילו. ואפילו חובה בהגבהה של מעל 2.5".

yoniz
14-02-13, 15:24
האם מומלץ לאחר ההגבהה של 2-3 אינצ לעבור לרוחב 215 על 75 כדי לפצות על העליה במרכז הכובד? או שאפשר להגביה ולהשאר במידות המקוריות?

yoniz
14-02-13, 15:31
אגב fourArt עולים 5170 לפני מע"מ לפי האתר (דגם ה 2")
אולדמן עולים 6 לפני מע"מ (גתוס)

שגיא S
14-02-13, 16:08
אני חושב שהקיטים של ה2.5" לא נותנים הרבה יותר מהקיטים של 2" וסתם עולים יותר.
ההבדל בנוחות לא משהו מורגש בג'ימני, ההבדלים בגובה לא משמעותיים.

ובסך הכל הגבהה צריך לעשות כדי להכניס צמיג יותר גדול. לכן אם תצליח להכניס 215 לרישיון - אז כן זה עדיף.
אם אתה לא מתכנן צמיגי 235 ולהיכנס לתחום העבירות הקשה, הגבהה של 2" תספיק ואז אתה יכול להסתפק בקיט פשוט

yoniz
14-02-13, 16:40
אגב מורי ממליץ על קיט של EFS
מישהו שמע/מכיר?
http://www.efsstore.com.au/jimny.html#sus

שגיא S
14-02-13, 16:48
אגב מורי ממליץ על קיט של EFS
מישהו שמע/מכיר?
http://www.efsstore.com.au/jimny.html#sus

אני רשמתי לך התייחסות לזה.
חבר הרכיב לפני כמה חודשים.
בנתיים הוא מרוצה, נתן הגבהה יפה של 6 ס"מ. יחד עם צמיגי 215 נתן מראה יפה לרכב.
נוחות טובה, מהלכי מתלה מספקים מאוד יחסית להגבהות הקטנות. מומלץ

yoniz
14-02-13, 16:59
צודק, פיספסתי את זה..
תגיד בשביל לעלות ל 215 צריך לאשר במכון רישוי? צריך להחליף גאנטים?

שגיא S
14-02-13, 17:31
צודק, פיספסתי את זה..

צריך לאשר ברישיון. לא חוקי ואין דרך לגיטימית לעשות את זה.
לא מצריך החלפת ג'אנטים.

GodsFather
14-02-13, 17:32
צודק, פיספסתי את זה..

שאלות כאלה לא כאן. חיפוש יניב לך הסברים.

yoniz
14-02-13, 17:39
ועוד אחת - איפה הוא הגביה?

ניבו
16-02-13, 17:04
שגיא אם אתה נותן מחירים ועובדות לפחות תדייק.
הטרייל מאסטר עולה 5000 ש"ח כולל התקנה ומע"מ.
לא צריך שום מוטות רדיוס מחוזקים ושום דבר כזה. הקיט מגיע כקיט מושלם ולא צריך לשנות בו כלום.
נותן גובה של 2.5" ומהלך מתלה מדהים.
מבחינת נוחות, כשהיה לי את הטרייל מאסטר גיהצתי שבילים על 80 קמ"ש והרכב לא זז מהמקום, הבודי כמעט ולא התנוענע.
אתה תרגיש את זה החל מהבאמפר הראשון.
ולא יעזור לא דין ולא דיין, מבחינת הגבהה, הקיט שנותן לך הכי הרבה גובה, ובמחיר הזול ביותר זה הטרייל מאסטר.
אם אתה מעוניין להוציא יותר מ10 אלף על קיט הגבהה אז תתקין את ה4ארט, זה קיט מצויין שמגיע עם הכל, ואולי גם בגלל זה המחיר הגבוהה.
ממליץ לקפוץ לזוקי-לנד בהזדמנות הראשונה שיוצא לך! שיהיה בהצלחה!

שגיא S
16-02-13, 17:19
שגיא אם אתה נותן מחירים ועובדות לפחות תדייק.
הטרייל מאסטר עולה 5000 ש"ח כולל התקנה ומע"מ.
לא צריך שום מוטות רדיוס מחוזקים ושום דבר כזה. הקיט מגיע כקיט מושלם ולא צריך לשנות בו כלום.
נותן גובה של 2.5" ומהלך מתלה מדהים.
מבחינת נוחות, כשהיה לי את הטרייל מאסטר גיהצתי שבילים על 80 קמ"ש והרכב לא זז מהמקום, הבודי כמעט ולא התנוענע.
אתה תרגיש את זה החל מהבאמפר הראשון.
ולא יעזור לא דין ולא דיין, מבחינת הגבהה, הקיט שנותן לך הכי הרבה גובה, ובמחיר הזול ביותר זה הטרייל מאסטר.
אם אתה מעוניין להוציא יותר מ10 אלף על קיט הגבהה אז תתקין את ה4ארט, זה קיט מצויין שמגיע עם הכל, ואולי גם בגלל זה המחיר הגבוהה.
ממליץ לקפוץ לזוקי-לנד בהזדמנות הראשונה שיוצא לך! שיהיה בהצלחה!

ניבו אם כבר אתה תדייק
פורארט לא עולה מעל 10000 שקל.
אני אישית לא בעל דעה בעניין - אבל כמה אנשים שהתקינו טראייל מאסטר - החליפו מוטות רדיוס למשופרים ומדווחים על שיפור בהרגשה ובהיגוי.
לא חובה נכון, אבל הם ממליצים.
בקשר ליכולות הגיהוץ - ב80 קמ"ש אני נוסע גם עם הסמוראי והוא נוח ;) אז זה לא חוכמה.

אני רק טוען שאם אתה לא מתכוון לעלות מעל ל215 - אני חושב שמיותר להוציא יותר מדיי על קיט מתלים.

ניבו
16-02-13, 18:43
שגיא אתה יכול לקחת סמוראי ולשים לו מנוע של ויטרה ותרגיש שיפור בביצוע ובמהירות. זה לא חובה, אבל זה מומלץ.
כל הפואנטה בטרייל מאסטר זה שהוא זול, פשוט, וקיט קומפלט שנותן בדיוק מה שצריך לכל סוג של שטח.
זאת הפשרה הכי טובה במחיר הכי זול בין כל הקיטים שקיימים כרגע בשוק שנותן את גובה מהלך מתלה ונוחות.
אתה בעצמך אמרת, כמה אנשים התקינו את הטרייל מאסטר, הרבה יותר מסתם כמה, לעומת האחדים שהתקינו את ה4ארט.

ואתה לא נהגת על ג'ימני כנראה, המתלים שלו בצורה המקורית שלהם על הפרצוף, מאוד קופצני, ולא נוח, ושובר את הגב.
הטרייל מאסטר עושה נפלאות. ואני מדבר מניסיון.
אגב, עם הטרייל מאסטר אפשר להכניס צמיג 235\75R15 בלי בעיה ושום דבר לא נוגע בכלום. שוב פעם, מניסיון.

אבל לפותח השרשור, אנחנו מקדימים פה את הסוס, למה אתה חושב שאתה צריך להגביהה את הרכב? האם יש לך המיגונים הדרושים? הצמיגים הנכונים?
הגבהה זאת הוצאה, ואם אופי הטיולים שלך לא מצריך את זה, אין סיבה להגביהה.
שיהיה שבוע טוב

yoniz
17-02-13, 13:56
מנוע של ויטרה בגימיני נישמע בהחלט מבטיח :)
נכון, הגבהה היא לא הכרחית, אבל מכיוון ששיריינתי את התקציב המתאים, אני מעוניין בשיפור נוחות בכביש וגם לקבל את הערך המוסף בשטח, זה כרגע הכיוון. ושוב - זה לא במקום המיגונים (הבסיסיים) אלא בנוסף.
צמיגים אני צריך להחליף בכל מקרה - כרגע אילו צמיגי כביש במידה הסטנדרטית.

השאלה שלי היא יותר לגבי העמידות של ההגבהה ובשלמות של הקיט, מה שאני מבין שבמקרה של הטרייל מאסטר היא לא מלאה
בכל מקרה תודה רבה לכל המגיבים

ניבו
18-02-13, 20:53
מי אמר שהקיט לא מלא? יש סיבה שקוראים לו קיט, וזה קיט מושלם. בשביל 2.5" לא צריך יותר מ4 בולמים, 4 קפיצים, תושבת למוט פנהארד וצינור בלם מוארך.
אתה רוצה יותר גובה? כמובן שתשלם יותר.

-->