PDA

צפייה בגרסה מלאה : כונן נייד שבק חיים

מושיקו ארביב
15-03-13, 09:37
שלום
יש לי כונן נייד של LACIE RIKKI 1TB וכנאה עקב חיבור לקוי למחשב הוא שבק חיים ועכשיו הוא מקפיץ בקשת פירמוט
הכונן מפוצץ במידע חשוב (לא חשבתי לגבות את כונן הגיבוי) ונראה שמערכת הקבצים שלו הוחלפה לRAW ניסתי לשחזר את המחיצות עם תוכנת I CARE DATA RECOVERY אבל היא מראה זמן המתנה של 204 שעות וזה רק ממשיך לעלות (עד שהיא תסיים הקבצים כבר לא יהיו רלוונטיים)

למישהו יש מושג מה עושים לפני שפונים לחברה מקצועית? כי התחום של שיחזור כוננים לא זול...
תודה מראש

אמיר ב.א
15-03-13, 10:40
יש תוכנות לשיחזור מידע ,
שיחזור PARTITIONS
שיחזור קבצים , וכו'...

אפילו תוכנות חופשיות!

אבל הנקודה היא שאתה צריך לדעת מה אתה עושה ,
אם אין לך ממש מושג ,
רוב הסיכויים שתגרום יותר נזק מתועלת.

אם אתה קצת מתמצא , ורוצה רק כיוון - אפשר לעזור ,
אבל תזכור שאתה מתעסק באש:)

אגב מה היה מבחינת חיבור לקוי למחשב ?
אני לא בטוח שזו הבעיה האמיתית...

מושיקו ארביב
15-03-13, 11:12
החיבור USB במחשב היה או הכבל היה דפוק מה שגרם כמה פעמים לניתוק הכונן באמצע פעולה המנהל איכסון במחשב מזהה את הכונן כמערכת קבצים RAW אבל כשניסתי דרך CMD לשנות ל NTFS הוא רשם שזה כבר במצב NTFS בכל מקרה אני מנסה עכשיו להעלות מערכת הפעלה של לינוקס אומרים שזה יכול לעזור אניי אדווח בהמשך

תודה

meir alony
15-03-13, 11:45
יש תוכנה חינמית לשחזור מידע גם מכרטיסי זכרון שפורמטו, אני הצלחתי לא פעם לשחזר מידע מדיסק מפורמט.
אם המחשב שלך מזהה את הכונן תנסה להריץ את התוכנה אין לך מה להפסיד.
קישור להורדת התוכנה : http://www.bechinam.co.il/bnShowItem.asp?id=1345

itayt
15-03-13, 15:11
כמו שאמרו לפני, אם אתה לא מתמצא אתה יכול לגרום לנזק גדול יותר.

יצחק מ
15-03-13, 16:53
אם יש לך עליו באמת מידע חשוב, אל תיגע! רק תגרום נזק. פנה לאיש מקצוע בתחום שחזור נתונים. יעלה מה שיעלה.

ד ו ר ו ן
15-03-13, 17:26
אגב מה היה מבחינת חיבור לקוי למחשב ?
אני לא בטוח שזו הבעיה האמיתית...

היתה לנו בעיה די זהה עם כונן של אותו המותג, אירי ניתוק לא מבוקר.
בסוף התברר שהבעיה בכבל נתונים.
החלפנו כבל לאותה היציאה וכאילו לא היתה בעיה.

Gilad
16-03-13, 15:23
שים לב למערכת ההפעלה ומערכת הקבצים.

כונן דומה שיש לי עובד מצוין עם win7 אבל לא מוכן לעבוד עם xp

מושיקו ארביב
17-03-13, 09:48
אז ככה כלום לא עוזר אפילו שניסתי להעלות את הארדיסק על מערכת לינוקס

כרגע התוכנה היחידה שעושה רושם שמזהה קבצים בדיסק (אבל לא מראה איזה אלה רק סופרת)
זה icare data recovery הענין זה שאחרי 24 שעות רצוף היא עוד רושמת איזה 900+ שעות לסיום אבל אני עוד קצת אופטימי בידיעה שמייקרוספט תמיד היו ידועים בהגזמות שלהם

נקווה לטוב ונדווח בהמשך
תודה רבה

shyy
17-03-13, 10:26
אני ממליץ לך לפנות itayt , הוא הבעלים של ציפ מחשבים ויש להם מעבדה לשחזור מידע מנסיון הם הצילו חומר מדיסק ששבק חיים.

itayt
17-03-13, 10:55
בדרך כלל, שיש בעיה של אספקת חשמל לדיסק (כמו במקרה שלך, החשמל מגיע מהכבל נתונים) ולאחר מכן המחשב מבקש ממך לפרמט את הכונן, מדובר בנזק פיזי לראשי הכתיבה/קריאה ולא בנזק לוגי (שעליו בד"כ ניתן להתגבר עם תוכנות טובות). הסיבה לזה שתוכנת השחזור רושמת לך שיש עוד יותר מ-900 שעות היא כנראה הנזק לראשים.
רשמתי לך כבר בתחילת השרשור, אם הנתונים באמת חשובים לך, אל תפעיל את הדיסק. הרבה פעמים מדובר בראש אחד לא תקין מתוך כמה ראשים שיש בדיסק, וניתן למשוך את רוב או אפילו כל הנתונים שיש לך, בלי להחליף ראשים, על שימוש בחומרה יעודית שיודעת לבטל ראשים לפי בחירה. אם יש צורך בהחלפת ראשים, השחזור יעלה לך הרבה יותר.
גילוי נאות, כמו שרשמו כבר, יש לי חברה לשחזור נתונים.

מושיקו ארביב
18-03-13, 22:32
אז ככה מסתבר שבהוראות הפעלה של התוכנה i care data recuvery רשום שאם הזמנים שהתוכנה מראה נהיים לא הגיוניים אז פשוט לעשות ביטול ואז היא מראה את הקבצים שהיא הצליחה לשחזר אז זה מה שעשיתי והיא באמת הצליחה להציל לי נתונים

איתי הייתי שמח לדעת מה העלויות של שחזור מידע מכונן נייד של 1tb כי עושה רושם שבאמת הוא נדפק כי הוא בצורה איטית מאוד (או שזו התוכנה שעובדת לאט) ואם תוכל לתת טלפון של החברה שלך במידה ואני בכל זאת אצטרך

תודה רבה

-->