PDA

צפייה בגרסה מלאה : סכין מטבח - מה לקנות?

אייל
13-02-13, 23:30
כמתנת יום הולדת ההורים של זוגתי ביחד איתה החליטו להגשים לי חלום וקנו לי סכין מטבח מתוצרת קסומי. הסכין, לצערי הרב ולמרות שנהגתי בה במלוא הכבוד אפילו גובל באובססיביות, לא הוכיחה את עצמה והוחזרה לחנות אחרי כמה שבועות של אכזבה.
אחרי כחודש של המתנה הודיעו לי מהחנות שהם מזכים אותי על מלוא הסכום (כמובן לפנים משורת הדין וכל החירטוט הנילווה), סדרך גודל של 900 ש"ח.
עכשיו נשאלות השאלות.
מה לקנות?
האם לחזור ליפאניות?
או אולי גרמניות עדיפות?
איך התוצרת של זווילינג?
סאנטוקו או קלאסי?

תודה רבה.

boaz avrahami
13-02-13, 23:39
גרמני

צוויליג
דריציק

שים לב שיש רמות לכל יצרן בהתאם לגוף הסכין ורמת חיסום המתכת

Gilad
13-02-13, 23:57
סנטוקו או קלאסי זה בעיקר העדפה אישית.

אני יודע ששפים די תופסים מגלובל כסכין איכותית ועמידה.

בת״א כנס לארגל או לובלינסקי, בחיפה יש את צוקר שמביאים סכינים יפניות מדהימות - tamahagane או משהו שנשמע דומה :)

BackDoorMan
14-02-13, 00:35
זווילי הכי טובה.
בוב קרמר , אבל הייתי בודק גם את הסכין הקרמית של קיוסארה
http://www.popsci.com/gadgets/article/2011-05/video-master-bladesmith-bob-kramer-visits-popsci-shows-his-chops

http://www.youtube.com/watch?v=b_DflxWA8lU

Pageup
14-02-13, 00:36
יש לי צוויליג מעל עשור, מתכת איכותית, נשמרת חדה לאורך זמן רב (עם עזרה של שטול בלבד)
דבר שחוסך ממני את הטיול להשחזה לעיתים תכופות. מאוד נוחה, אורך להב 8".
אורך להב וסוג ידית הם באמת העדפה אישית, אומרים שככל שצוברים יותר נסיון אורך
הלהב גדל.
לפני שנתיים עשיתי מעבר מסכין שף לסנטוקו ואני חייב להגיד שאני נהנה יותר מסנטוקו.
אני לא יודע להגיד אם גלובל באמת נחשבת יותר איכותית או שזה יותר עניין של שיווק ומיתוג
אבל הן סכינים מצויינות.

oren13
14-02-13, 07:21
אני משתמש ב F.DICK (גרמניה)כבר מספר שנים
מעוד מרוצה
רק טיפול עם שטול מדי פעם והסכין חדה

ניצן40
14-02-13, 07:33
אישית אני מעדיף ויקטורוניקס(שוויצרי) להב של 10"
שמירה על להב חד = לא לפגוש עצמים קשים כגון עצמות בבשר ומשטחים קשים
הכי חשוב שתהיה נוחה ביד לאחר עבודה ארוכה....

yes1952
14-02-13, 08:03
יש למטה כתובת
מכל מיגוון כלי המשחית שיש לי בחנות
יש לי סכין מטבח אחת שמתנוססת לה בין כל מיני סכיני ציד מעולים
מצאתי את הליין הזה אצל אחד מהיבואנים
אתה מוזמן לבוא ,לקחת,ולשלם רק אחרי השימוש(במידה ולא תרצה להחזיר)(ולא תהיה היחיד שלא רוצה להחזיר אלא לשלם)
זו הצורה שאני מוכר אותה(רק אותה)
מאחר ואני עדיין בבית אני לא זוכר את שם החברה)

נמרוד
14-02-13, 08:48
בת״א כנס לארגל או לובלינסקי, בחיפה יש את צוקר שמביאים סכינים יפניות מדהימות - tamahagane או משהו שנשמע דומה :)

ובנתניה יש חנות קטנה בשם איקאה. אני מוכן ללבוש את השכפ"ץ ולטעון בפורום המכובד הזה שתוכל לצאת עם עודף מ100 שקלים וסכין מצוינת ושימושית, שתתאים מאד לשני המאפיינים העיצוביים של המטבח שלך אייל - 1. נירוסטה, 2. זול.

yes1952
14-02-13, 09:06
הסכין
סכין קצבים "Cold Steel 8
ומחירה לפני הנחה 439 ש"ח
אך כמו שכתב נמרוד
אפשר גם באיקאה וגם בשוק הכרמל למצוא תחליפים זולים
אפרופו נמרוד
בפתח תקווה מסתובבים רוכלים בני מיעוטים שמוכרים סכיני מטבח ב-10 שקלים
זה מצויין-קונים כמות ואז יש חלקי חילוף

tomerz
14-02-13, 09:15
רק גלובל הסכין הטובה בעולם
לאחר נסיון רב עם סכינים

נמרוד
14-02-13, 09:18
היה לנו סכין מטבח מותג שעלה בזמנו מאה ומשהו דולר והיה מצויין, עד שהצלחתי לשבור אותו (זה סיפור ראוי לשרשור האידיוטים, ולא מעיד על איכות הסכין). התוכנית היתה לרכוש סכין חדש איכותי אבל בינתיים עברנו באיקאה למשהו אחר (לא מתבייש להודות!) ויש להם שם בקומה התחתונה מדף מרשים גדול עם מבחר סכינים. קניתי סכין שנראית ומרגישה טוב ב90 שקלים, שיהיה לבינתיים. הבינתיים הפך לשנתיים כבר והסכין מאיקאה לא מראה שום סימני התעייפות, השפית האחראית וגם הקוצץ בפועל (אני) מרוצים, אז כאמור - מה יש להפסיד?

רמי גלבוע
14-02-13, 09:39
אני מאוד אוהב את ה-גלובאל שלי (מתנה מהילדים ליום ההולדת), אבל אין לי בסיס רחב להשוואה. היא בטח טובה יותר מכמה סכינים יפניות שהיו לי, כולל אחת יקרה מאוד.

התלונה היחידה שלי לגלובאל היא, שלמרות שיש בה את סדרת השקעים הקטנים בצידי הלהב, הפרוסות (של עגבנייה, למשל) נדבקות אל הלהב, ולא כמו בתוכניות ה-TV - נשארות במקום והסכין מחליקה ביניהן. למישהו יש הסבר / הנחייה, למה הפרוסות החתוכות נדבקות אל הלהב, למרות השקעים?

yes1952
14-02-13, 09:39
נמרוד
אזהר על מנתלא לתקוע לעצמי כדור ברגל
יש לי שני סכינים שאני עובד איתם בפירוק גושי בשר
האחד של אבא של אשתי שהוא ייצר לבד בהיותו במחנות
השני סכין שקיבלתי מצייד לפני המון שנים-שוב ייצור עצמי
עד היום אפילו לא הצלחתי לשבור אותם
מאידך יש לי סכיני קצבים מותגים שאני רק משוויץ איתם ולפעמים עובד איתם אך נזהר מאוד שלא ישברו
הסכין שכתבתי את שמה מיוצרת בכלל ע"י יצרנית כלי נשק קרים וסדרת סכיני המטבח שלהם התחילה כקוריוז והתגלת כסדרה שמעפילה על מותגים
פשןוט עיניין של עבודה טובה ומתכת מעולה
אפרופו יש אצל לוריה בסדנא שאריות מתכת שאפשר להכין מהן סכינים ברמה עולמית

ravemen
14-02-13, 15:04
יש לי F.Dick 10" כבר 12 שנה ואני מאוד מרוצה (תוצרת גרמניה). ממליץ בחום.

עידו לוריה
14-02-13, 15:21
אייל כמו שאני מכיר אותך קנה סכין יפנית עם אתה רוצה להתפנק קנה את הרחבה :)
אני עובד עם 10 סכינים שונים של ed.wusthof dreizackwerk מעל ל - 20 שנים , ממליץ .

עידו

boaz avrahami
14-02-13, 15:36
סכין יפנית רחבה

70123

BackDoorMan
14-02-13, 18:01
אני עובד עם 10 סכינים שונים של ed.wusthof dreizackwerk מעל ל - 20 שנים , ממליץ .
עידו

עידו תגיד אתה תמיד צריך למצוא את מה שכולם ירימו גבה , מה זה הסכין עם השם המכוער הזה , זה בתוך מוציא חיתוך מגעיל.

boaz avrahami
14-02-13, 18:29
עידו תגיד אתה תמיד צריך למצוא את מה שכולם ירימו גבה , מה זה הסכין עם השם המכוער הזה , זה בתוך מוציא חיתוך מגעיל.

דרייציק בגרמנית...

מאיר רוטברג
14-02-13, 19:00
יש לי סכין נהדרת של ברגהוף. שחיתות שלא מצדיקה את העלות. נכון היא נהדרת.

דרור ברלי
14-02-13, 19:06
טראמונטינה ברזילאית ב-99 שקל מ"לגעת באוכל". משספת הכל - ירקות קשים כמו גזרים ובטטות וגם עגבניות ובשרים (ואצבעות) לפרוסות דקיקות בלי להרגיש כאילו אין מחר. סכין מדהימה. בטח ביחס למחיר המציאה שלה.

talilim
14-02-13, 19:19
דרייצק ללא ספק.
יש לי סט שלם עוד מהלימודים בתדמור וחלק מהם עדיין שמישים למרות שמ-95 לא שייפתי אותם....

עידו לוריה
14-02-13, 19:48
דרייצק ללא ספק.
יש לי סט שלם עוד מהלימודים בתדמור וחלק מהם עדיין שמישים למרות שמ-95 לא שייפתי אותם....

עכשיו הכול ברור :)

עידו

BackDoorMan
14-02-13, 20:09
עולות גרושים באיביי

talilim
14-02-13, 21:15
עכשיו הכול ברור :)

עידו

שמחה שהבנת.
עכשיו תסביר גם לי...:cool:

עידו לוריה
14-02-13, 21:56
שמחה שהבנת.
עכשיו תסביר גם לי...:cool:

את מה :rolleyes:

עידו

BackDoorMan
15-02-13, 12:47
בזמן האחרון צצים מכל מיני נקרות מנהלי פורום רדומים שלא שמעתי עליהם אף פעם ,
מי האנשים האלו ???

עכשיו גם אני מבין, אייל זה הצבע הרומני שעושה פווו.

lizard
15-02-13, 18:00
סכין שקניתי מבית הבשר בחולון. נדמה לי 150 לגדולה ו100 לקטנה, לא בטוח. כבר כמה שנים ומשרתת אותי נאמנה.
כיום פחות חדה מבעבר (גם בגלל שאני לא באמת יודע להשחיז כמו שצריך כנראה). כשרק הגיעה היה מאוד מסוכן לעבוד ולשטוף אותה. חדה ברמה שלא הכרתי.
חותך איתה כל דבר, כולל ביקוע של צלעות וכדומה (אם כי לזה כבר קניתי קופיץ). להב סביבות ה25-26 ס"מ.
ממש נוחה לפרוס שניצלים :-)

ש01
16-02-13, 00:13
רוב הסכינים שהומלצו כאן מיוצרות במפעלי הלהבים של חברת פיסקרס, במקור מנורבגיה אבל כיום בבעלותה מספר מפעלים באירופה.
מיצרים סכינים מעולות במספר רמות מחיר, נוחות ואיכות.
גם הפשוטים מעולים, ובשימוש אצלי כ-10 שנים.
היבואן נמצא ברמת השרון, שמו עומר גרטי.
מוכר במכירה אישית ולא בחנויות.
שווה לבדוק איתו, יותר זול ולא פחות איכותי מהמתחרים (כולל סכינים ארגונומיות ונוחות מאוד.

ד.א. יש גם כלי עבודה לגינון ועוד, אני מאוד מרוצה.

גלנטי
16-02-13, 09:20
אייל הי
אני במקרה מכיר כמה שמפרקים בשר ברמה יומית , איזה גוש אחד או שניים לפחות , תאמין לי הם מסתדרים עם סכינים שלא עלו על 300 שח מפירמות טובות אבל ללא תארי אבירות גרמנים או 4 סמוראים עם 1000 שכבות ברזל שבישלו איתן בשטח , אין הצדקה היום לרדיפת המותגים לדעתי , גש לצוקר או לארגל בתל חנן ותצטייד בהנחה של מסעדה לפני

טלסקופ
16-02-13, 16:41
יש לי F.Dick 10" כבר 12 שנה ואני מאוד מרוצה (תוצרת גרמניה). ממליץ בחום.

DICK "10 זה באמת משהו שצריך להיות מרוצים ממנו.
סחתיין!

מירון רביץ
16-02-13, 17:57
שלום, אני בעל ניסיון רב בעבודה עם סכינים. (שנים רבות עסקתי כטבח במסעדות ומלונות).
יש לי מספר רב של סכינים dreizack מסדרת grand prix מחוזק, DICK ן- GLOBAL.
כל החברות האלו טובות ומומלצות, בשנים האחרונות שמתי לב כי אני לאט לאט זנחתי את ה-dreizafk וה-DICK והם נשארות מיותמות במגירה.
אני אישית עובד רק עם GLOBAL הם יותר נוחות לי וגם משקלם קל יותר.
אבל פה גם נכנס עניין של נוחות בכף היד.
אתה הולך להשקיע כסף בסכין טובה קודם כל תשאל את עצמך לאיזה מטרה אתה רוצה את הסכין.
כמעט כל סכין משמשת למטרה שונה ישנם סכינים שמשמשים מגוון רחב יותר של מטרות, בדרך כלל הם נקראים סכיני שף (22", 24", 26").
בכל מקרה לאחר שאתה בוחר את הסכין שלך תקנה גם שטול איכותי וטוב תלמד לעבוד איתו, ולפני כל עבודה שלך עם הסכין תעשה שתיים שלוש השחזות בכל צד והסכין תשאר לך חדה כתער תקופה ארוכה.

-->