PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה לא ניתן להתנתק מחברת חשמל ?

BackDoorMan
07-03-13, 09:01
ז'תומרת, ניתן אם אין לך כסף לשלם, אבל אם החלטת לייצר בעצמך חשמל אסור לך,
זה לא נורא כל-כך כי אז אתה מקבל סוכרייה מח"ח, תוכל למכור להם את החשמל שלך במחיר פי 4 ממה שאזרח קונה מהם.
אבל לי זה נראה מוזר למה ח"ח מתאמצת כל-כך למנוע התנתקות, אפילו במחיר הפסד, טוב זה לא בדיוק הפסד הרי הציבור תמיד משלם על
המחדלים הכלכליים של ראשיה, אבל בכל זאת ממתי חברה ממשלתית אטומה כמו חברת חשמל סובלת מחרדת נטישה של כלכלב עזוב ?

מתוך אתר החברה:
"האם אני יכול להתנתק מחברת החשמל ולייצר חשמל לבד?http://www.aibesolar.co.il/plugins/content/GlossyAccordionMenu/minus.gif

לא. החשמל שהמערכת מייצרת נמכר לחברת החשמל בלי קשר לכמות החשמל שאתה צורך.
בכל מקרה עדיף למכור את החשמל משיקול כלכלי: החשמל שאתה מייצר נמכר במחיר גבוה פי 4 מהעלות שלו."

נמרוד
07-03-13, 09:33
אם אתה רוצה לחיות Off grid לגמרי, אתה יכול - הי, יש לפחות כמה מאות משפחות/ישובונים בדואים בישראל שחיים כך. מייצרים את מינימום החשמל שצריכים בעזרת גנרטורים. הם עושים את זה בלית ברירה, לא מתוך אידיאולוגיה כמובן...

איך שלא תסובב את העניין, אין לך שום דרך לייצר אנרגיה שימושית (כלומר מתח יציב, בכל שעות היום, בכל כמות נדרשת) בדרך שתתקרב איכשהו לעלות של חשמל מהרשת. לא בארץ ולא בשום מדינה.

לגבי מכירת חשמל לחברת חשמל - זה לא בדיוק כמו שכתוב שם. חברת חשמל קונה אנרגיה מיצרנים קטנים, בעיקר סולאריים, בחוזים ספציפיים. קונים ממך את מה שאתה מייצר עד כמות מסוימת, למשך 20 שנה, במחירים שאכן היו פי 4 בתקופה הראשונה - לפני 4 שנים. מאז המחירים ירדו. השנה אגב, המכסה מצומצמת והמחיר הוא 30 אחוז בלבד מעבר למחיר הנומינלי עבור יצרן ביתי, ובהמשך המחיר יהיה אותו המחיר - כלומר סולארי לצריכה עצמית, בלי שום פרמיה. וזה בסדר, כל העניין הוא שמערכות יצור אנרגיה סולארית צללו במחירים עד כדי כך שבעתיד הקרוב כנראה ישתלם להתקין אותם גם בלי סובסידיה.

כמו כן, חברת חשמל קונה חשמל במחיר גבוה ממפעלים שונים וארגונים שיש להם גנרטורים גדולים - כשהיא צריכה, בפיקים של עומס, ואז היא משלמת טוב כי אין לה ברירה.

BackDoorMan
07-03-13, 09:49
זאת לא שאלת כדאיות,
נניח שאני רוצה לייצר חשמל יקר יותר (ונקי) מבלי למכור אותו לאף אחד ולהפסיד בכוונה, או.קיי ?

למה זה צריך לענין מישהו נוסף חוץ ממני ואיזו זכות מקנה לממשלה לאסור עלי לבצע זאת ?
זה לא אמור להתנגש חוק חופש העיסוק ?

בכל עסק אחר אין את זה, אף אחד לא אוסר עליך להקים עסק כושל ולפשוט את הרגל אח"כ,
אף אחד לא מתחייב לרכוש מוצרים או שירותים ממך, חוץ מחשמל.

ולא הבנתי למה "אין לה ברירה".

נמרוד
07-03-13, 10:18
אתה רוצה לייצר חשמל לצריכה עצמית? מה הבעייה? קנה/בנה גנרטור, טורבינת רוח, חבר דינמו לאופני כושר, תעשה מה שאתה רוצה. אף אחד לא מונע ממך, כל עוד אתה לא מחובר לרשת.

boaz avrahami
07-03-13, 11:04
שימי,

הרי אתה לא מתכוון להתנתק ומצד שני מעולם לא ננקטה סנקציה נגד אדם כלשהו בגין התנתקות מהרשת.
לא הבנתי על מה הפוסט בכלל.

יש עוד הרבה דברים מעוותים בארץ ובכלל בעולם שלא מרגשים אותנו.

האגרה של הטלביזיה יותר מרגיזה למשל

boaz avrahami
07-03-13, 11:07
שימי,

שמעתי שנשארו לעריית תל אביב כמה אופני גנרטור מיום כדור הארץ... הם שלך אם אתה מתחייב להתנתק מח״ח ;)

BackDoorMan
07-03-13, 11:13
אתה רוצה לייצר חשמל לצריכה עצמית? מה הבעייה? קנה/בנה גנרטור, טורבינת רוח, חבר דינמו לאופני כושר, תעשה מה שאתה רוצה. אף אחד לא מונע ממך, כל עוד אתה לא מחובר לרשת.

בניגוד לציטוט מהאתר:

"
האם אני יכול להתנתק מחברת החשמל ולייצר חשמל לבד?http://www.aibesolar.co.il/plugins/content/GlossyAccordionMenu/minus.gif

לא. החשמל שהמערכת מייצרת נמכר לחברת החשמל בלי קשר לכמות החשמל שאתה צורך.

טוב, זה לא ציטוט רשמי של חברת חשמל, אלא גוף אחר (http://www.aibesolar.co.il/faqtop.html),אבל אני לא חושב שהתשובה של ח"ח תהיה שונה.

נמרוד
07-03-13, 11:30
אתה מדבר ספציפית על מערכות סולאריות?

אני לא חושב שמישהו נותן את הדעת ברצינות על האפשרות של מערכת סולארית off-grid, כי אין בהן שום הגיון במקום מיושב שיש בו רשת חשמל. המערכות שאתה קורא עליהן ומותקנות בכל מקום אינן יכולות בכלל לעבוד ללא חיבור למתח הרשת. אין להן שום יכולת קיבול אנרגיה.

asafk
07-03-13, 12:30
זה לא שיש לך דמי מנוי. תוריד את המפסק ותפסיק לצרוך מהרשת. התשלום הוא על הצריכה. מה אכפת לך שעל הבית תלויים חןטים?

אסף.

BackDoorMan
07-03-13, 19:25
אתם אנשים יותר מידי מעשיים !
למה אתם לא מסוגלים להתעקש על פרנציפ ?

שחר 9
08-03-13, 10:31
מי אמר שאתה לא יכול , אתה יכול וזה חוקי ומותר לחלוטין .
ישנם מפעלים שלמים שלא מחוברים למערכת החשמל .
אבל , אתה חייב לעמוד בדרישות חוק החשמל .

חברת חשמל אפילו "תתנדב" לרכוש ממך עודפי חשמל מהיצור העצמי שלך .

הבעיה היחידה היא שכדי לייצר חשמל איכותי ההשקעה במערכת ביתית אינה כלכלית , למפעל כן .
חשמל איכותי הכוונה לחשמל מיוצב ,עם הגנות לפי חוק החשמל ,וכמובן זמין תמיד ע"פ השינוי בעומס הצריכה.

בקיצור תאורתית אתה יכול מעשית זה לא כלכלי אם אתה מדבר על בית שמבקש לחיות באורח חיים "רגיל".
לבדואי בנגב שמייצר חשמל לבד אין אפשרות להפעיל צרכן משמעותי בלילה ,אלא אם הוא הפעיל אתכל המערכת בשביל להרתיח קומקום.

בקיצור זה אפשרי , לא כלכלי , ומאלץ אורח חיים שונה מהמקובל .

אגב הסיבה שחברת חשמל קונה חשמל מיצרניםפרטיים קטנטנים במחיר טוב זה בגלל שהיא ממש לא רוצה שיכנסו לשוק יצרנים בינונים ומסחרים שיאיימו על המונופול שלה.
הם מאד מעודדים יצור חשמל פרטי בהיקף קטן בכדי שחלילה לא יתעורר פה מישהו ויחליט שכושר היצור שלהם לא מספיק וצריך עוד הספק במדינה ,
ואז .......
רחמנא ליצלן תהיה תחרות בשוק החשמל ומה יקרה ?

ראה מקרה בזק !!
ראה מקרה חברות הגז שנפתחו לתחרות לפני כמה שנים !!
ובקרוב .... ראה מקרה חברות הכבלים מול רשות השידור ותשלום האגרה .....

Tourist
08-03-13, 15:01
אולי אני לא מבין את השאלה.
אתה שואל אם כאדם פרטי יש מצב שלא תהיה לך שום התקשרות/חוזה עם חח״י ?

כן.
לי אין שום התקשרות עימם ברמה האישית מאחר ואני גר בדירת שירות של מוסד פנימייתי.
תשלום החשמל אמנם יורד ממשכורתי ע״י המעסיק אבל אין לי קשר ישיר עם חח״י.
אפילו מוני החשמל הותקנו באופן פרטי.

-->