PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת רכב שטח במגבלה של 40-45k

sronp
05-03-13, 17:56
שלום,
אני סטודנט ואני מעוניין לקנות ג'יפ .
כרגע אני מתלבט בין מספר אופציות: טויוטה היילקס, מיצובישי פאג'רו (עד 2000) או טויוטה פראדו.
השאיפה היא כמובן הפראדו אך ממה שקראתי העלויות תחזוקה שלו בשמיים.
בתכל'ס אני לא נוסע הרבה ואני רוצה לדעת מה ההמלצה במסגרת מגבלת התקציב הנ"ל+ תחזוקה שוטפת של הכלי+ביטוחים+דלק.
כמו כן הבנתיי שהסבה לגז מאוד יכולה להוזיל לי את העלויות והייתי רוצה לשמוע חוות דעת לגבי זה.
תודה.

שגיא S
05-03-13, 18:54
אני מציע לך לקרוא עוד קצת שרשורים בנושאים האלו

כעיקרון הרכב הכי מומלץ לסטודנטים הוא סוזוקי, בעיקר ג'ימני, אולי גראנד ויטארה בתקציב שלך.

אתה צריך להגיד כמה ק"מ תעשה בשנה, כמה אנשים יהיו באוטו בו זמנית, מוגבל לאוטומט או ידני? וכו' וכו'.

כעיקרון סוזוקי ג'ימני הוא כיום הרכב שטח הכי חדש וזול לאחזקה שאפשר למצוא במחירים האלו.

sronp
05-03-13, 19:40
חשבתי גם בכיוון הזה של הג'ימני.
אבל אני לא רוצה רכב כזה. אני מנסה לכוון חזק לעבר אחד מהשלושה למעלה

שגיא S
05-03-13, 20:10
מבין השלושה - פאג'רו דיזל יהיה הכי זול לרכישה
הכי יקר לביטוח יהיה כנראה ההיילקס, בעיקר עקב העובדה שהוא המבוקש ביותר על ידי הגנבים ימח שמם.
מבחינת דלק- כולם יעשו באיזור הליטר סולר על כל 8 ק"מ נסיעה.

לטעמי(!)
מבחינת נוחות: 1. פראדו 2. פאג'רו 3. היילקס
מבחינת יכולת שטח 1. פראדו 2. היילקס=פאג'רו (בגלל מהלך מתלה קצר יותר)
בכביש 1. פאג'רו 2800 2. פראדו 3. פאג'רו 2500, היילקס

הסבה לגז היא רק לרכבי בנזין - משמע לפאג'רו עם המנוע 3000 ולא הדיזל.

בקשר לעלויות אחזקה - כולם רכבים בני 13-15 שנה, כולם נסעו בשטח ועבדו לא קל ונסעו לא מעט
אז עלות האחזקה תהיה תלויה בעיקר במצב הרכב הספציפי שתמצא ובאיך שתחזקו אותו לפנייך.

אני חושב שהרכב הטוב ביותר מבין השלושה הוא הפראדו משנת 2001 ומעלה עם המנוע החזק
אבל אם הוא מחוץ לתקציב שלך אז אני חושב שההכי הרבה תמורה לשקל ייתן לך הפאג'רו דיזל 2800.

sronp
05-03-13, 21:02
תודה רבה על העזרה,
יש מצב שאתה זורק קצת מספרים בנושא הביטוחים, פחות או יותר? חובה, מקיף...
כמו שכתבתי כבר השאיפה היא באמת הפראדו אבל קראתי בכמה מקומות שהעלויות של החלפים וטיפולים בשמיים יחסית לאחרים.

שגיא S
05-03-13, 21:40
לא החזקתי אף אחד מהם, ככה שאני לא רוצה לזרוק לך סתם מספרים.

גם המידע שנתתי לך - קח בערבון מוגבל. הוא נובע רק מקריאה בפורומים ולא מאחזקה אישית

raanan
05-03-13, 21:48
לסטודנט שרוצה להיות גם ג'יפאי,
האם ברשותך פרייבט ? אם כן, הכפל ההוצאות שלך ב 3 ותקבל לערך את עלות אחזקת SUV כמו שאתה רוצה.
אם הייתי צריך להמר, לדעתי הג'יפ הולך להיות גם הרכב הראשון שלך.

רענן

קליש
06-03-13, 17:15
אם אתה סטודנט, אתה בטוח שאתה רוצה להכנס ל"בור בלי תחתית", בהתחשב שאתה צריך להשקיע גם אנרגיה וזמן בלימודים?
הרי הגיפ' אחרי טיול גם מתקלקל או נשבר ויש אחזקה שוטפת...ואופס פתאום צריך להגיש עבודה דחופה, או שיש תקופת מבחנים, ואז אתה מתלבט איפה להשקיע את הזמן!!!
האם אתה בטוח שבתור סטודנט אתה צריך להשקיע גם את הכסף של השכירות לדירה בג'יפ? ו/או אולי גם את הזמן היקר שלך? (אלא אם יש לך תקציב וסיוע, כן!)
אני ממליץ לך לחכות שתסיים את הלימודים, בינתיים תפציץ במבחנים ותפנטז על הג'יפ הכי מטורף, אח"כ תמצא עבודה עם משכורת טובה, ואז תלך ותקנה סופה!!!
(כמובן שהטיפ שלי בהנחה ואתה סטודנט בגילאי ה-20, ולא סטודנט בגיל 40+ עם פנסיה מהצבא)...
בכל מקרה אני מאחל לך בהצלחה. (גם בלימודים).. :)

shahar_jimny
06-03-13, 17:37
שכחת להגיד לו לחכות עד אחרי החתונה כי זאת הוצאה ענקית, ואז לחכות עוד קצת כי הילד הראשון נולד וטיטולים זה יקר, ואז ממש עוד קצת כי המשכנתא טיפה לוחצת ואז סוף סוף בפנסיה בגיל 65 עם שיניים תותבות תקנה סופה בראש שקט.
להיות סטודנט ולהחזיק ג'יפ זה לא קל אבל אפשרי. למי שאוהב את זה ויכול להרשות לעצמו, שווה להתאמץ

שגיא S
06-03-13, 17:53
זה אפשרי אבל דורש ויתורים...
פחות בירות, פחות לאכול בחוץ, אולי לוותר על השבוע בחול שכולם טסים אליו. . .

זו החלטה אישית לפי סדר עדיפויות של כל אחד

ilan.sch
11-03-13, 21:51
הלו הלו חבר'ה זה מאוד קל להיות סטודנט ולהחזיק ג'יפ.

סמוראי :) שירת אותי בנאמנות 5 שנים אני יכול להגיד שהעלות אחזקה הייתה יחסית כמו פרייבט.

assaf234
12-03-13, 11:34
+1 לאילן
כמעט שנתיים ופרט לכבל קלאץ קרוע לא הייתה תקלה משביתה.

sronp
12-03-13, 14:07
שגיא ברגע שנגעת בנושא רגיש כמו הבירות החלטתי לוותר על הרעיון של הג'יפ.
סתם, תודה רבה לכל מי שממליץ לי על הסמוראי, שמעתי עליו הרבה דברים טובים לגבי איכויות ועלויות אבל אני לא רוצה סמוראי.
כרגע אני נאלץ בצער רב להוריד מהרשימה את הפראדו כי למיטב הבנתי העלויות יהיו גבוהות מההיילקס או הפאג'רו.
אשמח לדעת קצת יותר פרטים על תחזוקה של כלים כמו היילקס או פאג'רו

Scrusher
12-03-13, 23:13
צריכת דלק של היילקס היא 1:9-10
לפאג'רו יש מוניטין של רכב שאוכל אלטרנטורים
מבחינת נוחות נסיעה הפאג'רו עדיף ללא שום ספק,ויש לו יתרון בדיונות (אם אתה אוהב דיונות,תשכח מהיילקס)

ג'ק וריאנס
13-03-13, 10:40
אני ממליץ לך לקחת בחשבון גם טרופר.
לאחר שנפתרו בעיות המזרקים/ מנועים בדיזל 3000.
אוטו נוח, מסיבי, עבירות מצויינת, ויש גם לא מעטים שלא ראו שטח.
לי יש אחד כבר 9 שנים (גם כשהייתי סטודנט) , מבסוט עד הגג.

-->