PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בדבר בניית JK שפוי בקנדה

sapog
18-02-13, 22:23
שלום לכולם,

אני שוקל קנייה של רנגלר JK, קצר, ידני, דגם בסיסי (X\SPORT), שנתון 2010-2011 בקנדה.

לאחר מכן חושב על כמה שיפורים בסיסים להרגיש 'בטוח' בשטח -

לעלות לצמיגים במידה מקסימלית ללא הגבהה, כמה זה יוצא? 32" או 33"?
לפצות על הגדלת הצמיגים בהפחתת יחסי העברה בביצים - מקורי 3.21:1 - לכמה הייתם מפחיתים?
נעילה אחורית - מה האפשרויות שלי?
מה לגבי מיגונים? משהו מעבר למגיני סף?
כרגע לא חושב על הגבהה.

בסופו של יום המטרה היא בניית רכב נעים ובטוח לטיולים בדרגת קושי בנונית (לא מפלצת עבירות),
צריכת דלק סבירה (בהתחשב בחבילה הכוללת), יכולת שיוט במהירות של 90-100 קמ"ש (לא מחפש יותר מזה).

בהזדמנות זו - תודה למי שמייעץ ועוזר לי עד כה - מעריך זאת מאוד!

אשמח לעזרתכם,
תודה,
טל.

דרור ברלי
18-02-13, 22:36
אם כבר פותחים ביצים ומשקיעים כסף - 4.10.
צמיגים 33. נראה שפוי וטבעי על ה-JK.
חפש אחד ידני, ותהנה מאוד.

ofiredri
19-02-13, 06:44
מה שדרור אמר. רק שצמיגים 33 הולכים עם יחס העברה 4.56, במיוחד בגיר רגיל עם הילוך 6 שיוט.
לשאלתך הנוספת, חשוב למגן בראש ובראשונה את הדוד האחורי ואת מיכל הדלק. כמובן שגם מגני סף חשובים לשמירה על בודי ישר.

בהצלחה !

דרור ברלי
19-02-13, 09:21
עד כדי כך אין מומנט למנוע ה-3.8 או שההילוך השישי כל כך ארוך?...
4.56 על ביצה של דנה 30? לא מוגזם?...

דרור ברלי
19-02-13, 09:24
טל, שים גם לב איזה סרנים יש מתחת לג'יפ שאתה רוכש.
דנה 44 אחורי וצמיגים 31' זה חלק מהמפרט הישראלי, אני ממש לא בטוח שהדגמים הבסיסיים באמריקה לא מגיעים עם צמיגים קטנים ממש (29) וסרן אחורי קטן וחלש יותר...

sapog
19-02-13, 22:26
דרור ואופיר, תודה על המידע!

עוד כמה שאלות ברשותכם -

לגבי הצמיגים, עולה לי השאלה - מה היתרונות והחסרונות של כל מידת ג'אנט?
קוטר צמיג 32"\33" אני יכול להשיג עם ג'אנט 15\16\17.

לגבי נעילה אחורית, אלו חברות מומלצות מלבד ARB? מאלו חברות להתרחק?
אני מגיע מסמוראי נעול כפול בנעילות אוטומטיות - האם יש מוצר כזה עבור ה-JK?

ofiredri
20-02-13, 08:12
דרור וכמובן טל ... נכון להיום, כל דגמי ה JK מגיעים עם סרן אחורי דנה 44. לא עוד דנה 35. דנה 35 נמה ;-)
יחס העברה 4.56 זה היחס המתאים לצמיגים 33" מאז ומתמיד : http://www.4lo.com/calc/geartable.php
הביצה לעולם לא הייתה נקודת הכשל אלא הצלבים, ציריות וכמובן הנהג.
אצלנו בארץ הקודש יש לא מעט סטאפים כאילו והם מרוצים מהיחס ולא שוברים. המון בזכות נהיגה שקולה. לא שהם לא לוחצים כשצריך, פשוט בשיקול דעת.
ג'אנטים - היית רוצה ג'אנט 15 אך הוא לא נכנס ב JK. הקליפר גדול מידי למידה הזו. הבא בתור 16" בעדיפות על 17" מאחר וזה מקנה לך יותר גומי בצמיג ולדעתי קצת יותר זול.

לגבי נעילות - ההמלצה החמה ביותר היא OX. נעילת כבל חזקה מאוד, המגיעה עם מגן ביצה גם הוא מאוד חזק. משמע תמורה טובה יותר לכסף.
להתרחק מ ARB בשל המערכת התומכת מבוססת אוויר הגורמת לדליפות עד כדי חוסר שביעות רצון משוועת ותחזוקה אינסופית.
ישנן נעילות אוטומטיות אבל עזוב אותך - תם עידן הסמוראי. כמובן אם התקציב מאפשר.

דרור ברלי
20-02-13, 09:09
טל, את דעתי על נעילות אתה יודע - בניגוד לגירים, אני בעד אוטומטיות. זה מצוין וזה אמין. בטח מאחור.

eysham
22-02-13, 10:44
אפשר לחיות עם JK עם 2 נעילות אוטומטיות?
אחורית אני מכיר שאין בעיה מהגראנד שהיה לי. אמור להיות אותו רעיון
אבל קדמית? לא מגביל בהיגוי בנסיעת 4X4 על שבילים יחסית מהירים?

איל

דרור ברלי
22-02-13, 11:09
אייל, איפה היית כל השנים?
זה מצוין, זה אמין. זה לא דורש תחזוקה. זה לא מפריע על שבילים מהירים.
בשטח זה יכול להטריד ממש קצת במצבי תמרון ממש צפופים, על משטחים עם אחיזה גבוהה.

אבל... וזה אבל גדול: דווקא לג'יפ שהולך לחיות בקנדה (הרבה שלג בחורף) יש מצב שזה יפריע דווקא על כביש!

YNV
22-02-13, 13:58
ג'אנטים - היית רוצה ג'אנט 15 אך הוא לא נכנס ב JK. הקליפר גדול מידי למידה הזו. הבא בתור 16" בעדיפות על 17" מאחר וזה מקנה לך יותר גומי בצמיג ולדעתי קצת יותר זול.

ניתן להרכיב חישוק 15" על JK, אבל לא כל אחד יתאים.
בתמונה רואים חישוק של Cragar עם 4" back spacing.

http://www.ayresweb.com/RedRockJK/CragarSoft8s/rubi_soft_8s_1_P1010406.jpg

elro
22-02-13, 16:40
אבל... וזה אבל גדול: דווקא לג'יפ שהולך לחיות בקנדה (הרבה שלג בחורף) יש מצב שזה יפריע דווקא על כביש!

ועוד איך יפריע...

eysham
22-02-13, 20:07
אייל, איפה היית כל השנים?
זה מצוין, זה אמין. זה לא דורש תחזוקה. זה לא מפריע על שבילים מהירים.
בשטח זה יכול להטריד ממש קצת במצבי תמרון ממש צפופים, על משטחים עם אחיזה גבוהה.

ששש...... לא לפרסום.... נגד עין הרע..

(כניראה ש) מיום ראשון גם אני בעלים של JK. אבל ארוך. ללא נעילות
ולא.. למרות שאני בצפון אין כאן שלג... :)

איל

sapog
24-02-13, 06:10
חברים, תודה רבה על המידע!

קודם כל, בשעה טובה, קניתי לעצמי - JK 2010, ידני (גיר, כמו גם החלונות), ברזנט, 24K ק"מ, בתול-בתול-בתול...

האם קפיצים מקוריים של JKU (סהרה) הם בדיוק אותם קפיצים כמו של דגם ה-2 דלתות?
פשוט מוכרים אותם במחירים מצחיקים - אם זה יקנה לי כמה ס"מ גובה אשמח להתקין.

איל, יום ראשון הגיע - עדכן ודווח.

ofiredri
25-02-13, 07:33
קפיצים של אנלימיטד לא יותר גבוהים משל קצר. מה שכן, הם קשים יותר כלומר מותאמים למשקל הגבוה יותר של האנלימיטד.
לדעתי לא מומלץ.

snake-man
25-02-13, 08:17
שאלה שאלתית!!!
אישרו לך כבר במשרד התחבורע את היבוא של הרכב ...?
כי לפי מה שידוע לי.. וככה כתוב גם באתר שלהם, שמותר להביא רק רכב שטרם מלאו לו 24 חודשים ממועד ייצורו.
http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=61&catid=49&Itemid=96
המועד האחרון להגשת בקשה לרישיון יבוא:
תקנה 282 לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961 קובעת כי גיל הרכב לא יעלה על 24 חודשים בעת רישומו בארץ. משך הטיפול בבקשה לרישיון יבוא, השטת טובין, שחרור מפיקוח המכס, בדיקה ע"י בוחן משרד הרישוי והבאת הרכב לעמידה בדרישות תקנות התעבורה, לרבות החלפת פנסים, ביצוע מבחן רישוי ורישום של הרכב במרשם כלי הרכב, אורך זמן לא מבוטל.לפיכך, בכדי למנוע מצב של אי-עמידה בתקנות התעבורה בנוגע לרישום הרכב שחרג מ-24 חודשים ממועד הייצור, לא ניתן להגיש בקשות ליבוא רכב אם נותרו פחות מ-45 ימים עד המועד האחרון שבו ניתן לרשום את הרכב נשוא הבקשה במשרד הרישוי ולא תאושר בקשה אם נותרו פחות מ-7 ימים עד למועד האחרון לרישומו של הרכב במשרד הרישוי. יובהר כי חובת רישומו של הרכב הינה באחריותו הבלעדית של המייבא ולא ניתן לרשום רכב אם חלפו יותר מ-24 חודשים ממועד ייצורו של הרכב
כדאי לבדוק... שלא סתם יטרטרו אותך ..
אם הרכב אפילו מסוף 2010- 24 חודשים כבר עברו בסוף 2012....
בהצלחה.

sapog
25-02-13, 08:22
תשובה תשובתית - אין לי כל כוונה לייבא את הרכב ארצה :)

תודה.

ofiredri
25-02-13, 09:51
חברים, תודה רבה על המידע!

קודם כל, בשעה טובה, קניתי לעצמי - JK 2010, ידני (גיר, כמו גם החלונות), ברזנט, 24K ק"מ, בתול-בתול-בתול...

האם קפיצים מקוריים של JKU (סהרה) הם בדיוק אותם קפיצים כמו של דגם ה-2 דלתות?
פשוט מוכרים אותם במחירים מצחיקים - אם זה יקנה לי כמה ס"מ גובה אשמח להתקין.

איל, יום ראשון הגיע - עדכן ודווח.

תתחדש !

landY
06-03-13, 11:48
שלום לכולם,

אני שוקל קנייה של רנגלר JK, קצר, ידני, דגם בסיסי (X\SPORT), שנתון 2010-2011 בקנדה.

לאחר מכן חושב על כמה שיפורים בסיסים להרגיש 'בטוח' בשטח -

לעלות לצמיגים במידה מקסימלית ללא הגבהה, כמה זה יוצא? 32" או 33"?
לפצות על הגדלת הצמיגים בהפחתת יחסי העברה בביצים - מקורי 3.21:1 - לכמה הייתם מפחיתים?
נעילה אחורית - מה האפשרויות שלי?
מה לגבי מיגונים? משהו מעבר למגיני סף?
כרגע לא חושב על הגבהה.

בסופו של יום המטרה היא בניית רכב נעים ובטוח לטיולים בדרגת קושי בנונית (לא מפלצת עבירות),
צריכת דלק סבירה (בהתחשב בחבילה הכוללת), יכולת שיוט במהירות של 90-100 קמ"ש (לא מחפש יותר מזה).

בהזדמנות זו - תודה למי שמייעץ ועוזר לי עד כה - מעריך זאת מאוד!

אשמח לעזרתכם,
תודה,
טל.

למה בקנדה? לייבוא אישי או שאתה שם?

בארה"ב אני יודע שיש אפשרות לקבל את ה X עם 3.83 מראש. אתה יכול בקלות לברר את זה עם מספר VIN.

32" שמגיע עם הרוביקון וגם בדגמי X מסויימים מספיק בהחלט.

-->