PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לקנות

פסטר
17-02-13, 19:26
חשבתי על מכשיר ניווט.
מצד אחד יש את הארמור שנראה שהוא אגדה פה, אבל אני קורא על הרבה בעיות איתו, לפחות מהשיחות פה, למה הבעיות למכשיר שהוא השעון G SHOCK של הטאבלטים?
ואז באה השאלה, איזה מכשיר ניווט הייתם ממליצים חדש ומשומש (מדגיש, גם וגם) שאינם ארמור?
דבר נוסף, מה רע באיזה HTC מסך בסדר גודל של 4 אינץ' ותוכנת אדמה?
שלא תבינו, אני עוד מאלה שהיה להם גרמין על הכידון של האופנוע והיום כבר מתפנק עם לאפטופ במתקן ברכב, דבר שמסרבל ומעמיס בצורה כלשהי על ההתנהלות בקוקפיט.
בגלל זה הכיוון הוא למשהו שטוח יותר מלאפטופ.

boaz avrahami
17-02-13, 19:38
עם אתה בגיפ סגור, למה שלא תשקול אייפד?
אני מחלוצי הטאבלטים המוקשחים בארץ וכבר לפני שנתיים עברתי לאייפד דור ראשון 3g שקניתי משומש בן כמה חודשים.
רק יתרונות בניווט והתקנה רזה ברכב...

shyy
17-02-13, 19:39
יש טאבלטים 7" זולים מאיבי\ DX ודומיהם ועד טבלטים ממותגים מוכרים וכמובן איפד.
הכל שאלה של כמה התקציב לך ?

שגיא S
17-02-13, 19:49
אם הרכב שלך לא מחייב מכשיר כמו הארמור - אז אתה יכול להסתפק בטאבלטים זולים יותר.
אמנם האיכות והחוויה לא אותו דבר. אבל רוב הסיכויים שזה מה שאני הייתי עושה עם הסמוראי היה מאפשר

omri_t
17-02-13, 21:15
כמי שמנווט עם ארמור אגיד לך שתרד מזה כי אתה לא צריך כזה.

טאבלט יתן לך פתרון טוב.
גודל המסך מאוד חשוב אם אתה באמת מנווט ולא רק נוסע על הקו.
7" זה לטעמי קטן מידי אם אתה רוצה שלא להיזדקק למפה.
10 " לטעמי אידאלי.

חשוב גם להתאים את המכשיר לתוכנה הרצויה.
כך שהתוצאה תתאים לך.

יש הרבה מידע ומדריכים באתר.

erezgur
17-02-13, 21:19
כאשר מתחילים את המסע לבחירת פתרון ניווט שטח לרכב צריך להביא בחשבון מספר גורמים:
א. מתקון ברכב
ב. התאמת המסך לתנאי התאורה בעת הנסיעה ברכב
ג. שימושים נוספים, אם יש, למכשיר (האם ישנן תכונות נוספות החשובות לך או שהמכשיר ישמש לניווט שטח בלבד.
ה. עלויות, תחזוקה, סיבוכיות וכו'.

ישנן מספר אפשרויות הבאות עם מערכות הפעלה שונות. זה רלוונטי כיון שישנן תוכנות ניווט שונות בהתאם למערכת ההפעלה, כך שכל תוכנת ניווט תומכת במערכות הפעלה מסויימות אך לא על אחרות.

הרבה פעמים יש נטייה / העדפה לתוכנת ניווט מסויימת עקב היכרות מוקדמת, נגישות לחבר-יועץ, רישיון שניתן להעברה וכו'. במקרים כאלו בד"כ הנטייה הינה להמשיך עם מכשיר חדש מהפלטפורמה המדוברת.

בחירת תוכנת הניווט חשובה לא פחות מהפלטפורמה והיא תלויה בגורמים רבים ובעיקר ביכולת שלך ללמוד ולהשתלט על תוכנות חדשות או למצוא את התוכנה הנמתאימה לצרכים שלך מתוכנת ניווט.

בחזרה לשאלה המקורית -

א. אם מסך של 7'' (ומטה) מספק אותך - יש אפשרויות זולות מאד של מכשירי PND (מכשירי ניווט אישיים/יעודיים) המריצים את מערכת ההפעלה windowsCE.

ב. מחשבים עם מערכת הפעלה חלונות - ישנם מספר דגמים אפשריים ולא רק את הארמור שציינת. אני משתמש כבר מספר שנים עם מחשבי טבלט של יבמ/לנובו מהסדרה העסקית (X61 טבלט, X41 טבלט וישנם גם דגמים חדשים יותר ויקרים יותר) ומרוצה מאד. חלק מתוכנות הניווט אינן תובעניות מבחינת דרישות הביצועים וישנם עדיין רבים המפעילים את הטבלטים של פוג'יטסו שהוכיחו עצמם במשך שנים של ניווט שטח.

ג. עולם הטבלטים שהתפתח מאד בשנים האחרונות הביא לנו את המכשירים ipad של apple (מומלץ לרכוש גרסא עם GPS, אלו הבאים עם 3G) ואת הטבלטים המריצים אנדרואיד. המסכים בגודל של 7'', 9'' וקצת מעל 10''.

ד. ישנם גם הנעזרים בתוכנת ניווט שטח המורצת על הסלולר החכם (רצוי כמובן בלוויית מפת נייר להתמצאות בחלון שטח גדול יותר) אבל אני מניח שלא לכך התכוונת.

לגבי תוכנות הניווט המתאימות לכל אחת מהפלטפורמות להלן האפשרויות המובילות:

א. עמוד-ענן מתאים למכשירי ה- PND (נדרש ידע מסויים למכשירים שאינם מגיעים עם פונט עברי אבל בד"כ זה אפשרי) ולמכשירי IPAD / Iphone. מבטיחים שבקרוב תהיה גם תמיכה באנדרואיד.

ב. TwoNav תומך בכל הפלטפורמות שהוזכרו לעיל.

ג. Naviguide יעבוד על Windows וגם על WindowsCE.

ד. לאנדרואיד יש תוכנות חינמיות המגיעות ללא מפות (ניתן לייצר / לכייל עם מעט רצון וידע) - OruxMaps ולאחרונה תוכנת "אדמה" של חבר הפורום רבין.

ה. לאייפון / IPAD קיימת TopoMap.

ו. תוכנה נפוצה מאד בעולם המגיעה ללא מפות - OziExplorer קיימת לחלונות, WINCE וגם גרסה לאנדרואיד.

ז. מספר אפשרויות פחות נפוצות נוספות קיימות גם לפלטפורמות השונות שלא פורטו כאן וכנראה הן פחות רלוונטיות עבורך.

מצטער שלא עזרתי יותר, נסה לקרוא קצת ולגבש דיעה על הכיוון הרלוונטי יותר עבורך ואז יהיה קל יותר להתכנס לפתרון מתאים (עבורך).

ארז גור

שגיא S
17-02-13, 21:54
מתעלק על השרשור..מישהו יכול לתת קישור למכשיר 7" עם תוכנת IGO כביש שגם יריץ עמוד ענן?

-->