PDA

צפייה בגרסה מלאה : אביב הגיעה ואיתו נחשים.

shainok
18-04-05, 00:19
שלום רב חברים אביב הגיע ואיתו גם זוחלים ארסיים,
באביב הנחשים מתעוררים אחרי שנת החורף שלהם ואינם
רגועים מכוון שלא אכלו כול החורף, הישמרו!!!
המלצתי לכול בעלי המשפחות למדו את ילדכם להישמר, למדו אותם
כיצג להזיז אבנים וחפצים מבלי להיחשף לפגיעה ( לא להכניס את הידיים למקומות שאין
אנו רואים מה יש מתחתם) וכו", מה עושים במיקרה של הקשת בעל חיים ארסי,( לקבע
את המקום המוקש להימנע מתנועה והישר לבית החולים הקרוב, במידה ותוכלו להביא את בעל החיים המקיש איתכם או לזהות אותו בשטח יוהיל בכדי לדעת באיזה נוגדן להישתמש בבית החולים
שיהיה לכולנו אביב, קיץ בטוח ומהנה!
שני שיינוק.

airzax3
13-05-08, 08:20
מרענן את ההודעה:
נראה כי בשנים האחרונות כמות המפגשים (לפחות באיזור המרכז) של אדם-צפע עולה,
ב3 שנים האחרונות היו לי 5 מפגשים עם צפע בחצר שלי (האחרון אתמול בערב ובנתיים 5-0 לי) וברור לי שעל כל צפע שפגשתי יש כמה שעדיין מסתובבים חופשי ויש להיות ערני כל הזמן.
חשוב להיות זהירים: צינור ישן או ג'אנט ששוכב על הקרקע ואפילו ארגז שמונח על מדף גבוה במחסן יכול להיות מסתור לצפע-כל המקרים מנסיון.
שימו לב לרעש של זחילה בחצר תחת גדר חיה או לקולות נשיפה שנחש מאוים משמיע.
אם פגשתם צפע-אל תתעסקו איתו!!! הוא הרבה יותר זריז ממה שאתם חושבים, יש לסגת בזהירות ולשמור על קשר עין מרחוק -לרוב הוא יחכה באותו המקום עד להגעת לוכד נחשים.
לבעלי האקדחים: כמובן שחל איסור להשתמש בנשק אבל לידע כללי-כדור 9 רגיל לא ממש אפקטיבי-יריה שלא תפגע ישירות בראש רק מרגיזה את הנחש ומאד לא סימפטי להיות בקרבת נחש עצבני-ניתן להשיג תחמושת יעודית לנחשים-קליע המכיל מספר רב של כדוריות מתכת זעירות, מאד אפקטיבי והרבה יותר בטוח בשימוש בשטח בנוי.

גיא
13-05-08, 09:34
ועל מנת לחדד את זה ...

שלשום הגיעו לבית חולים רמבם שני אנשים במקביל, אחד טרקטוריסט שחרש בשדות כפר מסריק וירד לרגע מהטרקטור ... נינכש בידו.

השני אדם שהיה בקריות, שטח עירוני למהדרין ! וינכש ברגלו. שניהם הגיעו לבית החולים במצב קשה.

שניהם נינכשו ע"י צפע.
במקרה של העירוני, הצליחו ללכוד ולהרוד את הנחש.

שימו לב !

גם באמצע העיר, ילדים שלא הופכים אבנים אבל מתרוצצים בגינה ציבורית עלולים להינכש !

mixael
13-05-08, 17:43
לאור קולות המלחמה נשמעים כאן, וכדי למנוע פגיעה חסרת תכלית בבעלי חיים, רק אנסה לחדד מס' דברים. שום נחש לא ינסה לתקוף אתכם ולא יתנפל עליכם בלי סיבה, אלא כהגנה בלבד. בקרות המפגש, הנחש ירצה קודם כל להמלט משם, אפילו יותר מכם.
בעונת האביב, כאשר ישנה עלייה חדה בפעילות הזוחלים אחרי שנת החורף, ובחיפוש אחרי בני זוג, אכן אפשר לפגוש אותם יותר, ולפעמים גם במקומות לא צפויים.

מה עושים? מסתכלים על מה דורכים ולאן דוחפים את הידיים, שמים לב לתנועה ולרחשים בצמחייה הסובבת, דואגים להסביר את העניין הזה גם לילדיכם שמשחקים בחוץ. לא נכנסים להיסטריה ולא מנסים להרוג את הנחש אם כבר פגשתם, הוא לא עשה לכם שום דבר. גם אם זה השדה החקלאי שלך, מה לעשות והוא גר שם, וגם דואג להקטין משמעותית את אוכלוסיית המכרסמים בסביבה.
אם כבר, ליפי הנפש כאן, כל הזוחלים של ארץ ישראל הם בע"ח מוגנים, וכל פגיעה בהם אסורה על פי חוק. שלא נדבר על כך שגם להם הזכות המלאה לקיום. יתר על כן, רק כעשירית מהמינים החיים בארץ הם מסוכנים.

בטבע - פשוט תנו לו ללכת... הרי אתם אלה שפלשתם אליו הבייתה !! בשטח עירוני - לעזוב אותו בשקט, ולקרוא ללוכד הנחשים האזורי. הוא ידאג לשחרר אותו בשטח מחייתו הטבעי הרחק ממגורי אדם. היה וקיבלתם דחף לטפל בו כאן ומייד, במו ידיכם, כסו אותו עם דלי גדול, וכך המתינו לבוא עזרה מקצועית. או השתמשו במגב ביתי, ע"י לחיצה מתונה אל הריצפה ו"לטאטא" אותו אל מחוץ לבית.

למניעת מקרי מפגש כאלה ואחרים בשטח הפרטי - בתים וגינות נוי - לדאוג לפנות את הגינה ולסלק חפצים שמהווים מסתור פוטנציאלי לזוחלים ועכברים, שהם מזונם הישיר, לסתום חורים ומחילות מתחת לגדרות, וכל דבר דומה, לא להשאיר במקומות גלויים מזון שמושך מכרסמים, כמו פירורי לחם, מזון כלבים מפוזר או צלחת העומדת בחוץ, וכד'.

לוכדי נחשים, או לפחות כאלה שהזוחלים הם חיבתם האישית, ולא רק מקור למזומנים (חלקם גם מכריי הטובים, מודה באשמה):

צפון
גולן פדידה 050-7816972

מרכז
אביעד בר 052-2777656
אסף אפל 050-5626423

דרום
איתי טסלר 052-3704297

מגדיר אינטרנטי לזוחלי א"י
http://www.narinsky.net/
http://geocities.com/aviad_br/index.html

אביב פורה לכל באי הפורום

גיא
14-05-08, 00:45
ואם כבר מיקסאל פה ...

אם אתם כבר תפסתם נחש .. אפשר לסחוט אותו ולייצר שמן נ... :twisted:

סתאם .. אני צוחק ... קחו את זה ברוח טובה ! ...

fuksi
14-05-08, 09:09
איזה כייף שאני גר במרכז הארץ בשטח עירוני צפוף ומחניק ואני לא צריך להתמודד
עם נחשים בגינה......

barak4*4
14-05-08, 10:10
ואם כבר מיקסאל פה ...

אם אתם כבר תפסתם נחש .. אפשר לסחוט אותו ולייצר שמן נ... :twisted:

סתאם .. אני צוחק ... קחו את זה ברוח טובה ! ...

+1
+1
+++1

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
אחד הטובים שלך גיא.

airzax3
02-04-10, 17:00
שלום רב חברים אביב הגיע ואיתו גם זוחלים ארסיים,
באביב הנחשים מתעוררים אחרי שנת החורף שלהם ואינם
רגועים מכוון שלא אכלו כול החורף, הישמרו!!!
המלצתי לכול בעלי המשפחות למדו את ילדכם להישמר, למדו אותם
כיצג להזיז אבנים וחפצים מבלי להיחשף לפגיעה ( לא להכניס את הידיים למקומות שאין
אנו רואים מה יש מתחתם) וכו", מה עושים במיקרה של הקשת בעל חיים ארסי,( לקבע
את המקום המוקש להימנע מתנועה והישר לבית החולים הקרוב, במידה ותוכלו להביא את בעל החיים המקיש איתכם או לזהות אותו בשטח יוהיל בכדי לדעת באיזה נוגדן להישתמש בבית החולים
שיהיה לכולנו אביב, קיץ בטוח ומהנה!
שני שיינוק.

האביב הגיע ואיתו הנחשים...
לכל המטיילים ולאלה שמנצלים את החופש כדי לעשות סדר בחצר-שימו לב והיו זהירים
החודש כבר פגשתי 4 צפעים בוגרים (עוד לא החלטתי האם אני יותר ערני או שהנחשים מתרבים אבל ללא ספק כמות המפגשים בנינו עולה משנה לשנה)

דרור ברלי
02-04-10, 19:28
איזה כייף שאני גר במרכז הארץ בשטח עירוני צפוף ומחניק ואני לא צריך להתמודד
עם נחשים בגינה......

זהו בדיוק, שהחבר'ה הנוכשים האלה עלולים להתגלות גם בגינות ובשטחים עירוניים למהדרין. הסיכוי לזה קטן יותר, נכון, אבל עדיין קיים. שימו לב ועין.

landrover
03-04-10, 16:51
למי שחושש לגבי הילדים שמשחקים בגינה :
אנחנו במושב , וניתקלנו עשרות פעמים בצפעים בגינה ,
עד שהתחלנו להאכיל כמה חתולי רחוב , שעברו להסתובב בגינה מידי פעם,
מאז לא ראיתי בגינה צפעים , חוץ מפעם אחת צפע - מת, אחרי מפגש עם חתול רחוב עצבני ...

אמיר.

ניר.א
10-04-10, 00:31
חתולים הם פתרון מעולה נגד נחשים!
הם מורידים את כמות העכברים = פחות אוכל לנחשים
והם גם זריזים מספיק (בדרך כלל) עלמנת להתמודד מול נחש אם כבר יש אחד כזה.

דרור הראל
10-04-10, 00:46
הרי אתם אלה שפלשתם אליו הבייתה !!

אני מצטער,אבל אני לא פלשתי לשום נחש הביתה,אני בכלל פלשתי לבית של ערבים.

דרור הראל

BackDoorMan
10-04-10, 11:12
הבעיה שהחתולים אצלי בגינה עוברים מהר ובריצה שפופה מאימת הכלבה עם אפס סובלנות לגזעים אחרים, אין פתרון יעיל אחר שהכלבה שלי תוכל לסבול ?

http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/P1000044.jpg

talilim
10-04-10, 12:24
לאור קולות המלחמה נשמעים כאן, וכדי למנוע פגיעה חסרת תכלית בבעלי חיים, רק אנסה לחדד מס' דברים. שום נחש לא ינסה לתקוף אתכם ולא יתנפל עליכם בלי סיבה, אלא כהגנה בלבד. בקרות המפגש, הנחש ירצה קודם כל להמלט משם, אפילו יותר מכם.
בעונת האביב, כאשר ישנה עלייה חדה בפעילות הזוחלים אחרי שנת החורף, ובחיפוש אחרי בני זוג, אכן אפשר לפגוש אותם יותר, ולפעמים גם במקומות לא צפויים.

מה עושים? מסתכלים על מה דורכים ולאן דוחפים את הידיים, שמים לב לתנועה ולרחשים בצמחייה הסובבת, דואגים להסביר את העניין הזה גם לילדיכם שמשחקים בחוץ. לא נכנסים להיסטריה ולא מנסים להרוג את הנחש אם כבר פגשתם, הוא לא עשה לכם שום דבר. גם אם זה השדה החקלאי שלך, מה לעשות והוא גר שם, וגם דואג להקטין משמעותית את אוכלוסיית המכרסמים בסביבה.
אם כבר, ליפי הנפש כאן, כל הזוחלים של ארץ ישראל הם בע"ח מוגנים, וכל פגיעה בהם אסורה על פי חוק. שלא נדבר על כך שגם להם הזכות המלאה לקיום. יתר על כן, רק כעשירית מהמינים החיים בארץ הם מסוכנים.

בטבע - פשוט תנו לו ללכת... הרי אתם אלה שפלשתם אליו הבייתה !! בשטח עירוני - לעזוב אותו בשקט, ולקרוא ללוכד הנחשים האזורי. הוא ידאג לשחרר אותו בשטח מחייתו הטבעי הרחק ממגורי אדם. היה וקיבלתם דחף לטפל בו כאן ומייד, במו ידיכם, כסו אותו עם דלי גדול, וכך המתינו לבוא עזרה מקצועית. או השתמשו במגב ביתי, ע"י לחיצה מתונה אל הריצפה ו"לטאטא" אותו אל מחוץ לבית.

למניעת מקרי מפגש כאלה ואחרים בשטח הפרטי - בתים וגינות נוי - לדאוג לפנות את הגינה ולסלק חפצים שמהווים מסתור פוטנציאלי לזוחלים ועכברים, שהם מזונם הישיר, לסתום חורים ומחילות מתחת לגדרות, וכל דבר דומה, לא להשאיר במקומות גלויים מזון שמושך מכרסמים, כמו פירורי לחם, מזון כלבים מפוזר או צלחת העומדת בחוץ, וכד'.

לוכדי נחשים, או לפחות כאלה שהזוחלים הם חיבתם האישית, ולא רק מקור למזומנים (חלקם גם מכריי הטובים, מודה באשמה):

צפון
גולן פדידה 050-7816972

מרכז
אביעד בר 052-2777656
אסף אפל 050-5626423

דרום
איתי טסלר 052-3704297

מגדיר אינטרנטי לזוחלי א"י
http://www.narinsky.net/
http://geocities.com/aviad_br/index.html

אביב פורה לכל באי הפורום

ההערה במקום.
השבוע עברתי עם הרכב בשביל שחוצה את השדות.
חצה את השביל נחש שחור מדהים.
המתנתי שיעבור והמשכתי.
הוא לוכד מכרסמים ומקטין את ההמצאות של נחשים ארסיים בסביבה החקלאית .

-->