PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מנוע

חן אלינועם
26-02-13, 16:53
שאלת מליון הדולר: " לשפץ או להחליף"?
מה עדיף? שיפוץ כולל {לצורך העניין ללא חריטת בלוק } שיכלול החלפת מיסבים,רינגים,קסוות,אטם ראש וגומיות שסתומים. עלות חלקים כ1500 ש"ח, עבודה עצמית. או החלפת מנוע שלם בדרך כלל מייבוא,שעלותו כ5000 ש"ח ותקינה {ניירת ואישורי משרד תחבורה} עבודה עצמית. לציין כי מנוע מייבוא או מקומי עבד ואין לאיש מושג מה עבר עליו ,האם התחמם או מה מצב המכלולים הפנימיים ובכלל כמה ק"מ עשה. לעומת זה מנוע שעובר שיפוץ "מתחיל מאפס" וידוע מה מצבו לאחר השיפוץ. לעומת זאת לא יזיק מנוע ספייר לחלקים שיישב במחסן במידה והוחלף מנוע שלם.
אשמח לדעת מה חושבים המומחים ובעלי הנסיון פה.
שיהיה יום נעים

kobiarava
26-02-13, 17:23
אהלן חן
קודם כל-ברוך הבא לפורום הסופות, עברת עכשיו לשחק "במגרש של הגדולים" :cool:
לעניין השאלה שלך-שיפוץ ללא חריטה הוא ממש לא שיפוץ כולל, ולרוב גם לא יחזיק מעמד לאורך זמן. אם כבר פותחים מנוע לשיפוץ, עושים את זה כמו שצריך, עם חריטה ובוכנות אוברסייז, וגם עבודה על הקראנק וקוסוות בהתאם, ואם כבר כל אלה-בשינויים מינוריים בונים גם סטרוקר שנותן כמה עשרות כ"ס יותר באותה הנשימה (העלות דומה או עולה על רכישת מנוע מייבוא). בלי ההרחבה הנ"ל, עדיף לא להתעסק לדעתי עם "חצי שיפוץ" או מה שנהוג לכנות חצי אובראול, ופשוט לשים מנוע טוב מייבוא, להקפיד על מקור אמין ושנתון גבוה ככל האפשר, בד"כ מנועים מייבוא הם מוצלחים מאוד ולהבדיל מהסופות שלנו, שלרוב היו מוסדיות וטחנו קילומטראז', תורמי האיברים בחו"ל ובארה"ב בפרט נסעו מעט מאוד בד"כ ומספקים מנועים טובים במחיר הגיוני למדי. מנוע ספייר לחלקים, במידה והרכבת מנוע טוב מלכתחילה, בעיקר תופס מקום ומעלה חלודה, ונכון יותר לפרק ממנו מה שאפשר ולמכור כדי לכסות על העלות בקניית מנוע.
דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון, שמנוע אחרי אובראול איכותי וללא פשרות הוא מנוע חדש, ובמקרה של הגדלה-גם משופר, לעומת מנוע מפירוק שהוא לכל היותר מנוע בעל בלאי סביר, ובבניית מנוע באובראול יש גם את עניין הלמידה והעשייה של דומה להחלפת מנוע שהיא יחסית פשוטה יותר (למרות שגם החלפת מנוע היא פרוייקט לא קטן בפני עצמו)

בהצלחה-קובי

omri_t
26-02-13, 18:24
אין לי מספיק ניסיון בסוגייה עליה אתה מדבר.

לא ציינת מדוע בכלל צריך לשפץ ומה רע במנוע שלך.
ככלל, הולכים להחלפה או אוברול לאחר שבאמת אין ברירה.
לחלקנו (בדגש על כותב שורות אלו) יש תכונה לרוץ לעשות אוברול גם כשהסיבה לא כל כך חד משמעית.

תלמד למשוך, מנוע הסופה חסון משמעותית ממה שהכרת קודם לכן.
גם אם יש לך כמה סוסים פחות או שאתה שורף מעט שמן או משהו בסגנון- אין סיבה לרוץ לשפץ- לא מן הנמנע שתוכל לחיות כך לאורך שנים.

שוב, תלוי מה באמת המצב.

סופת המדבר
26-02-13, 22:19
אני קניתי מנוע מייבוא לפני שנה וחצי בערך מייבואן בת'א אחריות ל3 חודשים
ומה אני יגיד לך מבסוט עד הגג מכל הבחינות המחיר: 5 + מעמ
אחרי כמה חודשים חבר הלך לקנות ממנו מנוע נכנסנו בחרנו וקנינו (הוא קנה חח)
הרכבתי לו את המנוע הכל היה פיקס חוץ מלחץ שמן שלא היה בהיתלהבות
דיברנו עם הייבואן וביקשנו אישור להחליף משאבת שמן (יותר קל מלהוציא מנוע)
קיבלנו אישור החלפתי את המשאבה ולאחת חדישה והלחץ נשאר אותו דבר
שוב דיברנו איתו אמרנו שבאים להחליף את המנוע
פירקתי שוב את המנוע נסענו אליו החלפנו מנוע
לקחנו אחר
ומאז גם הוא מבסוט הכל פיקס
מה שאני בא להגיד שכל אחד והמזל שלו
אין מה להשוות בכוח בין מנוע סטנדרטי תקין
למנוע מוגדל גם מבחינת האמינות בד'כ (לטובת הסטנדרטי)
אם במנוע הקודם שלי התלתל לא היה יוצא מהבלוק לביקור
אז כנראה שגם אני ההיתי מתפתה למנוע מוגדל

חן אלינועם
26-02-13, 22:52
אצלי המנוע אוכל שמן,דבר שנלקח בחשבון בקנייה וחשבתי שאוכל לחיות עם זה ,אבל לדאבוני זה מוגזם,הצריכה של השמן כמעט כמו הצריכה של הדלק וזה מוגזם,מה שמפליא זה שהוא עדיין חזק מאוד. בגדול ברור לי שהבעייה היא רינגים שחוקים ולכן העלתי את השאלה. מבחינת עלויות אין ספק שעדיף לשפץ במיוחד שאני הוא זה שמבצע את העבודה.מנוע יוחלף רק אם לא יהייה ניתן לשפץ וזה רק לאחר פירוק הראש אדע.אני מאמין שחלקים איכותיים ועבודה טובה יחזיקו את המנוע בחיים לעוד כמה שנים.בסמוראיים הקודמים זה הצליח ,אני אופטימי.

shmil
26-02-13, 23:04
בגדול ברור לי שהבעייה היא רינגים שחוקים .

בקטן זה יכול להיות גם גומיות סתומים.
בקטנטן, זה יכול להיות גם רינגים שבורים וחריצים בצילינדרים.
בענק - בד"כ רינגים לא נשחקים רק הם לבדם.

בקטנה - לא תדע עד שלא תוריד ראש.

חן אלינועם
26-02-13, 23:21
אהיה מדוייק יותר,מנוע קר מעשן ומפסיק כשמתחמם,גומיות שס'.הלוואי עליי,אצלי מעשן גם כשחם. וכפי שאמרתי נוריד ראש ונחכים.

shmil
27-02-13, 05:46
כמה שמן אתה מוסיף כל 1000 ק"מ?

חן אלינועם
27-02-13, 16:15
עדיין לא עשיתי 1000 קמ אבל לפני שבוע בוצע טיפול גדול ויומיים אחרי הוספתי קילו וחצי שמן, אין נזילות,הכל סגור היטב.פשוט מעשן כמו קטר.

נימי
27-02-13, 17:43
מעשן כמו קטר בעיקר בבלימת מנוע? אם כן הייתי בסיפור הזה ליפני כמה שנים (ועכשיו שוב :( ) אז זה היה גומיות שסתומים, כנראה שעכשיו אצלי זה אותו הדבר

חן אלינועם
28-02-13, 10:58
לא רק בבלימת מנוע אלא גם בכל החלפת הילוך והאצה

סופת המדבר
28-02-13, 20:31
תראה שהיתה לי ויטרה גם ההיתי במצב שלך
האוטו עישן ולא רציתי להשקיע בהחלפת מנוע
החלטתי להחליף רינגים
החלפתי רינגים והאוטו עישן כמו קטר, בהתייעצות עם כמה מכונאים חלק אמרו שיתכן שהצילינדרים נהיו אובלים טיפה
ואז הרינגים החדשים לא אוטמים על כל ההקיף
אחרי שבועיים החלטתי להחליף מנוע אבל בכל זאת הורדתי ראש מנוע שוב
ובאמת רואים שהרינגים החדשים נגעו רק בשתי מקומות נגדיים על הצילינדר
לא יודע אם זה יכול לקרות בסופה אבל בטוח שיש שחיקה בצילינדרים

shmulikbg
28-02-13, 21:32
בדיקת לחץ הפוך תיתן לך את התשובה המדוייקת.
מה שנקרא בדיקת נפילת לחץ.

omri_t
28-02-13, 21:40
חן, ברור שזה לא תקין, עם זאת- איזה צמיגות שמן מילאת?

חן אלינועם
01-03-13, 08:31
השמן הוא חצי סינטטי,לגבי אובאליות של המנוע ישנם הבדלים בין סופה לויטארה. מנועי סוזוקי הינם עשויים אלומניום ואילו מנועי סופה ברזל,לכן אם תהייה שחיקה בצילינדרים היא לא תהייה ברמה של המנועים היפניים

kobiarava
02-03-13, 14:33
גם במנוע אלומיניום הסליבים עשויים פלדה, ובמנועי סופה יש בהחלט תופעת אובאליות של הצילינדרים כמו בכל מנוע אחר, פונקציה של בלאי מצטבר בלתי נמנע. אין שחיקת רינגים ללא שחיקת הצילינדר סביבם שהרי הרינגים עשויים מפלדה קשה במיוחד. חן, אני ממליץ לך לא לחפש את המטבע מתחת לפנס, ולבנות על חצי אובראול, חצי אובראול הוא תמיד חצי עבודה ופתרון של מי שלא מעוניין להשקיע ברכב, אני חושב שבסופה שרק קנית זה פיתרון גרוע, ומתכון לפתיחה חוזרת של המנוע, וכל השאלה תהיה מתי-מיד אחרי העבודה, או 1000 ק"מ אחרי, או כמה אלפים אחרי. תשקיע פעם אחת וכמו שצריך, או שתמתין בינתיים אם אתה לא ערוך לכך כספית.

קובי

omri_t
02-03-13, 14:48
חצי סנטטי 10w40 ?
תעלה ל 15w40
אפילו ל 20w50
סע 1000 ק"מ ואז נראה.

אל תרוץ לשפץ או להחליף. סבלנות!
זה מה שאני הייתי עושה במצבך כרגע.

חן אלינועם
02-03-13, 16:52
השמן 15w40 היום אחרי טיול היה חסר כמעט קילו וחצי שמן, מתבטא בעיקר בהורדות הילוך + טורים גבוהים.
בעיקרון היום הייתה "ההרצה" הראשונה ,אפשר לראות בדיוק איזה מחזירי שמן נוזלים.....חוץ מזה תענוג צרוף,אחרי שנים של סמוראי ...כמו שאמרו קודם,לימוזינה!!
מקווה השבוע להתחיל לטפל במנוע ומן הסתם אעדכן...
שבת שלום

-->