PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירון CJ

Anonymous
19-04-05, 23:22
אני יודע שהאתר הזה לא מאמין במחירונים לג'יפים, אבל בתור אחד חדש בעסק, אני רוצה לשאול איפה אני יכול למצוא מחירון לCJ כדי לדעת לפחות טווח מחירים לפני שיפורים
תודה.

six 4 life
19-04-05, 23:25
מחירון ימסור לך שסיקס מודל 86-7 נניח, שווה 8 אלף ש"ח.

בפועל, סיקס ששווה 8 אלף ש"ח הוא גרוטאה גמורה.

לכן,
טווח המכירים לכלי בסיסי במצב סביר- החל מ12,000 בערך, עד לאן שאתה מוכן לשלם.

-ארז 8) -

נמרוד
20-04-05, 09:41
אני יודע שהאתר הזה לא מאמין במחירונים לג'יפים, אבל בתור אחד חדש בעסק, אני רוצה לשאול איפה אני יכול למצוא מחירון לCJ כדי לדעת לפחות טווח מחירים לפני שיפורים
תודה.

אין מחירון כתוב, כלי הרכב האלו ישנים מדי מכדי לעניין את חברות הביטוח.

יש סדרי גודל של מחירים, שמבוססים על עסקאות שנסגרו בתקופה האחרונה, והם, בצורה גסה מאד -
עד 10 - רכב במצב מפוקפק.
12-15 לסיקס לא משופר סביר.
15-20 לסיקס לא משופר במצב טוב עד טוב+ (טוב מאד - אין כזה דבר, ואם יש - הוא לא למכירה)
משופרים - תלוי ברמת השיפורים, באמת שאין שום דרך לתמחר, החל ב25 לג'יפים טובים משופרים בסיסית, דרך 30-35 לג'יפים משופרים מאד, ומעבר לזה יש כל מיני יצירות חד פעמיות שגם המחירים שלהם חד פעמיים.

תבין שהמספרים הם לתת לך סדר גודל, הם ממש לא מחייבים, המחירון היחיד הקובע הוא כמה שהקונה מוכן לתת וכמה המוכר מוכן לקחת.

AvigdorAharon
20-04-05, 11:47
טוב מאד - אין כזה דבר, ואם יש - הוא לא למכירה

הוא דווקא כן למכירה, תלוי במחיר...
למדתי בחיים שלכל דבר יש מחיר, תלוי מהו...

ולא, אני לא מוכר!

אביגדור

tal_96
13-05-05, 20:10
דיברתי אם בחור שיש ברשותו SIX שנת 89 הוא דורש עליו 10K ש"ח הרכב לדבריו בלי טסט כמה שבועות חבר שבדק לי את הרחב מצא רחב בעל חלודות מסביב לחלון הקדמי גנטים חלודים לגמרי בבניסיון להניע את הרכב שכמובן לא הצליח ניסה החבר להניע עם כבלים שגם זה לא הצליח לאחר מאמץ של כחצי שעה בעל הרכב מודיע שצריך לקחת סיכון שהלך מנוע כי הוא עשה לא מיזמן ראש מנוע (שכנראה שלא הצליח)
1 המחיר הוא הוא הגיוני לרכב בלי מנוע ?

מצד שני דיברתי אם אדם נוסף שיש ברשותו SIX ארוך שהוא מודיע ישר שיש לו בעיה במנוע הרכב משופר בנועל דיפרנציאל סגירת פיבר בולמי פרוקומפ וטסט לעוד חודשוגם הוא דורש 10000ש"ח

2 האם המחיר סביר לרכב בלי מנוע
3 מה ההשקע מסביב להשתלת מנוע כדי לאשר אותו ברישיון
4 האם שווה להכנס שזה בכלל

עירא
13-05-05, 20:31
1 המחיר הוא הוא הגיוני לרכב בלי מנוע ?

החלפת מרכב + פחחות וצבע (כי לא משנה איזה מרכב תהיא עדיין הוא ידרוש צביעה) בעבודה עצמית 3,500 - 4,000 ש"ח, סט של 4 ג'נטים אפשר למצא (לא חדשים אלא כאלו במצב סביר) באזור ה-800 - 1000

מצד שני דיברתי אם אדם נוסף שיש ברשותו SIX ארוך שהוא מודיע ישר שיש לו בעיה במנוע הרכב משופר בנועל דיפרנציאל סגירת פיבר בולמי פרוקומפ וטסט לעוד חודשוגם הוא דורש 10000ש"ח
2 האם המחיר סביר לרכב בלי מנוע
נועל דיפרנציאל (שיפור ולכן יתומכר במחצית מעלותו של חדש) בהמחה שמדובר על נועל פשוט שווה בערך 700 ש"ח
סגירת פיבר, תלוי איזו למה וכמה, בעיקרון סגירת פיבר חדשה תעלה באזור ה-3,000ש"ח (נדמה לי, אל תתפוס אותי במילה)
בולמי פרוקומפ, לא הייתי קורא לזה שיפור, אלו בולמים פשוטים מאוד ויחסית זולים מאוד, הייתרון הוא שהם כנראה לא הבולמים המקוריים של האוטו ולכן גילם אינו 20....

לגבי הג'יפ הזה והג'יפ הקודם, אם שאר המכלולים של הג'יפ במצב מצויין אז אולי זה שווה, באופן אישי הייתי מעדיף אחד עם מנוע תקין

3 מה ההשקע מסביב להשתלת מנוע כדי לאשר אותו ברישיון
ההשקעה מסביב להשתלת מנוע אם תבוצע ע"י מוסך נעה בין ה-4,500 למנוע שיצא מהימ"ח לבין 8,000 ש"ח למנוע שעבר אוברול במוסך

4 האם שווה להכנס שזה בכלל
אולי זה שווה אם יש לך זמן וידע להתחיל לעבוד על הג'יפ לבד,
בכל מקרה אם אין לך זמן או ידע עלויות של בעל מקצוע יהיו גבוהות (ועליות שכר הלימוד יהיו מאוד גבוהות :wink: ).

מדגיש את מה שכתבתי כבר, אם אתה לא רוצה במכוון להיכנס לפרוייקט שיפוץ ג'יפ, תמצא אחד במצב הכי טוב שאתה יכול להרשות לעצמך (עבור CJ זה יהיה באזור ה-15-20K)
ואם אין לך את הסכום הזה לקנייה הראשונית, אז תוותר כי ג'יפ בסכום נמוך יותר יגרום לך להוציא אח"כ הרבה הרבה יותר כסף (ראה סעיף עלויות בפרוייקט שיפוץ הג'יפ של עירא :lol: )

עירא

Saar
14-05-05, 16:57
שים לב שבג'ייפ בלי מנוע, המנוע הוא רק נעלם אחד.
אם האוטו לא נוסע, אתה לא יודע מה מצב שאר המכלולים, אתה לא יודע האם הסרנים שורקים הטרנספר/גיר קופצים תחת מאמץ האוטו רועד בכל מהירות שבין 30 ל 80 קמ"ש וכו'.
אני לא הייתי משלם 10K על ג'יפ ללא מנוע,
ספציפית במקרה המדובר הסיפור גם לא נשמע לי אמין, הייתי מחפש מוכר אחר.

סער.

ניר ל
14-05-05, 21:07
נמרוד כתב:

אין מחירון כתוב, כלי הרכב האלו ישנים מדי מכדי לעניין את חברות הביטוח.

אז מסתבר שלעיתים זה כן -
לאחד ממכובדי הפורום נפגע הג'יפ בתאונה - נזק של כמה אלפי ש"ח. חברת הביטוח של הנהג הפוגע מיהרה לקבוע ששווי של הג'יפ הוא 1000 ש"ח בלבד ועל כן מדובר בטוטל לוס. כיוון שמדובר במודל 85 לקחו את השנה האחרונה במחירון והפחיתו 10% על כל שנה אחורה.
כמובן שהסידור הזה לא היה מקובל על בעל הג'יפ, על כן פנו לשמאי מומחה לג'יפים מחב' לוי יצחק בתור בורר אוביקטיבי. השמאי בחן את מצב הרכב ומכלוליו - מנוע אחרי שיפוץ, גיר משופץ, סרן אחורי דנה44 משופץ ימ"ח, ג'אנטים 8" וצמיגים 31" , ה"כ, נעילת לוקרייט קדמית, מיני ספול מאחור ונתן הערכת מחיר של 25,000 ש"ח, חברת הביטוח קיבלה את קביעתו והנזקים תוקנו על חשבונה.

tal_96
23-05-05, 00:26
שלום
אנשים אני אולי מציק( בעצם בלי האולי) אבל לא מצילח למצוא גייפ נורמלי במחיר של +/-12000ש"ח ( אני משאיר עוד 4000 שישור קו) כול מה שראיתי היו כלים או בלי מנוע או בעלי חורים בשילדה וסדקים בשילדה (בחורים היה ניתן להכניס אצבע הקלות) אני לא מחפש משהו מיוחד CJ 6-8 עדיפות ל 8 לא חייב שיהיו לו שיפורים מיוחדים רק שיהיה עם טסט פשוט לא הולך לי למצוא משהו נורמלי
:twisted: :twisted:
טל גנני

AvigdorAharon
23-05-05, 09:10
לא מצילח למצוא גייפ נורמלי במחיר של +/-12000ש"ח ( אני משאיר עוד 4000 שישור קו) כול מה שראיתי היו כלים או בלי מנוע או בעלי חורים בשילדה וסדקים בשילדה (בחורים היה ניתן להכניס אצבע הקלות) אני לא מחפש משהו מיוחד CJ 6-8 עדיפות ל 8 לא חייב שיהיו לו שיפורים מיוחדים רק שיהיה עם טסט פשוט לא הולך לי למצוא משהו נורמלי

זה בדיוק מה שקורה לחבר נוסף באתר, דרור.
CJ טובים עולים הרבה, ולכן הרבה כסף שווה לשלם על סופה.
CJ נבלות (תסלחו לי על המילים) יש המון וכל אחד חושב שהוא מחזיק אוצר ביד.
לדעתי, תגדיל את התקציב ותעבור לסופה, או

שתשלם לי כמה עשרות K ואני אמכור...

אביגדור

תומר א.
23-05-05, 11:39
זה לוקח זמן, זה מאד קשה, אבל זה אפשרי.
אבל רצוי להגדיל את התקציב .

ניר ל
26-05-05, 15:17
תבינו דבר פשוט - מחיר הקנייה הוא דבר ידוע. מחיר התיקונים ברכב כזה אינו פרופורציוני בכלל למחיר הקנייה, זה נכון לרכב בן 10 ועל אחת כמה וכמה לרכב בן 20, בגלל זה אין שום הגיון לקביעת מחירון לרכב שערכו נע בין 10 ל 30 אלף ש"ח.
4000 ש"ח זה סכום שמספיק כדי ליישר דברים קטנים - מצבר, מערכת הצתה, סטרטר , רדיאטור, צלבים, אגזוז, מייסבים, בולמים, תפוחים (כמובן שלא הכל ביחד), המזל הוא שזה רכב שניתן לטפל בו בבית ויש עדיין שפע של חלקים מעודפי צבא.
אתה יכול למצוא רכב עם מנוע גמור ב 5000- 7000 ש"ח, לקנות רכב שלם מעודפי צבא בסכום של עד 10K ולהעביר את כל החלקים המכאניים. תגדיל לעשות אם תחליף את כל החלקים בחלקים משופצים מעודפי צבא (מנוע, גיר,טרנספר, סרנים) זה יעלה 10+. לדעתי חשוב לא ליפול על רכב רקוב כי השקעה בתיקוני שלדה ופח באמת שלא מביאה שום תועלת. חשוב גם לדעת שהדברים הקטנים והמעצבנים שהזכרתי בהתחלה גם הם עולים כסף, ברזנט עולה כמה אלפי ש"ח, ה"כ עולה אלפיים, צמיגים עולים הרבה. איך שלא תהפוך את זה אתה מגיע להשקעה כוללת של 20-25 אלף ש"ח לפחות כדי לקבל רכב במצב של תדלק וסע, עם רמת אמינות גבוהה.
ג'יפ שנקנה במחיר שאתה מדבר עליו יאכיל אותך חרא, יתקע לך בצד הדרך או בעומק השטח, או לחילופין ידרוש השקעה מאד גדולה לפני שתתחיל לנסוע. יש מעט מאד ג'יפים מסודרים מכאנית, אפשר לאמר שבודדים, חלקם אפילו משופרים. ברוב המקרים מי שמחזיק אותם לא ימכור אותם אלא אם יקבל הצעה שאי אפשר לסרב לה...

asafk
26-05-05, 20:35
אם לא הבנת את הרמז הדק של ניר, הוא מבקש הצעה שאי אפשר לסרב לה (משעמם לו עם הג'יפ- אין מה לתקן, המצב כל כך חמור, שהוא הפסיק לקחת איתו כלי עבודה לטיולים)

אסף.

ניר ל
26-05-05, 23:16
אם לא הבנת את הרמז הדק של ניר, הוא מבקש הצעה שאי אפשר לסרב לה (משעמם לו עם הג'יפ- אין מה לתקן, המצב כל כך חמור, שהוא הפסיק לקחת איתו כלי עבודה לטיולים)

אסף.

טעות, שלי לא למכירה,
אחרי חיפושים שעדיין לא נגמרו, הגעתי למסקנה שגם רכב מאמצע שנות התשעים הוא גרוטאה, גרוטאה יקרה אמנם אבל גרוטאה. מה שעולה יותר זה הפלטפורמה, גרוטאת סיקס עולה 15 אלף וגרוטאות חדשות יותר עולות עשרות אלפי ש"ח בקנייה ועלולות באותה מידה לעלות עוד עשרות אלפי ש"ח בתיקונים, אדרבא, בגלל המכלולים הרבים צפויות יותר בעיות ויותר הוצאות.
אני מוכן לשלם מעל מחיר השוק על רכב יוצא דופן, עד שאני לא אמצא כזה אני לא אקנה, ברור לי שהוא לא יהיה ברמת האמינות והביצועים של הג'יפ שלי אלא אחרי השקעה מטורפת שאני לא מתכנן להשקיע, לכן גם הסיקס נשאר אצלי. 3000 ש"ח הוצאות קבועות בשנה על טסט וביטוח זה סכום שאני אחיה איתו יופי.

-->