PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת תאימות בין שעון חום ליוניט חום מנוע.

שחר 9
18-04-05, 00:15
הכותרת מדברת בעד עצמה , איך אני מבצע בדיקת תאימות בין שעון החום ליוניט ,
אני מבין שזה נושא של התנגדויות אבל איך הלכה למעשה אני בודק שהיוניט שיש במנוע מעבירה נתונים מדוייקים לשעון .

הצורך בבדיקה נובע מכך שרכב הוסב לטורבו אצל בעליו הקודמים, ואני לא יודע אם מישהו בדק את הנושא הזה,

נכון להיום שעון החום מגיע במאמץ לטיפה מעל החצי ובהיילקס הקודם שלי היה נעצר ברבע וקצת, ברור לי שבטורבו ההספק הגבוה מייצר יותר חום, אבל אני רוצה לבדוק שהנתונים בתחומים שמקובלים.

שחר

איציק - 4X6ZH
18-04-05, 09:13
אתה לא יכול לבדוק את זה בתנאי בדיקה רגילים
את השעון ניתן לבדוק על ידי נגד עומס לפי נתוני היצרן . היצרן אומר שחיבור נגד
בהתנגדות מסוימת השעון צריך להראות כך וכך .
לגבי היוניט לפעמים יש טבלאות שבהם ניתן לראות מה תיהיה ההתנגדות של היוניט בכל דרגת חום . מוציאים את היוניט מהמנוע מכניסים אותו לכוס מים חמים מודדים עם מד חום חיצוני
מה חום המים ובמקביל מודדים מה ההתנגדות של היוניט .
אני ממליץ לך לא להסתבך בבדיקות אלה . ובכל חשד החלף את היוניט ורצוי יוניט מקורי .
יש בשוק הרבה תחליפים יש הרבה יוניטים שנראים אותו דבר בדיוק . והם בעלי תחום עבודה שונה . כך שיכול להיות מצב בו בתחום טמפרטורה מסוים השעון תקין ופתאום הוא משתגע !
כללית לך לכיוון הטרמוסטט החלף באחד חדש שאתה יודע שהוא טוב .
איציק

שחר 9
19-04-05, 00:44
איציק , הסיבה לכך שהנושא עלה היא שהרכב מוסב טורבו ויכול להיות שאין תאימות בין היוניט חום מנוע לשעון חום מנוע וזאת מאחר והשעון הוא מקורי של הרכב שנת 95 והמנוע מן הסתם משנתון מתקדם יותר .
אם אני ידע שהיונטים במנועי LT ומנועי הL הם זהים אז הבדיקה למעשה מיותרת כרגע הנתון הזה לא ידוע לי ועל כן אני מנסה לאמת את נתוני השעון למצב החום האמיתי במנוע.

תודה שחר

-->