PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון - תקציב של כ30000 - מחפש הכוונה

YoavZuri
15-03-13, 14:29
שלום חברים,

קודם כל קצת הקדמה, גדלתי בטיולי שטח, טרקטורונים, טנדרים 4X4 זה דבר שנולדתי לתוכו ועל כן לקראת רכישת רכב ראשון החלטתי שאולי כדאי להשקיע עוד קצת ולקנות ג'יפון.

אני אנסה לתת את כל הפרטים הרלונטים לפי האשכול שמודבק בראש הפורום:

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
כ30 אלף שקל. במידה ויש משהו שיספק חסכון משמעותי בדלק ובעלויות אחזקה אני חושב שאפשר להתגמש.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
הרכב אמור לשמש אותי לנסיעה יום יומית לעבודה (25 ק"מ כל כיוון) ולסידורים קטנים בעיר.
מקווה לצאת לטיולים ברמת עבירות בינונית אחת לשבועיים. דיונות \ זחילת סלעים - כרגע אפשר לוותר.
3. מי נוהג בו?
נהג יחיד, אני. יחסית מנוסה בנהיגה שטח.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
ביום יום אני נוסע לבד ברכב, בסופ"שים עד 4 אנשים ברכב... (היום אני עם 107 וסובל מכל רגע)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
20-25 אלף ק"מ (משוער, אין לי באמת מושג)
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
עדיפות לאוטומטי - נוסע קצת בפקקים בבוקר.
לא מאוד מהותי.

מבחינת פרטים נוספים שחשובים לי:
1. מזגן - ברכב חייב להיות מזגן, עדיף מזגן חזק. אני טיפוס מזיע :)
2. אשמח לקצת מקום אחסון מאחורה, לא צריך משהו סופר-ענק כמו בפג'רו אבל עדיף משהו קצת יותר מה"קצת-יותר-קטן-מתא-כפפות-ממוצע" שיש לי היום ב107.
3. אשמח שהרכב יהיה רכב עם "רקורד" של אמינות. יש לי גישה לליפט במוסך ורקע טכני, אבל מעדיף לא לבקר שם יותר מדי...
4. חשוב שהרכב "יראה טוב". לא איזה משהו שבור ומפורק...
5. ביטוח במחיר סביר - עוד מעט בן 24, רשיון מ2006, בלי "היסטוריה" בחברות הביטוח.

אני גר באזור המרכז.

אשמח לכל סיוע!

תודה, יואב.

Scrusher
16-03-13, 05:06
סוזוקי ויטארה.
לא יודע מה עוצמת המזגן שלה,אבל היא עונה לכל שאר הקריטריונים שהצבת
קיה ספורטאג' גם יכול להתאים לך,אם כי מדובר על רכב יותר שתיין

8ball
16-03-13, 11:47
ויטארה. אם אתה לא מתכוון ללכת לכיוון העבירות המאוד קיצונית אין שום בעיה. המזגן במידה ותקין, עושה עבודה טובה. לא תצטרך חרמונית בקיץ אבל יהיה נעים מאןד בתא הנוסעים. כמובן שעדיף מעל שנתון 95 בגלל המנוע, יש שרשורים בנושא. חטץ מזה היא בסיס מעולה לשיפור, פרייבט מצויין וגיפ, לא גיפון. ידית קטנה של פעם עם הילוך כוח אמיתי, ובדגמים הידניים מאוד מורגש.

נמרוד
20-03-13, 11:57
1. ידני בלבד. אל תסתבך עם אוטומטי, ברכב ישן זה פתח לצרות שעדיף להמנע ממנו, ותוספת משמעותית לצריכת הדלק שממש לא שווה את ה"נוחות" המסוימת בפקקים.
2. אני מבין שאתה רווק, צעיר... הסיפור של עד 4 נוסעים בטיול, לא אמור להכתיב לך. לכן הייתי ממליץ בחום לחפש סוזוקי - אבל סמוראי. ידני, הכי חדש שנכנס בתקציב (אולי ג'ימני כבר נכנס לתקציב? אין לי מושג, אם כן אז מבחינתי סמוראי וג'ימני חד הם). אתה יכול לקנות סמוראי סגור עם מזגן, ואולי להמר ולנסות לחיות עם פתוח - הרבה יותר ג'יפ והרבה יותר כיף בטיולים, ואם לא בגיל 24 אז מתי?

guycho
21-03-13, 21:55
1. ידני בלבד. אל תסתבך עם אוטומטי, ברכב ישן זה פתח לצרות שעדיף להמנע ממנו, ותוספת משמעותית לצריכת הדלק שממש לא שווה את ה"נוחות" המסוימת בפקקים.
2. אני מבין שאתה רווק, צעיר... הסיפור של עד 4 נוסעים בטיול, לא אמור להכתיב לך. לכן הייתי ממליץ בחום לחפש סוזוקי - אבל סמוראי. ידני, הכי חדש שנכנס בתקציב (אולי ג'ימני כבר נכנס לתקציב? אין לי מושג, אם כן אז מבחינתי סמוראי וג'ימני חד הם). אתה יכול לקנות סמוראי סגור עם מזגן, ואולי להמר ולנסות לחיות עם פתוח - הרבה יותר ג'יפ והרבה יותר כיף בטיולים, ואם לא בגיל 24 אז מתי?

+1
את הג'ימני שלי קניתי בפחות מהתקציב שלך כולל יישור קו.
נהנה מכל רגע למרות החוסר במקום.

YoavZuri
23-03-13, 15:54
טוב רשמתי תגובה ממש ארוכה ואז במקום פרסום לחצתי על "תגובה לנושא" והכל נמחק... ננסה לשחזר.

קודם כל תודה לכל המגיבים על האינפורמציה ועל הנסיון לעזור.

עם זאת, נקלעתי לפלונטר גדול מאוד עם החיפוש רכב...

יש לי ערמות של לבטים ומעט מאוד כלים מקצועיים להתמודד איתם, ואסביר:

קודם כל, על איזה רכב ללכת?
יש אפשרות ללכת באחד משני כיוונים דומיננטיים מבחינתי: סוזוקי או ג'יפים קצרים (טרופר וכיוצ"ב)
היתרון המובהק שיש לסוזוקי כרגע מבחינתי זה אחזקה יחסית זולה (לפחות ממה שהבנתי) ואפשרות לקחת שנתון קצת מתקדם יותר בהשוואה לג'יפים הקצרים.

נכון לרגע זה אני ממקד את החיפושים שלי לסוזוקי.

ועכשיו נותרתי אל מול הבעיה השניה - ג'ימיני, סמוראי או ויטארה?

לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו (שאתם מכירים טוב ממני)

השאלה היא לאיזה כיוון ללכת?
אני לא מחפש "האמר" ואני לא מחפש עכשיו ללכת לזחול על סלעים בנגב ולחזור אחרי כל טיול על גרר או עם כל מיני חלקים שנפלו מהאוטו.
כן, אני אוהב לטייל בשטח, אבל דברים יחסית "הגיוניים", לפחות לעכשיו.
היום כשאני נכנס לשטח אני נכנס עם מיצובישי האנטר 4X4 GLX שנת 2008 - לא נקתלתי בשום דבר שלא הצלחתי לעבור פרט לדברים שהזויות כניסה ונטישה לא אפשרו לי בגלל מימדי הרכב...

אין לי בעיה לעשות "מאמץ" ולגייס עוד כסף לעניין, לא עוד הרבה, אבל עוד 5-6-7 אלף זה משהו שאפשר לגייס בהנחה שאני קצת אתקדם בשנתון, באמינות ובתצרוכת דלק.

אשמח לכל דבר שיוכל לעזור לי "להתכוונן" קצת יותר לכיוון הנכון...

תודה מראש למגיבים, יואב.

שגיא S
23-03-13, 16:23
אם אתה לא מחפש רכב פתוח - ג'ימני עדיף על סמוראי.
ויטארה קצת יותר עדינה.

אני הייתי מחפש ג'ימני, עם הגבהה ומיגון טרנספר הוא ייקח אותך בכיף לטיולים שתרצה. וגם יש לך הרבה לאן להתקדם איתו מבחינת שיפורים ויכולת שטח.
הבעיה הכי גדולה שלו היא גם היתרון שלו - הגודל.
והוא גם קצת לא נוח בכביש...אבל לטעמי זה ממש נסבל.

YoavZuri
23-03-13, 17:00
היי,

תודה על התגובה המהירה,

אף פעם לא יצא לי להסתכל על ג'ימיני מבפנים.
כשאתה אומר גודל אתה מתכוון למרווח ישיבה של הנוסעים מאחור? של הנהג והנוסע שלצידו? או שמבחינה זו הרכב בסדר ואתה מדבר על שטח אחסון בדלת אחורית?

יואב.

Saar
23-03-13, 22:30
גודל= כל המימדים במקרה זה....

Scrusher
24-03-13, 19:30
הג'ימני לדעתי קצת מעניש את הנהג והנוסעים,הויטרה מאוד נוחה,סמוראי עלים מקורי זה רכב עינויים,לא סתם נדיר למצוא אחד עם כיסאות וקפיצים מקוריים (חבר קנה אחד כזה,לנסוע ולנהוג בו היה פשוט מרושע. עם קיטים של קפיצים-בולמים וכיסאות של רכב נורמלי אפשר לפתור את זה ולהגיע לרמות סבירות +),סמוראי סלילים יותר נוח אבל יש לו חלקים שקצת קשה להשיג
עכשיו עברת לשלב 2 - תבדוק סמוראי,אם אתה מצליח לחיות איתו בשלום,הוא הרכב הבא שלך. אם לא,תבדוק ג'ימני,תראה אם אתה אוהב אותו,אם לא,תבדוק ויטרה
קח בחשבון שמהרגע שאתה מחליט איזה רכב לקנות ועד שבאמת תמצא אחד במצב מתקבל על הדעת ייקח לך כמה חודשים,ג'ימנים ידניים נדירים,האוטומטיים ידועים כבעייתיים בגלל הגיר,הויטרות בלוחות הן בדר"כ במצב "גסיסה מתקדמת" וסמוראי כרכב יומיומי צריך להיות במצב טוב ויש לכאלה מחירים דיי יקרים. קניה של סמוראי שהשתמשו בו כרכב טיולים בלבד והסבתו לרכב א' זה תהליך שעדיף לא להיכנס אליו (ראה ערך "מיומנו של סוזוקאי חלק א' - איך למדתי "להאריך" את הסמוראי (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2698-%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%90%D7% 99-%D7%97%D7%9C%D7%A7-%D7%90-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%9E%D7%93%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%90%D7% 99)" של צחי)

-->