PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכס/תמ"ת והחלטות הזויות (קצת מוציא קיטור)

GodsFather
14-02-13, 18:30
קדימון -
אזרח ישראלי שלא היה בארץ מעל שנתיים ועד 6 שנים זכאי לייבא תכולת דירה במסגרת הטבות תושב חוזר, להוציא מיסוי על מוצרים חשמל, רכב (עד גיל 4 שנים בלבד) וגריל גז.

באתר של המכס רשום שאפשר לייבא גריל גז וצריך רק להצהיר עליו לצרכי מיסוי.

באתר של התמ"ת לא רשומה מגבלה מכל סוג שהיא.
-----------------------
אז אתה מחליט לייבא, בין היתר, גריל גז טיולים (קטן כזה) שקנית לעצמך כשחיית במדינה אחרת ואתה זכאי לייבא אותו במסגרת היותך תושב חוזר.

באים אליך הביתה אי שם במדינה הזרה, אורזים את התכולה של הבית והופס לאניה. אתה חותם על טפסים ומתארגן לחזור לארץ.

עוברים להם חודשיים, המטען בים בדרכו לארץ הקודש.

מתקשרים אליך ואומרים לך שהמטען תכף מגיע וצריך להגיע למשרדי המכס כדי לקיים "הצהרה" ולחשב מיסים על דברים שהבאת. עד פה אין הפתעות, הכל ידוע מראש.

אתה מגיע למשרדי החברה שממנה שכרת את שירותי הייבוא, להם יש עמיל מכס חביב חסר אינטרסים בהקשר הזה. אתה בא ומספר שהבאת גריל גז, מה גם שזה רשום בPACKING-LIST שמילאת עוד במדינת המוצא..... ואז, בום טראח, מה קרה ? מסתבר שמישהו בתמ"ת החליט כרעם ביום בהיר וללא שום הסבר או תקופת צינון שאסור לייבא גריל גז יותר לישראל (או כל מוצר מבוסס גז בכלל! כן כן, תנורים, כיריים, הכל) שלא דרך יבואן רשמי וכל יבוא שהוא, בין אם חדש ובין אם משומש צריך ללכת להשמדה. כשאם חדש אז יש סיכוי תוך תחנונים וקומבינות להוציא אישור למכון תקנים, אבל אם משומש השמדה בלבד.

אז האופציות הן - 1.להגיע לנמל חיפה, לפתוח שם את הארגז שבו הגריל ולהוציא אותו להשמדה. 2.לחתום על ערבות של 1000 ש"ח שמחזירים את הגריל תוך 7 ימים מיום קבלת הציוד הביתה. 3. לתת להם לפתוח את הארגזים.

איזה כיף לנו התושבים החוזרים....

shachar
14-02-13, 18:38
התכוונת לשאול למי יש גריל גז ישן שניתן למסור להשמדה....

לי הייתה הערה בדרכון שאסור לי ליהנות מהזכות לפטור ממכס על מקרר כי אישתי שהייתה חברתי באותם הימים ביקשה לנצל זכות יחידה אחרי שלוש שנים בחול.
המכס לא אישר את הפטור עד ײשהשותףײ לא יבוא עם הדרכון.
אולי שתחזיק בבית מקרר נוסף לשימושו

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

BackDoorMan
14-02-13, 19:04
למה חזרת בכלל ?

Neilman
14-02-13, 19:09
+1+

asafk
14-02-13, 19:58
אז אתה אומר שרשיון ייבוא לגריל גז עולה 1000 שח? לא נורא.

אסף.

GodsFather
14-02-13, 20:04
בשביל גריל שעלה לי חמש מאות זה קצת מעפן אבל כן, גם אני רואה את החורים ברשת הזו ואם זאת עדיין צריך להתמודד עם אנשי המכס שלא מבינים את זה כך.

לגבי השאלה למה חזרתי - התגעגעתי לאוכל.

tzagi
18-02-13, 09:52
לגבי השאלה למה חזרתי - התגעגעתי לאוכל.

בא פה
לא יהיה לך למה להתגעגע.

דרור ברלי
18-02-13, 12:55
חמש שנים הבנאדם אוכל בלוט. (לא, לא בלוטים של עצי אלון, אלא בלוט של הפיליפינים) איך לא יתגעגע לכאן?...
תוציא, תוציא קיטור. ותתחיל להתרגל מחדש לטימטום ולרשעות של רשויות. וולקום הום.

GodsFather
18-02-13, 13:11
3 שנים שעפו כמו שבוע, לא אכלתי בלוט כי גם לי יש גבולות אבל אכלתי דברים אחרים שהלוואי והיו בארץ.

מצד שני, לא היה חמין או ג'חנון או גפילטע פיש...שוין.

שלא תבינו לא נכון - אני יכול להבין את ההחלטה של התמ"ת לגבי מוצרים מבוססי גז והצורך בבדיקת מכון תקנים, בסה"כ מדובר במוצר מסוכן הרבה יותר ממוצר חשמלי ודי בפגם קטן בשביל להסב נזק אדיר לחיי אדם.
ברם, עדיין מדובר באטימות לגבי אופן ההתנהלות מול התושבים החוזרים, במיוחד כשבאתר המכס (שהוא לצורך העניין הרשות המבצעת) רשום משהו שהוא ההפך מהחלטת הרשות המחוקקת (התמ"ת). ועוד עומד עמיל מכס שאומר שגם ידיו כבולות ושמדובר במאבק של כמה חודשים בנושא.

ג'ו, אני יותר מאשמח להגיע אליך, אבל יקח לי עוד קצת זמן.

eysham
18-02-13, 13:30
מה לגבי גזיות מדיל אקסטרים? מתחת לרדאר?

GodsFather
18-02-13, 13:31
שום וכלום. אם זה מבוסס גז - מכון תקנים או השמדה.

אם העברת במזוודה ולא תפסו, אין צורך להכביר במילים.

GodsFather
11-03-13, 12:40
ניכר שהאזרח הקטן יכול לנצח את המערכת!

עדכון -

אחרי שכל עמילי המכס, השלחנים, היבואנים האישיים ושאר העוסקים במלאכה הרימו ידיים כי אמרו להם שאין סיכוי, ניגשתי אני לנסות לטפל בזה וניכר שהצלחתי.

תחילה, לא היה מנוס ונאלצתי לגשת ולפתוח את המטען בבית המכס באשדוד על מנת להוציא את הגריל כי בסופו של דבר צריך להוכיח שאכן מדובר במוצר המדובר ושאני לא מנסה להכניס פיל לארץ (בלי קשר עברתי ביקורת מכס כי צריך - וגם זה היה ממש בסדר). שם פגשתי אנשים באמת נחמדים שרצו לעזור ובסה"כ החוויה הייתה סבירה וראויה, אפילו שלקחה לי 4 שעות מהיום.

בין לבין, הרמתי טלפון לאחד מהתמ"ת, איגור שמו, שממונה על תקינת מוצרי גז (וצעצועים) לפי הפרסום באתר האינטרנט. כבר בטלפון ניכר שהגבות שלו היו באויר כשהוא שמע שהמכס עצר לי את המטען על שטות כזו. ועוד אחרי ששלחתי לו תמונה של המוצר הוא בכלל נפל מהכסא ואמר שהוא מבחינתו דואג לשחרר לי את זה וגם לכתוב הבהרה בנהלים.
הבחור יצר קשר עם מי שצריך מהממונים על יבוא אישי במכס ודאג לאשר לי שחרור של המוצר ולעדכן אותי על כך (במקום לטרטר אותי עם טפסים, פגישות, טלפונים ובזבוז זמן נוסף ומה לא).

גם במכס הודו שמדובר באי הבהרה של ההנחיות של התמ"ת וכמובן ששמחו לסייע ולשחרר לי את המטען.

בקיצור, בקרוב מאד אוכל למנגל בשטח כמו שרציתי :)

עכשיו רק למצוא איזה ג'יפון חביב עם 4 דלתות, מחיר נמוך, שנתון צעיר, ק"מ סביר וכמובן לא קרוע........
או להסחב עם זה על אופנוע...

טל חסיד
11-03-13, 13:11
בקיצור הבנת כל אחד "מכסתח" אחד אל השני, שמישהו אחר יתן אישור "לפצצה" שיבאת מחול. בפעם הבא למי שצריך יבוא אישי של רכב או ציוד פרטי יש לי עמיל מכס מצויין לדברים האלו , החיסרון היחידי יושב ומשחרר רק בחיפה.

טל

GodsFather
11-03-13, 13:30
טל, אני סגרתי את זה עם חברת שילוח. יש להם עמילים בכל נמל. הם לא הבעיה. הבעיה הייתה הנחיה לא ברורה מהתמ"ת (ראיתי את ההנחיה) והמכס רק ממלא הוראות (מוכר למישהו? )

לראיה, טלפון קצר לתמ"ת והם כבר סגרו את הנושא.

עידו לוריה
11-03-13, 19:15
עכשיו רק למצוא איזה ג'יפון חביב עם 4 דלתות, מחיר נמוך, שנתון צעיר, ק"מ סביר וכמובן לא קרוע........
או להסחב עם זה על אופנוע...

יש לי בשבילך סובארו DL סטיישן שנת '88 ,ק"מ מאד נמוך 400 אלף , יד שלישית ,לא בדיוק ג'יפון אבל קורס מזורז אצל הבדואים ואתה מסודר ,בקשר לקרע יש קצת במושב האחורי אבל בהתחשב בנסיבות שלך ושל הרכב אני מאוד ממליץ .

עידו

-->