PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביצים בהיילקס

דודי
18-04-05, 20:52
האם הביצה הקדמית והאחורית זהים ואם כן, לאחר החלפה בינהם האם צריך לכוון משהו או שזה פשוט נכנס קומפלט
האם ידוע לכם אם ARB זהה קדימה אחורה בהיילקס 97

נמרוד
18-04-05, 21:08
לא הם לא זהות. האחורית היא דיפרנציאל בעל 4 סייד גירז, מיסבים גדולים יותר ועוד כמה הבדלין קטנים מהקדמי שהוא דיפרנציאל עם 2 סייד גירז.
אבל אפשר להחליף בין ביצה אחורית לא נעולה לקדמית בלי בעייה, הציריות הן אותן ציריות, כל המידות הפיזיות זהות.

בין ביצה נעולה ללא נעולה יש הבדלים שמחיבים התאמות מסוימות כדי להחליף בינהן, יש פה כמה שרשורים מאד מאד מפורטים בנושא הזה, תרוץ דף או שניים אחורה בפורום טויוטה ותמצא אותם.

דודי
18-04-05, 21:22
האם הקורונה פיניון זהות או יותר ספציפית האם ניתן להשתמש בביצה הקדמית כדי לשפץ אחורית נעולה

איציק - 4X6ZH
18-04-05, 21:27
כן אתה יכול לקחת חלקים כולל הקרונה פניון להעביר מהסרן הקידמי לאחורי .
אתה לא יכול לבצע את העבודה ללא כיוון !!
או בעברית פשוטה להעביר את הקרונה פניון מביצה לביצה ללא ביצוע כיוון יגרור גרימת נזק / רעש / בלאי לחלקים .
איציק

דודי
18-04-05, 21:41
האם ניתן לקחת את הARB שיש לי מאחור דפרנציאל LSD ולהעביר אותו קומפלט קדימה

נמרוד
18-04-05, 22:03
האם ניתן לקחת את הARB שיש לי מאחור דפרנציאל LSD ולהעביר אותו קומפלט קדימה

אם המצב הוא שיש לך נועל אויר ARB שהותקן בתוך ביצה אחורית שהיתה LSD במקור, אז אתה יכול לקחת את הביצה כולה, והלרכיב אותה במקום הקדמית. לא בעייה.

מה אתה מתכוון לשים מאחורה במקום?

דודי
18-04-05, 22:58
יש לי סרן אחורי נעול שזקוק לשיפוץ רציני

יוני5
22-04-05, 22:27
אם הבנתי נכון, אז הקדמי שלך תקין, האחורי שלך היה LSD ועכשיו נעול ב ARB ובנוסף יש לך עוד סרן נעול הזקוק לשיפוץ.
אם כך, לדעתי הצנועה, את האחורי התקין, זה המורכב על הרכב כולל ה ARB, תשאיר במקומו ואל תיגע בו.
את הביצה מהסרן האחורי התקול תשפץ ואחרי שהיא תהיה תקינה, תתקין אותה בסרן הקדמי.

יוני5

דודי
22-04-05, 23:01
תקנו אותי עם אני טועה ,הבנתי שאת הARB אני יכול להעביר לבייצה הקדמית, ללא הרבה סיבוכים . ויש לי סרן אחורי קומפלט לשפץ ,לא רק ביצה נעולה מה הרווח בלשתול את הביצה קדימה ולא את הARB

יוני5
23-04-05, 01:27
תקנו אותי עם אני טועה ,הבנתי שאת הARB אני יכול להעביר לבייצה הקדמית, ללא הרבה סיבוכים . ויש לי סרן אחורי קומפלט לשפץ ,לא רק ביצה נעולה מה הרווח בלשתול את הביצה קדימה ולא את הARB

יש לך סרן אחורי תקין עם ARB. למה לגעת בו?
שפץ רק את הביצה הנעולה, מהסרן הנוסף - הזקוק לשיפוץ, ושתול אותו בסרן הקדמי. בצורה זו אתה מתעסק רק עם ביצה אחת, בסרן אחד.
בתהליך שהצעת אתה נוגע בשתי הביצים, שני הסרנים ומשפץ לחינם סרן אחורי, רק בגלל שהוא שם.

או שפיספסנו משהו?
יוני5

שחף110
23-04-05, 02:32
תקשיב ליוני. באמת אני לא מבין מה ההיגיון לעשות את מה שאתה רוצה לעשות.
שפץ את הביצה מהסרן המפורק שיש לך ושים אותה מקדימה וחזל"ש.

שחף.

דודי
23-04-05, 10:56
שיפוץ הביצה האחורית צריכה להתבצע בכל מקרה, להכניס את הביצה לסרן הקדמי זה לאR+P ,לחליף סרן בסרן זהכן .כמו גם הכנסה של נועל ARB לביצה הקדמית זה גם ,חוץ מקידוח קטן לצינור אויר. מלבד זה שאני לא רוצה להפעיל נעילה קדמית אלא במקרים קיצוניים ובמקרה כזה אני מעדיף תגובה מיידית של ARB

יוני5
23-04-05, 18:29
שמע דודי,

או שאתה מסביר גרוע,
או שאנחנו קשי הבנה
או שאנחנו מסבירים גרועים

אז בפעם האחרונה, ע"מ שלא יהיה שיח חרשים:
האם הסרן האחורי, המורכב לך עכשיו על האוטו הוא תקין וכולל ARB, הסרן הקדמי מקורי - פתוח, ובנוסף, יש לך סרן אחורי עם ביצה ננעלת חשמלית מקורית של טויוטה הזקוק לשיפץ?

אם זה המצב אז נתנו לך את התשובות לפני כן.

אם המצב שונה, אז תקן את הכתוב לעי"ל.

ואם אכן הבנתי נכון, ואתה מתעקש לעשות משהו אחר, אז אתה סתם מחפש לך עבודה לחינם, אבל כמו שנמרוד מתעקש להזכיר לנו יומיום: זו מדינה חופשית.

חג שמח,
יוני5

דודי
23-04-05, 23:23
הבנתם אותי נכון העבודה של התאמת הסרן הקדמי נראית לי מסובכת ואם זאת לאחר מחשבה נוספת כנראה שאשמע לעצתכם ולא אקלקל את מה שעובד

נמרוד
25-04-05, 10:32
אני בניגוד ליוני כן מבין -

יוני, אני אסביר לך. יש סרן נעול מקורי קומפלט, דודי רוצה להכניס אותו במקום האחורי שיש לו, ולקחת את הביצה עם הARB ולשים בקדמי - ללא שום התאמות, קידוחים, ריתוכים, כלום.

אני מסכים עם ההגיון של דודי, הבעייה היחידה היא המצב של הסרן האחורי הדורש שיפוץ. מנסיון מר של יותר מאחד, "שיפוצים" לא תמיד עולים יפה, ובעוד שבסרן הקדמי אתה יכול בהחלט להסתדר עם דיפרנציאל לא מושלם כי במילא הוא עובד לעיתים רחוקות, בסרן האחורי שדוחף את האוטו כל היום, כל יום, ועובד פי 100 יותר קשה מהקדמי, אתה רוצה דיפרנציאל מכוון מושם.

שחף110
25-04-05, 18:50
אוקיי, נמרוד,
אז למה שלא ישפץ רק את הנעילה וירכיב אותה מאחורה ובאמת יעביר את ה ARB ?
למה לשפץ את כל הסרן ? הנעילה מהסרן הנעול לא מתאימה בלי שום התאמות (בגלל זה הוא לא יכול להרכיב אותה מקדימה ?)

שחף.

נמרוד
25-04-05, 20:12
אוקיי, נמרוד,
אז למה שלא ישפץ רק את הנעילה וירכיב אותה מאחורה ובאמת יעביר את ה ARB ?
למה לשפץ את כל הסרן ? הנעילה מהסרן הנעול לא מתאימה בלי שום התאמות (בגלל זה הוא לא יכול להרכיב אותה מקדימה ?)

שחף.

בשביל להכניס ביצה נעולה לסרן שלא הכיל ביצה נעולה במקור, נדרשות אותן ההתאמות הפיזיות (קדיחות, הברזות, חיתוכים) כמו בסרן קדמי לא נעול. החלפת הסרן האחורי עצמו זה עבודה קלה, סך הכל לנתק ולחבר את הסרן מתחת לקפיצים, צנרת בלמים והנדברקס, וזהו. ואין כמעט מה לשפץ חוץ מאשר הביצה, הביצה היא 90% ממה שיכול להתקלקל בסרן.

דודי
01-06-05, 18:40
תודה נמרוד הבנת אותי בדיוק יש עוד נקודה קטנה במחשבה לעתיד הרכב ימכר ללא נעילה קדמית וביצת הARB קומפלט כולל קומפרסור ימכרו בנפרד

-->