PDA

צפייה בגרסה מלאה : סאניונג מוסו

ישראל 1
11-03-13, 13:48
שלום לכולם , בראשונה רציתי לכתוב שאני ממש נהנה ללמוד מכולכם המון ,
וכן נעזרתי בכם ב החלטה לקנות את המוסו ( לאחר בירור הצרכים) וביחוד בבוזי,
המוסו שלי שנת 2001 צמיגים 50/50 235/75/15 (ג'יפ ראשון) הבנתי שהיום אין אפשרות להגדיל אותם
ברישיון , האם זה נכון? וכמו כן הייתי רוצה לעשות הגבהה לרכב , אני לא יודע אם זה מומלץ (כביש/שטח השפעות)
וכן עלויות , לגבי נעילת דיפרניצאל הבנתי שבשנתון הזה יש בעיה לעשות נעילה אוט' וצריך להחליף את כל הקיט וזה עלות יקרה
האם זה נכון ? אם מישהו יוכל לתת עוד עצות ורעיונות לשיפור / טיפולים /החזקה , אני ישמח מאוד.

ערן CJ
26-03-13, 14:19
ניתן להתקין נעילה אוטומטית, אם מחליפים את הקייס לקייס פתוח. מחיר של קייס פתוח כ500 ש"ח.
כמו כן ניתן להתקין נעילת דטרויט לוקר.
צור קשר עם סביון. יש לו נעילת בולסטר למכירה.
בהצלחה,
ערן CJ

savyon
26-03-13, 14:50
אין.

ישראל 1
28-03-13, 10:38
תודה ערן , וגם לסביון , איזה לוקרים מומלצים יש ומה העלות שלהם( עדיף להזמין מחו״ל)?
וכן אם אפשר להמליץ על מתקין טוב באזור המרכז*

ערן CJ
30-03-13, 08:21
ישראל שלום
אין לי ניסיון עם כולם. בגדול כל האוטומטיות בנויות על אותו עיקרון.
לוקרייט בדוק, אמין וטוב. הנעילה הקדמית שלי פועלת נפלא.
מאחור התקנתי נעילה אוסטרלית של חברת LOKAA. למרות שהובטח לי שמדובר בהתאמה מיוחדת למוסו, התברר שנדרשתי ללכת לחרט לבצע התאמות. אחרי התקנה, פירוק, חריטה והתקנה חוזרת, הכל פועל תקין. עלה לי בשבועיים של תקשורת מיילים עם מהנדסי החברה האוסטרלית ו 150 ש"ח לחרט. כמובן שהרכב היה מושבת כל הזמן הזה.
מומלץ ללכת על דברים שאחרים כבר התקינו ומצאו שהם מתאימים.
יש מישהו באתר שמוכר נעילות ספרטן שמתאימות למוסו. נדמה לי שראיתי שיש לו גם לדנה 44 וגם לדנה 30.
אם תזדקק למקט"ים, תגיד.
הצלחה, ערן CJ

ישראל 1
31-03-13, 14:05
ערן שלום גם בשביל לוקרים (בסרן הקדמי) צריך להחליף קייס וזה המחיר שאמרת? ומה העלות של לוקרייט שאתה כבר מנוסה אתו? המליצו לי על וורן , יש לך ניסיון עם זה? נ.ב להזכירך שלי שנתון 2001 תודה רבה

ערן CJ
01-04-13, 08:50
ישראל שלום
לא ידוע לי על נעילות דיפ של וורן. יתכן שאתה מדבר על נעילת טבורים ידנית.
הקייס הקדמי במוסו הוא קייס פתוח. אין צורך להחליפו כדי להתקין נעילה אוטומטית של לוקרייט.
ערן CJ

סוזי המשתוללת
02-04-13, 13:15
הסרן הקדמי במוסו הוא מסוג ifs (מתלה נפרד )וככזה הוא בעייתי יותר מבחינת מהלכי מיתלה ולכן בניגוד למה שחושבים באופן כללי , ברכבים עם מיתלה נפרד יהיה זה חכם יותר ויעיל יותר לנעול סרן קדמי מאשר אחורי
מכיוון שהדיפרנציאל האחורי של המוסו הוא מסוג מוגבל החלקה ובהנחה שהוא עדיין עובד באופן סביר ,שילוב שלו עם נעילה קדמית אוטומטית מלאה ייתן את עלות התועלת הטובה ביותר והרכב ייתנהג כמעט כמו רכב כפול נעילות , בייחוד כי במהלך המיתלה האחורי עוד ניתן לטפל על ידי דרופקיט
תמיד ניתן להשקיע את אקסטרא המאמץ הכלכלי ולחפש בשלב מאוחר יותר קייס ונעילה מלאה לאחור

ישראל 1
02-04-13, 13:15
כן ערן אני מדבר על נעילות טבורים, אני חושב שזה עדיף (חוץ מנושא הנוחות) הרי יש לך שליטה על כך בכביש והבלאי לא גדול כמו בנעילה האוט' ולמיטב ידעתי ברגע שהטבורים נעולים ומשולב 4*4 אין הבדל בניהם לבין הנעילה האוט' בשטח , ושאלה אליך ,אם אני ארצה אני יוכל להשאיר אותם נעולים בכביש קבוע בלי לשלב ל 4*4 זה יזיק זה הרי כמו נעילה אוט' לא ? והאם בנעילה אוט' זה גם כך בכביש ( בהנחה שיש רק נעילה קדמית)או גם שלא משלבים 4*4 זה משפיע?

ישראל 1
03-04-13, 11:58
סוזי תודה , ביחס לדבריך האם דווקה נעילה אוט׳ מלאה או גם נעילת טבורים תעשה את אותה פעולה ? ואם תוכלי להתייחס לשאלות ששאלתי את ערן אני ישמח לשמוע את חוות דעתך , בתודה מראש. *

בוזי
04-04-13, 09:32
ישראל שלום.
שים לב לשני מושגים של מנגנונים שונים:
א. נועלי טבורים: מחברים את הגלגל הקדמי לציריה. במוסו, המערכת הזו מופעלת במקור ע"י ואקום עם פיקוד חשמלי, כאשר אתה משלב ל 4X4 באמצעות המתג.
כשהמערכת מתקלקלת, מחליפים לנועלים ידניים, אותם יש לחבר (להפעיל) ידנית עם הכניסה לשטח ולנתק ביציאה. לא נורא לנסוע עם הנועלים מחוברים מעט בכביש, אך עדיף שלא.
ב. נעילת דיפרנציאל: זהו מנגנון שגורם לשני הגלגלים באותו ציר, להסתובב במהירות זהה. עוזר להתגבר על קטעי דרך בעבירות קשה, עקב הצלבה או אחיזה נמוכה. במוסו המערכת הזו לא קיימת במקור. קיימות, וניתן להתקין במוסו נעילות אוטומטיות זולות ונעילות נשלטות יקרות יותר.

נדמה לי שאתה מדבר על המנגנון הראשון וסוזי מדבר על השני.
בהצלחה

ישראל 1
06-04-13, 20:57
בוזי שלום ותודה על ההסבר הברור , עכשיו הדברים שלו ושל ערן מובנים לי יותר , ועל איזה נעילת דיפרנציאל אוט׳ זולה וטובה אתה היית ממליץ לסרן קידמי במוסו ?

בוזי
06-04-13, 21:10
נעילת דיפרנציאל זולה וטובה - לוקרייט או ספארטן. כל מה שמתאים לסרן דנה 30 של סיקס או סופה - יתאים למוסו.
בעיקרון זהו שיפור טוב ומשמעותי לעבירות, קח בחשבון שהסידור של נעילה קדמית אוטומטית, די מבטל לך את האופציה לנסוע במצב 4X4 בכל תנאי דרך שהוא לא עבירות קשה.

ישראל 1
06-04-13, 21:43
מה הכוונה עבירות קשה , חול שוקע , בוץ , עלייה קשה וכו׳ ? ומה זה לא עבירות קשה , אם אני לא צריך 4*4 ( הכוונה עובר גם בלי) אז לא משנה לי , ואם אני צריך אני יפעיל, אני לא חושב שברורה לי כוונתך אם תוכל לפרט אני ישמח. *
נ.ב הנעילה הקידמית האוט׳ עובדת גם בלי לשלב 4*4 ?

בוזי
06-04-13, 22:58
בכל מה שהוא לא עבירות קשה (הדוגמאות שנתת הן מצויינות), אבל עדיין שטח, כמו למשל שבילים מהירים, אתה רוצה להיות במצב 4X4 HIGH.
גם בחולות עמוקים, ברוב המקרים נוסעים במצב זה.
עם נעילה אוטומטית קידמית, ההיגוי הופך להיות לא נוח במצב זה. בחול זה לא נורא, בשבילים זה ממש מציק.

בלי לשלב 4X4 הנעילה לא עובדת, במיוחד אם נועלי הטבור מנותקים.

savyon
06-04-13, 23:01
ישראל,
אני מציע לך לקרא את האשכול הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=330),
אמנם הוא ארוך אבל ייתן לך ידע לגבי הרבה מושגים שעדיין חדשים עבורך.

סביון

ישראל 1
07-04-13, 10:05
סביון תודה אני ישתמש בעצה שלך ( כבר התחלתי)
בוזי , אני מבין מדברייך שיש חסרונות לנעילה האוט׳ הקידמית אבל כפי שהבנתי אם אני רוצה שהג׳יפ יוכל להכנס ברוב המצבים האפשרים למצבים עם עבירות קשה זה הברירה היחידה או יותר נכון המומלצת , ועוד מדברייך אני מבין שזה רק עניין של נוחות( הרע במיעוטו לעומת הרווח של עבירות), אולי אתה חושב שיהיה אפשר להתרגל לזה בסוף או ללמוד להשתלב עם זה בשטח, אחרי הכל ראיתי כאן בפורומים הרבה שעשו נעילה קדימית אוט׳ כנ״ל עם ערן ועוד אשכולות?
אם ידועה לך אפשרות יותר טובה עם פחות חסרונות שתסיג את התוצאה המבוקשת אשמח לשמוע .
בתודה מראש ,דעתך המקצועית מאוד חשובה לי כי ראיתי את הבנתך במוסו וידוע לי שהייתה לך קורנדו. ( עיין בהודעה הראשונה שלי שבה פתחתי את האשכול , ושוב תודה)
*

-->