PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריג'קט בטסט על הצמיגים 215/75/15

rinzai
19-04-05, 19:56
אחרי העדרות ממושכת חזרתי לפורום. העברתי השבוע את הסמו טסט - בקומפיוטסט בכניסה לרשל"צ. קיבלתי ריג'קט על הצמיגים 215/75/15. מה עושים??? הולכים לשנות מידה בחולון? ...או מחליפים לנעלי בלט במידה שברשיון עוברים טסט וחוזרים לנעליי השטח מתוצרת הנקוק?

המהנדס
19-04-05, 20:29
WELCOME TO THE CLUB
:P

אלון_ק
19-04-05, 21:40
נסיעה עם מידת צמיגים שאיננה רשומה ברשיון = נסיעה ללא ביטוח. תכניס אותם לרשיון (בחולון לא יתנו לך. איפה כן? לא יודע, תמצא. בפורום אי אפשר לפתור את זה, מסיבות ברורות).

אני יודע שזו תשובה מתסכלת ואני מתנצל על כך, אבל אין ברירה.

המלצות על מקומות, אנשים ושאר חיות בסגנון ימחקו מייד, מטעמים ברורים.

rinzai
19-04-05, 22:00
עם קצת מעוף ויצירתיות - אפשר להשאיר לי פרטים בהודעה פרטית... ואם אין פרטים, יש למישהו באיזור ת"א - רשל"צ צמיגים+ג'נטים 205/70/15 (זה מה שכתוב בניירות) - לחצי יום לטסט??? ...בלית ברירה חשבתי ללכת לפנצ'ר מעכר שיחליף לי לשעה לנעלי בלט משומשים ויחזיר לאלו שלי מייד אחרי...

טלסקופ
20-04-05, 09:18
אתה מוזמן להשאיל את הצמיגים שלי (צמיגים "אשכנזים" שמתאימים לרשיון), אבל אתה לא חושב שזה קצת טפשי לסוע עם הצמיגים שלא מתאימים לרשיון?
למה בכלל לעשות טסט, אם שניה אחרי שתחליף צמיגים, הוא לא יהיה תקף? אם בכל מקרה כששוטר יבדוק את הרשיונות שלך, הוא "ייכנס" בך? וגם הביטוח, במקרה תאונה חו"ח, ממילא לא יהיה תקף?

המהנדס
20-04-05, 11:38
שאלה חשובה.
אם יש לי צמיגים קטנים מהמידה הרשומה ברשיון זה חוקי ועובר טסט ?

gily2k
20-04-05, 12:01
לא !

אין להם עניין בגודל ..... או בהגיון .....

רק במה שרשום .. :(

בדיוק כמו שחגורת 5 נק' אינה חוקית , אפילו שזה יותר בטיחותי

טלסקופ
21-04-05, 09:54
אם כבר הנושא הועלה, יש איזושהי דרך להשיג את הצ'ק ליסט שיש לבוחן בטסט?
אנחנו אמורים לגשת לטסט עוד שבועיים שלושה, ואחרי שבפעם הקודמת נכשלנו על סדק בשמשה ( :evil: ), נראה לי כדאי להכין את הרכב מראש.

rinzai
22-04-05, 04:52
צמיגי השטח הכי קטנים שיש הם: 215.75.15. אלה מה שיש לי יל הרכב. הצמיגים שרשומים לי הם: 205.70.15 - אין כאלה צמיגי שטח - זו בטח איזו קומבינה שמישהו עשה בעבר. בכל מקרה ידוע ומקובל שאינספור סמוראים מסתובבים בכבישים עם רישוי למידת צמיגים 215.75.15 אז אין סיבה שבעולם שלא ישנו גם לי בניירות - רק צריך לדעת איפה...

המהנדס
22-04-05, 09:55
אם אתה מוצא כזה מקום (לא חשוב איפה) תן ה"פ.
:D

moriseven
22-04-05, 10:24
אמנם לא שייך לפורום אבל תנו לי להבין האם המידה שאתה רוצה לאשר מתאימה על פי היבואן ויש לה אישור או שאתה מתכוון שיש סמוראים שאישרו בקומבינה?

moriseven
22-04-05, 10:37
מצאתי שאלה שהופנתה לגפני בJEEPTRIP הנה הקישור

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Experts&group=1&item=3961

debilezem
22-04-05, 10:38
אני מתעלק על בקשתו של עידן, אם אתה מוצא מקום שמאשר 215, תן לי ה"פ בבקשה...

אלון_ק
22-04-05, 12:33
מוריס,

עד לפני זמן לא רב היו מספר מכונים שאישרו מידות שונות, 215 בינהם, לסמוראי ללא כל צורך ביציאה מגבולות החוק. עקב פרסום באינטרנט של המקומות האלו, משרד התחבורע עשה מעשה וכל אחד מהמקומות האלו מחוייב להביא אישור יצרן לכל שינוי מידה שהוא מבצע. בארץ, היבואן לא מאשר צמיגים כאלו (אני לא חושב שיש להם משהו נגד, זה פשוט לא יכול היה לעניין אותם פחות).

אני אישרתי בזמני צמיגים כאלו ללא כל מאמץ, קומבינה או פעולה לא חוקית אחרת. היום? לך חפש... יש למצוא, אבל קשה.

moriseven
22-04-05, 16:04
אלון אתה צודק בשנה האחרונה יותר מקשים עלינו הג'יפאים בטסטים.
הקישור שנתתי זה לפורום מומחים של דוד גפני שאם אני לא טועה הוא בוחן של משרד התחבורה
אז שווה לבדוק את מה שהוא אומר.

מקווה שעזרתי

מוריס

zami
23-04-05, 10:01
***נמחק. בלי שמות, בלי מקומות, בלי פירוטי עבודות, בלי כלום. רוצים להעביר מסר? תרימו טלפון או שלחו ה"פ. זה לא לפורום***
אני לא בטוח שאפשר לפרסם את הכתובת בכל מקרה תפנה אלי בפרטי...

צחי_סמוראי
23-04-05, 10:57
חברה צריך להבין שצריך לאשר את הצמיגים ברישיון של הרכב כי בזמן תאונה הביטוח לא תקף :twisted:

moriseven
23-04-05, 13:41
לא רק בזמן תאונה הוא לא תקף בכל מקרה.

rinzai
26-04-05, 17:17
ביום ד' אני מקווה להחליף את המידה במשרד הרישוי בחולון...
...אם לא ילך, אז ביוןם א' במשרד הרישוי בנשר...

אלא אם יש למישהו מאזור ראשון-לציון רעיון יותר פורה (בהודעה פרטית אם אפשר).

סוזי המשתוללת
26-04-05, 18:02
איזי
אם נכשלת בטסט תמצא סט מקורי ורק אז תעבור באותו המכון
אחרי שנכשלת אתה לא יכול לעבור מכון

rinzai
26-04-05, 19:06
כן, סוזי...

(1)
אם למישהו (אזור ת"א - ראשון לציון) יש במחסן סט (צמיגים + ג'אנטים מקורי) ומוכן לנדב אותו לשעה... אשמח מאוד.

(2)
מה שחשבתי זה לנצל את השבוע תיקונים על-מנת לשנות את הרישום בניירות במשרד הרישוי. השאלה אם במשרד הרישוי יהיו מוכנים לשנות לי. בעבר נאמר כאן שיש צורך להביא עותק של ניירות סמוראי שכבר אושרו להם צמיגים במידה המבוקשת. האם זה נאיבי מצידי פשוט לגשת למשרד הרישוי ולבקש שינוי ל-215??? ...לכל הרוחות צמיגי ה-MT הכי צנומים שיש הם 215... אלו ה-MT הקטנים שבנמצא!

(3)
יתרה מכך, נאמר לי שעם אישור מהיבואן אפשר גם לשנות מידת צמיג. ...אבל אליה וקוץ בה - נאמר לי במכון הטסטים שאין סיכוי שהיבואן יתן לי אישור ל-215. גם אם סוזוקי העולמי יתןו אישור, והיבואן לא - זה לא יספק את מכון הטסטים (שיכול מקומית לשנות מידה).

אשמח לקבל התייחסות לכל אחת משלושת הנקודות שציינתי ...גם בהודעה פרטית אם צריך

*** בונוס לחברי הפורום: מי שרוצה GMAIL - יש לי כמה וכמה הזמנות... :lol:

-->