PDA

צפייה בגרסה מלאה : דודג' ראם בנחל דישון - אפשרי?

MR BIG
18-02-13, 22:42
לקראת טיול הפרידה שאני מתכנן לכל אורך הנחל משדה אליעזר לגוש חלב:

אני מכיר את המסלול מעולה. עם דיפנדר וסמוראי זה היה כמובן בקלילות...
בשנה שעברה עשיתי אותו עם טראקן של חבר והודיתי לאלוהים שלא באתי עם הסילברדו....- הסילברדו היה מתפרק שם באבנים ובקטעים הסבוכים והצרים....

מה לגביי דודג' ראם? יצליח לעבור בקטעים הסבוכים שם? לא יישבר מהשבילים עם האבנים?

(דודג' סטנדרטי לגמריי)

צריך תשובה מבעליי נסיון.

יובל48
18-02-13, 23:08
בנחל דישון שאני מכיר ,מגוש חלב ועד גשר החמישה,לא זכור לי קטעים סבוכים
או בולדרים שיעצרו איזשהו רכב שטח.
יכול להיות שאתה מתכוון לנחל חצור? שם יש כמה מקומות כאלה.

דרור ברלי
18-02-13, 23:14
מה, כבר אין סילברדו?....

בפעם האחרונה שנסעתי שם, יצא משם פורד F350 חמש דקות אחרי... לא יכול להגיד לך אם זה לא כלי פרטי שלבעליו לא אכפת ששיחים קוצניים שורטים לו את הפוליטורה.

snake-man
19-02-13, 01:03
לא מכיר את המסלול.
אבל אם מישהו מכיר את המסלול של נחל ראש פינה- מעמוקה לראש פינה..
מסלול די מלא באבנים מגדלים שונים, מכשולים ומקומות צרים.... ועברתי שם ב"ה עם סילבראדו
מקום נחמד... אבל לא הייתי חוזר עליו שוב בידיעה שאין שם בדיוק נחל...(זה היה טיול ספונטני בחיפוש אחר קצת מים.. חח)

רמי גלבוע
20-02-13, 22:12
הייתי היום בדישון, עם רנגלר ולנד קרוזר סטנדרטיים. אין בעיית עבירות, אבל יש כמה קטעים עם בולדרים לא קטנים, ונגענו עם הגחון כמה וכמה פעמים. אם הדודג' ארוך יותר מהכלים שלנו (ברור) ולא מוגבה, אתה בטוח תדפוק שם את הגחון - לא קריטי כי אלו קטעים קצרים שאפשר לזחול, אבל קח בחשבון חבטות מלמטה. מיגון יכול לצמצם נזקים, אבל יהיו נגיעות, אלא אם אתה מתכוון לעשות שם מע"ץ.

יש מים, אבל ממש לא הרבה - גובה 1/4 עד 1/2 גלגל, בציר המרכזי. אבל המים נקיים וזורמים, הצמחייה מדהימה, אתם מכירים את הסצינה...

רמי גלבוע
20-02-13, 22:15
אציין שהשביל היום במצב הרבה פחות טוב מאשר בשנים עברו; בקטעים הבעייתיים נסחפה האדמה שבין הסלעים לאורך השביל (על ידי זרימה, ו/או שחיקת צמיגים), והסלעים נשארו בגובה המקורי. הדיסקו TDI עבר בלי לגעת כלום, הקרוזר והרנגלר נחבטו קלות מאוד, אפשר היה להימנע גם מזה, עם קצת יותר תשומת לב.

דודג' ראם? בטוח יספוג כמה חבטות, לא קריטיות, אם האוטו לא מיועד להישמר כבונבוניירה.

hadtomer
21-02-13, 07:38
היי רמי-לראם לא תהיה בעיה. זה לא שיש שם אתגרי עבירות רצינים-רק התמודדות עם מים עמוקים במקרה שירד גשם רציני. ובכל מקרה-היניקה של הראם גבוהה מאוד.

רמי גלבוע
21-02-13, 10:08
המים ממש לא עמוקים, ולצערנו - לא זו הבעיה.

גובה גחון, לא ברור מאליו, כי זו עגלה ארוכה, ואם אין הגבהה - אני משער שיהיו נגיעות.
מקסימום, יגיע לסלע מעצבן, יכול תמיד לחזור לאחור, יש רק מעברים ספורים כאלה (אבל מספיק אחד מרושע, כדי לכסח לך את הגחון).

MR BIG
21-02-13, 16:31
הבעיה היא גובה גחול בכל מיני עליות , ירידות וסלעים , ורוחב השביל.
משנה שעברה אני זוכר שזה לא היה עביר לסילברדו. אני לא אוהב לשבור את האוטו....

דרור, עדיין עם הסילברדו, אבל תמיד אני יכוחל להחליף עם אחד החבר'ה אצלנו....
איפשהו באוגוסט בטח יוחלף בדודג'.....אבל עם החדשות שהביאו פה לגביי המכרז של הצבא , יש מצב שחוקי המשחק (מבחינה מסחרית) בקטגוריה ישתנו , ואולי אפילו אצליח להוכיח שכדאי לקנות פורד :)

ד ו ר ו ן
21-02-13, 17:09
נראה לי שאתה, כמי שעבר את המסלול עם סמוראי, דיפנדר וטרקאן אמור לדעת הכי טוב..

דרור ברלי
22-02-13, 14:39
משום מה אני לא זוכר את התוואי כשונה ממה שהיה תמיד. בכל חורף מאוד גשום האדמה קצת נסחפת והסלעים נחשפים. יש נקודה אחת של טיפוס/גלישת בולדר לתוך תוואי הנחל שיכול להיות קצת עמוק, ושם צריך תשומת לב כדי לא להתגרד באבן.

הדודג' מספיק גבוה ויעבור כמו גדול. אולי יישרט קצת מענפים קוצניים.

Orang
29-03-13, 17:36
אמנם את נחל דישון אין פה למרות שטיילתי שם עם הבהמה, אך יש מקומות בעייתיים יותר שכן תוכל להתרשם

https://plus.google.com/photos/112029080693094664446/albums?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/112029080693094664446/albums

בתמונות מ-2009 אני עם הפורד, במאוחרות יותר אני עם פראדו

תהנה, אורן

-->