PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוצה חצי ישראל עם ילדים.

shainok
23-02-13, 19:46
לכל מן דבעי חג שמייח.
ב26-3, בבוקר שלאחר ליל הסדר, אנו יוצאים מגדרה דרך השטח ועד אילת.
הטיול יארך כ- 6-7 ימים, אשר בחלקם נלון בשטח וחלקם בחאנים. הטיול הינו טיול שטח מלא עם תיבול של אטרקציות לטובת שני הזאטוטים שאיתנו (בני שנתיים וחצי וארבע).
מטרת הטיול הנה טיול רגוע עם הילדים, קצת תיירות ישראלית כדוגמת לינה בחאנים,אולי טיול גמלים קצרצר והאטרקציות הנוספות שיהיו בדרך עד אילת.
כולכם מוזמנים לקחת חלק בטיול עם זאטוטים או בלעדיהם!!
פרטים על המסלול ימסרו בהמשך.
לפרטים שני : 054-6607539

נמרוד
23-02-13, 20:28
שני, פרסם את חניוני הלילה שלך בדרך אם אתה מתכנן אותם מראש. גם בלי להצטרף לכל הימים, אשמח להצליב מסלולים ולהפגש לחניון לילה משותף במידת האפשר.

shainok
24-02-13, 21:51
עליכם השלום.
את האמת שההתלבטות קשה. הימים הראשונים והאחרונים די מגובשים ואילו החלק האמצעי עדין בערפל.
השאלה היא האם לנוע דרך הגבול המערבי או שמא לתת מקום לערבה ולשוב להר הנגב דרך פארן ומשם "הי דרומה לאילת."
לולא פקדנו השנה מספר פעמים את הנגב לבטח היינו זורמים דרומה משם.
האפשרות הנוספת הינה לחבור לנקרות ומשם להמשיך עם אחד הנחלים דר'-מע' לכיוון כרכום ודרומה.
אשמח לעצות בהתחשב בנקודות עיניין, ריבויי מטיילים, וכל דבר העולה בדעתכם!
להלן החלק הראשון המגובש:
גדרה-תל צפית-נגבה-שמורת גבעות כורכר גברעם-נחל שקמה-שמורת בתרונות רוחמה-נחל גרר-נחל עשן-באר עשן-חצרים-נחל ב"ש-שמורת חולות עגור (נסיעה בחלק המערבי והפחות מוכר של השמורה)- נחל לבן. בנקודה זו מתחילה ההתלבטות, האם לנוע לכיוון הבשור דרך חולות שונרה ומהבשור לערבה או שמא להמשיך מנחל לבן דרומה לכיוון נחל חרשה\עקרב ודרומה.
אשמח להמלצות מעניינות

asafk
24-02-13, 22:08
כיוון שמדובר במסע ולא בטיול עבירות, קח את הנתיבים הקלאסיים. נחל לבן - בשור עליון - ומשם:
או מערבה דרך השטחים של הצין העליון למעלה רמון ואז לרדת לערוד וללכת איתו דרומה,
או למשוך לצין המרכזי, אבו טריפה, ולרדת למכתש רמון ממעלה נוח, וממכתש רמון ללכת מערבה עם הנקרות ושוב לרדת בערוד,
או לחילופין ממכתש רמון ללכת לנקרות המרכזי ולעלות בנחל מישר דרומה, צניפים וכן הלאה (בקוים כלליים מאוד).
כך או כך, משם אתה באזור הנחלים הגדולים ואפשר לעוף דרומה בהמון דרכים נהדרות.

אגב, אחד הנתיבים הקלאסיים הוא מה שעשינו בשחזור מבצע עובדה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2108). רצוי לאלתר מסביב (במיוחד בין שדה בוקר למעלה ערוד), יש חלק של נסיעה בשטחי האש של הפארן שיכול להיות מבאס, אבל חוץ מזה זה מסלול קלאסי.

אסף.

shainok
25-02-13, 13:16
אהלן אסף.
ראשית תודה! את המסלולים אני מכיר, השאלה שלי יותר נקודתית : האם בעקבות השיטפונות מומלץ להגיע ל...., פריחה ב..... נקודות אטרקטיביות לילדים, להימנע בשל ריבוי מטיילים בחג וכו...
נקודה נוספת חשובה היינה תחנות דלק עם דיזל יחסית מוזל (דבר המשפיע מאוד על סך ההוצאה בקילומטרז כזה).
תודה

ד ו ר ו ן
25-02-13, 13:27
הר הנגב המרכזי-מערבי אף פעם לא באמת מלא במטיילים.
אני הייתי בוחר באופציה של הבשור-שבטה-רסיסים-חפיר-דורבן/עקרב (לא להתקרב לאלות בחג!), חוצה את המכתש מזרחה, ויורד דרך נקרות-עשוש-פארן לנחלים הגדולים.
תרוויח את מרכז הנגב בעונה הכי יפה שלו, ירוק, פורח ועם בורות מים עדיין מלאים בחלקם, שזה כבר משהו יותר מעניין לכול מי שנוסע.
יותר דרומה האפשרויות שלך די מוגבלות בפקק של נטפים, או הכנס לבעקת עובדה, כסוי ודרומה למלחן ועתק, ומשם לערבה.

הייתי נמנע ככל האפשר, גם במחיר קיצור בכביש מהנסיעה בדרך עפר הזוועתית של הר ברך.

יונתןמצפה
27-02-13, 00:08
שיינוק...
בפעם האחרונה שפרסמת שאתה עושה משהו דומה מצאתי את עצמי לבד באמצע המדבר בנקודה שאין בה קליטה סלולרית, מחכה לשני אנשים שאני לא מכיר, ולא התאכזבתי...
יותר מזה, בצורה הכי ספונטנית בעולם אפילו המשכתי עד אילת על אדי דלק (מי חשב שאמשיך את כל הדרך).
בחול המועד אני בחופש. התכניות עדיין לא סגורות.
למרות שעכשיו אתה כבר עם חמולה, יש לי תחושה שעדיף שתצפה פגיעה...

shainok
27-02-13, 00:15
חבוב הכבוד יהיה שלנו!!! באמת הגיע הזמן שתכיר את המשפחה!!!!!
זיוקו מסר כי הם שוקלים לערוך את ליל הסדר אי שם בערבה, אתה לוקח חלק?
על כל מיקרה נשמח מאוד לראותך ופרקתי בולם אחד לזכר ימים עברו :-)

יונתןמצפה
27-02-13, 00:21
מבחינתי הדבר היחיד שידוע כרגע זה שאחרי ליל הסדר אני בדרום.
כל דבר שעונה להגדרה הזו נלקח בחשבון. כולל ליל הסדר עצמו...
נראה איך יתגלגלו הדברים.

דרור ב
27-02-13, 00:37
שלום חברים
הר הנגב פורח כמו שכתבו לפניי (אני משוחד כי אני גר ברמת הנגב...) פריחה מרהיבה בכל מקום שתסתכלו לאחר השטפונות האחרונים
מי שמבין על מה אני מדבר זה כמו לפני שלוש שנים בפסח !!!
לימנים ירוקים ומזמינים להפסקות ואם יודעים איפה לחפש יש גם מים...מלא חובזה למי שאוהב (מתכונים בפרטי...)
תחנת דלק זולה אחרונה באזור אני ממליץ בב"ש מול השוק הבדוואי תחנת טל בין הזולות בדרום + הצטיידות אם הילדים רוצים במבה / האישה רוצה שרותים נורמליים / או שנגמרו החיתולים...שלחתי הודעות בפרטי למובילי הטיולים
אני באשלים למי שמעוניין - 0577892251
זמין 24/7
ופנוי לכל יעוץ או שאלות...
חג שמייח וטיול מהנה
דרור.

shainok
05-03-13, 18:37
רעים האם משהו יכול לומר לי מה מצב המים בגבי חוה,גב זרחן,עין ארוחות??
תודה.

shainok
06-03-13, 17:07
חברים להלן המסלול.
אשמח לשמוע את דעתכם!!

יום א'- יציאה מגדרה-תל צפית-נגבה-רוחמה-ב"ש-חצרים-נחל ב"ש-צהלים לינת שטח (בשל אורך המסלול ייתכן שינוי: תל צפית-ניר בנים-בית גוברין-בית לויה-חורבת זעק-יער להב-ב"ש וכו...

יום ב'-חולות עגור המערביים-נחל לבן-נחל הבשור-נחל חווה לינת לילה במפגש נחלים חווה,צין,צינים.

יום ג'- שלוחת צלמון-נחל המרזבה-נחל נקרות-נחל קצרה-לינת לילה חאן צופר. (במידה וקצב ההתקדמות יהיה אטי מהצפוי נצה לכביש דרך נקרות).

יום ד'- נחל עשוש-נחל ציחור-תלם צניפים-לינת לילה שער צניפים\גב צניפים.

יום ה'- נחל גרזי-חולות כסוי-נחל כסוי- נחל יעלון\נחל איה\מעלה שחרות. ביקור בחי בר יטבתה-לינה בחי בר\נקודה לינה באזור.

יום ו'- נחל רחם-בטמים-נחל שני-נחל שלמה-הים האדום.

בשל אורך המסלול ומשתתפיו יתכן ונגלוש ליום השביעי . לא ציינתי נקודות מים והליכה אך הן בהחלט חלק מהטיול.

אתם מוזמנים לתת דעתכם על המסלול וכמובן להוסיף נקודות ציון מעניינות בדרך.

ד ו ר ו ן
06-03-13, 17:53
יש חלקים ארוכים מאד, על סף קצב מירוץ.
נסיעות של יום שלם בלי עצירות.
יום ב׳ למשל.

asafk
06-03-13, 21:31
יום ה - אם תרצה נצ של נקודת לינה מהאיכותיות באזור - בה"פ.

אסף.

יונתןמצפה
06-03-13, 22:34
לאור הגשמים שהיו באזור אילת השנה הייתי בודק מה מצבם של גבי עתק.
אסף, +1 לה"פ.

shainok
17-03-13, 17:34
"והרי החדשות"
נכון ליום זה 17-3-13 אנו מונים שלושה רכבים לאורך כל המסע + 2-4 רכבים המצטרפים בהמשך המסע.
משום כך היום הראשון במסע מקבל תפנית אחרת, ומתל צפית ננוע לכיוון בית גוברין, בית לויה,שקף,חורבת זעק,יער להבים,נחל עשן,חצרים, נחל ב"ש, צאלים.
אה כן ובנתיים הילדים במיעוט כך שמסיבות הפיג'מה עומדות בעינן :-)

tomer s
17-03-13, 18:10
יום ה - אם תרצה נצ של נקודת לינה מהאיכותיות באזור - בה"פ.

אסף.

א.ק
תרגיש בנוח לשתף..
אולי אפגוש שם את י.מ וש.ש
(מה שלא צולח בציויליזציה)

shainok
20-03-13, 21:49
עליכם השלום.
לכל הנרשמים להלן נקודת היציאה והשעה.
יום שלישי 26-3-12 בשעה 08:30, קצה דרך יצחק רבין בסמוך לחנית בית הספר רימונים גדרה.

-->