PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעת שער מגולוון

shmil
15-03-13, 11:05
השער לא חדש, בן 7-8 שנים.

נבנה אז מפח מגולוון (הימני, למרות שהשמאלי מקולף בתמונה)
71101
במקור היה צבע יבסוד דו קומפוננטי, ועליו כשכבה שנייה האמרייט.
בשנתיים האחרונות מתקלף כל פעם. הוא מתקלף, ואני צובע.כל פעם במקום אחר. אגב - בצד שחשוף לשמש בעיקר, הצד המוצל כמעט לא מתקלף.

שתחיה החליטה שהיא לא מוכנה יותר לקילופים, אז קילפתי יזום, ועכשיו צריך להחליט על יסוד וצבע.

????

אמיר ב.א
15-03-13, 11:45
מניסיון שלי -

אפשרות אחת - המרייט לצביעה ישר על פח מגלוון:

http://www.jacobi.co.il/products/colors/steal/Harmait/%D7%A2%D7%9C-%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%9F.asp x

אפשרות שנייה - יש סוגים של המרייט שצריכים "יסוד לפח מגלוון":

http://www.jacobi.co.il/products/colors/spray/SprayDecorativi/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%A8-%D7%9E%D7%98%D7%9C%D7%A7.aspx

למשל יסוד בסיגנון של זה :

http://www.jacobi.co.il/products/colors/steal/Base/%D7%94%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%95-%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%93.aspx

lizard
15-03-13, 11:53
קח בחשבון אמת פשוטה אחת - לא משנה מה תעשה זה לא יחזיק ל"עד". אבץ פשוט לא אוהב צבע.
יש רמות שונות של צבע כמובן, אבל אני לא יודע אם זה בכלל ריאלי מאחר והשער כבר צבוע. המלצתי, צבע בהכי זול ופעם בשנה, כמו שאתה משפץ את הג'יפ, תצבע את השער.

shmil
15-03-13, 13:27
ובכן - אני לא רוצה לצבוע פעם בשנה, לכן פתחתי את השרשור.
באופן די מפתיע, מיכה, אני גם לא משפץ את הג'יפ פעם בשנה, גם לא פעם בשנתיים.
אם גם היית קורא, היית מבין שהשער לא צבוע.
היה צבוע, כרגע לא. זו תמונה ישנה.

yes1952
15-03-13, 13:57
שמיל ידידי
מיניום אדום שכבה ראשונה
יאכת ווארניש צבעוני שכבה שניה או האמרייט

יחזיק מעמד עד שהשער יעוכל מחלודה

מניסיון רב שנים אתה כבר יודע

BackDoorMan
15-03-13, 14:21
להתעסק עם מיניום זה מעשה חמורות ואהבלות,
לא הייתי מתקרב למיניום או לכל חומר מכיל עופרת רעילה.

טל חסיד
15-03-13, 14:35
יש פתרון, והוא לא זול איבוק אפוקסי, אתה צריך לפרק את השער מהמקום שלו ולהעביר למפעל שמבצע ציפוי כזה. יוצא חזק מאד ועמיד לאורך הרבה שנים.

טל

lizard
15-03-13, 14:47
שמיל, מה זה לא צבוע? ברמה של שער כמו לפני צבע ? אם כך, תשקיע וקח אותו לצביעה אלקטרוסטאטית. קח בחשבון שאם יש שאריות צבע אז זו בעיה גדולה. המצבעה יכולה לדרוש ניקוי חול לפני.
זה הכי טוב שאפשר. יעלה לדעתי יותר מאלף שקל. מאפשר לך תיקוני צבע עם צבע רגיל.
אפשרות נוספת היא צבע רכב. לא כולל לכה כמובן. ניתן לעשיה בתנאים ביתיים ואני בטוח שאתה מכיר את הפרוצדורת עבודה. תצטרך יסוד שיודע להתחבר לאבץ. לא ידע אם אפשר לתקן פגמים בצבע עם צבע רגיל.

tomer s
15-03-13, 16:24
הכנת השטח חשובה לא פחות מהצביעה.
ליטוש הגילוון להידבקות טובה יותר,
וניגוב עם טינר לפניי הצביעה.
צביעה מומלצת באוניקריל / אוניספיד.
צבע דו רכיבי של נירלט
מתאים לעמידה ממושכת בכל תנאי מזג האויר.
(זה צבע מאוד פופולרי למתקני שעשועים וספורט לילדים)
מגיע בכל גווני הRAL. והאוניקריל גם בגוונים מטאל ראסט המחוספסים למינהם..
דילול במדלל 110
וכיסוד מומלץ להשתמש בHB55

זה קצת יותר יקר מלצבוע כל שנה עם צבע לא מתאים.

(ככה ביום שישי על רגל אחת :-) )

kobiarava
15-03-13, 16:50
אפשר לצבוע בחצר, בלי לפרק ובלי לשלוח לניקוי חול, עבודה יסודית ורצוי פיסטולט טוב והתוצאה תחזיק שנים בלי בעיה. מתחילים בשתי שכבות יסוד לברזל מגולוון, סופר יסוד או הידרו-סופר יסוד של יעקבי, או גלווקוט של טמבור, או יסוד 503 של נירלט, אחרי ניקוי יסודי של המתכת כמובן משאריות צבע רופף, ואז 2-3 שכבות צבע עליון למתכת לבחירתך, אפשר גם ללא השמות האקזוטיים (המרייט, סופר-עמיד וכו). אפשרות נוספת היא לצבוע בסדרת "צביעה אחת ודי" של טמבור או DTM של נירלט, שמתאימות גם לצביעה על ברזל מגולוון ומהווה יסוד ועליון ביישום אחד, גם במקרה הזה 2-3 שכבות. עבודות שביצעתי עם היישומים הנ"ל עומדות בתנאים קשים כבר 10 שנים ויותר בלי בעיה, כמובן שהפיניש לא מושלם כמו בצביעה בתנור או באיבוק אבל לדעתי כשמדובר בשער חצר ההבדל יהיה זניח. בצבעים כהים קיים סיכוי לדהיית הגוון במשך הזמן, אבל חידוש הצביעה בשכבה אחת פעם ב-3-5 שנים תידרש גם בצביעה בתנור, ובנוסף, כשתצבע בעצמך במקום הצביעה תהיה אחידה וזהה לחלקים הבלתי פריקים (עמודים, גדר סמוכה וכו') ולא תצטרך לפרק, להוביל, להוסיף ניקוי חול ולהשאיר את חצר הבית ללא שער ראשי למס' ימים.

בהצלחה-קובי

עידו לוריה
15-03-13, 18:35
שמיל הורדה של כל הצבע , ליטוש כל השטח עם ניר 220 שטיפה עם מדלל , צביעה עם יסוד אפוקסי דו קומפוננטי , ולאחר מכן צבע עליון עדיף על בסיס פוליריטאני ( גם דו קומפוננטי ) שהוא עמיד ב - UV.
עם אתה רוצה יותר פרטים צור קשר .

עידו

עודד זנטון
25-03-13, 12:25
שמיל, עזוב שטויות!
צבע על הצבע הקיים, עם מברשת, ספוג או חתיכת סמרטוט ישן, שכבה אחת נדיבה...
עשרות טנקים נצבעים כך ומעולם לא ראיתי אותם מחלידים....
:)

boaz avrahami
25-03-13, 13:50
ביום שלשמיל יהיה צוות חיילים שיצבעו ועשו טפ״ש לשער אז באמת כדאי לו לצבוע את זה כמו טנק.
אולי גם להשתמש באותו עובי חומר... וצבע חאקי זה הכי מתאים לשער. ;-)

liontamer84
27-03-13, 12:34
מצטרף להמלצה של ההמרייט ישר על גילוון. צבע חזק בטירוף, עם מירקם שהזכיר לי זפת :)

-->