PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה בסמוראי שנת 97

sniredri
17-03-13, 19:19
רכשתי רכב סמוראי שנת 97 מוגבה 10 סנטימטר עם קפיצים ובולמים, אני מעונין להנמיך את הרכב להגבהה של 5 סנטימטר בלבד, הרכב במצב הנוכחי לא יציב והמוט פנהרד נמצא בזווית קצת לא הגיונית מה גם שמורגש לחץ על שאר המכלולים של הרכב, אשמח עם מישהו יוכל להכווין אותי איזה קפיצים צריך לשים ואיזה בולמים בעיקר בסרן הקדמי, כרגע הרכב מוגבה עם קפיץ של סופה מאחורה, ומקדימה בולם מונרו עם הארכה, תודה לעוזרים

Scrusher
17-03-13, 22:42
איך סמוראי 97 עם קפיצים של סופה? 97 זה לא סלילים?
במידה ואתה באמת סמוראי 97 עם קפיצי עלים,תשלח את הקפיצים ליישור (ההפך מלערגל) - יעלה לך כמה מאות שקלים ותקבל קצת יותר נוחות נסיעה
הבולמים לא קשורים בכלל לגובה של הרכב,הם רק מייצבים ומרסנים. לדעתי עדיף לך להישאר עם הגובה הקיים ולהוסיף שימסים וכו' לתיקון זווית קאסטור. אתה יכול להישאר בגובה הקיים ולהיות הרבה יותר יציב!!

sniredri
17-03-13, 23:51
אני ינסה להסביר, הרכב עם קפיצים ולא עם עלים, הגביהו את הרכב בצורה לא בטיחותית על ידי קפיצים אחוריים של רכב גדול יותר, ומקדימה בולמי מונרו ארוכים עם תושבת עליונה לקפיץ מה שיצר הגבהה של מעל 10 סנטימטר מבלי לתקן את זווית הקאסטר ואת הזווית במוטות הרדיוס.כרגע הרכב לא יציב ובנסיעות מעל 60 קמש הוא פשוט יוצא משליטה, אני רוצה להנמיך את הרכב להגבהה של 5 ס״מ ואני מחפש פתרון איזה קפיצים לשים? איזה בולם עם תושבת לשים מקדימה?. שוב תודה

Scrusher
18-03-13, 02:21
בולמים עדיין לא יכולים להגביה את הרכב. הם פשוט לא עושים את זה....מה שאתה מדבר עליו זה כנראה ספייסר (שבדר"כ אין שום בעיה להעיף אותו או אפילו למכור)
יכול להיות שזה תושבות של מוטות רדיוס וכו',הגבהה של 10 ס"מ לא אמורה להביא את הרכב למצב שאי אפשר לנסוע בו יותר מ60! אם הרכב קשיח ובועט כמו חמור זאת סיבה טובה להחליף את הקפיצים,אבל אם הוא מתנדנד זה לא דווקא בגלל גובה. גם אם תנמיך את הרכב ב5 ס"מ,עדיין תהיה לו סטיה בזווית הקסטר (חצי ממה שעכשיו,אבל עדיין רעיון רע)
תבדוק גם אם הברגים של המוט פנהרד לא השתחררו (קורה עם הזמן והתוצאה דיי זהה למה שאתה כותב כאן)

tooshey
18-03-13, 06:56
אני ינסה להסביר, הרכב עם קפיצים ולא עם עלים, הגביהו את הרכב בצורה לא בטיחותית על ידי קפיצים אחוריים של רכב גדול יותר, ומקדימה בולמי מונרו ארוכים עם תושבת עליונה לקפיץ מה שיצר הגבהה של מעל 10 סנטימטר מבלי לתקן את זווית הקאסטר ואת הזווית במוטות הרדיוס.כרגע הרכב לא יציב ובנסיעות מעל 60 קמש הוא פשוט יוצא משליטה, אני רוצה להנמיך את הרכב להגבהה של 5 ס״מ ואני מחפש פתרון איזה קפיצים לשים? איזה בולם עם תושבת לשים מקדימה?. שוב תודה

השם ירחם.
לפי מה שאתה מתאר, כדאי שמישהו מקצועי יראה את הרכב ויציע לך את הפתרון אחרי מדידות והבנת הבלגן שעשו לך.
יתכן ונעשו עוד שינויים שלא הבחנת בהם, מלבד הקפיצים והבולמים.

בברכה,טושי

sniredri
18-03-13, 10:17
שורה תחתונה אני מחפש זוג בולמים קדמיים לסמוראי סלילים שנת 97 שיגביהו את הרכב ב5 ס״מ, כרגע יש מקדימה 2 בולמים של מונרו שחורים עם תושבת לקפיץ בחלקם העליון,הקפיץ שמורכב עליהם הוא קפיץ מקורי של סמוראי.

ItayWitzer
18-03-13, 11:01
שורה תחתונה אני מחפש זוג בולמים קדמיים לסמוראי סלילים שנת 97 שיגביהו את הרכב ב5 ס״מ, כרגע יש מקדימה 2 בולמים של מונרו שחורים עם תושבת לקפיץ בחלקם העליון,הקפיץ שמורכב עליהם הוא קפיץ מקורי של סמוראי.

אם אני מבין נכון, הרכב בכלל לא יושב על הקפיצים הקדמיים, אלא רק על הבולמים ?!?!?!
הכי טוב שתצלם כמה תמונות ותעלה לפה.
בולמים אינם מגביהים רכב, מתאימים אותם לגובה הקפיץ שהוא זה המגביה את הרכב.
נשמע לי שאסור לך בכלל להזיז את האוטו ללא גרר למוסך הקרוב.
סכנת נפשות

gmike
19-03-13, 21:24
כל החכמים שאומרים שבולמים אינם מגביהים את הרכב- ראיתם פעם איך בנוי מתלה קדמי של סמוראי סלילים?!??!!?
החלק התחתון של הקפיץ מחובר לבולם,ולא לסרן. ע"י תושב שמרותכת על הבולם. זו הסיבה שאין מבחר של בולמים קדמיים לסמוראי סלילים,מלבד המקוריים.
אני חושב שיש גם קיט שמגביהה 2", שניר,תעשה חיפוש פה באתר,יש על זה מידע.
שניר, מה שכנראה עשו אצלך זה שלקחו בולם ארוך יותר, וריתכו עליו תושבת לקפיץ.
תלך למישהו מקצועי,שמבין בסמוראים, שייתן לך חוות דעת מה צריך לשנות,ומה להשאיר.
אולי עדיף לך להחליף מוטות רדיוס,לכאלה עם זווית מתוקנת,אם כל השאר תקין.
או להפריד את הבולם-קפיץ מקדימה,ואז יש לך הרבה אפשרויות של בולמים וקפיצים.

מיכאל.

sniredri
19-03-13, 21:39
תודה מיכאל,אכן שמו אצלי בולם ארוך יותר עם תושבת מרותכות שיצרה הגבהה של 13 ס״מ מקדימה,אני מחפש קיט ולא מוצא כנראה שאחזור למקורות ואחזיר את הרכב למצב הסטנדרטי שלו, כרגע הרכב גבוה בצורה לא סימטרית ולא בטיחותית.עוד שאלה למביני עניין האם קפיצים של גימיני יתאימו לסמוראי?, תודה

gmike
19-03-13, 22:00
שניר, תעשה חיפוש באתר, עדיף דרך גוגל. יש שרשורים על הנושאים האלה.
אם אתה רוצה להחליף לקפיצים של ג'מיני, שזו אופציה מצויינית, כי הם מתאימים מבחינת המשקל,ויש מגוון גדול בשוק, אתה חייב להפריד מקדימה קפיץ ובולם, תעשה את זה והחיים שלך יהיו הרבה יותר קלים.
לגבי אורכים של קפיצי ג'ימיני מול סמוראי- לא יודע להגיד לך, אבל אם תמדוד את הקפיצים שלך,אורך וקוטר,במצב חופשי, יהיו לך תשובות אם מתאים או לא.

-->