PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך שומרים מסלול ב'עמוד ענן', ומודדים אורך בקילומטרים?

רמי גלבוע
27-02-13, 16:30
אני מתכנן טיול באמצעות 'עמוד ענן' מקוון.
דוקר נקודות על הצג, מקבל את המסלול הסגול המראה את הדרך, אבל - אני לא יודע איך להציג את המרחק המסומן בסגול, וגם לא לשמור את המסלול תחת שם.

מי יודע? איפה מתחבאות הפונקציות הדרושות?

רמי גלבוע
27-02-13, 21:32
??...

cgp
27-02-13, 22:11
לגבי שמירה, אתה שומר ורק אחרכך משנה את השם ,לגבי המרחק, אתה פותח את המסלול ומסמן,הוסף למסלולים שלי, ואז בעמוד שלי, המסלולים שלי, מופיע לך אורך המסלול

ירון

רמי גלבוע
02-03-13, 07:30
CJP ושאר וואזירים בעמוד ענן -
אני לא מוצא על המסך שלי את האייקונים עליהם מדבר CJP, למרות שאני חבר רשום בעמוד ענן.
אני מניח שהם חבויים באיזו שכבה מסתורית...

האם יש מישהו שיודע ומוכן לעזור לי טלפונית? אשמח.

בתודה,
רמי גלבוע

oren61
02-03-13, 07:54
בכל מקרה המרחק שתקבל יהיה בין הנקודות שסימנת בקו אוירי , לכן כדי לקבל משהוא קרוב למציאות צריך לסמן מה שיותר נקודות.

erezgur
02-03-13, 10:18
רמי,

אני מבין שאתה מדבר על אתר עמוד ענן ולא על התוכנה למכשיר (PND, אייפון / אייפד....).

האתר מאפשר לך לתכנן מסלול ולשמור אותו במחשב כדי להעביר אח"כ למכשיר או לתוכנות וצרכים אחרים. אנסה לעמות לשאלות (התשובות נרמזו גם קודם):

שמירת המסלול:

לאחר שהתחברת עם שם המשתמש שלך לאתר, יש לך אפשרויות לצייר מסלול (כפי שהזכרת עם ה"קו הסגול") וגם לשמור אותו (יש אייקון של דיסקט, סימון מקובל לשמירה כמו במוצרי אופיס).
כאשר אתה בוחר ב"שמירה" ייפתח חלון עם מספר אפשרויות לפורמט הקובץ הנשמר. תוכל לבחור TWL אם אתה רוצה להשתמש בו למשל בנאוויגייד או בעמוד ענן על מכשיר ניווט, ב- KML לצפיה בגוגל-ארץ למשל, ב- PLT לאוזי אקספלורר או ב- CSV כדי לעבד הנקודות באקסל למשל.
לאחר שבחרת את פורמט הקובץ ולחצת "שמור" יווצר הקובץ בפורמט הקצוי והוא יירד למחשב שלך (לתיקיית ההורדות של הדפדפן שלך, בדיוק כמו כל הורדת קובץ מכל אתר אחר).
שם הקובץ תמיד יתחיל ב- MASLUL והסיומת תהיה לפי סוג הקובץ שבחרת.
אתה יכול, למשל, באמצעות הסייר של חלונות להגיע לתיקיית ההורדות ולשנות את השם למשהו משמעותי יותר עבורך.

מדידת אורך המסלול:

אין אופציה מובנית באתר, אבל תכונה זו מובנית בד"כ בכל תוכנת ניווט בה אתה משתמש, כלומר בתוכנה אליה אתה מתכוון להעביר את קובץ המסלול.
"טריק" אפשרי אם אין לך תוכנה כזו או בכלל -

שמור את המסלול (גם) בפורמט KML
את הקובץ שירד פתח באמצעות גוגל-ארץ (לחיצה כפולה על הקובץ אם גוגל-ארץ מותקן אצלך).
המסלול יוצג על תצלומי הלווין. גש לפנל בצד וחפש את המסלול, יופיע עם שם "PATH". הרחב אותו (לחיצה על המשולש הקטן ליד השם).
יופיע המסלול מעמוד ענן. לחיצה ימנית על המסלול ובחירת properties / מאפינים תציג חלון.
בלשונית measurements יוצג המרחק הכולל שבין כל נקודות המסלול, כלומר "אורך המסלול" (כמו שציין אורן - זהו סיכום של המרחקים בין נקודות המסלול בקו אווירי, ככל שתוסיף נקודות למסלול האורך המוצג יהיה קרוב יותר למציאות)

ארז גור

-->