PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי מפסק צופר סופה הממוקם בהגה

יצחק מ
17-02-13, 10:03
בוקר טוב,
בשעה טובה סיימתי את החלפת כל הרכיבים למפסק הצופר הממוקם בהגה. החשמל תקין, אני שומע את הממסר נסגר, ואף מסוגל לייצר צפצוף אם אני מקצר בין האום הנועל את גלגל ההגה לגלגל ההגה עצמו. הבעיה שלי היא בלחיצה עצמה על המפסק שמורכב כהלכה עם כל החלקים אבל לא סוגר את המעגל ואני חושב שזה בגלל דיסקית אחת שחסרה לי, היא מופיעה בשרטוט הזה תחת השם washer - ואותה אין לי.

השאלה שלי היא כזו, האם מדובר סתם בשייבה מברזל רגילה (אבל מוליכה) מתחת לאום הזה או שזה שייבה עם מגרעת מיוחדת כלשהיא שיורדת עד מתחת לבורג גלגל ההגה עצמו ונוגעת למעשה גם בגלגל ההגה. אשמח מאד לקבל תשובה ממי שמכיר את המנגנון.

כל טוב
יצחק מורנו

http://www.jeepforum.com/forum/attachments/f12/101429d1264635419-horn-assembly-pic-phphiiijspm.jpg

יצחק מ
22-02-13, 10:02
זהו? אף אחד כאן מעולם לא פירק את המנגנון הזה :)

דרור ברלי
22-02-13, 11:12
אני התעסקתי בו לא מעט, בתקופה שהוא התחרפן יום בהיר אחד וצפר ללא הפסקה... השכנים השתגעו עלי באותו יום.

בסוף העפתי משם את ה-FLEX-PLATE. והצופר חזר לשפיות. פועל מצוין עד היום ללא החלק הזה.

יצחק מ
22-02-13, 12:12
אתה מלך דרור! נתת לי אחלה כיוון לפתרון הבעיה.
1. השייבה לא קשורה לכלום, סתם שייבה.
2. לדיסקית הקפיצית יש כיוון - מרכיבים עם הצד הקעור לכיוון הנהג
3. מגעים נקיים מחלודה בין הדיסקית (מברשת 4) לחלק הקרוב לקוטר הפנימי של משטח גלגל ההגה

מצפצף חיה רעה. איזה כיף!

דרור ברלי
22-02-13, 13:35
אצלי לא עזר כלום. לא משנה מה הצד הנכון להרכבה, קמור או קעור - הצופר לא הפסיק לצעוק. השכנים רצו לאכול לי ת'ראש.
ברגע שהוצאתי את החלק הזה החוצה, הצופר חזר לתפקד כתקנו. אין לי מושג למה. אבל אצלי - במה שעובד (לכאורה) כמו שצריך - לא נוגעים.

-->