PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא עוד שרשור הוצאת קיטור. בואו נקום ונעשה מעשה.

רון נחמן
12-03-13, 15:25
בעקבות השרשור (שנסגר, ובצדק) על סגירת הבור.

לי אישית נמאס. נמאס לי להרכין ראשי בכל פעם שאני נתקל בנזקים, בברבריות ובחוסר ההתחשבות. לא - לא רק של "דרך השטח". לא רוצה למשוך לשם את הדיון.
אני רוצה לזרוק כפפה, ולראות אם מישהו ירצה להרים אותה איתי.
כשאני נוסע, אני לא מלכלך. אני אוסף זבל שאני נתקל בו. עוצר בצד הדרך רק כדי לזרוק חזרה לתוך האוטו שלפניי את בדל הסיגריה שהוא זרק, בליווי שלל ברכות.
ולמרות זאת - אני ג'יפאי. לא סתם, מהסוג האינפנטילי ביותר - עם צמיגים גדולים (יחסית לאוטו), שזוחל על סלעים סטייל "למי יש יותר גדול". רכב ונהג ממש טיפשיים.

ההצעה שלי פשוטה: לחבור לרשות הטבע והגנים, לאחד כוחות ולעשות פעילויות למען הטבע. כן. אני רואה ברט"ג כוחותינו. בפעם היחידה שקיבלתי דו"ח הוא היה באשמתי, מוצדק. וכמו שאני רואה את זה - יש 2 מחנות: אלה שכאן בשביל הטבע, ואלה שכאן נגד הטבע (או למען עצמם).
מה נעשה? אולי נעזור בסימון שבילים, אולי ניקיונות. לא אכפת לי. משהו שאולי ייתן למישהו תירוץ לכתבת צבע על "הג'יפאי הטוב", ואולי סתם יעשה לי הרגשה טובה. אני ממש מדמיין פעיל סביבתי מחבק עץ במושב האחורי של האוטו שלי.

כן, אני יודע - לרשויות בישראל יש נטייה להיטפל לשומרי חוק. אני מבין את הסיכון.

אנא מכם, אל תגררו את העניין להתמרמרות והוצאת קיטור. בואו נהיה קונסטרוקטיביים.
אשמח גם לשיתוף פעולה רשמי של ג'יפולוג.

ולמה זה בפורום "טיולים"? כי זה גם ייתן לנו תירוץ לטייל, וגם יעזור, לפחות קצת, שנוכל להמשיך.

רון נחמן
12-03-13, 15:28
דיון זה נפתח ע"י יצור מהזן הנדיר, ג'יפוץ. מדובר על הכלאה בין פוץ לג'יפאי.
עלבונות ישירים, ניתן לשלוח בה"פ. נא להתנהג בהתאם.

ishc
12-03-13, 15:32
למה בפרטי שאפשר בפומבי - אתה אידיוט
ובלי שום קשר, אני אשמח לקחת חלק

yitzikk
12-03-13, 15:56
מערך נאמני ניקיון, המשרד להגנת הסביבה
http://old.sviva.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Zone&enDispWho=cleanTrustee&enZone=cleanTrustee
אשמח לשמוע עדכונים
"...וכל מה שבראתי - בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תחריב ותקלקל עולמי. שאם קלקלת אין מי שיתקן אחריך"
קהלת רבה ז', כ"ח

דרור ברלי
12-03-13, 16:24
קודם כל אני בפנים, כי זה עושה לי טוב לקרוא על יוזמות כאלה, למרות שאני עדיין קצת סקפטי.

למה אני סקפטי?

כי העובדה שאני אישית (וגם אתה) לא רואים ברשט"ג אויב אלא נהפוכו - "משלנו" לכל דבר, עם מכנים משותפים ומטרה משותפת - ממש לא עוזרת אם הרשט"ג עצמה (לא הפקחים בשטח אלא מדיניות כללית של הרשות) מתייחסת אלינו בצורה קולקטיבית כאל אויב. וזה קצת מוזר לי ואפילו מקומם, כי למעט עשבים שוטים פה ושם שמתקטננים ונטפלים לג'יפאים על כלום או עניין של מה בכך - הרוב המוחלט של הפקחים עושים עבודת קודש והם אנשים טובים באמת. ארץ ישראל היפה, מלח הארץ. בלי מליצות ובלי הגזמות. ככה אני חושב, ואני יודע שרבים וטובים יתנפחו עלי כאן על זה עם סיפורי זוועות על פקח רשע כזה או אחר - אבל מה לעשות, זו דעתי. אין לי שום בעיה להצהיר שבכל פעם כזו שקרה לנו משהו כזה או אחר שגרם לנו לעבור על אחד הכללים ויצאנו מזה בלי דו"ח - זה באמת רק בגלל שהפקח התחשב בנו. ולהפנים טוב-טוב שהוא ממש לא חייב להתחשב.

אלא שמספיק ג'יפאי אחד שמשאיר אשפה בשטח ולא חשוב למה, אחד שיורד משביל, אחד שחותך ואחד שמקצר ואחד שסתם לא ראה שלט שאוסר כניסה לקטע דרך מסוים, וכן - כולנו רק בני אדם ולפעמים טועים - טועים בניווט, לא מחשבים נכון זמנים, ולפעמים יש גם בלת"מים - פה צמיג שנקרע ושם בעיה מכנית או שסתם נתקעים פה ושם... אף אחד לא מושלם. לא ג'יפאי, לא טייס קרב, לא שוטר, לא שופט (וגם לא פקח רשט"ג) - ובכל פעם זה רק אחד - את הפקחים כבר לא מעניין הסיפור סוחט הדמעות האישי-פרטני של כל ג'יפאי שחרג לדעתם מהכללים. מבחינתם כולנו - קולקטיבית - אשמים. כולנו חוליגנים.

זה גם למה סגרו את החופים, ולמה סגרו את הבור, ולמה יסגרו עוד שטחים רבים נוספים, ובעיקר למה כנראה ימשיכו לראות בנו סוג של מטרד ולא שותפים.

אני ג'יפאי באזרחות כבר 23 שנים ומעולם לא קיבלתי דו"ח מפקח רשט"ג, אבל הרצאות חינוכיות שמעתי מהם בשטח לא פעם אחת ולא פעמיים ולא עשר. הם מצפים מאיתנו להתייחס לטיולים שלנו בכובד ראש. להפנים שהשטח הזה לא "שלנו" אלא שאנחנו רק אורחים בו, ולהתנהג כמו אורחים. להשתמש במפות מעודכנות (ולא במפה "המעודכנת" שרכשנו חדשה בשנת 1997 ושבגלל ששמרנו עליה במצב כמו חדש אנחנו עדיין מתייחסים אליה כאל חדשה ורלוונטית - היא לא!) לתכנן מראש זמנים ומרחקים, להקפיד על מצב מכני של הרכב כדי שלא ניתקע להם בשעות החשיכה במקומות שאסור לנו להימצא בהם, שלא נטנף את הקרקע בשמן שניגר, שלא נשאיר אשפה לא רק במובן של לקחת איתנו את שקיות הזבל שלנו, אלא אפילו לא להשליך הצידה בהיסח הדעת שאריות מזון "אורגניות" למיניהן, ולא להרעיש (כי חיות נבהלות מזה), ולא להשתמש בשיחים ובענפים כדי להבעיר אש ועוד הרבה הרבה דברים קטנים שבעינינו הם זניחים אבל עבורם זה מטרד שמייצר נזקים לשטח והרבה עבודה מיותרת להם. אתה מוצא את עצמך יושב עם פקח נחמד לכוס קפה תחת עץ אי שם, והוא מסביר לך ברצינות מלאה על הנזק שעושים "הג'יפאים" בשטח "שלו". הכל בלשון רבים. "למה אתה אומר כל הזמן "אתם"?, אני שואל אותו.... למה אתה מכליל? והוא מסביר לי איך הוא צריך לבזבז את זמנו עשרים פעם בכל סוף שבוע כדי לשפוט ולהחליט מי עשה טעות בתום לב ומי דרך ביודעין, בכוונה תחילה ובצמיג גס על כל החוקים והכללים... מתי שהוא זה נמאס גם לו והוא מתחיל להיות יותר נחרץ ופחות מתחשב. כי זה סיזיפי, כי זה לא מסתיים, כי יש אנשים - אמנם בודדים - שמעוללים לא מעט דברים רעים גם בשטח ולצמחיה ולחיות אין יכולת החלטה. הם נפגעים וזהו.

אבל אני לא רוצה להיות שלילי. אני עדיין מאמין שגם מנקודת המבט הג'יפאית תועלתו של הגוף הזה רבה אלפי מונים מנזקו ושאנחנו צריכים לשתף עימו פעולה ולהטות שכם ביחד. לבוא בגישה חיובית זה תמיד טוב - מקסימום יגידו לנו לא, תודה אבל לא.

כאמור - אני בפנים. ואז גם נוכל לתעד ולכתוב ולעשות לזה קצת חשיפה חיובית.

snirjeepdreamer
12-03-13, 16:52
אני בפנים.
למען המטרה הנעלה חשוב שזה ילווה ביח"צ. בטוחני כי ישנם חברים באתר העוסקים במלאכה
ויוכלו לעזור.
בנוסף, אני באמת מאמין שניתן לעשות פעילות שהיא לא רק תדמיתית ומניעתית על מנת ש-לא יסגרו לו עוד שטחים,
אלא ששיתוף פעולה פורה לאורך זמן עם גורמים כגון רשט"ג יוכל בעתיד לקבו קודקס כללים, הנחיות והתניות בנוגע
לפתיחה מחודשת ש איזורים שנסגרו, כגון החופים.

אתם יכולים לראות בזה סוג של הזיה אבל אני כן מאמין בחשיבה "למרחקים ארוכים" ובהצבת יעדים ארוכי טווח.

בקיצור, אני בפנים עמוק !!!

boaz avrahami
12-03-13, 16:57
יוזמה ברוכה אני בעד.
כולל אפשרות להצטרף לירוקים בשמורת תל אביב... :-)

רון נחמן
12-03-13, 18:24
yitzikk (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=20100) , הקישור לא עובד.

ודרור, אני קורא אותך לסדר.
אתה באמת לא מבין למה ברירת המחדל של הפקחים היא שג'יפאים הם האויב? אל תיתמם.
לא רוצה להפוך את זה לשרשור מהסוג הזה, אבל כולנו מבינים שאבן שטיפש אחד וגו'.

הכוונה שלי היא לא רק יח"צ, אלא עבודה משותפת אמיתית בינינו לבין מי שאמונים על שמירה על השטחים האלה מטעם.

ובגלל שכל כך קשה לכנס רבים מאיתנו באותו מועד, נוכל לעשות מספר פעולות נפרדות. אני אצור קשר עם הרט"ג דרך הצינורות המקובלים, אבל אשמח לטיפים (משמע: טלפונים של אנשים שיוכלו לסייע בחיבור הזה).

אז אני קורא לכם - התפקדו. שאתחיל להבין את קנה המידה של ההיענות.

savyon
12-03-13, 18:54
אם תחפשו יח"צ- זה יכשל!
אם יעשו דרים זה ייצור יח"צ.

רון,
דבר איתי

sos4u
12-03-13, 19:09
יח"צ מח"צ

אם נרתמים אז נרתמים לשם העניין. לא למה זה יביא לנו אח"כ,
אני בדיעה שכשעושים טוב, זה מביא רק טוב. וחיוך גורר חיוך.
דבר שני, את השיטה הזו לא זכור לי שמישהו ניסה על פקחי הרשות,

אז אני בפנים.

snirjeepdreamer
12-03-13, 19:31
אם תחפשו יח"צ- זה יכשל!
אם יעשו דרים זה ייצור יח"צ.

רון,
דבר איתי

סביון ידידי, לא יודע מה הניסיון ורמת המעורבות שלך במהלכי יח"צ,
עבודה נכונה, מדודה ומכוונת היטב (לא צריך רעש וצלצולים) תעשה פלאים !!!!
אני מוכן לתרום מהניסיון שלי בנושא.

ל- SOS4U , מסכים לגבי עשיית הטוב ואני מאוד מברך על רוח הדברים שלך.
קודם כל לעשות לשם העשיה, אל תכעס עלי שיש לי שאיפות :D

שניר

shainok
12-03-13, 19:39
רעיון מצוין !!
בזמנו חשבתי על פרוייקט שיקרא זבל של טיול.
מטרת הטיול היינה התארגנות של של אנשים טובים אשר פעם בחודש יוצאים לטיול בן יום\יומיים אשר מטרתו להגיע ברגל או בג'יפ למקומות הצועקים לעזרה ומעט ניקיון.
דבר נוסף שניתן לעשות באופן פרטי זה להתנדב ברט"ג ,"פקח מתגבר" זוהי ההגדרה של הרשות לתפקיד.
מתוקף התפקיד מקבלים תעודת פקח מתגבר,יוצאים לסיורים עם הפקחים האזוריים, יוצאים לתור אחר מלכודות וספירת בעלי חיים בלילות. קיצר לא משעמם!!
אני בפנים

crazystar
12-03-13, 19:41
אחלה רעיון. תספור גם אותי.. אולי בכלל נקים עצומה שנחתום עליה וכל זה..

עידו לוריה
12-03-13, 19:57
רון זו הצעה יפה מאוד אני בפנים .

עידו

idanw
12-03-13, 20:26
אחלה. אני בפנים.

זרקו
12-03-13, 20:26
מר נחמן,
רשט"ג על פקחיה אכן עושים עבודה קשה וספק מהי התמורה הכספית שהם מקבלים עליה.
כמו שכתבו לפני- מכלילים אותנו ולפעמים זה באמת נכון. יוצא לנו לטייל בלילה בלי לדעת שאנחנו מעירים את הינשופונים...

טיול ברכב או ברגל לכשעצמו הוא התערבות של האדם בסביבה ומלכתחילה נגרם נזק.
אבל, כמי שמסיימים את הטיול עם זבל של אחרים שאספנו בדרך, לא פיצחנו גרעינים וזרקנו אנחנו יכולים על ידי בהחלט להירתם לרעיון.
אני בעד.
אפשר שבדרך לזבל יהיו כמה סלעים?

נימי
12-03-13, 20:48
רעיון מצויין, קח גם אותי בחשבון

ובלי קשר, מת על החתימה שלך!

bizon
12-03-13, 21:00
יוזמה מבורכת אני בפנים !

מור

oferl
12-03-13, 21:37
גם אני בפנים.

yitzikk
12-03-13, 22:31
מנסה שוב
רעיון מצוין גם קצת סמכות לא תזיק
מערך נאמני ניקיון, המשרד להגנת הסביבה
http://old.sviva.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Zone&enDispWho=cleanTrustee&enZone=cleanTrustee

opl
12-03-13, 22:35
בפנים

אודי פ.
12-03-13, 23:13
רעיון נהדר, אני בפנים.
מציע לחשוב גם על פעילות שמתאימה לכל המשפחה, נניח נקיון.

עפר ג
13-03-13, 06:44
נשמע טוב למרות שאני סקפטי אבל תכלס מה ובאיזה אופן אתה מציע לעשות את זה?

רון נחמן
13-03-13, 08:25
חברים יקרים,
ההיענות מרגשת ומשמחת אותי.
ותודה
נימי (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=4186)
על הפרגון לחתימה :cool:

מה שאני חשבתי עליו זה לייצר, בשיתוף הרשות, איזשהו "בנק" פעילויות סיוע. שילוב מנצח של כל מה שאנחנו יכולים לתרום. סתם דברים שעלו לי בראש:
עזרה בהובלת ציוד ובע"ח למרפאות
ימי ניקיונות (פעילות נפלאה למשפחות)
סימון שבילים במדבר
סיוע בארגון ועבודות רס"ר בחניונים המוסדרים
ועוד ועוד.

הרעיון הוא שאם יהיה מגוון פעילויות, יהיה לכולנו קל יותר להשתתף (כי זה לא יהיה בזמן ומקום ספציפיים).
עניין היח"צ אמנם חשוב, אבל מבחינתי מדובר על השקטת המצפון והפנמה של מסר מעט דיכוטומי: יש רעים ויש טובים. אני רוצה להיות מהטובים. והטובים, לעתים לצערם, שומרים על החוק. וזה אומר שהם בצד של מי שאוכף אותו.
אני לא מעז לחלום על היום בו גם השוטרים יבינו את זה (ברלי... תתאפק!)

רון נחמן
13-03-13, 08:27
אתם מוזמנים להציע כיוונים נוספים (גם לגופים שכדאי לפנות אליהם וגם לפעילויות)

liontamer84
13-03-13, 08:58
גם אני בפנים. נשמע כמו עשייה מבורכת :)

Tourist
13-03-13, 10:04
פנוי להובלה בפארק הכרמל

galorit
13-03-13, 10:08
גם אני בפנים, כל תירוץ לטיול מתקבל בברכה, אם אשפר לתרום קצת על הדרך - אז בכלל

ג'ק וריאנס
13-03-13, 10:16
גם אני.

dice2
13-03-13, 10:32
בפנים

אומי5
13-03-13, 10:45
מצטרף בשמחה רבה!!!!
החיפושית ניגשת לטסט ביום שישי, עוד כמה שבתות על הפרוייקט גמר, ואחר כך אני פנוי לכל פעילות שעלתה פה.
ממליץ לפנות גם לחברה להגנת הטבע.
מקווה לגרור עוד כמה חיפושפלצות.

nirs
13-03-13, 11:41
+1
נזכרתי ביוזמה הברוכה של נדב42, לגבי כיסוי גלגל עם מסר מתאים, שלא יצא לבסוף לפועל...

guycho
13-03-13, 12:29
גם אני אצטרף בשמחה

מידבר
13-03-13, 13:35
מצויין. גם אני בפנים.
ע'מ שלא רק הגיפאים המתנדבים יהיו נאמני רט'ג אלא גם שרט'ג תהיה "נאמנת הגיפאים" כדאי לפעול מולה כגוף אחד לאחר גיבוש רשימה כאן. בסיכום עמה (ואני לא רואה סיבה מיוחדת להתנגדות) אפשר לצור לוגו כלשהו שיודבק במקום בולט על הרכב ויבהיר לפקח מי הזדמן בדרכו. לוגו בסגנון "נאמן טבע" או אם יורשה לי ברוח האתר, "גיפולוג בטבע". המדבקות תונפקנה ע'י הנהלת האתר ותשלחנה בדואר לחבר המעונין. מימון "פול" המדבקות הראשון יכול להעשות מראש באמצעות תרומת סכום סמלי מכל חבר שמעונין להכנס לרשימה או באמצעות תשלום תמורת שליחת מדבקה. אולי ניתן גם לפתוח תת פורום לריכוז פעולות ו/או תאום עם רט'ג.

sam1g
13-03-13, 14:40
אפשר גם משהו כמו "ג'יפאים עם ההולכים"
הקפצות מים להולכים בשביל.

אני עושה את זה כבר שנים, ללא תמורה.

hadtomer
13-03-13, 14:56
כשאני נוסע, אני לא מלכלך. אני אוסף זבל שאני נתקל בו. עוצר בצד הדרך רק כדי לזרוק חזרה לתוך האוטו שלפניי את בדל הסיגריה שהוא זרק, בליווי שלל ברכות.
ולמרות זאת - אני ג'יפאי. לא סתם, מהסוג האינפנטילי ביותר - עם צמיגים גדולים (יחסית לאוטו), שזוחל על סלעים סטייל "למי יש יותר גדול". רכב ונהג ממש טיפשיים.

חחחח לך אתה וכול יפי הנפש לעשות הפגנות בחוף הים. וברצינות-אחלה רעיון-אני איתך

הכוכב הכחול
13-03-13, 15:11
סחטיין רון..

גם אני בפנים :)

עפר ג
13-03-13, 15:13
כל הרעיונות האלה טובים ומבורכים אבל זה לא יפתור כלום. מקסימום יעזור קצת בתחזוקה של השטח.
הפתרון נמצא באכיפה ובחינוך, חינוך כי ישנם רבים.שנקלעו לתחביב הזה במקרה או שיש להם טנדר 4*4 אבל אין להם שום מודעות לאיך להתנהל בשטח, כבר פגשתי קבוצה שהשאירה שקיות אשפה ליד עץ שיטה בחצרה כשהערתי להם הם לא הבינו מה אני רוצה מהם, הם היו משוכנעים שמגיע האוטו זבל של הרשות פעם ביום כמו בבית.
באכיפה כי הפקחים אוכפים את החוק על מי שמקיים אותו לא על מי שבאמת צריך לחטוף מהם הם פוחדים לכן העונשים הם קולקטיבים דהיינו סגירת צירים חופים וכו.

דרור ברלי
13-03-13, 15:25
עופר, בוא ונאמר ככה - אם לא נעשה שום דבר, במקרה הטוב לא יקרה שום דבר, ובמקרה הרע - יהיה יותר גרוע.
אם ננסה לעשות משהו - מי יודע? במקרה הרע לא יקרה כלום. במקרה הטוב - יש סיכוי לא רע שנצליח.

השטח בכל מקרה ירוויח מזה, ואולי גם היחסים בין הרשט"ג לציבור הג'יפאים ישתפרו - ומי יודע, אולי בסוף נייצר תרבות של דרך ארץ גם בשטח.

מר נחמן ידידי - שלחתי לך ה"פ חשובה בעניין.

שחר 9
13-03-13, 17:46
גם אני בפנים.

לדעתי צריכים לשמור על פעילות כקבוצה .
ופשוט להתפקד ולהעביר לרשות רשימת חברים אשר מוכנים להרתם לפעילות בה הם צריכים אותנו - פשוט כח עבודה עבור הרשות.
כמובן שצריך להיות ברור להם שההפעלה היא קבוצתית ,אפשר ע"פי אזורים אבל כקבוצה .
נראה לי שהם ישמחו לתגבר את מערך ההעובדים שלם ולהשתמש בנו למבצעי ניקיון ,מבצעי סימון,ולכל עבודה או פעילות שהם ימצאו שאנחנו עלולים להועיל להם.
הרעיון הוא לבוא ולהגיד להם , חברה יש לכם כאן כח עבודה תשתמשו בו לפי הצרכים שלכם.

בהצלחה.

GodsFather
13-03-13, 17:46
כמה זבל אפשר לאסוף על אופנוע ? (שאדע אם אני יכול להצטרף :) ).

אה ו...צריך גם אופנוע בשביל זה :)

zerez
13-03-13, 21:19
רעיון מצויין, קח אותי בחשבון

Pageup
13-03-13, 21:26
גם אני בפנים!

רון נחמן
14-03-13, 07:01
בינתיים ההיענות (אמנם רק וירטואלית) יפה, ואני מקווה שגם נראה איש את רעהו בשטח.

חלקכם גם הצלחתם להשיג לי אנשי קשר חשובים, ואני מקווה לעדכן אתכם בקרוב לגבי התקדמות.

bizon
14-03-13, 07:51
רעיון : להדפיס שקיות זבל עם מסר כלשהו ולהשתמש רק בהם במיוחד עכשיו לפני הפסח שכמויות הזבל עצומות הכוונה היא להשתמש גם בבית וגם בטיולים אנחנו מחולקים בכל הארץ מה שאומר שמהר מאוד העיניין הזה יצור עיניין אצל שאר הציבור במידה והצבע והמסר ימשכו את העין . כל זה בתאוריה לפחות :)

מור

אמיר ב.א
14-03-13, 09:18
יוזמה מבורכת - אני גם בפנים ברגע שאצליח לעבור טסט ...

opl
14-03-13, 09:22
כל פעם שנולד שירשור כזה בשלל הפורומים הוא ישר מפליג לכל מני חלומות של סטיקרים, כיסויי גלגל, שקיות זבל ממותגות ויחסי ציבור...

בואו פשוט נקבע מקום מפגש - איזור שאותו ננקה ונדפוק עבודה. שקיות זבל יש לי בבית... וגם כיסוי גלגל לא חסר לי. תמיד בסוף מתוך עשרות של אנשים שכותבים שהם בפנים נשאר קומץ שגם ככה היה אוסף זבל של אחרים בטיולים שלו...

מידבר
14-03-13, 10:30
כל פעם שנולד שירשור כזה בשלל הפורומים הוא ישר מפליג לכל מני חלומות של סטיקרים, כיסויי גלגל, שקיות זבל ממותגות ויחסי ציבור...

בואו פשוט נקבע מקום מפגש - איזור שאותו ננקה ונדפוק עבודה. שקיות זבל יש לי בבית... וגם כיסוי גלגל לא חסר לי. תמיד בסוף מתוך עשרות של אנשים שכותבים שהם בפנים נשאר קומץ שגם ככה היה אוסף זבל של אחרים בטיולים שלו...

עשית מעשים טובים היא יפה גם בפני עצמה אולם כאן הכוונה לצור הד ציבורי חיובי ולכן הדברים גם צריכים להראות ולא רק להעשות. במיוחד נכון הדבר לאור ההד שיצרו המעשים הפחות טובים שנדונו בדיון אחר.

מיכה100
14-03-13, 10:49
ח' ח'. אשמח להצטרף לפעילות נקיון או סימון שבילים.

yes1952
14-03-13, 11:17
ראשית אני גאה להיות חלק מחבורה של אנשים שאיכפת להם
וכן גם אני מוכן לתת יד,ראש,ואם צריך אז גם יותר
שנית-גדולתו של הפורום תהיה באם ההנהלה תרתם
שלישית-יש ביננו אנשי חוק ואנשי תיקשורת-הרימו את הכפפה
רביעית-בחזוני אני רואה את התמונה הבאה-
--שקיות ענקיות עם הכיתוב "פורום ג'יפולוג וחבריו נרתמו לניקיון הארץ שמירה על הטבע וערכי האדם-
וכן אני מוכן לממן את השקיות ואת ההדפסה
ובמחשבה נוספת-רשימת חברות ועסקים הנרתמים לנושא זה--יודפס על השקיות
0כן זה נקרא ספונסרשיפ)

ronen7k
14-03-13, 12:48
השטח בכל מקרה ירוויח מזה, ואולי גם היחסים בין הרשט"ג לציבור הג'יפאים ישתפרו - ומי יודע, אולי בסוף נייצר תרבות של דרך ארץ גם בשטח.

״ כמים פנים לפנים כן לב האדם לאדם ״

ישר כוח על היוזמה ,

אני בעד ובפנים אם יצא לפועל ...

יואב פולס
14-03-13, 13:09
ראיתי אתמול את השרשור והייתי ספקן.
היום אני משוכנע - אני בפנים.

אומי5
14-03-13, 14:30
עשית מעשים טובים היא יפה גם בפני עצמה אולם כאן הכוונה לצור הד ציבורי חיובי ולכן הדברים גם צריכים להראות ולא רק להעשות. במיוחד נכון הדבר לאור ההד שיצרו המעשים הפחות טובים שנדונו בדיון אחר.

מי שמנסה לעשות רושם עושה רושם של מנסה לעשות רושם. מי שמנסה לעשות עושה רושם של עושה. בואו נעשה.

רון נחמן
14-03-13, 15:30
מי שרוצה לפתוח דיון על המרצ'נדייז והאסטרטגיה השיווקית של ה'מבצע', אנא פתחו שרשור נפרד...
הכוונה כאן היא עשייה. אני מקווה לספק הזדמנות לעשייה זו בקרוב.

מידבר
14-03-13, 16:46
מי שמנסה לעשות רושם עושה רושם של מנסה לעשות רושם. מי שמנסה לעשות עושה רושם של עושה. בואו נעשה.

מי אמר "לעשות רושם" ? העשיה היא העיקר אבל יהיה חכם לשלב גם נראות/הכרה.

Tourist
14-03-13, 16:49

יש איתי בעבודה כמה וכמה אנשים שעסוקים רוב הזמן (רק) בלעשות רושם - דוקא הולך להם לא רע בכלל...

Scrusher
14-03-13, 22:12
אני בפנים.

zagi
15-03-13, 00:19
+1 , בפנים !

gp1
15-03-13, 03:36
ולזה קוראים בפולנית מדוברת : "חלומות באספמיה" או כמו שאמר מרטין : היה לי חלום . רק שכאן זה באמת ישאר כזה . הרשט"גים ברובם לא רוצים אף אחד בשטח , אפילו לא את הולכי הרגל. הם רוצים את השטח לעצמם ( ובצדק מי לא רוצה לטייל לבד ובשקט ? ) . כשנותנים להם אצבע = (עזרה) , הם מנסים לקחת לך את היד = ( להשתלט עליך , על המקום שלך, וגם לקנוס אותך) . רובם =שווים בעיני לנבלות

yes1952
15-03-13, 09:35
אילו לא חלומות באספמיה-
לגבי שקיות-אין יום שאני לא מקבל הצעות של עיתונים,וכל מיני שאפרסם אצלהם,ואני לא
אני בוחר בפינצטה היכן לפרסם ותמיד בודק באם יש תועלת לציבור
הסיבות הן כמה
ראשית אני רוצה חשיפה
שנית אני מאמין בתן וקח
אני מרוויח?חלק חוזר לחברה לקהל שבזכותו אני קיים
אילוו לכל אחד היה מאמץ גישה זו כולל מוסדות ופוליטיקאים-חיינו היו טובים יותר
אך אני לא מנסה לשנות את העולם ופסקתי ממלחמותבתחנות רוח
הרעיון הזה הוא ממש אבל ממש לא תחנת רוח-זה יכול להיות דבר נפלא שהוא שלנו-ג'יפאים חברי פורום ג'יפולוג
לו יכולתי פיזית להתרוצץ ולנקות את השטח הייתי עושה זאת-בשבילי שיהיה לי נקי בעיניים ובשביל בעלי החיים והצומח-וממש לא מעניין אותי פקח זה או אחר

רון נחמן
15-03-13, 17:54
חברים, אני חוזר שנית: אני לא מעוניין בדיון על תכלית, ייעדים ואסטרטגיה, ולא מעוניין בדיון על מרצ'נדייז.
אני מעוניין להרים שת"פ בריא בינינו לבין האנשים שמקבלים משכורת כדי לשמור על המקומות בהם אנחנו מטיילים. נוכל להתווכח על זה כאוות נפשנו, בשטח. אני מעוניין שתירשמו לאשכול הזה כדי להתעדכן בפעילויות ולא כדי לקרוא תבוסתנות של קלדנים.
יש לכם פורום שלם להתבכיין בו. עזבו את השרשור שלי.

כרגע, כתוצאה ישירה של הודעות פרטיות ששלחו לי חברי פורום, נולדה היזמה הבאות:
המקום: יבנה ים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%91%D7%A0%D7%94-%D7%99%D7%9D) (פלמחים) - שמורה ליד פלמחים, ידועה לשמצה בג'יפאים המשתוללים בסביבתה, עד שנאסרה לתנועה לחלוטין לאחרונה. ניסיתי למצוא מידע מקיף על מועד ההכרזה כשמורה וכו', ולא מצאתי - אודה לכם אם תוכלו לתרום מידע מעבר למה שבקישור לויקיפדיה.
הפעילות: ניקיון חופים, ייתכן בליווי תקשורת, בשת"פ מלא עם רשות הטבע והגנים (רט"ג).
המטרה: ערימה של ג'יפאים עוצרים במקום המותר במרחק החוקי מהחוף. פריקת ג'יפאים, ג'יפאיות וטפיהם וניקוי הג'יפה.
המטרה המשנית: העלאת המודעות לאי-נסיעה על חופים, לשמירה על הניקיון ולעובדה שכיף להיות ליד הים. התשת הילדים - בונוס.
תאריך/משך: תלוי בנכונות שלכם. לדעתי, קלאסי להכות בברזל בעודו חם ולהרים את העניין מהר ככל האפשר. אני אישית אשמח לנסות להרים את זה כבר ביום שישי הבא (22.3.13).
דרישות (שלי מכם) : כל המעוניין להגיע, נא לשלוח לי בה"פ או בפייסבוק או במייל את הפרטים הבאים: שם (אמתי...), טלפון, ותאריכים או ימים אפשריים לפעילות, ופעילות ספציפית בה אתם מעוניינים לקחת חלק (בתקווה שבהמשך יהיו פעילויות רבות).
דוגמא למתקשים:

רון נחמן
054-1234567
ניקוי חוף פלמחים
יכול ב22.3 ובימי שישי/שבת, בהתרעה של שבועיים לפחות.

בנוסף, מתבשלת פעילות נוספת עם קצת יותר "בשר"... מקווה לפרטים בשבוע הבא.

OrgadNL
15-03-13, 18:03
בעקבות השרשור (שנסגר, ובצדק) על סגירת הבור.

לי אישית נמאס. נמאס לי להרכין ראשי בכל פעם שאני נתקל בנזקים, בברבריות ובחוסר ההתחשבות. לא - לא רק של "דרך השטח". לא רוצה למשוך לשם את הדיון.
אני רוצה לזרוק כפפה, ולראות אם מישהו ירצה להרים אותה איתי.

ההצעה שלי פשוטה: לחבור לרשות הטבע והגנים, לאחד כוחות ולעשות פעילויות למען הטבע. כן. אני רואה ברט"ג כוחותינו. בפעם היחידה שקיבלתי דו"ח הוא היה באשמתי, מוצדק. וכמו שאני רואה את זה - יש 2 מחנות: אלה שכאן בשביל הטבע, ואלה שכאן נגד הטבע (או למען עצמם).
מה נעשה? אולי נעזור בסימון שבילים, אולי ניקיונות. לא אכפת לי. משהו שאולי ייתן למישהו תירוץ לכתבת צבע על "הג'יפאי הטוב", ואולי סתם יעשה לי הרגשה טובה. אני ממש מדמיין פעיל סביבתי מחבק עץ במושב האחורי של האוטו שלי.

כן, אני יודע - לרשויות בישראל יש נטייה להיטפל לשומרי חוק. אני מבין את הסיכון.

אנא מכם, אל תגררו את העניין להתמרמרות והוצאת קיטור. בואו נהיה קונסטרוקטיביים.
אשמח גם לשיתוף פעולה רשמי של ג'יפולוג.

ולמה זה בפורום "טיולים"? כי זה גם ייתן לנו תירוץ לטייל, וגם יעזור, לפחות קצת, שנוכל להמשיך.

אני מתנצל מראש אם אשמע מעט חריף, שום דבר לא אישי, כן? אבל בעיניי כל הפוסט הזה כולו הוא מופע מרהיב של תסמונת שטקהולם.
בשבילי, כל יציאה לשטח משולה למסע צליינות לאתר קדוש ונצחי שהתיר, ברוב נדיבותו, לעבדו הנאמן לבוא ולהתארח. ובעבור כך, בעבור האירוח, תמיד אשמור עליו ועל כלליו באדיקות של חסיד נטורי כרטא. אני אשכרה אוסף בדלים (וקנקלים ועטיפות ואריזות וניירות וכו וכו וכו שהשאיר אחריו ערס- ג׳יפים ומשפחתו פורעת החוק) אני אשכרה אוסף בדלים כי כך צריך וכי כך אני מבטיח את חינוך ילדי ואת הקיימות של החינוך הזה.
ואני גם מסכים לגמרי עם דרור שכתב כאן למטה שחלקם של פקחי הרש(ע)ות שהוא בסה״כ על הכיפק. כן, פה ושם תמצא חיוך אחד לרפואה.
אלא שהם בטלים במונים לעומת רשעות וזדוניות חבריהם הבריונים שכל תכלית יציאתם בכל בוקר הוא להתעלל קולקטיבית בכל נהג שבילים בין אם הוא גדול אוספי הבדלים ומציל החגבים או אחרון המזהמים חותך השבילים ומקצר הדרכים.
אני נחשב בקרב ידידיי ומכריי לאדם מאוד חברותי ונוח לבריות, אני מתפרנס מנחמדות ואני מתפרנס מאוד טוב, אלא שבאופן מתסכל ומתמיה כל מפגש שלי עם בריוני הרש(ע)ות נגמר תמיד תמיד בעוגמת נפש. שלי כמובן. (ומי שקיבל פעם דוח בשמורת טבע ״מוצעת״ ירים את ידו!!)
נראה כמו שהיחס המתנשא והפטרוני היהיר והמזלזל נחשבים אצל אלה לכלי עבודה חשובים לא פחות מהאיסוזו הירוקה ופנקס הדוחות. מה מזריקים להם בדיוק בתדריכי הבוקר שלהם אינני יודע אבל אני יכול בהחלט להמר ש״תנסו להתחבב על ציבור משלמי המיסים״ אינו משפט שגור בפגישות האלה.
בריונים. כבר אמרנו.
לקחת ילדים חולים למדבר במסגרת מבצעי התנדבות להגשמת חלומות כמו אלה שמתפרסמים כאן מפעם לפעם (ושיבריאו כבר!!! הילדים המדהימים האלה) בהחלט ימשיך להיות חביב עלי הרבה יותר מאשר להתחבר התנדבותית למבקשי רעתי
שב״ש
א.

רון נחמן
16-03-13, 14:38
המסר שלי כנראה מעורפל, אני אני אנסה אחרת:

לא אכפת לי מה אתם הייתם עושים (אלא אם מדובר על הצעות שת"פ אחרות).
מטרת השרשור הזה היא למצוא את מי שכן מסכים אתי, ורוצה לשתף פעולה.

יש לי המון נימוקים לבחירה ביוזמה הזאת. רוצים לחפור על זה? תפתחו שרשור אחר.

klam
16-03-13, 16:43
אני בפנים.

opl
19-03-13, 06:16
מה נסגר? יש משהו הסופש הזה או לא?

רון נחמן
19-03-13, 09:03
כרגע, מסתמן שההתרעה קצרה מדיי לרוב האנשים. אני אארגן בשישי או שבת (מתנצל בפני שומרי השבת- פשוט הייתה יותר היענות לשבתות)
ואעדכן אתכם בהתרעה של שבועיים.

שלמי
19-03-13, 09:29
בעיניי כל הפוסט הזה כולו הוא מופע מרהיב של תסמונת שטקהולם.
לא יכלתי לנסח את זה טוב יותר.
ביקשת הצעה לפעילויות ?
אפשר לעזור בחסימת נחל דישון לכניסת ג'יפים (אבל לא להפריע בשפיכת פסולת בטון במורד הנחל)
אפשר לעזור בהצבת שלטי ענק בזאכי האוסרים על נסיעה "בקרבת חוף הים", כשלב ראשון בסגירת האזור כולו לג'יפים (ראה בית הבק)
אפשר לגרש ג'יפים מבקעת צין בשעה 16:00 כי זה מפריע לירבוזים
אפשר לחסום שוב את מעלה שגיא (לא שהוא פתוח חלילה, אבל רק כדי לוודא) כי זה מרעיש ליחמורים
אפשר להתעלל בטיול ג'יפים של קציני חיל הים כי עצרו להפסקת קפה לא בחניון מסומן (ולהפסיד במשפט)
יש עוד הרבה רעיונות, אבל אני בטוח שתחשוב עליהם לבד
בהצלחה עם זה, אני בטוח שהכוונות טובות (באמת)
אבל הנאיביות...

kruvi
25-03-13, 12:33
אני בפנים יוזמה מבורכת

opl
01-04-13, 22:39
אז... מה ניש?

רון נחמן
02-04-13, 18:55
אל חשש,
אני לא נותן לזה לגווע. פשוט לא רציתי להטריד את הגופים איתם אני מצפה לתאם במהלם חוהמ, בהנחה שהיא התקופה הכי לחוצה שלהם +-...

רון נחמן
11-04-13, 12:51
כרגע, כתוצאה ישירה של הודעות פרטיות ששלחו לי חברי פורום, נולדה היזמה הבאות:
המקום: יבנה ים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%91%D7%A0%D7%94-%D7%99%D7%9D) (פלמחים) - שמורה ליד פלמחים, ידועה לשמצה בג'יפאים המשתוללים בסביבתה, עד שנאסרה לתנועה לחלוטין לאחרונה. ניסיתי למצוא מידע מקיף על מועד ההכרזה כשמורה וכו', ולא מצאתי - אודה לכם אם תוכלו לתרום מידע מעבר למה שבקישור לויקיפדיה.
הפעילות: ניקיון חופים, ייתכן בליווי תקשורת, בשת"פ מלא עם רשות הטבע והגנים (רט"ג).
המטרה: ערימה של ג'יפאים עוצרים במקום המותר במרחק החוקי מהחוף. פריקת ג'יפאים, ג'יפאיות וטפיהם וניקוי הג'יפה.
המטרה המשנית: העלאת המודעות לאי-נסיעה על חופים, לשמירה על הניקיון ולעובדה שכיף להיות ליד הים. התשת הילדים - בונוס.
תאריך/משך: תלוי בנכונות שלכם. לדעתי, קלאסי להכות בברזל בעודו חם ולהרים את העניין מהר ככל האפשר. אני אישית אשמח לנסות להרים את זה כבר ביום שישי הבא (22.3.13).
דרישות (שלי מכם) : כל המעוניין להגיע, נא לשלוח לי בה"פ או בפייסבוק או במייל את הפרטים הבאים: שם (אמתי...), טלפון, ותאריכים או ימים אפשריים לפעילות, ופעילות ספציפית בה אתם מעוניינים לקחת חלק (בתקווה שבהמשך יהיו פעילויות רבות).

טוב,
כפי שכתבתי התקופה הזאת לחוצה במיוחד לרט"ג ולכן יותר מסובך להתחיל בשיתוף הפעולה.
לעומת זאת, היוזמה הרשומה מעלה אכן אפשרית ליישום ולכן אני רוצה להיסגר על תאריך.
חשבתי על יום שישי 3.5.13
או שבת 4.5.13

ההחלטה תתבצע עפ"י ההיענות.
כל מי שמעוניין להגיע, נא לשלוח לי הודעה פרטית עם הפרטים הבאים: שם, טלפון, יום מועדף, מספר אנשים ומספר רכבים (לדוגמא: אני + 1 ועוד רכב של חבר + 2) ככה נדע פחות או יותר מה מספר המתנדבים הצפוי לנו, וניערך בהתאם.
הכוונה היא התארגנות יסודית שלנו, כאשר רשות הטבע והגנים מספקת שקיות זבל ופינוי שלהן, ובתקווה גם ייצוג של התקשורת (שלא יזיק לנו...)
בגלל שאני טירון מוחלט בארגון אירועים כאלה, אני אודה מאוד לכל מי שיסייע לי להימנע ממחדלים.
בנוסף, אני אשתדל לשלוח לכל מי שהביע נכונות גם הודעה פרטית.

zagi
11-04-13, 22:23
שבת 4.5.13 - מתאים .

רון נחמן
11-04-13, 22:31
עד כה רוב מוחץ לשבת מבחינת היענות!

hadtomer
15-04-13, 12:37
עדיפות לשבת בבקשה

opl
22-04-13, 21:15
אז לשריין את 4.5.13? הסיפור סגור?

רון נחמן
24-04-13, 23:05
מבחינת ההיענות, שבת 4.5 זה יקרה.
כרגע אני מחכה לאישור סופי מהרשות לפני פרסום חגיגי...

אילן ללל
25-04-13, 01:27
צר לי להוריד את הרוח מהמפרשים המלהיבים שנושבים פה. לפני כשנתיים ניסיתי להוביל מהלך כזה מול רט"ג. רתמתי חבורת ג'יפאים גדולה והצעתי לרט"ג עזרה בכל נושא שהם רק יבחרו. לצערי, כל פניותיי בכתב ובעל פה, כולל פניות לשדרת הניהול הבכירה של רט"ג נתקלו בקיר אטום ובאין תגובה. מכאן הסקתי שהחברה האלה לא ממש זקוקים ואולי לא מעוניינים בעזרה. ורוח ההתנדבות כנראה שלא ממש מרגשת אותם.

רון נחמן
28-04-13, 10:16
למרות הפסימיות המבורכת,
דיברתי עם מנהל האתר ביבנה ים. ההתנדבות שלנו נדרשת ונחוצה - רק שיש בעיה אחת: אי אפשר לפעול במקום במהלך שבת. פשוט מפוצץ שם באנשים.

מדובר על ניקיונות של רצועת החוף שרובה נמצאת ממערב לבסיס צה"ל. הנסיעה מותרת בשביל הצמוד לגדר הבסיס. הרעיון פשוט: החוף מלוכלך. אנחנו נחנה על השביל, נלך לחוף, נאסוף זבל.
אם נוכל, נפנה בעצמנו. אם לא, יפנו עבורנו.
הירידה לחוף אסורה כמובן.
מדיי פעם נעצור לקפה.

יום שישי 3.5 מוקדם בבוקר (סביבות 5-6 בבוקר) הוא זמן טוב מבחינת עומס חום ועומס מבקרים.
אפשרות נוספת, עדיפה לדעתי, היא לקבוע יום במהלך השבוע ולהגיע אחה"צ. החלטתי שרירותית על יום ב' 6.5 בשעה 16:00. הילדים חזרו מאיפה שזה לא יהיה, יוצאים קצת קודם מהעבודה ומגיעים לפני הפקקים לחוף.

אחהצ של ערכי טבע משולבים בחוף ים. מה רע?!

נא לשלוח לי בה"פ אם מתאים לכם אחד התאריכים.

ארגון:
כדי למנוע פציעות מיותרות, אני רוצה לארגן כפפות עבודה לכולם. אודה למי מכם שיוכל לסייע להשיג במחיר נמוך ככל האפשר.
שקיות אשפה יסופקו ע"י רשות הטבע והגנים.
שתייה באחריותכם!
גם קפה.

רון נחמן
30-04-13, 16:50
עקב היענות מצומצמת למדיי (מסיבות מובנות)
אני כרגע יורד מעניין פלמחים, עד שנמצא התנדבות שאפשר לבצע גם בסופש.

opl
30-04-13, 19:18
בחייאת... מה כבר ביקשנו? להתנדב לנקות ולעשות קצת טוב לסביבה... כבר עבר חודש וחצי מאז שהסיפור הזה התחיל ועוד לא עשינו כלום

רון נחמן
30-04-13, 21:14
ולא במקרה...
היו חגים באמצע, וביקשו ממני לחכות. ועכשיו, לגבי היוזמה הזו ספציפית, יש מגבלה של עומס בסופש. אם אתה יכול במועד שונה משבת, אתה יכול לשלוח לי הודעה ואולי נצליח להרים את זה.
אני לא חושב שצריך יותר מ5-6 כלים (בשביל האווירה)

opl
30-04-13, 21:20
עזוב הודעות פרטיות. ככה אנשים לא באמת יודעים מי בעסק, אני יכול ברוב הסופשים - שישי מוקדם בבוקר ושבת מתי שתרצה. מאמין שגם רוב שאר האנשים ככה וזה מה שצריך להכתיב את מועדי ההתנדבות. אין מה לעשות באמצע השבוע אני עובד.
אני לא אכחיש שאני קצת מאחוזב, חשבתי שבשלב הזה כבר נהייה לפחות אחרי האירוע הראשון ולפני השני.

פנית לקקל בנושא?

רון נחמן
01-05-13, 00:12
את קקל זה לא עניין.
אבל אם אתה מכיר מישהו שם שיכול לשנות את דעתם, אתה מוזמן.

boaz avrahami
01-05-13, 00:48
זה כבר מרגיש כמו להעביר בכוח את הזקנה את הכביש.
סליחה אבל אני בחוץ...

היתי מוסיף עוד תובנה על גופי שמירת הטבע שלנו אבל לא נעים מכל האנשים פה שרק רצו לעשות טוב.

liontamer84
02-05-13, 08:56
סליחה אבל אני בחוץ...

היתי מוסיף עוד תובנה על גופי שמירת הטבע שלנו אבל לא נעים מכל האנשים פה שרק רצו לעשות טוב.

+1... או שזה זורם או שלא. כל הכבוד על היוזמה בכל מקרה.

gruyon
15-05-13, 22:57
רציתי להמליץ על אזור טיולים שזקוק לניקיון דחוף .

אני לא יודע אם יוצא לכם לעבור באזור אבל נחל אלכסנדר באזור תנובות נראה כמו פח אשפה אחרי השיטפונות.

אני אשמח אם זה ייכנס ללוז ואני אשמח לתרום את חלקי .

תודה לכם . הפורום הזה הוא שלולית קטנה של אנשים טובים .

רון נחמן
16-05-13, 10:42
סליחה אבל אני בחוץ...

צר לי עד מאוד,

אבל +1

לא יכול להיות שאני צריך להמשיך ולשכנע את הגופים האלה שיואילו בטובם ויתנו לנו לסייע להם....
ניאלץ לקוות שכל אחד מהאנשים הטובים שהראו היענות, גם יוציאו שקיות זבל וינקו את הטבע כשהם רואים מקומות מזוהמים. חוצמזה אני כמובן פתוח ליוזמות מוצלחות יותר.

עם הזנב האופטימי בין הרגליים, לדעתי אפשר לנעול את השרשור.

אומי5
16-05-13, 17:49
עזוב לנעול, בואו פשוט ננקה.
מישהו זיהה מקום מלוכלך? מדווח בשירשור, קובעים מקום ושעה, מי שיכול בא, כל אחד מביא גליל שקיות, מספיק טנדר או שניים כדי לנייד את הזבל לצפרדע גדולה באזור.
מקנחים בקפה במקום מותר ויאללה לישון עם חיוך.

shainok
16-05-13, 17:59
+1 לחיפושית.
בואו פשוט נעשה למען הצומח והחי הנחנקים למוות בגלל "זבל של אנשים "וכוונתי דו משמעית אנשים זבל שזורקים זבל בארץ ישראל.

opl
16-05-13, 20:35
רובנו ניקינו ונמשיך לנקות ולדאוג לסביבה גם אחרי השרשור הזה. הרצון לרתום או להירתם לגוף זה או אחר היה נחמד, הרצון לעשות זאת יחד היה עוד יותר ולדעתי צריך להמשיך איתו.

בשבת שעברה היה לי קצת זמן להרוג - בתמונה - 55 בקבוקים שאספתי לאורך 50 ק"מ של שטח, נכנסתי לנחל שורק מליד בית שמש ויצאתי באיזור עמינדב. פשוט כואב הלב שאלה שמלכלכים הם אלה שבאו לטייל בטבע.

74659

רון נחמן
29-05-13, 19:31
עזוב לנעול, בואו פשוט ננקה.
מישהו זיהה מקום מלוכלך? מדווח בשירשור, קובעים מקום ושעה, מי שיכול בא, כל אחד מביא גליל שקיות, מספיק טנדר או שניים כדי לנייד את הזבל לצפרדע גדולה באזור.
מקנחים בקפה במקום מותר ויאללה לישון עם חיוך.

אני יוצא מנקודת הנחה שאם הבעת נכונות להשתתף במבצע הכושל הזה, כנראה שברירת המחדל שלך היא לאסוף זבל של אחרים בטיולים...

gruyon
29-05-13, 19:43
מה עם נחל אלכסנדר ? אני עובר כל יום על כביש 57 מעל קטע מהנחל שיבש בעונה הזאת ויש שם טונות של זבל שנסחף .

shainok
29-05-13, 19:58
חברים לפני ימים מספר ביקרתי במשלט 21 והוא זקוק לידיים אוהבות וכמה שקיות השפה!!!
לטובת העינין דרושים 3-4 איש ורצון טוב.
מה דעתכם על יום שבת בבוקר 1-6-13 , יש מתנדבים לקפה וניקיונות?

opl
29-05-13, 21:01
מה זה בוקר? יש מצב שאני גם ככה שם עם האופניים

shainok
30-05-13, 13:23
סביב 9 פלוס מינוס.

opl
31-05-13, 17:26
התבטל הטיול אופניים. אני זמין מתי שבא לך בגדול. 9 בכניסה של דרך הגיפים?

-->