PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים ונעילה אחורית לסופה

hhaviv
16-04-05, 11:09
שלום לפורום
יש לי סופה ארוכה וסגורה שנת 93 ללא הגבהות ושיפורים מלבד צמיגי 31 ובודי ליפט,
אני מעוניין לשפר את בולמי הזעזועים (עדיין מקוריים מאחור!!) ולהתקין נעילה אחורית,
קראתי את השרשרות בנושא ויש לא מעט דעות (בולם איכותי/זול נעילה נשלטת/אוטומטית), אשמח לקבל חוות דעת מבעל סופה דומה שהתקין שיפורים דומים כולל מחירים ודגם מדוייק של הבולמים (מידות סגור/ פתוח).

חיים 8)

נמרוד
17-04-05, 17:54
חיים אהלן,

אתה שואל שאלה כללית מדי ולכן כנראה לא מקבל תשובות. מכיוון שכבר קראת שרשורים קודמים, בחר את השרשור שהכי קרוב לשאלות שלך, ותמשיך אותו. שני הנושאים - נעילה ובולמים - הם נפרדים וראויים לדיון נפרד.

שאולי
17-04-05, 20:46
שלום
כפי שנמרוד כתב אין קשר בן שני הדברים
לגבי נעילות , ישנן כמה אפשרויות שתלויות באפשרויות הכספיות שלך , קודם כל נעילה אוטומטית בהחלט מספיקה , אפשר לחיות איתה גם אם הרכב משמש לנסיעה יום יומית .
אפשר ללכת על הזול והפשוט ' לוקרייט ' שאישית לא הייתי מרוצה ממנה ,הפינים נשברו לי מספר פעמים , המחיר שלה בארה"ב בסביבות ה 250$ , אפשר ללכת על 'נו סליפ' נעילה טובה שאני מרוצה ממנה שמחירה סביב ה 350$ , ואפשר ללכת על דטרויט לוקר שהיא כבר יקרה , גדולה וכבדה ( בעיה שמביאים מחו"ל ) אבל נחשבת לנעילה טובה מאד , אישית לא היתה לי אז אני לא כותב מניסיון אישי , לגבי כלל המחירים אני לא סגור לגמרי זה מה שאני זוכר.
לגבי בולמים:
פה הסיפור קצת יותר מורכב ושוב תלוי מה אתה רוצה מהאוטו בסופו של דבר , אבל בולמים זה הדבר האחרון במערכת המתלים שצריך לדאוג לו , אם אתה מתכנן להגביה את הרכב ( בודי ליפט זו לא הגבהה ) אז קודם כל קפיצים , נדנדות ( ריבולברים ??? מיותר לדעתי ) אולי תושבות יותר ארוכות לבולמים ורק אז בולמים . אם אתה מרוצה ממה שיש אז זה בסדר להחליף רק בולמים
בברכה
שאולי

hhaviv
17-04-05, 21:57
תודה על התגובות,
החלטתי ללמוד את יכולות הרכב (והנהג...) לפני שאני מבצע שיפורים רציניים כגון החלפת קפיצים.
ולכן קניתי זוג פרוקומפ 3000 אחוריים (יש כבר נדנדות ארוכות מאחור) ,
וזוג נדנדות קידמיות על מנת למנוע את סגירת הבולמים הקידמיים הארוכים שמותקנים,
פרקתי את הבולמים האחוריים המקוריים והם היו גמורים כפי שחשבתי.
מנסיעת מבחן קצרה יש שיפור מורגש, אם כי לא מדהים.
אחרי טיולי הפסח אחליט מה הלאה.
תודה
חיים 8)

אריק זמר
21-04-05, 10:30
אהלן,
קח בחשבון, למרות שאולי מאוחר יחסית כי כבר קנית... בולמים מחליפים רק לאותם מידות אלא אם כן שינית את הקפיצים או הנדנדות ואורכי הפתיחה \ סגירה השתנה ואז יש להתאים את הבולמים למהלכים החדשים שהתקבלו.

hhaviv
21-04-05, 19:14
באופן עקרוני אתה צודק,
במקרה שלי היו עדיין מותקנים מאחור בולמי הזעזועים המקוריים למרות שהורכבו נדנדות ארוכות יותר, לכן קניתי בולמים קצת יותר ארוכים בהתאם למידות החדשות.
מקדימה אני אקנה בולמים רק לאחר שארכיב את הנדנדות הארוכות שקניתי ואמדוד מה המידה החדשה.
חג שמח.
חיים 8)

-->