PDA

צפייה בגרסה מלאה : צבע לשלדה

hilux96
14-02-13, 20:47
שלום לכולם...

באיזה צבע ממולץ לצבוע את השלדה להגנה מקסימלית מפני חלודה?
שמעתי על כל מני צבעים שהופכים לסוג של גומי ועוד כל מני דברים ...

מישהו מכיר או יודע ?

טל חסיד
15-02-13, 15:13
אם אתה צובע כאשר השילדה מחוברת לבודי אז צבע יסוד ואז צבע שחור במברשת. אם השילדה מפורקת מהבודי אז ניקוי חול וצבע אפוקסי יש חברות שעושות את התהליך הזה.

טל

hilux96
15-02-13, 16:47
צבע יסוד ומעל שחור... הבנתי ... סוג מסויים של שחור ? יש עמידים יותר עמידים פחות ? הכנות שצריך לבצע במשטח הצביעה?

lizard
15-02-13, 17:09
אני צבעתי 3 שכבות יסוד עתיר אבץ ו3 שכבות DTM של נירלט. לדעתי אין טעם לשים צבעים יקרים יותר פשוט כי אם אתה תשתמש ברכב בשטח, משהו בטוח ישרוט ויקלף את הצבע מהשלדה.

אמנון
15-02-13, 17:10
יש צבעים תעשייתיים לא רעים בכלל שמשמשים כיסוד ועליון. אני צבעתי חלקים מהשלדה של הג'יפ שלי עם נירלט DTM. אחלה ביצועים ביחס לעלות.
גם כל האמבטיה הפנימית של הג'יפ צבועה ב-DTM, ומפגינה עמידות מצויינת. אני ממליץ.

הוזכר כאן אפוקסי, אז בהקשר הזה אני אומר שאם צובעים יסוד אפוקסי (שלא תופס כ"כ טוב על תשתית עם שאריות צבע... הוא דורש הכנת שטח טובה) צריך לשים לב להתאמה של הצבע העליון לאפוקסי. יש צבעים שלא מסתדרים עם האפוקסי מבחינה כימית, ואז מתחילים התנפחויות ושאר סיבוכים.
מניסיון בצביעה עם אפוקסי, הייתי ממליץ אם אפשר, להימנע. חלילה לא בגלל איכות התוצאה, אלא בעיקר בגלל הסיבוך של השימוש באפוקסי, דו רכיבי, זמני המתנה, צמיגות שלעיתים מקשה על היישום בפיסטולט נתון...

אמנון.

hilux96
18-02-13, 22:03
תודה רבה... אחרי קצת שיופיים ונקיונות .. נצבע עם DTM , עכשיו נשאר רק לחכות כמה שנים לראות עם זה מספיק טוב...ושוב תודה לעונים...

-->