PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות ספציפיות לגבי ויטארה

Tomer Gal
13-03-13, 10:06
אוקי אני לפני רכישת ג'יפ ראשון
ויטארה 93 סגור אוטומט

זוהי רשימת הליקויים שמצאתי:
הזעה מהטרנספר
הזעה מהביצה
הזעה מהמנוע חלק תחתון לטענת בעל הרכב אין איבוד שמן
דלת נהג לא מכוונת
מים חומים ברדיאטור
תריסים של המזגן שבורים
אין חימום
מדחס שורק
ידית נוסע שבורה
חיפוי נהג שבור מעט
ספידומטר ושעון טורים לא עובדים (חום ודלק נראה שעובד)

חלודות באופן מינורי בלבד לאבחנתי שום דבר רציני
סה"כ נוסע יפה מאוד
יש מיגון גחון של אספיר (אני לא יודע אם זה אורגינל אבל נראה שיש גם מיגון למיכל דלק)

בשורה התחתונה התרשמתי לטובה אבל הייתי רוצה חוות דעת מחברי הפורום (לדבי הרכב הזה, לא הצעות להעלות בתקציב)
הרכב מתוכנן לשמש את הגברת ביום יום ולראות שטח קל בסופשים.

Scrusher
13-03-13, 20:38
הזעות או נזילות? הזעה מהביצה הקדמית יכולה להיגמר בהרבה כסף

Tomer Gal
13-03-13, 20:49
נראה כמו הזעות, לא נראה משהו חריף
מדובר על הביצה האחורית

8ball
14-03-13, 00:01
רחוק מרשעים ישועה.
החלודה בקורות הדלתות איפה שהציר מתחבר לבודי? הקראחן שהולך שם זה מסיבה עם כניסה לגינגים בלבד.
מים חומים ברדיאטור? ומה עם הצנרת והמעברים במנוע והראש שחרוט מאלומיניום??? וידוע כמפונק שאוהב נוזל קירור איכותיטרנספר מזיע? הארנק של יזיע אם יתברר שזה מהיוק האחורי. הזחיחשיושב שם אם מקבל חופש הפתרון הוא לפתוח טרנספר שזה קצת יותר מתרי זוזי...

בקיצור,אם אתה לא מקבל את הרכב חינם עדיף שלא. יש טובים ממנו במחיר סביר. כל מה שיקרה שהרכב ירושש אותך וימאיס עליך את התחביב

Tomer Gal
16-03-13, 09:20
רחוק מרשעים ישועה.
החלודה בקורות הדלתות איפה שהציר מתחבר לבודי? הקראחן שהולך שם זה מסיבה עם כניסה לגינגים בלבד.
מים חומים ברדיאטור? ומה עם הצנרת והמעברים במנוע והראש שחרוט מאלומיניום??? וידוע כמפונק שאוהב נוזל קירור איכותיטרנספר מזיע? הארנק של יזיע אם יתברר שזה מהיוק האחורי. הזחיחשיושב שם אם מקבל חופש הפתרון הוא לפתוח טרנספר שזה קצת יותר מתרי זוזי...

בקיצור,אם אתה לא מקבל את הרכב חינם עדיף שלא. יש טובים ממנו במחיר סביר. כל מה שיקרה שהרכב ירושש אותך וימאיס עליך את התחביב

דיי חד משמעי...
כפי שציינתי אין כמעט חלודה, מה שיש קליל ביותר ללא התנפחויות של הצבע. לגבי השאר זה יכול לנכון, או לא...

8ball
16-03-13, 10:14
תומר. לא נחרץ בכלל. לשקם את הרכב הספציפי אתה יכול. הכל אפשר לתקן. השאלה היא אם שווה לך בידיעה שזה רכב שטח ראשון שאמור להיות עבורך כניסה לתחביב ולאמשהו שאתה הולך להשאראיתו לתמיד. מניסיוני המועט עם ויטארות)6שנים( למדתי מטובים וחכמים וגם מניסיוני הלא תמיד נעים לזהות רכב שחוט אני קטלתי רק בגלל שני דברים ברשימת התקלות שלך.. ותראה איזו רשימה ארוכה. דעתי האישית היא להתרחק. מפה זו לגמרי החלטה שלך, מה שבטוח שתמיד תוכל לשאול פה ולהתייעץ, ולקבל עזרה בהצלחה עם החיפוש

Tomer Gal
16-03-13, 10:55
דבר ראשון אני מודה לך על חוות הדעת
דבר שני האם באמת אלו סימנים לרכב שחוט?
טיפולים שלא דורשים ציוד הנדסי כבד אני מסוגל לעשות לבד, כולל שיפוץ והחלפת רוב חלקי הפלסטיקה ופחחות.
אמנם ג'יפ ראשון אבל לא רכב ראשון (היה גם טרקטורון תקופה)
הרכב אצל הבעלים הנוכחי בערך שלוש שנים (דבר חיובי לדעתי) וננהג בעיקר בנסיעות עירוניות ע"י אשתו/בתו, בנוסף להבנתי המשפחה שומרת שבת ככה שזה לא משאיר הרבה פנאי לטיולים.
הוא ציין שהוא מוכר כי הוא רוצה כזה חדש יותר.
ושוב האם באמת הדברים מחייבים שהרכב שחוט או שאולי מדובר סתם באיזו גומיה רופפת? האם אני יכול ללכת לבדוק שוב ולשים לב לדברים נוספים כדי לאמת או לשלול את מה שאתה אומר?

8ball
17-03-13, 09:43
מים חומים צריך לבדוק את מצב הרדיאטור והמעברים במנוע. מה גם שהחימום שלא עובדלא מצביע לטובה. החלפה של יחידת חימום פנימית היאסרט לאקטן שדורש פירוקשל הדשבורד
הזעהמהסרן צריך לראות מאיפה היא בדיוק.לא נורא אם מההיקף של האיבר שלישי לא טוב אם מהיציאות לציריות וחשוב שהסרן לא יחייך ויהיה ממורכז
חלודה בשילוב דלת לא מכוונת יכול להצביע על קורהחלודה עד אכולה. החלודה היא פנימית ככה שצריך לדעת מה מחפשים.
בקיצור. לדעתי יותר מדי השקעה נדרשת וזה עוד לפני פחחות

zoharami
17-03-13, 21:41
הארה קלה.
עדיף ידני על אוטומט.
מחשב אחד פחות ברכב.
בהצלחה

Saar
17-03-13, 22:47
מעבר לחלק המכני, דווקא החלפה ותיקון של פלסטיקים וקוסמטיקה זה הדבר הקשה ברכבים.
הסבר, פלסטיקה בד״כ יקרה להחלפה ולכן הרוב נמנעים מלתקנה, כתוצאה מכך, אתה מוצא עצמך נוסע ברכב שלא תמיד נעים לשבת בו או חי עם כל מיני דברים קטנים ומציקים.
חומר למחשבה...

Tomer Gal
18-03-13, 14:04
פלסטיק וקוסמטיקה זה הצד החזק שלי, במכני אני חסר הציוד בשביל טיפולים גדולים.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Tomer Gal
21-03-13, 19:14
טוב, אז ]

Tomer Gal
21-03-13, 21:45
הייתה לי בעיה בהודעה מצטער,
בכל אופן הענין ככל הנראה יורד מהפרק
תודה לעוזרים
מקווה שזה קריא
71353

8ball
22-03-13, 09:27
לפי הטופס, למרות שלוקחים את הבדיקות האלה בערבון מוגבל כי הם מכסתחים את עצמם. נפלת על הויטארה הכי שחוטה בארץ. לך ותמצא לך כלה טובה שאולי תדרוש יישור קו קטן, ולא שיפוץ כולל ובניית רכב מחדש. עם כל האהבה שלי לויטארות, כמות הרכבים על הכביש וגילם לא מצדיק שחזור של רכב כזה וזה בדיוק מה שהרכב הזה דורש. לך תראה לפחות 10רכבים, גם אם מעל מסגרת התקציב שהצבת רק כדי לקבל מושג כללי על מצב הרכבים. למצוא גיפ טוב דורש סבלנות. אם אין לך, עדיף לפעמים לוותר על התחביב.

אלדר
22-03-13, 23:34
+1
על 8ball
לך תראה ויטרות עשה סיבוב שתפגוש אחת טובה את כבר תזהה.
המלצה שלי לא להתפתות לרכבים במחיר נמוך שידרשו ישור קו/ שיקום.

-->