PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרטון על נהגי ישראל מנק' הראייה בתוך קסדה

ishc
14-03-13, 12:19
הרגשתי חובה לשתף:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jJyP_Snk2Sw

נימי
14-03-13, 12:43
לא רוצה להיות מיתחסד ורכבתי על אופנועים לא מעט שנים אבל זה שאתה נוסע\נידחף בין הנתיבים ורק מחפש מאיפה לעקוף את הרכבים כל הזמן וגם אם אפשר בין שני רכבים שנוסעים די צמוד אז למה לא
זה נראה לך בסדר? סתם חומר למחשבה

liontamer84
14-03-13, 12:45
שיוציא את כל המספרי רכבים, ויגיש תלונות במשטרה... מדינה של קופים :(

dice2
14-03-13, 13:56
הפוסל במומו פוסל
נהג טוב זהו נהג שיודע לצפות 2 מהלכים קדימה את הנהגים מסביב
על אחת כמה וכמה רוכב דו גלגלי, ופה הביקורת שלי כלפיך, קח לדוגמא את הקטע שהאוטובוס נכנס לך לנתיב מימין ואתה ניסית להידחף בינו לבין הרכב משמאל
נשבע לך נילחצתי לרגע וחיפשתי ידית לבלום הרבה לפני שאתה בלמת ב0:59 בסירטון
נכון, כל או יותר נכון רוב הנהגים שצילמת ביצעו עבירה והם חארות אבל תהיה אתה החכם

בועז

Tourist
14-03-13, 15:03
לא יודע מי צילם ולא מתכוון לפגוע ח"ו...
הוידאו הזה מאוד קטנוני, נדחף לאנשים לוריד, יתכן וטכנית הוא צודק אבל מדובר בהתחסדות לשמה.

נהג האופנוע עצמו עובר על החוק ללא הרף, נוסע על קו ההפרדה בין שתי מכוניות ולא מסתכל על הכביש אלא לתוך תא נהג של מכוניות שעקף, מצלם מס' פעמים את אותו מעגל תנועה ומתיישב בכוונה בשטח המת של נהגי המכוניות, רואה פקק לפני רמזור או בסגירת נתיב ומשתחל בין מכוניות שברור שמתכוונות לעבור נתיב.
לדעתי סתם נודניק, אולי צודק, אבל לא חכם (בכביש).

המקומות היחידים שבאמת צרמו לי הם כשאנשים קראו מסמכים או שלחו סמסים בזמן נהיגה.

liontamer84
14-03-13, 15:15
נדחף לאנשים לוריד? שאנשים לא יידחפו לכביש עם פאקינג טלפון ביד!

ItayWitzer
14-03-13, 15:28
בהחלט ישנם הרבה נהגים שמסכנים אחרים ואני לא מתייחס בכלל אל עצמי כי בכל זאת גם אני ישראלי מצוי.
אבל לפעמים אני רואה רוכב דו גלגלי וחושב לעצמי : אם הוא ימשיך ככה יהיו לו חיים קצרים.

כמות הרוכבים שמדברים בטלפון תוך כדי רכיבה, עולים על איי תנועה, מחליפים כיוון נסיעה באמצעות מעברי חצייה, נהיגה נגד כיוון התנועה ( חד סטרי ) ושיטות כאלו ואחרות היא עצומה!!!

המקרה שלעולם לא אשכח שקרה לאחרונה, נסעתי על איילון דרום ובתל אביב ירדתי ב-ההלכה. בחצי ק"מ שקדם לשם עקפה אותי שיירת אופנועי כביש שפשוט נעמדו בטור באמצע הכביש אחד אחרי השני כי המוביל לא היה בטוח שזו הדרך הנכונה. אם היתה משאית באיזור, או רכב כבד שקשה לו לבלות בפתאומיות, 10 רוכבי אופנוע היו מועפים הצידה כמו פיני באולינג.

כולנו נוהגים גרוע, התשתיות לא מספיק טובות, הפקקים מלחיצים ומעצבנים והכביש הוא מלחמה. חייבים תחבורה ציבורית יעילה.

ד ו ר ו ן
14-03-13, 15:42
הפוסל במומו פוסל
בועז
+1
לא מבין איך אתה בא להטיף כשאתה מסכן את עצמך ואחרים ברכיבה כזו?

shmil
14-03-13, 18:14
קצת מתחסד, יוצר הסרטון. הוא שוכח שיש חוק, שקובע באופן בברור שאופנוע צריך נתיב תחבורה בדיוק כמו מכונית, חותך, נוסע בין שתי מכוניות צמודות וכן הלאה...
מסכן עצמו ובוכה.

boaz avrahami
14-03-13, 20:13
קצת מתחסד, יוצר הסרטון. הוא שוכח שיש חוק, שקובע באופן בברור שאופנוע צריך נתיב תחבורה בדיוק כמו מכונית, חותך, נוסע בין שתי מכוניות צמודות וכן הלאה...
מסכן עצמו ובוכה.

בדיוק כך!
ובנוסף הרוכב עוקף מימין ובסוף גם מתפלא שחותכים אותו שוב ושוב באותה הכיכר.
הסרט ערוך מגמתית וקטעים נחתכו ממנו ממש כשהראו את הרוכב מתחיל לבצע עבירות.

אם הסרט היה מצולם מנקודת המבט של נהגי המכוניות אז האופנועים היו יוצאים הרבה פחות טוב מהמכוניות.
ואני רוכב לשעבר עם המון אהבה לאופנועים.

עידו לוריה
14-03-13, 20:24
נו זה לא חדש שכוווולם עבריינים ולא משנה כמה גלגלים יש לרכב , חוץ ממני אני נוהג כחוק ( ואת זה חושב כל אחד במדינה הזו ) .

עידו

gp1
14-03-13, 20:53
חצוף .

polar bear
15-03-13, 16:19
תשמע........על הכל אפשר לדבר, אבל ההתישבות הזו שלך ב מ ו ד ע על שטח מת הכי מסוכן , והאמיתי הכמעט יחיד , בפריוט, זה פשוט.......מעיד על מצלם הסרטון יותר טוב מ 1000 עדי תביעה.

צא מהסרט.

גם אופנוען.

ואולי עוד משהו קטן. אתה בטח מתרעם על ההוא שנכנס בינך לבין המשאית של ספרינג - אתה { או מי שזה לא יהיה שם} עושה את אחד הדברים החשובים שמלמד מורה נהיגה - אף פעם אל תרכב בשולי הנתיב!

ishc
16-03-13, 16:50
מה עפתם עלי???
אני לא רוכב ומצלם בסירטון, נתקלתי בזה ברשת. הבעיה העיקרית בסירטון היא הכמות המטורפת של אנשים שמדברים/מסמסים/גולשים תוך כדי נהיגה, דבר שקצת הפך לנורמה אצלנו.
כן, יש שליחים שרוכבים כמו ברברים וגם אני לפעמים חוטא ברכיבה אבל ראבק, תסתכלו על העיקר אפילו אם הסירטון קצת מתחסד בעינכם.
ולמי שכתב שרוכב טוב צופה שני מהלכים מראש, זה לא רוכב טוב זה פזוט רוכב חי כי מי שלא יצפה מהלכים של נהגים מראש פשוט ימות. אבל זה לא תמיד אפשרי וקורה לא פעם שנהגים חותכים אותי כאילו לא הייתי קיים.

Daniel Turgeman
16-03-13, 17:33
כמה אופייני לנו כישראלים להיכנס ישר למגננה ולתקוף את הבן אדם ישר, בתור רוכב על אופנוע אני מבין לליבו של מצלם הסירטונים וגם אם הוא אינו נוהג כחוק וחותך בין הנתיבים זה לא אומר ששאר "כוכבי" הסירטון האלה אינם מסוכנים ומסכנים את הציבור בתופעה המפחידה. (ואם אתם רוצים כבר להיות קטנוניים ,לפחות האופנוען תמיד עם עיניים על הכביש ולא קורא תוך כדי שהוא נוהג!)

moriseven
16-03-13, 17:41
מסכן עצמו ובוכה.

רואים שאתה לא רוכב בארצנו עם הנהגים הישראלים. אם אתה רוכב כמו רכב מהשורה בנתיב משלך, הנהג הישראלי לרוב יצפצף לך שאתה מפריע לו, יצמד לך לתחת או במקרה הכי גרוע יעקוף אותה מאחד הצדדים בתוך הנתיב ברגע שלא תשמור על מרכז הנתיב, ולראייה תסתכל בסרטון בדקה 4:26.
ניסיתי את זה פעם במשך שבוע, דווקא רמת הסיכון שלי גדלה.

אז תפסיקו אתם להתחסד, לפעמים מה שנראה לכם כהשתוללות בין הרכבים היא חובת המציאות על מנת לשרוד בין הרכבים שלא שמים לב אלינו, לדוגמא, עוברים נתיבים במחי יד רק בגלל שהתנועה האטה במסלול שלהם וכמעט מורידים אותי ויש עוד הרבה מקרים, שבעצם גורמים לי רוכב האופנוע לרצות תמיד לברוח ממכם ולהיות לפניכם בכמה מטרים.
ואל תתנו לי כדוגמא את רוכבי הקטנועים של השליחים, שגם אני בתור רוכב טוען שהם מסוכנים.

ד ו ר ו ן
16-03-13, 18:54
עקיפה מצד ימין תוך הידחפות בין שני רכבים היא גם עבירה וגם סיכון במודע. הרוכב המצולם עושה את זה ללא הפסקה. נכון, יש עוד עבריינים בסרט חוץ ממנו, אבל בתור מי שבא להאיר את פני האומה למצב על הכביש הוא חוטא בענק בעצמו. ואת זה אני אומר בתור מי שמוצא את עצמו באיילון משקיע הרבה מאמץ, יום-יום לא לפגוע בעבריינים האלו שמופיעים ומפתיעים שוב ושוב משטח מת במרווח אפס מהדופן של הרכב כאילו שהם במרוץ סגור.

shmil
16-03-13, 19:42
רואים שאתה לא רוכב בארצנו עם הנהגים הישראלים. אם אתה רוכב כמו רכב מהשורה בנתיב משלך, הנהג הישראלי לרוב יצפצף לך שאתה מפריע לו, יצמד לך לתחת או במקרה הכי גרוע יעקוף אותה מאחד הצדדים בתוך הנתיב ברגע שלא תשמור על מרכז הנתיב, ולראייה תסתכל בסרטון בדקה 4:26.
ניסיתי את זה פעם במשך שבוע, דווקא רמת הסיכון שלי גדלה.

אז תפסיקו אתם להתחסד, לפעמים מה שנראה לכם כהשתוללות בין הרכבים היא חובת המציאות על מנת לשרוד בין הרכבים שלא שמים לב אלינו, לדוגמא, עוברים נתיבים במחי יד רק בגלל שהתנועה האטה במסלול שלהם וכמעט מורידים אותי ויש עוד הרבה מקרים, שבעצם גורמים לי רוכב האופנוע לרצות תמיד לברוח ממכם ולהיות לפניכם בכמה מטרים.
ואל תתנו לי כדוגמא את רוכבי הקטנועים של השליחים, שגם אני בתור רוכב טוען שהם מסוכנים.
חמוד אתה, באמת.
17 שנים רכבתי על אופנועים, גדולים, בארץ ישראל.
לפני למעלה מ-20 שנים נכנסתי בחזיר בר במהירות תלת ספרתית שתשמע לחלקכם דמיונית עד בדיונית.
יודע בדיוק איך נראים הכבישים ממבט של רוכב אופנוע.
אז להגיד שאני לא מבין על מה אני מדבר?

אני חוזר ואומר - יש חוק.
מי שלא מכבד את החוק, ופועל לפי נורמות שנראות לו בסדר, בל יתפלא אם אחרים לא משחקים לפי הכללים שלו, אלא לפי החוק.

אישית, אגב, כזכר לאותם ימים, כשאני רואה אופנוע במראה, ואני מחפש אותם, אני מפנה מעבר, גם אם זה באמצע פקק תנועה.
כן, אכן רוכב טוב צופה שני מהלכים קדימה, בין אם כי כולם מנסים לרצוח אותו, ובין אם כי לא רואים אותו. לא ה"מדוע" משנה, אלא התוצאה - אם לא תצפה, תתרסק.

polar bear
16-03-13, 20:06
זה שאתה הפגיע יותר לא הופך אותך לצודק. זה שהעברות שאתה עושה נראות לחלק מהעם כהרחיות לשמירה על חיי האופנוען - לא נותן לך גושפנקא להטיף מוסר. אין בסרט הזה שום גילוי אמריקה. רק צדקנות של רוכב מתוסכל שמסרב להבין את עבודות החיים - אתה קטן - תתנהג בהתם. ותזכור שרוב הפעמים באמת לא רואים אותך. רוצה להיות גדול? תעשה רשיון ותעמוד בפקק. ואל תצפה שכאשר תהיה גדול לא יעשו לך אותו דבר.

בשיעור השני שלי על אופנוע, עברנו את צומת קוקה קולה - עד אותו יום עשיתי כמה מאות אלפי ק"מ על משאיות קלות. כך שתודעתית - אני במשאית. אז העפתי מבט במראה, ראיתי שיש מרחק. ועברתי נתיב, בלי להאיץ יותר מדי, וחיכיתי שהמכניות יאיטו - כמו שאני רגיל מהמשאית....זה לא קרה. ותוך שבריר שניה הבנתי שאם אני לא נותן גז ועף משם - הלך עלי. אז נתתי. וזה אם תרצה - כל התורה על רגל אחת. ואידך זיל גמור.

moriseven
16-03-13, 20:18
חמוד אתה, באמת.
17 שנים רכבתי על אופנועים, גדולים, בארץ ישראל.
לפני למעלה מ-20 שנים נכנסתי בחזיר בר במהירות תלת ספרתית שתשמע לחלקכם דמיונית עד בדיונית.
יודע בדיוק איך נראים הכבישים ממבט של רוכב אופנוע.
אז להגיד שאני לא מבין על מה אני מדבר?

אני חוזר ואומר - יש חוק.
מי שלא מכבד את החוק, ופועל לפי נורמות שנראות לו בסדר, בל יתפלא אם אחרים לא משחקים לפי הכללים שלו, אלא לפי החוק.

אישית, אגב, כזכר לאותם ימים, כשאני רואה אופנוע במראה, ואני מחפש אותם, אני מפנה מעבר, גם אם זה באמצע פקק תנועה.
כן, אכן רוכב טוב צופה שני מהלכים קדימה, בין אם כי כולם מנסים לרצוח אותו, ובין אם כי לא רואים אותו. לא ה"מדוע" משנה, אלא התוצאה - אם לא תצפה, תתרסק.

עדיין 20 שנה אחורה שונות לגמרי מהיום, תסכים איתי, שתרבות הנהיגה של הנהג הישראלי רק הולכת ומחמירה, ושכמות הרכבים שולשה אם לא יותר.
אני לא עוקף מימין וגם לא משמאל אם זה נתיב אחד, לא עובר בין רכבים בכביש מהיר במהירות גבוהה גם כשפקוק אבל כמו ש - POLAR BEAR אמר גם אני הבנתי שכדי לעבור נתיב עם אופנוע צריך לעשות את זה מהר גם אם אתה מאותת וגם אם יש מרחק בין המכוניות .
היום אני צופה אפילו 4 מהלכים קדימה, מנסה לקרוא את תגובת הנהג מהמבט שלו במראה של הרכב, תמיד מתרחק ממי שלא ברור בתגובות שלו בכביש, אין מה לעשות זה המצב ואני מבין אותו, אבל אתם לא יכולים לצפות מרוכב אופנוע לנסוע כמו רכב, אם כל הכבוד זה יאבד ממהות שלו.

ד ו ר ו ן
16-03-13, 20:48
בארה"ב אופנועים עומדים בתור עם כולם, גם באירופה., אין להקה של אופנועים בראש כל רמזור. מי שעוקף באותו הנתיב או בין נתיבים מקבל דלת לפרצוף. או תגובות אלימות של נהגים אחרים. ואיכשהו רוכבים שם לא מרשים לעצמם מה שרוב האופנועים בארץ מרשים לעצמם. עאלק אדיבים בחו"ל.. שם בכביש- הרוכבים בארץ במקום לא רע בכלל מבחינת הטולרנטיות של הנהגים לרוכבים בשכלול הכולל של איך מתנהגים רוכבים ואיך מתנהגים נהגים של רכבים.

asafk
16-03-13, 23:52
הכל בסדר. הנהגים במכוניות לא שמים לב. לא מסתכלים. לא רואים.
אבל גם הרבה מדי אופנוענים עושים יותר מדי שטויות. ההבדל הוא שנהג במכונית ששולח SMS תוך כדי נהיגה (ואני לא מדבר רק על רמזור) הוא דביל אבל ישרוד את זה כנראה. רוכב שמסמס תוך כדי רכיבה... נו, מה יש לומר (ורק צריך להסתכל כדי לראות גם כאלה).
מי שפגיע - צריך להיזהר ולא ליילל.
כשאני רוכב על אופניים בעיר אני לא מצלם את הרוכבים על דו"גים שכמעט הורגים אותי. אני עסוק בלהיזהר מהם.

אסף.

crazystar
17-03-13, 00:30
נושא כל כך חשוב! באמת הסרטון נראה מוסט, הצלם באמת עבריין בעצמו - במיוחד בכיכר שחוזרת על עצמה שוב ושוב..
נכון שהוא בימין והרכב חותך מסלול ואתו בשביל לפנות ימנה .. אבל יותר נכון זה שהוא נוסע בשטח המת של הרכב..
כמו שכבר נאמר פה. החזרה על הכיכר עם רכבים שונים וזמנים שונים רק מראה שהרוכב נוסע שם הרבה ..
אז או שהוא בכוונה נוסע כך. כדי שיהיה לו מה לצלם..
או שהוא לא לומד\יודע לנסוע נכון.
בקשר לנהגים העברינים ברכבים.. הסכנה שהם יוצרים נכונה לכולם לא רק לאופנועים.
כמה פעמיים חתכו אותנו בשביל להיות ראשונים ברמזור.. ? ואז כשהופך לירוק הם "שכחו" שצריך לנסוע..
או אוטבוס שנוסע מאחורי ולא שומר מרחק - ממש צמוד - ואין עדין אפשרות לעבור לימין.. מה הלחץ?
אנחנו על כביש מהיר במהירות של מאה ..אתה רוצה להגיע ל-140 ? אתה אוטובוס ציבורי ..
כולם רוצים להגיע ראשונים .. לקצר את זמן הנסיעה ולעקוף כמה שיותר בדרך..
זה לא קשור לתרבות נהיגה או חינוך. זה קשור לתודעה.
אנשים פה מרגישים שהם נמצאים בתחרות מתמדת. וזה הופך אותם לתזזתים.
כמו אלקטרונים שרצים כשעולה הטמפטורה . רק פה גם הנפח עולה.
ובכביש הנפח נשאר קבוע וגם לא כולם הם כאלה.
סעו בזהירות וברוגע. בהקשב מירבי ומוכנות מלאה לכל מצב.

על החתום: המטיף החוטא.

דרך צלחה לכולנו.

ניב151
17-03-13, 16:30
בארה"ב אופנועים עומדים בתור עם כולם, גם באירופה., אין להקה של אופנועים בראש כל רמזור. מי שעוקף באותו הנתיב או בין נתיבים מקבל דלת לפרצוף. או תגובות אלימות של נהגים אחרים. ואיכשהו רוכבים שם לא מרשים לעצמם מה שרוב האופנועים בארץ מרשים לעצמם. עאלק אדיבים בחו"ל.. שם בכביש- הרוכבים בארץ במקום לא רע בכלל מבחינת הטולרנטיות של הנהגים לרוכבים בשכלול הכולל של איך מתנהגים רוכבים ואיך מתנהגים נהגים של רכבים.

באלפים גם אין מצב שמשהו יכנס לך לנתיב בקן הפרדה לבן, .
אין מצב בארץ שאופנוע יכול לתפוס נתיב , אם אתה בצדדים יתעלמו ממך , ואם אתה במרכז הנתיב ישבו לך על הזנב.
תרבות הנהיגה בארץ מפחידה , וכרוכב אופנוע שחזר לרכב אחרי 10 שנים המצב היום הרבה יותר גרוע מבעבר.
הפנמתי מהר מאד שאם אתה רוצה להמשיך לרכב תפעל לפי חוק הג'ונגל שם החזק שורד, והחלש ( אופנוע) חייב לדעת לברוח.

-->