PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מגדירים נעילת ARB לסופה

איציק - 4X6ZH
24-06-03, 18:13
לצורך הזמנת נעילה מארצות הברית לסופה .
לרכב יש סרן אחורי דנה 44
איזה נתונים נוספים יש להקפיד לקבלת המוצר המתאים . מס שיניים על האקסים
יחסי העברה . או כל פרט אחר .
איציק

חנן-ג'יפולוג
24-06-03, 18:16
דנה44 יחס העברה 3.54. 30 שיניים על הציריות. זה אמור להספיק.

איציק - 4X6ZH
24-06-03, 18:28
תודה חנן

נשאלה השאלה לגבי מס השיניים
אני מבין שכלי רכב מקומי אין סיכוי שיש מה שהוא אחר .
איציק

חנן-ג'יפולוג
24-06-03, 18:31
למיטב ידיעתי, אין משהו אחר בסופות בנזין.

אדי
24-06-03, 20:17
איציק , אצלי בסופה 92 בנזין יש דנה 44 אחורי , הנתונים של חנן מתאימים . אבל בכל זאת , לדעתי , שווה לפתוח דיפרנציאל ולוודא כשמזמינים נעילה כמו ARB .

אדי

נמרוד
25-06-03, 09:52
איציק, לסרן האחורי של סופה אני אישית מעדיף דטרויט לוקר על פני נעילה נשלטת, העדפה מוחלטת גם במנותק משיקולי תקציב. ומכיוון שתמיד יש שיקולי תקציב - הדטרויט זול משמעותית מARB + קומפרסור, אמין באופן מוחלט בניגוד לARB, והוא פשוט הדבר הנכון בשטח. אם כסף כן חשוב לחבר שלך, הוא יכול להסתפק בהחלט בלוקרייט/נו-סליפ/איזילוקר, לסרן דנה 44 הנעילות האלו זולות מאד, לוקרייט עולה 250$.

איציק - 4X6ZH
25-06-03, 10:54
נמרוד אתה צודק יש בעיה תקציב
אולי זה יכול להיות פתרון .
הרכב הזה משמש גם כרכב פרטי לנסיעות בעיר . עד כמה נעילה כזאת מורגשת בנסיעה
מנהלתית . יש דפיקות יש רעש יש קשיים בהגוי .
בעבר הרחוק היו מערכות כאלה בדגמי רכב בארצות השלג והקרח .תמיד היה תלונות על רעש ועל הפעלה לא רצונית . ( במיוחד בסיבוב ) .
מה אורך החיים למערכת כזאת ( הרכב נוסע בעיר ) .
איציק

נמרוד
25-06-03, 11:05
איציק, לידיעתך - כל החברים שלי בעלי הסיקסים והסופות, חלקם ג'יפי טיולים בלבד וחלקם יומיומיים, כולל כל אחראי הפורומים של ג'יפולוג בעלי הג'יפים, משתמשים בנעילות אחוריות אוטומטיות דטרויט או לוקרייט/נוסליפ/איזי. רובם גם בקדמיות. האמינות טובה עד מוחלטת, התנהגות הכביש היא משהו שמתרגלים אליו כמו שמתרגלים לנעליים חדשות. יש תקתוקים ורעשים מוזרים למי שלא רגיל, יש חופש מובנה במערכת שעלול להפריע במיוחד לך כמכונאי, עד שתתרגל ותתאים את סגנון הנהיגה. אורך חיים? שנים אחדות לפחות ללוקרייט (4 שנים אצלי קדימה ואחורה, ללא בעיות טפו-טפו), יותר מכל מכלול אחר בג'יפ עבור דטרויט.

מה שאני מנסה להגיד, הוא שנעילה אוטומטית זה לא איזו אופנה חדשה, זה הדבר הכי פשוט והכי ברור בעולם הג'יפים מזה שנים רבות, עוד לפני שכמה אוסטרלים חכמים הבינו מה השוק רוצה וחיברו את שלוש האותיות ARB ביחד. דווקא כמכונאי ואיש טכני טבעי אתה לדעתי תאהב את האלגנטיות והיופי ההנדסי של הנעילה האוטומטית.

ניר ל
25-06-03, 13:45
איציק,
נעילת דטרוייט לוקר/NO-SPIN שנמכרת היום, אינה מורגשת בנסיעת כביש, נסעתי עם כזו כשנתיים והפעולה שלה חלקה שקטה ואחידה לחלוטין.
במצב מאד ספציפי היא משתלבת תו"כ השמעת "קליק" וזה תופעה תקינה.
כל מי שנסע נסיעת מבחן על הרכב, לא הבחין שיש נעילה אפילו שהיה מודע לכך, חריקת צמיגים שנשמעה בסיבובים חדים ויוחסה לנעילה, נשמעת גם היום עם דיפ' פתוח (פתחתי לבדוק שאין שם בטעות נעילה). בקיצור - לך על זה!

לגבי הנעילות הקטנות לסוגיהן (אלו שמחליפות את הסטליטים) - על אף שעיקרון הפעולה שלהן זהה, נוכחותן מורגשת לעיתים תכופות יותר ובמצבים רבים יותר, נקישותיהם של הלוקרייטים נשמעות למרחוק וגורמות לך להרגיש לעיתים שאתה נוסע על צעצוע לילדים ועמידותן מוטלת בספק.

הסתייגות - ג'יפ נעול מתנהג באופן שונה לטוב ולרע בשפ"צ עם אחיזה גבולית.

אדי
25-06-03, 14:12
איציק , מנסיון קצר עם לוקרייט היא מורגשת בכביש , במיוחד בנסיעה עירונית עם סיבובים וכיכרות . אני כמעט ולא נוסע בעיר עם הג'יפ אז זה לא מפריע לי ... אולי כבר התרגלתי , אבל שווה לנסות ולראות אם התופעות יפריעו לך .
יצא לי לסוע על סופה עם גיר-לס , הפעולה בכביש הרבה יותר חלקה אבל קראתי בכמה מקומות שהיו איתה בעיות אמינות די רציניות ולמרות נסיון טוב של חבר החלטתי להתקין את הלוקרייט .

אדי

איציק - 4X6ZH
25-06-03, 14:31
נמרוד כל מילה בסלע !!

אני אוהב לשאול שאלות תם כדי לפתח דיון מקצועי מידיעה שיש הרבה קוראים המתבישים לשאול ובחלק גדול מהמקרים כלל לא יודעים מה לשאול .
תודה על התשובות בשם שאר הקוראים קראתי את ההסבר המפורט בקישור .
איציק

יוני5
27-06-03, 22:26
איציק,

בסופה שלי מורכב נו סליפ, שזוהי נעילה אוטומטית עם סינכרונים.
אתה מוזמן (וגם החבר שלך) לקחת סיבוב ולהתנסות בעצמך.

יוני5

דרור ברלי
28-06-03, 13:48
אצלי בסופה מותקן מאחור דטרויט לוקר מהדור הישן, ומלפנים לוקרייט.
שלא יספרו לך סיפורים - הדטרויט שלי מורגש בהחלט בכביש: לפעמים מרעיש, לפעמים מתקתק, לעתים רחוקות גם בועט.
מפריע? יכול להיות. תלוי למי. בהחלט מתרגלים לזה ומפתחים סגנון נהיגה אחר, מאוד רגוע, מאוד זורם, מאוד רגיש ומאוד קשוב למכניקה של הג'יפ. אשתי לא רוצה לנהוג בג'יפ בכביש מאז התקנת הנעילות וזו נקודה למחשבה עבור כל אלה שמתכננים את השידרוג הנ"ל לרכב יומיומי שישמש גם את המשפחה.

ניר ל
29-06-03, 12:13
דרור, דטרויט מהדור הקודם כבר לא מיוצר לפחות שלוש שנים ולא אמור להימכר כחדש. הוא אכן מורגש חי ובועט להבדיל מהדור הנוכחי.

-->