PDA

צפייה בגרסה מלאה : טוב, המנוע עובד ואין נזילת שמן,אבל...

BackDoorMan
07-03-13, 13:09
לא יהיה לי רגע של נחת מהדראק הצרפתי.

חשבתי שאני סוגר ענין היום, הענין התעכב מאחר ורק היום הצלחתי להשיג ג'ק מספיק גבוה להרמת המנוע.
אז התושבת מנוע הימנית הותקנה סוף סוף, המנוע הונע ועובד, לאחר 10 דקות של עבודה ללא נזילות שמן וחגורות המסתובבות באופן מעורר אמון
אבל הסרק נשמע נמוך מידי ומטרטר.
אחרי שהטמפרטורה עברה את ה 90 מעלות המאווררים נדלקו נפנתי למשש את הצינורות בין הרדיאטור למנוע והם לא היו חמים מספיק.
כמעט קרירים, גם הכוורת של הרדיאטור קרירה מעט, כלומר אין סירקולציה.

לפני שאני מפרק טרמוסטט יש עוד איזו אפשרות ? חיישן כלשהו ? משהו ?

asafk
07-03-13, 13:26
תרמוסטט חדש?

אסף.

מוני אורבך
07-03-13, 13:35
כן, תצבע בכחול, זרוק לים.
קנה כבר רכב נורמלי !

BackDoorMan
07-03-13, 19:15
אמרתי כבר, ברגע שאריאלה מתקשרת, אני קונה פטיש 5 קילו.
אבל כרגע, אין לי זדאקסית אחרת.

נראה שהיתה בועת אויר, כי כששיחררתי את התרמוסטט לא זרמו מים מצד המנוע, וזה מוזר כי ביצעתי ניקוז מים מדוקדק.

מוני אורבך
08-03-13, 07:28
מרגע לרגע נראה כאילו נמרוד באמת צודק...

בעידן בו ב 10K אתה יכול לקנות מכונית יפנית טובה בת 10 אתה משחק עם צרפתיות ענוגות??
כמה בדיוק עלה לך השיפוץ עד עכשיו (כולל אגזוז תושבות ראש מנוע ועוד) אני מנחש 2K.
לך לבנק הם ישמחו לתת לך אשראי של 10K בהחזרים נורמליים.
יעלה לך הרבה פחות מצרפתיה ענוגה שצריך ללטף אותה כל שני וחמישי.

או שאתה נהנה לשחק עם הצרפתיות ולבוא לבכות כאן, אם זה המצב, אני אאחל לך הצלחה בהמשך מילוי תפקידך.

nirs
08-03-13, 08:29
מרגע לרגע נר

או שאתה נהנה לשחק עם הצרפתיות ולבוא לבכות כאן, אם זה המצב, אני אאחל לך הצלחה בהמשך מילוי תפקידך.

:-)

BackDoorMan
08-03-13, 11:01
ראש מנוע : 400 ש"ח לעסאף, 150 ש"ח לסט אטמים, 70 ש"ח רצועת טיימינג, 35 ש"ח מחזיר שמן, תושבת 90 ש"ח, אגזוז 20 ש"ח לבאנדים,
50 ש"ח לנוזל קירור.
סה"כ 765 ש"ח.

shmulikbg
08-03-13, 17:39
815...אבל למה להתקטנן...:D
אגב, משרשור אחר יש לך עוד 105 ש"ח כמדומני.
נכון?

asafk
08-03-13, 19:55
אז זהו, גמרנו? נוסע ועובד והכל בסדר?

אסף.

BackDoorMan
09-03-13, 08:27
לא, אני חולה, בקושי יצאתי מהמיטה ביומיים האחרונים.

BackDoorMan
11-03-13, 12:20
בינתיים הבנתי עד כמה קפדנות חשובה בניקוז האויר,
אמנם היינס הוא לא המקור הכי טוב אבל במקרה הזה תמונה אחת בספר הבהירה לי איך עושים את זה כמו שצריך
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/coolantrenew_zpsee4af4f0.jpg

BackDoorMan
12-03-13, 18:19
או.קיי, התאוששתי.
יש סירקולציה, הכנסתי או-רינג בפתח הרדיאטור ובקבוק מתאים ושום אויר לא נכנס, הצינור לתרמוסטאט והכוורת התחממו כמו שצריך אז נוצר מעגל זרימה להחלפת חום.

השלב הבא, היה קצת יותר מסובך: גיליתי שהוספתי יותר מידיי שמן, ולא רציתי לרוקן דרך הקרטר.
שום מזרק מעל 60 סמ"ק לא נמכר בבתי מרקחת, אז אחרי הרבה התקמבנויות הצלחתי להתארגן עם צינורית ממכשיר אנילציה שחיברתי לשואב אבק במוד רטוב,
העסק עובד להפליא השמן זורם לאיטו בצינורית שהשחלתי בצינור מדיד השמן.
חימום המנוע כרבע שעה, לבדוק אם אין בכל זאת נזילה כלשהיא, וכמובן שיש אלא מה?
הכניסה של זוג צינורות המים לחימום תא הנוסעים נסדקה קלות ותצטרך ריתוך פלסטיק.
מחר אני ארתך ואם אני שומע ציוץ
אני שובר אוטו.

opl
12-03-13, 18:55
כלים שלובים לא היה עובד?

BackDoorMan
13-03-13, 08:11
איך כלים שלובים היה עובד במקרה הזה ?

opl
13-03-13, 09:19
המנוע מורכב נכון? והוא יותר גבוה מהקרקע... החדרת צינור דק סטייל צינור אקווריומים לפתח מדיד השמן עם צינור מספיק ארוך (בעלות של שקלים בודדים) אתה מביא את קצה הצינור לנק נמוכה ושואב... השאלה היא האם השמן לא צמיגי מידי

boaz avrahami
13-03-13, 09:35
שמן צמיגי מדי לזה...

BackDoorMan
13-03-13, 09:35
זה לא יעלה מעצמו עם הצמיגות הזו, חייב כוח של שואב אבק.

אבל התהליך הזה עדיין מסורבל אם לא רוצים ללכלך את צנרת השואב אבק הרגילה.
עצרתי בכל פעם שהצנרת המאולתרת הגיעה לצנרת המקורית ורוקנתי לצנצנת.
לא היה לי זמן לחשוב ולקמבן דרך בה השמן יאסף תוך כדי שאיבה לתוך צנצנת במהלך רצוף אחד מבלי להשאב לתוך השואב אבק.

BackDoorMan
15-03-13, 07:56
טוב, המנוע עובד אבל יש נזילה ואני לא מצליח להבין מאיפה היא.

הסיפור מוזר ביותר, נתתי למנוע לעבוד כ 10 דקות שלשום, וכיביתי.
שום נזילה לא נצפתה, אם כי הסרק היה נמוך מידי.
למחרת פתחתי את המכסה וגיליתי שלולית קטנטנה שניקוותה בחלק התחתון של גלגל השיניים של חגורת הטיימינג.
הדבר המוזר בסיפור שאין עדות מאיפה הגיעה הנזילה, פירקתי את הגלגל כשהייתי בטוח שהשמן הגיע דרך המחזיר החדש שהרכבתי על הקמשפט,
אבל להפתעתי לא היה שביל שמן או סימן כלשהו מסביב למחזיר, כלום הוא היה נקי לגמרי, השמן נזל רק לאחר כיבוי המנוע ובמשך זמן רב כנראה,
החלק האחורי של הגלגל הוכתם בשמן אבל המחזיר שהיוא החשוד העיקרי ולעת עתה היחיד, נראה נקי לגמרי,
איך זה יכול להיות?

BackDoorMan
19-03-13, 17:20
נהייה יותר מוזר, אחרי שקניתי את ההיילומר הכחול, תכננתי להוציא את מחזיר השמן הסורר ולהרכיב אחד חדש פלוס מריחת ההיילומר,
פירקתי את מכסה הטיימינג ולהפתעתי הנזילה נעלמה כלא הייתה, אין אפילו טיפת שמן על גלגל הטיימינג, לא מלפניו ולא מאחוריו.
יבש כמו פה של אלמנה.

האמת שקצת התאכזבתי, כבר התמלאתי סקרנות ורצון לבחון את היילומר הכחול שפותח על פי האגדות ברולס-רוייס ולא באתי על סיפוקי,
אבל לפחות אין נזילה, בינתיים...

-->