PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית קשת לסופה (מידות )

ערן טרופר...+six
28-02-13, 09:05
מה עוביהצינור ומה הקוטר שלו? האם הצורה זהה בכולם או שאפשר לעצב לי משהו כמו ברנגלר? בנוסף הייתי שמח לשמוע לאן הקשת צריכה להתחבר הגיוני שלשאסי אבל שואל בכל אופן ? והאם זה הגיוני שמישהו פה באתר ( יש אשכול כזה ראיתי) ושינה ברישיון בעמדה מספר אחת ? בנוסף הייתי רוצה לדעת איפה מכופפים צינורות ( באתר איסוזו היה שרשור בנושא) והאם הגיוני שמחיר כיפוף יעלה 20 שח ? חברה תעזרו יקר לי הפתיחה וזה לפני שהגעתי לברזנט בתפירה שאני כנראה יעשה תודה מראש ערן (ארטאטו)

eysham
28-02-13, 09:16
אהלן ערן,
אל תיקח את זה לא נכון.
בלי שמץ של זלזול.

לפי השאלות שלך לא כדאי שתעשה את זה לבד.
לא שזה מדע טילים ותכנון לווינים לחלל, אבל זה מה שישמור עליך ח"וח אם קורה משהו.
זה מסוג הדברים שבמקרה מבחן הם או עובדים או לא. ואז אין הזדמנות לתקן.

ואם בכל זאת, לך תראה מה עשו אחרים. בעיניים, לא בפורום.
תבדוק, תמדוד ותתרשם.

במקביל חפש תמונות באינטרנט ותלמד את הנושא.

איל

lizard
28-02-13, 10:02
20 שח לכיפוף זה זול. אפילו מאוד.

ערן טרופר...+six
28-02-13, 10:31
אני לא בונה לבד אני מתכנן את הקשת כמו שבא לי מתכוון לקחת צינור בעובי הנדרש ובקוטר( עלות אפסית) לכופף בזוויות נדרשות לפי תכנון (דגם) שיבנה מגלילי נייר סופג שימדד על הרכב מעיין צורת האות u עם קצת זווית בירידה לכיוון האחורי להתקין בשני צדי הרכב ולרתך צינור בינהם ... עם ילך טוב נבנה מסגרת גם לחלון הקדמי ונחבר דרך אגב בקשר לבטיחות הסופה עם סגירת הברזל תימעך כמו פחית במקרה תאונה שלא נדע או התהפחות חלילה *ליזרד עזוב כמה רשמתי יש לך מקום שמכופף גם ביותר יקר מדובר בשני כיפופים פשוטים

נימי
28-02-13, 11:04
לגבי כלובים חומר וכ"ו יש לך שתי כתבות יפות בנושא וגם את השירשור המדהים של ריקו
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1040-jeepolog-archive
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1159-jeepolog-archive
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=72385&page=3

לגבי כיפופים כמו שמיכה אמר, 20 ש"ח זה ממש זול, כיפופים טובים בלי מעיכה (ועם משיכה) עד כמה שאני יודע עולים סביב ה 40-50 ש"ח לכיפוף

דרור ברלי
28-02-13, 15:06
ערן, אל תשחק בבטיחות שלך.

סגירת פח של סופה לא מחזיקה גם בהתהפכות קלה. היא מתקפלת כמו נייר. קשת התהפכות אחת זו חובה בג'יפ וזה המינימום ההכרחי. אבל...
גם כיפוף צריך לדעת לעשות, ולא רק בגלל אסטטיקה. שאלת המחיר לא רלוונטית - זה לא 2,000 שקל מול 5,000. זה 40 שקל לשני כיפופים מפוקפקים מול 100 שקל לשני כיפופים טובים. או במקרה של כלוב מלא (4 או 6 כיפופים) 80 או 120 שקל מול 200 או 300 שקל. זניח, ואני לא מבין מה ההתלבטות בכלל.

חשוב גם למדוד ולחשב כמו שצריך - בכיפוף קורים למידות של ברזל כל מיני דברים מעניינים. כמובן לרתך כמו שצריך. שהקשתות יישבו על מפזרי לחץ. זו עבודה למי שיודע לעשות דברים כאלה. לא רק יפה אלא גם סימטרי וחזק. בטח אם אתה רוצה קשת קדמית וגם להישאר עם דלתות הפח המקוריות ואז בכלל צריך לדעת לבנות את זה נכון.

כעיקרון, קשת/כלוב בג'יפ לא תחרותי לא מתחבר לשילדה אלא יושב על הריצפה והתמיכות האלכסוניות הולכות אחורה ויושבות על בתי הגלגל האחוריים.
הג'יפ שלך סגור בפח ויהיה קשה עד בלתי אפשרי לרתך כמו בצריך בתוכו, שלא לדבר על הנזק שהגיצים יעשו לריפודים וכו'.
אני סגירת הפח לא יורדת מהג'יפ, אני ממליץ מאוד לעשות חיבור גם לדופן הסגירה או לדופן הג'יפ. ייתן קשיחות שכל כך חסרה למרכב הזה, ויאפשר לסגור דלתות בלי לזעזע את כל הג'יפ.

אם אתה רוצה להיות יסודי, תצטרך להרים את הגג. זה אפשרי. קצת עבודה (בעיקר פתיחת ברגים חלודים, בייחדו אלה שמחברים את הגג למסגרת החלון הקדמי. קצת כבד, אבל שני אנשים חזקים מסתדרים עם זה. אני ואבא שלי (הוא היה בן כמעט 70 כשעשינו את זה) הסתדרנו יופי.
אפשר גם להרים רק את מכסה הגג. הרבה יותר קל, אבל גדול ועדיין צריך ארבע ידיים.
בכל מקרה - אם אתה מרים את כל הסגירה או רק את מכסה הגג, זו הזדמנות לטפל בכל החלודות שהתחבאו מתחת לגומיות האטימה, ולבנות כלוב שלם, כולל קשת קדמית.
אם אתה לא בעניין של הרמת הגג מהג'יפ, אפשר לבנות כלוב פריק. אולי קצת פחות אסטטי, אבל עדיין עושה את העבודה כמו שצריך. אבל אז צריך להוסיף לחשבון את המחברים. יש מחברים תקניים שמיועדים בדיוק לזה אבל אני לא חושב ששהם זולים במיוחד וצריך כמה כאלה, תתייעץ עם סדנא שמתמחה בזה - לך זה לא יהיה חדש שאני ממליץ על רוק סוליד, שכבר עשו "כמה וכמה" פרוייקטים כאלה וגם קרובים לך.

לגבי חוקיות: להבנתי אין שום בעיה עם קשת אמצעית וגם עם אמצעית ואחורית. עם קדמית אין לי מושג (בסופה הירוקה שנגנבה היה כלוב פריק מלא, כולל קשת אחורית, אמצעית וקדמית, שארז מ"אוברלנד" בנה בזמנו, לא רק עבר טסט כמו גדול, אלא גם בעמדה 1 לא אמרו על זה כלום כשעשינו שם שינוי מספר מושבים. לדעתי זה לא מעניין אותם בכלל, כי הם תמיד עסוקים בגלגלים ובהגבהות...). אני עכשיו בתחילת פרויקט קשת קדמית שתתווסף לכלוב תע"ר המקורי בסופה הפתוחה שלי. כשיהיה מספיק חומר ותמונות נעשה מזה כתבה.

snirjeepdreamer
01-03-13, 00:49
היי ערן,
כלוב התהפכות יש לעשות רק מצינור ללא תפר ובעל עובי דופן משמעותי.
לצורך העניין, כלובי ברזנט למינהם לא ישרדו יותר מהתהפכות קלה על הצד.

אז נכון, אפשר ללכת לסדנא ולשלם הרבה כסף, לחילופין, אם תיתן מספר מצומצם של מידות ומפתחים כל בעל מקצוע
עם מכופפת טובה ואיכותית ידע לעשות חישוב מאוד פשוט של איזה צינור, כמה אורך ואיפוא לכופף ללא כל טעות.

לדוגמא: "כל כיפוף" בחיפה

חמי הוא מהנדס והוא הסביר לי בעשר דקות את החישוב.
צר לי, קשה לי מאוד שסדנא מבקשת 3500 ש"ח רק על קשת קדמית בעוד שאת המרכיב היקר שהוא התושבות המתלבשות על
קנט הבודי ויורד מטה הוצע לי רק לפני שבוע ב 150 ש"ח בהזמנה בחיתוך בלייזר.

דרור, קשת קדמית תקינה לא תעזור לך אם תישאר עם קשת כלוב ברזנט סטנדרטי

lizard
01-03-13, 08:52
3500 ש"ח רק לקשת קדמית? תבוא אלי אני אעשה לך בחצי...

omri_t
01-03-13, 10:06
לאחרונה בניתי כלוב, פרוייקט שבמהלך העבודה קיבל תפנת לאור תרומת איברים מבורכת.

חומר הגלם בו רובנו משתמשים הוא סקדיול 40. עלותו אינה זניחה אם כי לא בשמיים.
כיפוף של החומר הנ"ל דורש מכופפת מתאימה. אני לא הצלחתי לקבל כיפוף נורמאלי במכופפת ידנית של ל.כ ולכן הסתייעתי בבעל מקצוע עם מכונה מתאימה- יש כמה כאלו.
העלות לא משמעותית אבל גם לא 20 ש"ח.

חשוב מאוד שמי שמרתך גם יבין מה הוא עושה, זה לא כמו לרתך תושבת לג'ריקן- זה אמור לשמור לךעל החיים.

בעיקרון בשביל כלוב (שתי קשתות מינימום)צריך לפתוח את הגג או לבנות כלוב פריק.
יש כתבה כאן באתר על כלוב פריק בסופה- לא פשוט לביצוע אבל בהחלט אפשרי.

תושבת לקשת קידמית לסופה (יש בכתבה על הכלוב הפריק) - בעייתי שכן אין מספיק רווח בין הדלת לדשבורד
ניתן לרכוש מוכן בלייזר ולרתך או לחלופים לייצר לבד (משהו פשוט לא לייזרים וכאלה)
אני עשיתי זאת, לא בשמיים בכלל.
לגבי הצורך בקשת קידמית, תלוי ברמת הטיולים שלך - החלטה שלך.
אני ראיתי שהחלון הקידמי יפגוש את הפנים שלי בהתהפכות הקלה ביותר ולכן עשיתי.

בעיקרון בניית כלוב זה לא שיגור טילים.
אבל צריך לדעת מה עושים איך עושים ושיהיה הציוד לביצוע העבודה.
אם אין לך את כל אלו- לך לבל מקצוע.

שניר, כמוני כמוך, אבל על עבודה של בעל מקצוע משלמים.
יש פער בין עלות ח"ג וחיתוך לייזר לבין ריתוך והתעסקות ואחריות.
זכותו של כל אחד לדרוש כל סכום- וזכותנו שלא לשלם...

lizard
01-03-13, 10:44
מאיפה אתה קונה את התושבת לקשת הקדמית מוכנה ?

דרור ברלי
01-03-13, 10:49
הקשתות המקוריות של תע"ר בסופות הפתוחות הן מצויינות. לפחות אצלי זה צינור 45 מ"מ ללא תפר.
השרוולים בתוך הבודי שבתוכם הן יושבות, חזקים מספיק לדעתי, בוודאי לא פחות מאשר מפזרי הלחץ שכולם מתקינים על בתי הגלגלים..
לעומת זאת צינורות האורך הדקים שבין הקשתות, שתפקידם היחיד למתוח את הברזנט ושמחוברים בבורג אחד בכל צד, הם בדיחה. אפילו הילד שלי מכופף אותם עם היד בלי להרגיש.

המטרה: הוספת קשת קדמית, שדרוג הכלוב. אני רוצה להישאר במידות המקוריות, כדי להישאר עם ברזנט תע"ר המקורי שלי שמצבו עדיין טוב, שיישאר מתוח ויפה.

מה שאני הולך לבצע (בעזרת מיכה) זה ככה:
קשת קדמית. התושבות יהיו מפלאח ברזל עבה שיחובר לדשבורד.
מוטות האורך שמשמשים לתמיכת הברזנט, יוחלפו לצינורות 45 מ"מ בלי תפר.
יתווספו מוטות אורך בין הקשת האמצעית לקדמית. עם ידיות אחיזה מכופפות שישמשו גם לחיזוק
שני מוטות לאורך בין הקשת הקדמית לאמצעית, במרכז הקשת, ישמשו בעתיד כבסיס מוצק לפאנל למכשיר קשר וכו'.

בקיץ אני נוסע עם ברזנט קיץ לכל האורך אבל החלון מקופל על מכסה המנוע כמעט כל הזמן, לכן סכי השמש והמראה האמצעית יעברו להתקנה על הקשת הקדמית.

אחרי שנסיים, אני רוצה לנסות להתאים את מסילת הברזנט לקשת הקדמית, כדי שאפשר יהיה לנסוע עם חלון מקופל גם בטיולים בחורף, כאשר הברזנט השלם מורכב.

לדעתי לא מסובך מדי, אבל גם לא כזה פשוט. בקרוב נתחיל לתעד.

70512

omri_t
01-03-13, 11:55
תושבת קידמית הוצעה לי בעבר ברוקסוליד.

דרור, אני עשיתי משהו מאוד דומה לעבודה שאתה מתאר. על בסיס כלוב מוגבה מקורי של תע"ר.
הוספתי רשת מלפנים שמחוברת לאמצעית.
לא סיפור, זמן זה המשאב הבעייתי.

ירוןש
01-03-13, 12:06
מה שאני הולך לבצע (בעזרת מיכה שאלה האם מיכה בעל סדנה או משהו בסגננון...אני מעוניין בבניית פגוש צינורות.

shmil
01-03-13, 12:43
אחרי שנסיים, אני רוצה לנסות להתאים את מסילת הברזנט לקשת הקדמית, כדי שאפשר יהיה לנסוע עם חלון מקופל גם בטיולים בחורף, כאשר הברזנט השלם מורכב.

ותדאג גם לאיטום בין הקשת לחלון.
לך תסתכל אצל יואב או אצל עמית ש. אצל שניהם זה בנוי לתלפיות.
כדי לתכנן את זה עוד טרם בניית הקשת הקדמית.

lizard
01-03-13, 13:11
שאלה האם מיכה בעל סדנה או משהו בסגננון...אני מעוניין בבניית פגוש צינורות.
אני לא בעל סדנא. אבל אם זה לא מסובך ולא מצריך אישורים(לא בטוח בקשר לפגוש) אז אפשר לדבר.

snirjeepdreamer
01-03-13, 17:14
תושבת קידמית הוצעה לי בעבר ברוקסוליד.

דרור, אני עשיתי משהו מאוד דומה לעבודה שאתה מתאר. על בסיס כלוב מוגבה מקורי של תע"ר.
הוספתי רשת מלפנים שמחוברת לאמצעית.
לא סיפור, זמן זה המשאב הבעייתי.

נכון, רק שאתה עמרי משתמש בכלוב תע"ר מסופת מג"ב , קרי, כלוב מסיבי בטירוף,
צינור ללא תפר עם עובי דופן של 3.26 מ"מ שבהחלט מטרתו הייתה לשמש ככלוב התהפכות.
זה לא כלוב לברזנט בדומה למה שיש לדרור.

כך גם אני עשיתי ואני מבסוט עד הגג, גם כלוב פריק, גם לברזנט וגם להתהפכות
וגם אני רוצה להוסיף קשת קדמית.

אני ממתין לתוצאה אצל דרור, אם יוצא טוב, מיכה אני בדרך...

ערן טרופר...+six
01-03-13, 21:51
אז אני מבין שאני צריך צינור עובי 3 ממ לפחות קוטר בנוסף לחוזק יופי 80 ממ בראשון בבוקר אני אצל אחים כהן נעמיס שני צינורות ונתחיל לתכנן נראה לי בינתיים שהחיבור יעשה לשילדה מחר נשב בבוקר על הגיפ וניקח מידות

שאלה נוספת חשובה איפה בדיוק יושבת הקשת מאחור המושבים הקדמיים או ממש מעל? תודה למגיבים

דרור ברלי
01-03-13, 21:56
שניר, זה בדיוק אותו כלוב. אותו חומר, אותם חיבורים מצחיקים בין הקשתות.
רק הגובה שונה. במג"ב הוא גבוה. (מאוד).

omri_t
01-03-13, 23:06
null
אתה מבין לא נכון. או שמעדיף לא להבין.
כפי שכתבנו-
צריך צינור ללא תפר!!!

החיבור מתבצע לבודי ולא לשלדה. באמצעות מפזרי לחץ.
אלא אם אתה רוצה להמציא את הגלגל ולראות איך גוזרים בודי בגלל חוסר רצינות.

riko
02-03-13, 00:32
בנוסף למה שכתבו קודמיי , אני רוצה להתייחס לנקודה חשובה .
אפשר להשתמש גם בצינור עם תפר , בתנאים הבאים :
שיהיה בעובי דופן של 3 מ"מ ויותר
שיהיה בקוטר של 2-2.5 צול
שבזמן בניית הכלוב יתווספו חיזוקים בכל הצמתים , אפשר בשני אופנים
1. ע"י ריתוך משולשים בעובי של 10 מ"מ ובאורך פאה של 150 מ"מ
2. ע"י אלכסונים שקושרים את הצמתים מצינור באותו הקוטר של הצינור שממנו בנוייה הקשת .

לגבי העבודה התכנון והבנייה , אני רוצה לומר שמעבר לריתוכים ( שזה חשוב מאוד) , ומעבר לסוג הצינור , יש המון טכניקה שצריך לדעת על מנת לבנות כלוב נכון .
איך לחשב אורך צינור כאשר צריכים לקחת בחשבון את חיתוכי "פה הדג" בקצוות ?
איך לחשב זוויות בצמתים , ובאיזה זווית נחתוך את "פה הדג" ( 20 , 30 , 45, וכ"ו ) מעלות ?
איך נמצא מרכז צינור , על מנת שממנו ניקח אופסטים ל- "פה הדג" כאשר בשתי הקצוות הזווית שונה ?
מה יקרה כאשר הכלוב "יתקווץ תוך כדי הריתוכים ?
אז אם יש לך ידיים טובות , ידע וניסיון צא לעבודה ., אם לא עזוב , ותבנה בעזרת מישהוא מקצועי - זו לא בושה !
בהצלחה

lizard
02-03-13, 09:04
10מ"מ משולשים לא יעשו שום דבר ש5מ"מ לא יעשה.
לדעתי האישית אסור להשתמש בצינור ללא תפר אלא אם כן זה צינור שמיועד למטרה.

נימי
02-03-13, 12:02
משיחות שהיו לי עם מהנדסי מכונות וקבלני ברזל (שמתכננים קונסטרוקציות ברזל ולא כאלו מוכרים ברזל לפי מישקל :) ) לטענתם אין הבדל בחוזק הכלוב בין צינור עם תפר לצינור ללא תפר (בתנאי ששניהם מאותו החומר, באותו הקוטר ואותו עובי חומר) במהירויות נמוכות, אם יהיה קיים הבדל זה לא יהיה בהיתהפכות בטיפוס על מכשול אילה בהתהפכות במהירויות גבוהות.

יכול להיות שלא רצו לעשות הבדלים בין שימושי הרכב ופשוט החליטו שכל הכלובים צריכים להיות מחומר ללא תפר וזהו?

דרור ברלי
02-03-13, 12:39
ואני חשבתי שלג'יפים יש נטייה, איך לומר את זה בעדינות... להיות מועדים להתהפכות לא רק בזמן שעשועי עבירות אלא דווקא במהירות גבוהה על כביש/תמרון חירום/נהיגה מהירה בכביש מפותל?....

תשמשו בצינור הכי טוב שאתם יכולים.

lizard
02-03-13, 12:59
יש המון סוגים של צנרת. אפשר בגדול (מאוד) לחלק את הצנרות ל3 קטגוריות.
1. צנרת למסגרות פשוטה - הכוונה לשערים, דלתות, פרגולות פשוטות וקלות וכדומה. צינור עם תפר זול עושה את העבודה יופי.
2. צנרת להולכה בלחץ - נקראת באנגלית PIPE. לדוגמא הצנרת שאנו מכנים סקדיואל 40 היא צנרת בתקן ASTM 107 GRADE B שמיועדת בעיקרות להולכת נוזלים בלחץ ומשתמשים בה במתקני נפט וכדומה. יש טענה שאומרת שניתן להשתמש בה לקונצטרוקציות אבל לא מצאתי הרבה סימוכין לנושא. מהנסיון שיש בארץ ב30 שנים אחרונות, כנראה היא תתאים לרכבים שלנו כרגע. בטח שלעבירות. בעתיד ככול שהרכבים יהיו מיקצועיים יותר ומהירים יותר אז אני מאמין שיהיה צורך בצנרת מתאימה יותר.
3. צנרת שמיועדת לקונצטרוקיות ומבנים. נקראת באנגלית TUBE. לדוגמא הצנרת שיובל מלמד מוכר, הCLUBMAN 500. זו צנרת שמיועדת למבנים. יש המון סוגים, החל מD.O.M וכלה בכרומולי.

בארץ ניתן להשיג רק את הסקדיואל ואת הצנרת של יובל מלמד. אולי בעתיד יהיו עוד ספקים. כרגע נראה שליובל יש מונופל (שיהיה לו בהצלחה) וכולם בונים מהצנרת שלו. אבל היא עולה 110 ש"ח למטר לפני מע"מ ואילו צנרת סקדיואל 40 עולה בסביבות ה30 ש"ח למטר לפני מע"מ.
(שלא לדבר על זה שהצנרת של יובל מלמד מצריכה מכופפת עם בקים מתאימים שלא לכל אחד יש בארץ).

ערן טרופר...+six
02-03-13, 14:37
לא בונה כלוב בונה קשת שתתחבר( עומרי) לשילדה ,וואלה אני ימציא את הגלגל וייקדח עם מקדח כוס דרך הבודי הצינור יהיה ללא טפר ובקוטר גדול מהמקובל מטעמים אסטטיקה .. יבנו חבקים שיתחברו לשילדה ושני תומכי קשת שיחוברו לבודי בחלק האחורי *

ItayWitzer
02-03-13, 15:18
ערן,
לפני ארבעה חודשים הייתי בתאונה על כביש מהיר במהירות של כ80 קמ"ש. הרכב התהפך מס' פעמים עד שנעצר על צידו.
קשת ההתהפכות שהייתה על הרכב, נבנתה עם שש נקודות עגינה מעל מפזרי לחץ לבודי בלבד.
אם זיכרוני אינו מטעני, הצינור היה סקדיול 40 ללא תפר. הקשת קיבלה מהתאונה מס' שפשופים בלבד.
הבודי והשלדה נמעכו והתעוותו לחלוטין בכמה צירים שונים.
אם הקשת לא הייתה בנויה כל כך טוב, לא הייתי רושם את ההודעה הזו היום.
אל תחסוך בנושא הזה.

ערן טרופר...+six
02-03-13, 15:35
רק שתבינו כדי לפתוח את הגג ולהתקין קשת רוצים ממני 5000 שח לא כולל ברזנט אני לא חוסך אבל חברה אל תשכחו מדובר בסהכ בברזלים וכמה ריתוכים מפה ועד 5000 נעבור 5 בעלי מקצוע אחד יכופף אחד יחתוך אחד ירתך ואחד יתקין נראה לי שווה התרוצצות נהנה מהתהליך בטוח יותר

snirjeepdreamer
02-03-13, 19:07
שניר, זה בדיוק אותו כלוב. אותו חומר, אותם חיבורים מצחיקים בין הקשתות.
רק הגובה שונה. במג"ב הוא גבוה. (מאוד).

דרור ידידי, אני חושב שיתכן ולא הסברתי עצמי נכון, זה ממש לא אותו כלוב.
הם נראים ובנויים אחרת לחלוטין. לצורך ההשוואה יש לי את שני סוגי הכלובים בבית.
הכלוב המדובר בנוי ממש אחרת. אתה מוזמן להגיע ולהתרשם .
אגב, בתהליך החיפוש שלי לפתרון לכלוב התהפכות גיליתי שגם מרבית האנשים לא מכירים את הכלוב הזה.
מדובר על כלוב שהיה בנוי בתוך הסופות שנמכרו למג"ב בעלי גגי הפיבר. הכלוב נועד לשמש ככלוב התהפכות עקב
העדינות של גג הפיבר. כמה הבדלים מובהקים:
כלוב ששוקל יותר מ-פי 2
עובי דופן גדול יותר
לאורך מוטות הקישור יש עיגון עליון לחגורות הבטיחות.
לאורך הקשת האמצעית יש 4 תושבות מאוד מסיביות למוטות הקישור, 2 לאחור ו2- לפנים המתחברים ישירות למסגרת השמשה
הצינורות המקשרים בין הקשתות מכופפים בשתי מקומות (ממש מכופפים עם מכופפת) לאורך המוט, פריקים ובקוטר גדול יותר

אני אנסה להעלות תמונות השוואה של שני הסוגים בקרוב

omri_t
02-03-13, 21:40
רק שתבינו כדי לפתוח את הגג ולהתקין קשת רוצים ממני 5000 שח לא כולל ברזנט אני לא חוסך אבל חברה אל תשכחו מדובר בסהכ בברזלים וכמה ריתוכים מפה ועד 5000 נעבור 5 בעלי מקצוע אחד יכופף אחד יחתוך אחד ירתך ואחד יתקין נראה לי שווה התרוצצות נהנה מהתהליך בטוח יותר

ערן, בוא נתחיל שוב, אל תכעס.
אתה כמובן יכול לעשות כל דבר שבא לך. רק אתה תחליט מה לעשות. (דמוקרטיה כאן...) וכמובן אתה ילד גדול ותישא בתוצאות באשר להיות.
מה שמנסים להסביר לך -שזה בטיחות ובבטיחות לא משחקים.
(גם אני לא ידעתי איך לבנות את הכלוב, שאלתי, קצת חטפתי, קראתי למדתי והבנתי מה מתאים לי- כל יום לומדים משהו.)
יש סיבה למה משתמשים בחומר מסויים ולמה מחברים באופן מסויים.
המוני אנשים, במקרה זה בעיקר מהתחום התחרותי טחנו וחישבו מה הכי נכון והכי בטוח כדי להציל חיים.
אז אני מניח שיש להם טיפטיפה יותר תובנות מרובנו. (גם אתה וגם אני לא מתחרים, כל אחד מאמץ את שמתאים עבורו)

עכשיו נרד עוד רמה אחת.
החלטת לבנות קשת בודדה (נתעלם טוב או לא טוב).
חשוב שכן לעשות לה אלכסונים שילכו אחורנית, ואז תקבל 4 נקודות עיגון שיחזיקו אותה מלהתקפל (והיא תתקפל בקלות, האמן לי).
לגבי חיבור- אל תחתוך את הבודי ותחבר לשלדה. אין לזה הגיון. תקרא קצת על גמישות השלדה ותבין שאתה תקרע את הבודי וגם החיבור יהיה רע.
תעשה פלטות פיזור 6 או 8 מ"מ עובי עם 4 חורים- זה הכי קל והכי נכון.

לגבי עלויות-
5000 ש"ח זה יותר מידי כסף.
אבל פתיחת גג מתכת בסופה זה לא משהו שאדם שפוי עושה.
מצד שני- אין מניעה להכניס קשת דרך הדלתות (גם אם ידרש לפרק המושבים הקדמיים או לבחון הכנסה מאחורה) - מפנה אותך שוב לכתבה של הכלוב הפריק שבנה ארז.
אפשר לבנות את האלכסונים פריקים ע"ב ברגים.
ככה שכל כאב הראש שלך זה לייצר את הקשת כמו שצריך, פריקה, במידות כמו שצריך.
התקנה -קטן עליך.

ערן טרופר...+six
03-03-13, 07:35
לפני הכל תודה לכל המגיבים !!!
אם כולם ממליצים על חיבור לבודי זה מה שיהיה אני עקשן אבל בטעם עכשיו אם מישהו יוכל להעלות תמונה של החלקים המחברים את הקשת לבודי אני יוכל לחפש איך לייצר / לקנות

דרור ברלי
03-03-13, 09:43
בבקשה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1349-jeepolog-archive

גם אצלי היה מותקן כלוב זהה. תכנון מצוין ואחלה עבודה של ארז.
נקודת התורפה שלו, לדעתי, הם מחברי ה"אומגה", אבל היום ניתן להשיג מחברים תחרותיים תקניים שפותרים את הבעיה הזו ונראים גם אסטטיים יותר =$$$

-->