PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה באיתותים - סמוראי

liavr2
22-02-13, 14:30
שלום לכולם וחג שמח!

בסמוראי 97 שלי יש בעיה , אי לא מצליח לאותת כלל.
לשם כך נעזרתי בכלי עבודה פשוטים , פלוק והתחתלתי להבין מאיפה הבעיה,
כמובן שקודם הדלקתי את כפתור המשולש לראות שהנורות עצמם תקינות והכל היה בסדר..
לאחר פירוקים רבים שמתי לב לדבר הבא:

70284

כאשר אני מזיז את ידית האיתות זזה חתיכת המתכת שבתמונה .
במצב שבו אין איתות היא מקצרת בין נקודה 2-3 שגם ככה מקוצרות , כאשר אני מאותת ימינה חתיכת המתכת מקצרת בין פינים 1 ו-2. באיתות שמאלה בין 3 ל-4.

מכאן הגעתי למסכנה שכנראה בפינים 2-3 צריך להיות 12V ואז חתיכת המתכת צריכה לסגור מעגל בין המתח לבין פינים 1 או 4 ובכך הרכב יאותת (תקנו אותי אם אני טועה...

שמתי לב שפינים 2-3 בתמונה הראשונה מחוברים לצמת האורות לפין הבא: ובפין זה אין מתח כלל גם כאשר הסוויץ דולק.
70283

מישהו יודע מה המתח שאמור להיות בפין הבא במצב תקין?? או האם למישהו יש פירוט של מה אומר כל פין בשתי הצמות שבתמונה השניה?
האם אני בכלל לא בכיוון?

ד.א
עדין מחפש ציריה שמאלית או פעמון :)

תודה רבה וחג שמח!

ליאב

liavr2
22-02-13, 14:45
דבר נוסף, בדקתי גם את רגליים 1 ו-4 שבתמונות, מצאתי אותם בצמה וגם בהם המתח הוא 0v כך שאין מצב שבו הזרם זורם מרגל 1 או 4 לרגל 2-3 .

nir.samo
22-02-13, 15:40
אתה צריך לעבוד עם סכימה:
http://img.photobucket.com/albums/v379/ZukiKev/Rear%20Bumper/signals.jpg

נראה שהמתח מגיע מהממסר תבדוק מתחים עליו.

shmulikbg
22-02-13, 19:22
בדקת פיוזים ואוטומט איתות?

liavr2
22-02-13, 21:34
קודם כל ניר, תודה רבה על הסכימה!

לפי זה שהמשולש איתותים עובד לי כנראה שאני צריך להתסכל על המעגל בשרטוט שמתאר מצבר, סווויץ , פיוז , פאנל האיתותים , ממסר , חוט 12, חוט 14 וחוט 8.
אם ניקח את הממצאים מקודם נישאר לבדוק את הממסר, הפיוז וחוט 12 (לא סביר שפתאום גם 8 וגם 14 התנתקו)
האם אני מבין נכון?

לגבי פיוזים בדקתי את כל הפיוזים בקופסא שליד הדוושות האם הפיוז נמצא במקום אחר?
ומה לגבי הממסר היכן הוא נמצא?
אוטומט איתות אני מניח שזה הכפתור עם המשלוש ואותו בדקתי..

תודה לעוזרים! :)

nir.samo
22-02-13, 22:04
הממסר זה האוטומט (לא הכפתור עצמו) והוא נמצא בד״כ ליד הפיוזים אבל אני לא זוכר איפה בסמוראי.

shmulikbg
22-02-13, 22:21
לפי השרטוט, קיימים פיוזים נפרדים לאיתות הרגיל ולאיתות החירום. המתח למערכת מסופק
אחרי פיוז, ע"י חוט מס' 10 (צהוב).
אם תעקוב אחרי חוט 12, ירוק, הוא יוביל אותך לאוטומט איתות.
בתמונה שהעלית, המעגל המודפס, יש לך המון קורוזיה בצד השמאלי התחתון שרואים בתמונה.
זה מתכון לצרות.

קישקוש
23-02-13, 10:42
אותם סימפטומים בדיוק הבעיה הייתה פיוז אם אני לא טועה שורה שנייה שני או שלישי משמאל 15amp..תבדוק שוב תפיוזים

liavr2
24-02-13, 22:58
אז ככה: אחרי שירדתי לשורש העניין הרבה בעזרת הסכמה (שוב תודה ניר!) הבעיה נפתרה, הבעיה הייתה הכפתור של משולש האיתותים!
אני יסביר את הפתרון למקרה שעוד מישהו יתקל בבעיה ושימור הידע...

קודם כל בדקתי את כל הפיוזים והפיוז המדובר משורה שניה, שלישי משמאל הוא הפיוז שאחראי על הלחצן של המשולש איתותים ונקרא hazard.
שנית שמעתי לעצתו של שמוליק וניפתרתי מהקורוזיה!

לאחר מכן השוותי את המעגל לסכמה והרי התוצאות:70365

כל עוד מגיע 12 וולט לחוט 10: הפיוז (5 בסכמה) , הסוויץ והמצבר תקינים.
כל עוד מגיע 12 וולט לחוט 17: פיוז hazard תקין.

מה שהכפתור של איתות המצוקה (מעל ההגה) עושה למעשה זה לקצר בין שלושת הפינים שסימנתי ובנוסף לקצר או בין חוט 10 לחוט 11 או בין 17 לחוט 11, ממש כמו בטבלה שצירף ניר.
אם הלחצן מקצר בין שלושת הפינים שבצורת משולש ולפי הצורה שבה הוא בנוי גם בין חוט 17 (12 וולט) לחוט 11 (ממסר) אנו למעשה נמצאים בשורה הראשונה של הטבלת מצבים : hazard - left n right . במידה והפיוז הרלוונטי תקין יתבצע איתות מצוקה.
אם הלחצן לא לחוץ הקפיץ שלו ידחוף אותו מעלה וחוט 10 (12 וולט) יהיה מקוצר לחוט 11 (שוב ממסר) ואז אנחנו באחד ממצבי turn signal שבטבלה. כעת בעזרת מה שהסברתי בהודעה למעלה ידית האיתותים תברור לנו באיזה מצב אנחנו מבין מצבי האיתות הדינאמים - שוב לפי הטבלה...

אצלי הבעיה הייתה שהקפיץ לא החזיר את הלחצן למצב שמקצר בין חוט 10 ל11 ולכן לא היה אפשר לאותת , לא פיוז לא ממסר ולא נעליים!
הפתרון הוא לולאת אזיקון שאיתה אני מושך את הכפתור חזרה למעלה :)

מקווה שעזרתי לעוד מישהו!

בנוסף אם יש למישהו אשמח לקבל את הסכמה של המעגל השני, מעגל האורות.

תודה רבה!

-->