PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון טיח מתנפח

asypeer
03-03-13, 11:01
שאלה כללית בנוגע לתיקון טיח שהתנפח:

האם יש לגרד את כל הצבע שאיננו מחובר כבר אל הקיר ? כל פעם שאני מורח שפכטל, לאחר הייבוש אני מגלה התנפחות חדשה בקצה המקטע אותו תיקנתי..
(לא מדובר על הקיר עם הרטיבות מהנושא הקודם, סתם קיר ישן בחדר השינה) האם ההתנפחות היא בגלל הנוזלים שישנם בחומר (קלסימו)? אין אני מתקן את זה בלי לגרד את כל הצבע מהקיר..?

BackDoorMan
03-03-13, 11:23
אם הטיח מתנפח, צריך להסיר אותו לגמרי, נקודה.
צריך לוודא את מקור הרטיבות, אם הוא מגיע מהקיר החיצוני או למטה בכוח הנימיות או בזחילה מלמעלה.
אם זה מהקיר החיצוני ויש גישה אליו, כדאי ליישם עליו סיקה טופסיל 107 דו-רכיבי המושלם למטרה זו.
אם מקור הרטיבות סולק לתמיד אפשר להשתמש לקיר הפנימי בטיח גבס, הנוח יותר לעיבוד וליישום מטיח רגיל, אפילו במקלחת למרות ההוראות, כל עוד יש אוורור טוב, הוא יחזיק מעמד.
מדובר בנסיון מוצלח של שנים עם 2 החומרים הנ"ל.

asypeer
03-03-13, 16:29
הבעיה שאני כל הזמן מוריד את הצבע והטיח עד לנקודה בה יש להם אחיזה בקיר עצמו, שם קליסימו ונותן לעסק להתייבש, לאחר הייבוש ההתנפחות מתחילה בתפר שבין הקליסימו לצבע אותו השארתי..

klam
03-03-13, 18:44
אתה צריך לעשות תיקון טיח, עם טיח אמיתי + דבק (בי.ג'י.בונד) - לא קלסימו ולא שפכטל בשכבה עבה; הם לא מיועדים להדבקה ישירה על בלוקים/בטון, במיוחד כשהקיר ישן. אחרי מריחת שכבת טיח דביק, עליך לחכות לייבוש, לגרד היטב (במיוחד באיזורי החיבור), ורק אז תוכל למרוח את החומרים העדינים בשכבה ממש דקה.
חן

tmal1
03-03-13, 19:22
תגרד את הטיח עד הסוף בכל המקום שהוא רופף ואפילו עוד מסביב עד שתגיע לטיח ממש יציב ואז תעשה תיקון טייח, אני מחזק את ההמלצה על טייח גבס. קליסימו רצוי שיהיה רק שכבה דקה רק לצורך החלקה.

שחר 9
03-03-13, 19:27
אם התיקון מתנפח כנראה שיש לך עדין רטיבות , לא אומר שיש חדירת מים אבל רטיבות קיימת .
לקיר לוקח הרבה זמן להתייבש במיוחד אם זה בטון או בלון בטון.

אלדר
03-03-13, 19:34
אם התיקון מתנפח כנראה שיש לך עדין רטיבות , לא אומר שיש חדירת מים אבל רטיבות קיימת .
לקיר לוקח הרבה זמן להתייבש במיוחד אם זה בטון או בלון בטון.

+1
תחכה עוד כמה חודשים שהקיר יתייבש

asypeer
04-03-13, 07:30
אני קצת הטעיתי, אין רטיבות בקיר המדובר. מה שמתנפח כל פעם זה שכבת הצבע אותה אני מגרד עד שהיא מפסיקה להיות רופפת. לאחר הוספת הקליסימו וההתייבשות שלו. כבר פעמיים גיליתי התנפלות בגבול שבין התיקון לצבע שלפני התיקון עוד לא התקלף.

tomer s
04-03-13, 12:33
תמונה אחת שווה הרבה ביטים..

אם רק הצבע מתקלף והטיח מתפורר. (טיח לא מתנפח)
זו בעיה של רטיבות.
או שאתה צובע על תיקון רטוב או שהקיר מנדף נוזלים.
(מנחש שהבעיה בחלק התחתון של הקיר.. מעל הפנלים.)

תרגיש בנוח לצלם תמונה של הקיר מרקוב ורחוק.

asypeer
04-03-13, 14:37
מדובר על קיר פנימי שלא עוברת דרכו צנרת, הצבע פשוט ישן ולכן מתקלף, הטיח לא מתפורר.
עוד לא הגעתי לשלב של הצבע כי כל הזמן אני שם חומר מילוי ואז לאחר הייבוש מגלה שהקצוות שגובלים בצבע נפוחים, הם סופגים מים מהתערובת של הקלסימו ואז נפרדים מהטיח ויוצרים נפיחות חדשה.

tomer s
04-03-13, 15:38
תמונה?

יש מצב לפיתרון הבעיה בפריימר שקוף ואז צביעה.
אבל תמונה אחת וגו'..

asypeer
10-03-13, 00:06
בבקשה

shmulikbg
10-03-13, 00:33
בתמונה זה דווקא נראה לבן, חלק ויפה.
אה...זה בעצם המקום של האין תמונה..;)

BackDoorMan
10-03-13, 09:48
זה אחרי שפכטל ב 3 ידיים.
לקח בעל מקצוע רציני.

asypeer
10-03-13, 14:56
הלוואי שזה היה כזה לבן וכזה חלק :)

זה מה שקורה כשעובדים עם אפליקציה חינמית לגלישה בפורומים שמבטיחה העלאת תמונות. (אפליקציית ג'יפולוג למי שתהה)

שימו לב שטרם החלקתי את הקליסימו. ההתנפחויות הן בצד הימני של התיקון, הקילוף באמצע - נגרם מלחיצה עליהן.

70975

-->