PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראש מנוע, בעיות עם המשפץ.

BackDoorMan
04-03-13, 15:10
אז ככה, שלשום סיימתי עם כל ההרכבה,
הרכבת הסעפת והאגזוז הסתיימה, אבל תושבת המנוע העליונה לא עמדה בלחץ וקרסה,
המשכתי בכל זאת והנעתי את המנוע, לאחר דקה נצפתה נזילת שמן בקצה הימני הקדמי ממש כאילו יוצאת מהאטם.
במצב רגוע ועם קצת חשיבה יסודית יותר הייתי צריך להבין את הסיבה,
אבל הנחתי מייד שמדובר בנזילה מהאטם, וחיכיתי ליום ראשון להתייעץ עם המוסכניק שלי,
הוא הציע לפני הורדת הראש, המחייבת החלפת האטם, לשחרר בורג אחד ולחזור להדק אותו, ועדכן אותי כי מדובר
בזוית של 270 מעלות במקום ה 240 שבהיינס, וכך לעבור בורג בורג עד למניין,
היתרון בפרוצדורה הנ"ל לעומת שחרור כל הברגים והידוקם מחדש, שאין צורך לפרק ראש מנוע ולהחליף אטם ראש,
ביצעתי את הפרוצדורה היום והתנעתי, לאחר דקה הנזילה חזרה על עצמה.

הפעם לשם שינוי הבנתי כבר כי קצב כזה של טפטוף לא אפשרי בשום אופן מהמרווח בין הראש לבלוק,
וניחשתי כבר מה המקור.

פירוק מכסה עליון של חגורת הטיימינג אישש את החשד.
השמן יצא בכמויות דרך מחזיר השמן של הקמשאפט טינף את החגורה החדשה שהרכבתי, זרם הלאה עד שהגיע לפינה,
והטעה אותי יומיים קודם לחשוב כאילו הוא יוצא מתחת לאטם.

את רצועת הטיימינג עם מחזיר שמן חדש ומשאבת מיים חדשה החלפתי חודשיים לפני גילויי פריצת האטם והשמן במיים, בכל אותה תקופה לא נצפתה
טיפת שמן משם, את הראש פירקתי מבלי לנגוע בקמשאפט ואפילו את גלגל השיניים השארתי, וכך הוט נמסר לעסאף.

בשיחה מתוחה עכשיו עם עסאף (http://hidush-rashim.zapages.co.il/), הוא טוען שגם הוא לא נגע בקמשאפט, ולא התקרב אליו.
אם הוא אומר את האמת, אני לא מצליח להבין איך יתכן שמחזיר שמן שתפקד היטב חודשיים לפני פירוק הראש קורס פתאום.

ואם אין אפשרות שלישית, אחד מאיתנו טועה.
את השתלשלות הדברים תיארתי פה, לא רואה איך יכולתי לטעות.
עד אז אני מקווה שלא אצטרך לפגוש משפץ ראשים יותר, ובכל אופן אדיר את רגליי משם.

Saar
04-03-13, 17:40
התייבש והתחיל לנזול?

BackDoorMan
04-03-13, 17:45
משיחה עם מכונאי קרוב, הענין הובהר.
הראש כנראה עבר ניקויי בחומר דמוי ספירט בסדנת השיפוץ, החומר הרס את מחזיר השמן, שהפסיק לאטום.
עסאף היה אמור לדעת את זה ולפרק בעצמו או לדרוש ממני לפרק לפני הטבילה והניקויי, כעת הוא מתחמק מאחריות.

asafk
04-03-13, 19:19
ראש מנוע מוסרים לשיפוץ ערום ועריה.
החומצה שמנקה את המתכת מאכלת כל דבר אחר.
עכשיו למדת את זה בדרך הקשה, ונשאלת רק השאלה איך תחלוק בשכר הלימוד עם מי ששיפץ את הראש.

אסף.

BackDoorMan
04-03-13, 19:30
הוא לא מוכן, נקודה.
הוא יכל לדרוש את הראש ערום, והיה מקבל אותו, או שהייתי מוסיף לו כסף עבור פירוק והרכבת הקמשפט.

מעבר לכך, הוא לא טרח לייבש לגמרי את המנוע אחרי השטיפה, ולא שימן את הקמשפט והשסתומים,
עטף אותו בניילון ומסר לי, לאחר מספר ימים כשניגשתי להרכבת הראש, גיליתי נקודות חלודה על הפיקות ובשסתומים ובתושבות.
שנאלצתי לנקות בעצמי.
זה היה יכול להמנע אם הוא היה משקיע עוד 5 דקות עבודה (בהגזמה) לפני האריזה, בייבוש עם לחץ אויר, ושימון.

איציק - 4X6ZH
05-03-13, 08:06
הוא התיחס לראש בדיוק כמו שאתה התיחסתה לראש .!
יש מוסכים שנוהגים לפרק את הראש לגורמים ( כדי לצמצם נזקים ) וזאת הדרך הנכונה .
יש מוסכים ( מוסכי מדרכה בדרך כלל ) שלא מפרקים כלום .כי הם מנסים לחסוך ולפעמים הם לא יודעים איך לפרק .
יש משפצים שדורשים לקבל את הראש במצב מסוים ( שיהיה נקי \ שיהיה מפורק \ שתיהיה תעודת משלוח ומה בדיוק אתה רוצה שיעשו לראש
יש בתי מלאכה שהמשפץ מתקשר למוסך המפרק ומדבר ישירות עם מנהל העבודה מה המוסך מבקש לעשות ומה המשפץ מוצא \ מציעה לעשות

בפועל המשפץ אינו מוסך ( זה בית מלאכה טכני )
על המכונאי לבדוק את הראש אחרי שהוא חוזר מהשיפוץ

איך בדיוק אתה רוצה לעשות עבודה טכנית מכנית על הראש מבלי לפרק אותו . איך אתה מתכנן לנקות את כל השבבים
ובמיוחד את שאריות ליטוש השסתומים ( שזה אבן יהלום ) גורם נזק אדיר למנוע

איציק

BackDoorMan
05-03-13, 08:31
הראש נוקה היטב, אין עם זה בעיה,
אצל משפץ אחר בפעם אחרת לא היתה שום בעיה בפירוק הקמשפט וזה נכלל בתשלום.
אני חושב שצריכה להיות אחריות, זה דומה למצב בו לקוח מבקש מבעל מוסך שישטוף את תא המנוע, והשטיפה נעשית ללא הגנה על חלקי המחשב והאלקטרוניקה הרגישים, כי הלקוח ביקש שטיפה ואילו ההגנה על המחשב לא באחריות, בקיצור תירוצים.

כל מה שרציתי זה עלות חגורת הטיימינג ומחזיר השמן.

BackDoorMan
06-03-13, 00:17
בבוקר שמתי מחזיר שמן חדש, הסתבר כי טעיתי.
לא היה בכלל מחזיר שמן בקמשפט, הוא פשוט הוציא אותו וזרק אותו בזמן השיפוץ.
יותר גרוע, המוסכניק שלי ששמע את הסיפור היום טוען שהוא פשוט שקרן, לא ניתן לעשות תושבות שסתומים ללא פירוק הקמשפט.
אז או שהוא פירק את הקמשפט וזרק את המחזיר שמן שלו, מה שנראה לי שאכן קרה,
או שהוא פשוט לא עשה תושבות שסתומים בניגוד למה שסוכם.

-->