PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש יורש לגראנד צ׳ירוקי

Jacob80
27-02-13, 18:44
שלום לכולם,

מתקרבת העת להחליף את הג׳יפ והפעם, בניגוד לעבר, אני די אובד עיצות.
הג׳יפ הנוכחי, כמו השלושה שקדמו לו, הינו גראנד צ׳ירוקי משופר אבל הדרישות השתנו ולכן אני מחפש רכב שיענה על הדברים הבאים:

מחיר בין 70,000 ל-90,000
שנתון 2006 ומעלה
לא הכרחי שיהיה ג׳יפ או בעל הנעה כפולה אך חשוב שיהיה רכב גדול כי הכבישים בהם נוסעת זוגתי ביום יום מסוכנים ואני מעדיף כמה שיותר מסה
צריכת דלק מקסימאלית 1:8
הכי חשוב - אמינות. ככל שחולף הזמן יש לי פחות ופחות פנאי להתעסק עם הרכב ולכן אני צריך משהו שאמינותו די מוכחת.

אה, ואם אפשר אז גם משהו שלא יהיה נפילה תלולה מדי ברמת הנוחות מהגראנד צ׳ירוקי.

תודה למשיבים,
קובי

omribe
02-03-13, 12:51
על הייתי מסתכל על:
1. אאודי A6, דגמי הכניסה (מנוע 2400) משנתונים 2006-2007.
2. סקודה סופרב 2009.
3. עם קצת התגמשות בנושא האמינות - אלפא 159.

אגב, מסה זה ממש לא ערובה לבטיחות.
ה-WJ, למשל, שוקל יותר מהמכוניות הנ"ל אבל הוא הרבה הרבה פחות בטיחותי, פסיבית ואקטיבית.

ori abr
02-03-13, 12:57
קובי
בלי לחשוב פעמיים הייתי הולך על הסקודה.

asafk
02-03-13, 17:25
אחותי קנתה לא מזמן פז'ו 607 מנוע 6 צילינדרים.
גם בקרב המכונאים זה נחשב דגם אמין וטוב. והמחירים ברצפה.
גדול, מפואר, סופר מאובזר, מכונית סלון אמיתית בכלום כזף.

אסף.

klam
02-03-13, 19:14
אחותי קנתה לא מזמן פז'ו 607 מנוע 6 צילינדרים.
גם בקרב המכונאים זה נחשב דגם אמין וטוב. והמחירים ברצפה.
גדול, מפואר, סופר מאובזר, מכונית סלון אמיתית בכלום כזף.
.

מניסיון רב איתו - אכן רכב נהדר, אבל: לא לגמרי נוח כמו שהוא נראה (מתלים די עלובים עבור פיז'ו); טיפולים ואחזקה יקרים; חתונה קתולית עם לובינסקי משום שהכל שם תלוי מחשב. מאחר והמחיר שלו בקרשים, הייתי שוקל אותו בחיוב ועדיף למצוא את דגם ה 3 ליטר - חלקם הגיעו עם גיר 6 הילוכים יפני - פשוט תענוג.
אופציה אחרת מאותה משפחה היא ה C5 - רכב נפלא לנסיעה, נוחיות אמיתית ללא תחרות, אבל מושמץ (לא תמיד בצדק), ומחירו בקרשים, מה שמאפשר למצוא מציאות אמיתיות.
חן

eysham
03-03-13, 08:53
רוביקון! מה השאלה...
קצת חורג בתקציב, (במשהו כמו 200K) אבלים נראה לי אחלה אוטו....

חלאס קובי,
שנינו יודעים שיומיים בלי מותג JEEP בחניה ואתה מתחרפן...

klam
03-03-13, 09:37
באמת, אייל - אפילו אתה ויתרת על רוביקון לטובת JK ספורט..ייכנס לקובי בתקציב?

danob
03-03-13, 10:39
אני ממליץ על פורד מונדיאו מ-2008 ומעלה, ללא ספק הרכב הכי טוב שהיה לי עד היום! מרווח מאוד (בנוי על הרצפה של וולוו S80), נוח ובטיחותי (לפחות לפי מבחני הריסוק...)
חפש אחד ללא עבר בליסינג, יש מספיק כאלו.
אם בא לך להתפנק לך על דגם הטיטניום, החיסרון שלו הוא צמיגים רחבים בחתך נמוך בהשוואה לרגיל (צמיגים קצת יותר יקרים ויותר רגישים לפנצ'ר...קצת פחות נוח מהדגם הרגיל).

ליאור

Jacob80
03-03-13, 15:14
תודה למגיבים.

קיבלתי כאן הרבה המלצות אז אני מנסה למקד:
בטיחות פסיבית מאד חשובה לי (מסה מול מסה) כי בכביש שזוגתי נוסעת בו יש נהגים רבים שמחליטים לעקוף בקו לבן, בפיתולי ההר ומפתיעים אותך על הנתיב שלך מבלי שיש אפילוחצי מטר בשוליים שניתן לברוח אליהם.
כמובן שגם בטיחות אקטיבית חשובה אבל לא כמו פסיבית במקרים הללו.

לכן, מכל ההמלצות שקיבלתי בשרשור מה שמעניין זה הגדולות במיוחד כמו אאודי, סקודה והפז׳ו.
לגבי הסקודה - אני בדיוק מחליף את הרכב של העבודה לסופרב ולכן להחזיק שני רכבים זהים נראה לי דבילי.
אאודי זה אופציה מעניינת שכבר עלתה על השולחן אבל ירדה עקב עלויות אחזקה גבוהות וצריכת דלק גבוהה. אבל יכול להיות שאני טועה, יש מישהו שמכיר טוב את הרכבים הללו ויכול לשפוך אור בנושא אמינות, עלויות אחזקה וצריכת הדלק שח ה-a6?

הרכב השני שמעניין זה ה 607 למרות שאני מתרחק ממכוניות צרפתיות כמו מאש. איך האמינות שלו? מה צריכת הדלק?

ולגבי האלפא.. חוץ מהעובדה שמדובר באוטו קטן למדי, איל ידידי יכול להעיד על עלויות האחזקה שלו.

קובי

אורי.ס
03-03-13, 16:35
מה לגבי סובארו b4 האוטו הכי אמין מכולם גם נוח גם זול לתחזוקה
הנעה 4x4 מאובזר כראוי

klam
03-03-13, 19:03
+1 ל B4 וגם להונדה - אמינות מופלגת. בזמן פגיעה (חס וחלילה), הייתי מעדיף רכב אירופי.
הפיז'ו אמינה למדי. במשך שנתיים של נסיעה אינטנסיבית בכל הארץ החלפתי בולמים אחוריים (5000 שח אצל היבואן!!! החלפתי במקום אחר בחצי המחיר), מזרקי-דלק (רגישים בדגם ה 2.2, 800 שח כל מזרק!!!) וצמיגים. יש לה מחלה של מסך המחשב שמשחיר. עלות ההחלפה גבוהה - נסה למצוא רכב שכבר החליפו לו, או רכב אצל היבואן עצמו שנותן אחריות. חשוב להקפיד על טיימינג. עדכוני מחשב וטיפולים אפשר רק בלובינסקי והם ממש לא זולים. הרכב עשה 1:10 בנהיגה מנהלתית נינוחה מחוץ לעיר. את הרכב מכרתי לעו"ד מירושליים לפני כמה שנים ואנחנו בקשר טלפוני - הוא מאוד מרוצה והרכב לא עשה לו בעיות מיוחדות.

tmal1
03-03-13, 19:08
הA6 כמה רמות מעל כל מה שהוצע לדעתי... נסיון ארוך טווח יש לי עם דגמים ישנים יותר של A6, יצא לי לעשות סיבוב על הדגם של ה2.4, אל תצפה ממנו לביצועים בשמיים...
במקרה של הA6 כדאי לשקול את הדיזל לדעתי, אמנם קשה יותר למצוא אותם אבל הצריכת דלק שלהם נמוכה מאוד יחסית לרכבים ברמה הזאת...

eysham
03-03-13, 19:31
JUST A THOUGHT...

http://farm4.static.flickr.com/3519/3182745119_dd3340ab10_b.jpg

ori abr
03-03-13, 21:39
אייל
כמה פעמים אמרנו לך ללמוד לחנות כמו בן-אדם??
קובי, אני מסכים עם אייל, אתה ללא גיפ??

alf3
04-03-13, 00:21
תבדוק את הלקסוס IS250
לא זולל דלק, מפנק ואמין.

Kobi B
04-03-13, 14:50
קובי, קובי, קובי..... מה יהיה????

תראה מה עשית....גרמת לי לכתוב תגובה.... ואחת ארוכה גם!

על פניו נראה כאן שהחבר'ה וויתרו עליך (סקודה, A6....) אבל מכיוון שזו הייתה גם בקשתך המקורית (לא לשלול רכבי אספלט טהורים) אז אני נאלץ לבוא לעזרתך חבר יקר שלי.

קבל את הרשימה (לקחתי את פקטור המסה בחשבון :cool:):

אספלט מנהלים:
הונדה אקורד 2008 2.0L, יותר מסה - טיוטה קאמרי 2007 2.4L, הכי מסה - וולוו 2007 S80 2.5L (ויש גם VW פסאט, S60 ו- MG550)

מסה עם תא מטען גדול:
מיצובישי גרנדיס 2010, יותר מסה - סיטרואן פיקאסו C4 2010, הכי מסה - דודג' ג'רני 2009 2.4L

מסה שבילים:
סובארו פורסטר 2008 2.0L X, יותר מסה - קשקאי 2007 2.0L, הכי מסה - מיצובישי אאוטלנדר 2009 2.0L

ועכשיו לקטגוריה שהכי חשובה כי בלעדיה לא נוכל לצאת לטיול פסח :D - 4X4 עם מסה ועם הילוך כח וחסכוני (אתה ביקשת):
ויטרה 2008 2.0L, יותר מסה - יונדאי טרקאן 2007 2.9L דיזל, הכי מסה ניסן פאת'פיינדר 2007 2.5L דיזל

על מנת לקצר תהליכים תן את הרשימה למלי שתבחר ותחזור עם ה- TOP 3 ונראה איך מתקדמים משם ;). אם עדיין פקטור המסה לא עובר ברשימה, אני יכול לתת למלי את הנגמש המרובע שלי, אף אחד לא יתעסק איתה בכביש כשהיא נוהגת בו.... וגם חסכת, רק מנוע 4.0L ולא 5.2L כמו שהתרגלת ברוב האינדיאנים שלך.

הקיצר, יש אופציות שפויות ל- 4X4 שישאירו אותך איתנו בטיולים אחרת מי ישמיע לנו מוזיקה טובה בכל עצירה ויתן לנו אור גרילנדות משובח ללילה והכי חשוב מי ינווט אותנו לשטח כי אני אפילו עם GPS ומפה הולך לאיבוד :confused:.

מקווה שעזרתי

קובי

לביא
05-03-13, 04:27
אם הייתי במצבך, הייתי קונה סובארו אאוטבק. עדיפות למנוע 3 ליטר.
גבוה מה B4, חזק ממנו, מאובזר יותר, ניתן לרדת מהכביש בעת הצורך ואמינות של סובארו.
בחו"ל, הביקורות ל 3.0 ליטר יותר מפרגנות. מדובר על בעיית שסתומים במנוע ה 2.5 ליטר.
לביא

-->