PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר בין הילוכים

asi
04-01-03, 20:02
כשאני מעביר מראשון לשני מהר ישנה חריקה קטנה.

האם זה רעש של הסיכרון של הראשון או השני או שבכלל זה מעיד על משהוא יותר גרוע?

בהוצאה לניוטרל יש רעש שכאילו הראשון המתכך בהילוך הישיר ואם אני מחזיק את הידית

רחוק מהראשון הרעש נעלם

אסי

ניר ל
04-01-03, 23:48
היי אסי,
נסה לתאר את התופעות בצורה יותר אובייקטיבית ומפורטת, האם הגיר שופץ לאחרונה, איך נשמעת החריקה, האם היא נעלמת כשהשמן מתחמם, מה קורה כשאתה מעביר משני לניוטרל בדיוק (חיכוך של ראשון עם ישיר יקרה רק אם תפרק אותם ותחכך אותם אחד בשני...), כמה זמן יש לך את הג'יפ ומתי זה התחיל וכו'

asi
06-01-03, 18:39
בעקרון אין קשר לחום השמן זה מהיום שיש לי אותה.
אם אני משלב בצורה סבירה מראשון לשני אין רעש אבל אם אני מעביר מהר ישנו רעש כאילו אני מעביר בלי קלאצ'.

ניר ל
07-01-03, 11:37
נשמע כמו בלאי של סינכרון. אם כבר פותחים גיר, מחליפים את ארבעת הסינכרונים ועוד מספר חלקים קטנים, סיפור של 600 ש"ח בערך עבור חלקים בלבד, שלא כדאי להיכנס אליו ללא כלי מתאים לחליצת מייסבים.
אם אתה מסוגל להימנע מחיכוך של המשלב בהילוך ע"י השהייה של הקלאץ' וזה לא מפריע לאיכות החיים שלך, אז תחליף שמן (אם לא עשית זאת עדיין) ותמשיך לנסוע. קיים סיכוי נמוך לבלאי על ההילוך עצמו ואז גם החלפת סינכרון לא תעזור.

asi
08-01-03, 01:11
הסיכרו של הראשון או השני מרעיש.

אני אהיה עדין יותר עד לשיפוצו של הגיר

תודה

אסי

ערן המסוקס
09-01-03, 23:16
היתה לי בדיוק את אותה הבעייה אצלי... בנוסף אם הייתי עומד במקום בניוטרל ומשלב לשני הייתי שומע מן מכה מהגיר.. בכל מיקרה זה לא החזיק הרבה ולמזלי רק בסוף טיול אחר שעשיתי הגיר התחרפן לגמרי ועבר כל פעם בהילוך אחר בצורה רנדומלית. בכל מיקרה החליפו לי סנכרונים והכל עבד יפה למשך בערך חודש ואז שוב שמעתי רעשים. מייד גררתי למוסך ופרקתי. התברר שהיה לי מיסב מפורק בגיר! דבר מאוד לא סמפטי. אם הייתי ממשיך לנסוע כך הגיר היה הולך פייפן על כל גלג"שיו.. בכל מיקרה עדיין יש לי רעש שנובע מהגיר או הטרנספר, וזה עדיין נשמע כמו מיסב שחסרה לו איזה גולה.. מטריד אבל לא מורגש באופן הפעולה של הרכב.

asi
10-01-03, 16:29
:lol:

נץ לבן
10-01-03, 23:25
מנסיון עבר שבבי מתכת שמקורם בסינכרונים הבלויים מתחככים בשאר חלקי הגיר ניטחנים בין גלגלי השיניים וגורמים לבלאי מואץ.
ממומלץ להחליף שמן לפחות פעמיים בתכיפות גבוהה ואם אפשר אז לבצע שטיפה של הגיר.
בורג הניקוז של אגן השמן בגיר אמור להיות מגנט ולאסוף אילו את כל השבבים האלו אך לא תמיד זה עובד.
במושב בארותיים לידנו חי ועובד ערן שיש לו מוסך המטפל בעיקר בסיקסים וסופות, האיש מרכיב ומפרק גירים של סיקסים בעיניים עצומות אולי כדאי לך להכנס אלו לכוס קפה ויעוץ קל...

נמרוד

asi
11-01-03, 19:08
אני כנראה אעשה שיפוץ כללי בעוד חודשיים.
שמעת משהוא על מישקה - זה עם הבאגי הירוקה?
הוא כבר לא ביננו :cry:
אסי

asi
20-01-03, 23:00
מתחיל להיות קשה השילוב לראשון ולשני.
אסי

-->