PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בצלב , גורם לרעשים?

tayrie
20-04-05, 23:51
סיפור קצר:
בימים האחרונים התחלתי לשמוע רעשים , סוג של שיקשוקי ברזל בתחילת האצה ,הילוך ראשון שני , כשהקלאץ' מחובר בלבד ...מידי פעם הרעש חולף :shock: מאוד מפחיד.
רצתי לבדוק את הצלבים בדרייבשאפט אחורי (כי זה הדבר היחיד שאני יודע לבדוק :oops: ) , ומורגש בברור חופש בצלב הקרוב לטרנספר ,
האם צלב דפוק יכול לגרום לרעשים ? (אני ישמח לתשובה חיובית)
בכל מקרה הצלב יוחלף , כמובן.

לעניין ,
קראתי את הכתבה , וברכב העניין קצת מבלבל , איך אני מנתק את הדרייבשאפט בצד הקרוב לטרנספר ?(בצד השני הקרוב לדיפרנציאל אני רואה ברגים שניתן לפתוח)

אני ישמח אם מישהו יסביר בשפה קצת יותר ברורה למתחילים (=עילגים?), איך מחליפים את הצלב שלב אחרי שלב.

asafk
20-04-05, 23:54

איך אני מנתק את הדרייבשאפט בצד הקרוב לטרנספר ?(בצד השני הקרוב לדיפרנציאל אני רואה ברגים שניתן לפתוח)
.

כן, בהחלט.

אחרי שתנתק את הצד שקרוב לסרן, אתה כבר תגלה לבד איך הצד שמחובר לטרנספר מתנתק... (הוא ייפול עליך אם תמשוך אותו החוצה)

אסף.

tayrie
21-04-05, 00:23

איך אני מנתק את הדרייבשאפט בצד הקרוב לטרנספר ?(בצד השני הקרוב לדיפרנציאל אני רואה ברגים שניתן לפתוח)
.

כן, בהחלט.

אסף.

הרגעת אותי...

אחרי שתנתק את הצד שקרוב לסרן, אתה כבר תגלה לבד איך הצד שמחובר לטרנספר מתנתק... (הוא ייפול עליך אם תמשוך אותו החוצה)

שיערתי לעצמי , אבל לפי הכתבה מה שאני אמור להוציא מהרכב זה דרייבשאפט ו2 צלבים , בלבד .
פה אני מוציא עוד אשל"ז (איך שקוראים לזה...) מהטרנספר , זה אומר קצת יותר מסובך לפרק מהצד הזה את הצלב ...לא יפתיע אותי עוד משהו? למשל שפריץ שמן מהמקום שהוצאתי את אותו אשל"ז...

אני מתלבט אם לעשות את זה לבד פעם ראשונה, או קודם להיות נוכח בעבודה כזאת.

נמרוד
21-04-05, 09:39
לאשל"ז קוראים Slip-yoke (שזה אנגלית בשביל אשל"ז :lol: ) ויש תמונות והסברים קצת במילון המושגים. בסיקס הסליפ-יוק הזה, או זכר-נקבה, נמצא בין שני חלקי הדרישפט, בסופה הדרישפט הוא יחידה אחת והוא מחליק פנימה החוצה מתוך הטרנספר.

אגב, צפה לשפריץ של שמן מהטרנספר, בהחלט... :lol: אם אתה לא רוצה לבזבז יותר מדי, תהיה מוכן מיד אם איזשהו סמרטוט ופקק מאולתר כלשהו.

הוראות פירוק והרכבה מעולות, אבל באמת מעולות, תמצא בספר הטיפולים הצבאי, פרק 13. אני ממליץ, במידה ואין לך מלחציים, לקנות מלחציים טובים - היום זה לא יותר מ200-300 שקלים בחנויות קנה ובנה, קל ומהיר יותר משיטת הפטיש שמתוארת בכתבה שלנו. את הפטיש תשאיר לתיקוני שטח. שלא יגידו שאנחנו לא מתקדמים עם השנים.

tayrie
21-04-05, 12:53
לאשל"ז קוראים Slip-yoke (שזה אנגלית בשביל אשל"ז :lol: ) ויש תמונות והסברים קצת במילון המושגים. בסיקס הסליפ-יוק הזה, או זכר-נקבה, נמצא בין שני חלקי הדרישפט, בסופה הדרישפט הוא יחידה אחת והוא מחליק פנימה החוצה מתוך הטרנספר.

אגב, צפה לשפריץ של שמן מהטרנספר, בהחלט... :lol: אם אתה לא רוצה לבזבז יותר מדי, תהיה מוכן מיד אם איזשהו סמרטוט ופקק מאולתר כלשהו.

.

:shock: וזה היה ניחוש לא מתוך הבנה , אני פרנואיד :?

הוראות פירוק והרכבה מעולות, אבל באמת מעולות, תמצא בספר הטיפולים הצבאי, פרק 13. אני ממליץ, במידה ואין לך מלחציים, לקנות מלחציים טובים - היום זה לא יותר מ200-300 שקלים בחנויות קנה ובנה, קל ומהיר יותר משיטת הפטיש שמתוארת בכתבה שלנו. את הפטיש תשאיר לתיקוני שטח. שלא יגידו שאנחנו לא מתקדמים עם השנים

באמת לשם שינוי אני מבין משהו מהספר הזה , יש לי מיני מלחציים כאלה שניתן לסחוב אפילו לשטח ולחבר על הפגוש , יספיקו?

נמרוד
21-04-05, 13:28
לגבי המלחציים - תנסה, לא צריך מלחציים גדולים במיוחד וגם אין צורך לחבר אותם לשום דבר. בעקרון אפשר לנסות גם עם קלאמפה בריאה. בשטח אפשר לאלתר מלחציים עם ג'ק הידראולי, אבל אין צורך - אפשר להחליף צלב עם פטיש, שתי בוקסות וקצת רגש.

tayrie
21-04-05, 16:44
אשמנו , בגדנו , שילמנו...
הלכתי למוסך להחליף , אחרי שקראתי את הסעיף בפסקה 13 על ההחלפה ולא כל כך היה ברור לי כיווני ההרכבה של הצלב , סימני ייחוס וכו' , וגם כי פחדתי לנסוע ככה עד לת"א לקנות צלב.
:?

עקבתי מקרוב אחר ההחלפה , לשם שינוי הבנתי מה הוא עושה , המוסכניק עבר על אזהרות חמורות שקראתי בספר רכב :shock: :evil: , ואני לא נוהג להעיר לאנשים עם פטיש ביד , פחות מ10 דקות עבודה והצלב הוחלף.
הבנתי כמעט הכל ,למעט מה שלא הייתי סגור עליו בהתחלה - כיווינים וכו' , הוא לא נתן לשאול שאלות בסוף :D
אגב,הרעש המפחיד נעלם.

סה"כ 234 ש"ח שכר לימוד עבור לימוד החלפת צלב ו...שמוסך זה לא רק רע לכיס - גם לאוטו!
לזכותי אני יגיד שידעתי מה הבעיה לפני שבאתי אליו...

tayrie
01-09-05, 23:59
****השרשור הוקפץ****

חוויות מהחלפת צלב ראשונה :
לפני כמה ימים התחילו להשמע שוב רעש של ברזל נטחן בתחילת נסיעה :shock: רצתי לעשות את הבדיקה היחידה שאני יודע לעשות , בדקתי צלבים - וגיליתי חופש בצלב הקרוב לדיפרנציאל (שכנו של הצלב שהוחלף לפני כמה חודשים) , הפעם חופש רציני שטוב שגיליתי בזמן.
כמובן שהפעם לא היה כל ספק שאני מחליף אותו לבד(לא חכמה הצלב שהכי פשוט להחליף) , טוב הלכתי לקנות צלב (100 ש"ח :evil: ) ולמלאכה ...

בעיה שנתקלתי בה - אחרי שהצלב החדש מורכב , לא היתה חופשיות תנועה מוחלטת של הצלב , הוא נע עם קושי קל קבוע (ז"א לאורך כל התנועה).
פירקתי אותו לראות מה שלום הסיכות , והכל בסדר ... אז הרכבתי שוב , זה בסדר?

תודה.

עמי
02-09-05, 00:11
כן.

(בהנחה שהסיכות באמת בסדר ולא נפלה אף אחת מהן)

חנן-ג'יפולוג
02-09-05, 00:39
תן כמה דפיקות פטיש על היוקים, לא על הצלבים, והצלב ישתחרר. אתה חייב לעשות את זה. מה שקורה זה שדפקת את הכוסיות למקום ועכשיו הן לוחצות על הצלב מהצדדים. דפיקה מכוונת של פטיש תלחץ את הכוסיות החוצה, אל הC קליפים , ואז יתקבל החופש הרצוי.

tayrie
02-09-05, 03:42
תן כמה דפיקות פטיש על היוקים, לא על הצלבים, והצלב ישתחרר. אתה חייב לעשות את זה. מה שקורה זה שדפקת את הכוסיות למקום ועכשיו הן לוחצות על הצלב מהצדדים. דפיקה מכוונת של פטיש תלחץ את הכוסיות החוצה, אל הC קליפים , ואז יתקבל החופש הרצוי.

צודק! צריך להוסיף את הענין הזה לכתבה , פעמיים פירקתי והרכבתי והם עדיין לחצו .

אגב ,מותר לדפוק על היוקים ???? :shock: לפי הספר רכב זה לא מומלץ אם אני זוכר נכון.

בכל מקרה , חובה לסדר את הסיפור הזה? כמה זה דחוף? :? :evil:

חנן-ג'יפולוג
02-09-05, 08:30
אל תדאג, לא מדובר במכות חזקות. מכה-שתיים על כל יוק, משני צידיו, והעסק מסודר. אני לא חותם על זה, אבל אני חושש שאם תיסע בלי לעשות את זה, החיכוך של הכוסית בצלב יגרום לחום גבוה ולנזק.

-->