PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רתכת לעבודות חובבניות - מה מומלץ?

הכוכב הכחול
18-03-13, 12:26
כמו בכותרת,
אני מחפש רתכת זולה ע"מ להתחיל ללמוד לרתך
אילו פרמטרים אני אמור לחפש במודעות שאני רואה?
מה חשוב יותר, מה חשוב פחות?

בכללי סוגי העבודות שאני רוצה לבצע הם דברים קטנים לג'יפ בעיקר
לדוגמא - סנדל לרכב

אשמח להמלצות
עדיפות למשהו זול כרגע

כמו כן,
מאיפה ניתן לקנות ברזלים באזור המרכז?

תודה
דניאל

אמיר ב.א
18-03-13, 13:30
לגבי רתכת - תלוי מה אתה קורא זול ...

זה מתחיל בסביבות 500 או קצת פחות לרתכת רגילה הכי פשוטה ,

בסביבות 1000 להכי זולה אלקטרונית ...(כמובן יותר מומלצת אם אתה יכול להרשות לעצמך)

אתה צריך להסתכל לכמה אמפר היא מגיעה ,
ומה אתה מקבל איתה - האם גם מסיכה , כבלי ריתוך , ידיות , אלקטרודות ...
יש כל מיני עסקאות , והכל עולה כסף בסוף.

אני הייתי אומר בתור התחלה - אם אתה מחפש זול - אחת פשוטה של 500 ש"ח תספיק ...

הנה כמה רתכות בין 500 ל 1000:

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-handicrafttools&db140838=140847&keyword=%f8%fa%eb%fa

נמרוד
18-03-13, 14:08
כל רתכת אלקטרונית 160 אמפר כמו שמפורסמות בזאפ בקישור של אמיר או בכל חנות חומרי בניין תתאים לצורך העניין. אני משתמש ברתכת כזאת של זיקה שקניתי לפני כמה שנים ישירות מהם במבצע שהיה פה באתר, הגיעה בערכה עם מסיכה אלקטרונית וכל מה שצריך בשביל להתחיל לרתך. לפני זה היתה לי רתכת שנאי גדולה, גם כזאת שקניתי בתחילת העשור הקודם באותו מחיר באותן חנויות... אין היום סיבה לקנות רתכת שאינה אלקטרונית.

ההתלבטות היום של החובב היא בין רתכת 160 אמפר קטנה כנ"ל באזור ה1000 ש"ח, לבין רתכת מיג/CO2 שהיום יש טובות מאד (כמובן סיניות - כל מה שאנחנו מדברים במחירים סבירים מגיע מסין היום) בטווח מחירים שיחד עם מיכל CO2 יכול להגיע ל4,000 ש"ח. יותר ויותר חובבים עוברים לריתוך מיג (ואני בינהם...).

אני מניח שאתה יכול למצוא גם רתכת אלקטרונית פשוטה משומשת במחירים של כמה מאות שקלים (לשלי כבר נמצא בית במשפחה, תודה), סך הכל מדובר ביצורים אמינים שאין בהם הרבה שיתקלקל אז אני לא חושב שצריך לפחד לקנות משומש.

טלסקופ
18-03-13, 19:39
כמתחיל לשעבר ובעל כישורי ריתוך בינוניים מינוס, אך בעל חיבה רבה לתחום, אני ממליץ בחום על רתכת אלקטרונית. אמנם רתכת "רגילה" (לא יודע מה השם המקצועי) אפשר למצוא בכל מיני מבצעים החל מ- 400 ש"ח, אך לדעתי, מומלץ להשקיע עוד 500 ש"ח ולרכוש אלקטרונית. בסביבות 900 - 1000 ש"ח אתה תמצא משהו נורמלי.

יצא לי קצת להשתמש ברתכת רגילה ואין מה להשוות את נוחות העבודה מול אלקטרונית.

קח בחשבון שלעלות הרתכת צריך להוסיף עלות מסיכת ריתוך, גם כאן מומלצת אלקטרונית. חפש בפורום, יש דיונים ארוכים על מסיכות. שלא תיפול כמוני על מסיכה יפה אך לא בריאותית. אחרי כמה חודשים, כבר תתחיל לחפש דיסק נורמלי, מקדחת עמוד ומסור שורף.

הריתוכים הראשונים שלי היו של כל חתיכת מתכת שמצאתי זרוקה בחצר. אחר כך מתחילים "להנפיץ" פרוייקטים רק בשביל לרתך (שולחן עבודה, פגוש לג'יפ, תיקונים בבית ועוד ועוד ועוד).

את הברזלים מוצאים זרוקים בחצר, או קונים במגרשי ברזל ובמסגריות. במקרים רבים "החלפתי" שאריות ברזל של מסגריה בבקבוקי גולדסטאר (רצו לתת את השאריות חינם, הסכימו לקבל גולדסטאר).

ללימוד העסק, אני ממליץ על המדריך לרתך המתחיל כאן באתר ועל סרטוני יו טיוב, למרות שאין כמו הדבר האמיתי עם מישהו קצת יותר מנוסה שיכול לתת פידבק.

moshik999
18-03-13, 20:23
Fronius TransPocket 1500

זה לא בטווח של הפרמטרים שאתה מבקש
אבל רתכת זה כלי שילך איתך הרבה מאד זמן
ולטעמי חשוב שזה יהיה הכי טוב שיש.
יש נטיה לחשוב שחובב חייב לקנות משהו זול
אני דווקא חושב שהפוך הוא הנכון.

YosSima
18-03-13, 21:35
מסכים עם מושיק
דווקא בתור חובב מתחיל תוכל להיות לך חויה פחות חיובית מרתכת שהיא לא מספיק טובה או אפילו גרועה
מה שיכול לגרום לך למשוך ידיך מריתוך .
לדעתי עדיף לחסוך קצת ולעשות שיעורי בית ולקנות רתכת איכותית , כי אם תמצא שאתה טוב בזה , היא באמת תלך איתך לאורך שנים.
ואכן לא כדאי לחסוך כל כך במסיכת ריתוך - בסופו של דבר אילו העיניים שלך ...
אז נכון שמטווח מחירים של 500-1000 ש"ח הקפצתי אותך לכמה אלפים
אבל בסופו של דבר זה יוצא יותר זול, מהנה ובריא לקנות משהו איכותי .
ואם אין לך עדיין את התקציב וכבר בוער לך בידיים , תמיד אפשר למצוא איזו מסגריה שתשמח לקבל עוד זוג ידיים עוזרות
בתמורה לצבירת נסיון בריתוך או חבר שיש לו רתכת ולשחק אצלו בחצר.
בהצלחה

lizard
18-03-13, 21:44
תבדוק את ל.כ יש להם מבחר יפה של רתכות.
ההמלצה שלי היא רתכת של 160-120 אמפר. לדעתי אתה לא צריך יותר מזה. האלקטרודה המועדפת עלי היא 2.5ממ זיקה 6013. מספיקה לרוב העבודות.
מסכה אלקטרונית, כל הזולות אותו דבר. אישית אני משתמש בזו של זיקה (אבל היא לא הכי הכי, בעיקר כי הכפתור מיסוך צג נשבר כל הזמן) היא יחסית זולה.
אני עובד איתה הרבה, לא הרגשתי משהו מיוחד בעיניים, מצד שני בריתוכים הרציניים אני משתמש במסכה אחרת יקרה יותר. (הזיקה נמצאת באוטו עם הרתכת האלקטרונית).
אגב, אני מסגר, בגלל זה ריבוי המסכות...
עדיף לדעתי רתכת קטנה מאשר גדולה, כזו שאתה בקלות יכול לאכסן ו/או לסחוב על הכתף. בגדול רתכות DC (אלקטרוניות) לא אוהבות כבלים ארוכים לכן הכבלים שלה באים במקור קצרים.
אם תרצה קצת הסברים איך לרתך וכדומה, צור קשר אחרי שתהיה לך רתכת.

בהצלחה

kd2
18-03-13, 21:47
הטיפ הכי טוב הוא להתנסות אצל אחרים ורק אז להחליט מה מתאים לך, אבל אם הייתה לך האפשרות - כנראה שלא היית שואל פה בנוסח הזה.

הרוב פה התחילו מרתכות חשמליות פשוטות ושרדו את זה בסדר גמור.
אבל אלקטרונית זה הרבה יותר שווה.
ומיג (CO2) זה בכלל עולם אחר.

תמצא מישהו ששווה ללמוד ממנו, יש כמה דגשים, טיפים וטריקים שיהפכו את זה לחוויה הרבה יותר זורמת.

הקפד לההשתמש בציוד בטיחות תקני ואיכותי. תריץ חיפוש יחד עם השם שלי וזה יעלה לך בבירור.

בהצלחה !

הכוכב הכחול
19-03-13, 10:46
קודם כל תודה על העצות.

התחלתי לחפש רתכות חדשות וביד 2,
1. מה ההבדל בין רתכת אינווטור לפלסמה לארגון לאלקטרונית?
2. כשבמפרט רשום תלת פזי זה אומר שאני חייב שיהיה לי בבית חשמל תלת פזי? (יש לי חד פזי בבית)

המחירים הם בסביבות 800~1500 ש"ח.
(העלויות של אינווטור ואלקטרונית דיי זהות)

לצערי להשקיע על רתכת סכום של 3000 ש"ח אני לא יכול כרגע, ואם אני אדחה את הנושא עד שיהיה כסף זמין
יהיו עוד שיפצורים לרכב ולבית אבל לא תהייה רתכת.
לכן אני מעדיף משהו יחסית זול

שוב תודה :)
דניאל

kd2
19-03-13, 11:01
ארגון זאת סוג רתכת שלא רלוונטית בשבילך כרגע.
פלסמה - מכשיר לחיתוך מתכת.
אינוורטר = אלקטרונית.
תלת פאזי זה גם כרגע מחוץ לתחום.

לי יש כרגע jasic 200c, חדשות עולות 1100-1200, חיה כבר מעל שנה. סה"כ סבבה.

הכוכב הכחול
19-03-13, 13:13
עוד 2 שאלות בדרך לקניית הרתכת..

מחיפושים ברשת עלו הדגמים הבאים-
Riland 2000 - 200A
http://www.hml.co.il/%D7%A8%D7%AA%D7%9B%D7%AA-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7% A0%D7%99%D7%AA-200A-%D7%93%D7%92%D7%9D-2000-%D7%9E%D7%91%D7%99%D7%AA-RILAND/p-925.htm#moreDetails

Zika l200c - 200A
http://www.amital-ltd.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=782

Zika mini - 160A
http://www.amital-ltd.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=1563&catId=289

Zika Jasic - 200A
http://www.amital-ltd.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=805

Jasic arc200 (בלי C בסוף)
http://www.tecnik.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=2798

רתכת משומשת לא אלק' 300 ש"ח
מה כדאי?

בנוסף, מה המשמעות של קוטר האלקטרודה?
כולם יכולות לרתך עד קוטר אלקטרודה של עד 4 מ"מ

lizard
19-03-13, 14:01
השאלה היותר חשובה מאמפרז זה הדיוטי סייקל. רוב הרתכות החדשות מסוגלות ל100% עד אלקטרודה 3.2 ופחות (בדרכ 60%) ל4ממ אלקטרודה.
בתכלס אתה לא תרתך עם 4 ממ וגם עם 3.2 אני בספק.
ככול שעובי החומר גדול יותר אתה צריך אלקטרודה עבה יותר אבל גם לזה יש פתרונות.

נמרוד
20-03-13, 14:01
אתה תשתמש כמעט אך ורק באלקטרודות 2.5 מ"מ בכל הסביבה של הג'יפ. אלקטרודה 3.25 רק אם תבנה קונסטרוקציות מסיביות מפרופילים בעובי 5 מ"מ נניח. ככה שהduty cycle של הרתכות האלקטרוניות הפשוטות לא מהווה בעייה. כאמור, אני עם רתכת זיקה 160 אמפר קומקפטית, הגעתי אני חושב פעם אחת בלבד למצב שהיא היתה צריכה לנוח, וזה קרה כשריתכתי עמודים לשער מפרופיל 100X100 בעובי 5 עם אלקטרודה 3.25.

אני אומר אל חשש, תקנה כל אחת מהרתכות האלקטרוניות באזור ה1,000 שקלים, היא תשרת אותך נאמנה לנצח - או עד שתחליט להשקיע ולעבור למיג.

lizard
20-03-13, 14:28
מיג זו רתכת שלא טובה (ברמות שאנחנו מדברים עליהם) לעבודות חוץ ומזדמנות במקומות שונים. בדר"F היא גדולה ומיכל הגז שלה לא ממש מאפשר ניידות כמו רתכת אלקטרודות. התחזוקה שלה יקרה יותר והסליל רגיש ויתר (מקבל חלודה בקלות אם לא משתמשים על בסיס יומי/שבועי)

kd2
20-03-13, 17:54
דיוטי סייקל זה חשוב, אבל לרתכות שהצגת אין שום בעיה כזאת באלקטרודות שתשתמש בהן. בטח שלא ל-200 אמפר.

לי אישית חשוב מתח ריקם גבוה (60-62 +) בשביל אלקטרודות צלולזה....אבל לא כולם משתמשים בזה, והסתדרתי תקופה ארוכה גם בלי זה.
אם יש אופציה של מנגנון שנותן Hot start או משהו בסגנון, גם יתרון טוב.
(הC ברתכות של JASIC מייצג את הדגם עם מיתח הריקם היותר גבוה.)

בינינו, כל הרתכות שקישרת אליהן הן אותו הפאקינג דבר (והלוואי ונמרוד צודק לגבי העמידות שלהן, אני קצת יותר סקפטי).
יותר חשוב מי עומד מאחוריהן מאשר המוצר עצמו (תקנה מהיבואנים ישירות, המחירים בחנויות שצירפת גבוהים).
ובנושא הזה החברה שמביאה את Jasic ו Riland עדיפה משמעותית על זיקה.

אם אתה מהדרום אתה מוזמן אליי להתנסות בחשמלית ואלקטרונית ולקבל קצת הדרכה בנושא.

lizard
20-03-13, 18:49
RILAND כבר לא קיימים, זה JASIC במקום. נדמה לי שקשור לאיזה שותפות סינית או משהו כזה. לא ממש משנה. בכל מקרה RILAND וJASIC זו אותה חברה למיטב הבנתי (הצהרה: יכול להיות שהסינית מנדרינית שלי לא מספיק טובה, כלומר אני בטוח שהיא לא מספיק טובה כי אני לא יודע סינית בכלל פרט לכמה מילים שקשורות למלחים ולא ממש ראוי שיקראו על גבי הפורום, אז מזל שקראתי את זה באיזה אתר אמריקאי)

kd2
20-03-13, 19:15
לא צריך מנדרינית, תשאל במ.ב. ויגידו לך שזה אותה החברה כיום.
יתכן מאוד שגם הרתכות שזיקה משווקות הן מאותו המפעל. מאוד דומות.

יונימוג אדום
20-03-13, 20:54
יש לי רתכת JASIC 160A כבר שש שנים אני עובד איתה בבית המלאכה שלי ששם אני מייצר ומתקן מכונות קידוח זעירות וכן היא משמשת אותי לתחביבים .
עד היום ללא בעיות כלל , עובד לרוב עם 3.25 מ"מ , הרתכת ספגה כבר לא מעט חבתות והיא בשלה - לא מפסיקה לעבוד .
כיום רכשתי רתכת מיג איטלקית ( לא סינית ) ,מתאימה לי יותר לעבודות שלי - ריתוכי פלדות שחיקה עם חוט ממולא 1.2 .
בקיצור - רתכת כזאת מתאימה לך ומספיקה בהחלט .
אם תחפוץ בפיתרון זול - יש לי רתכת שנאי 220A למכירה ב: 300 ש"ח .

אילן - 050-5249686

סופת המדבר
22-03-13, 19:51
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yI4bGRqG4F4

אמיר ב.א
23-03-13, 18:30
http://www.youtube.com/watch?v=2537L5H7NiY

IlanG
23-03-13, 21:51
יש למכירה רתכת אלקטרונית ב- ג. חיון של Zika 160 אמפר במיבצע של 699 שח , נראה מעניין !! , אפשר להגיע לאתר שלהם דרך גוגל ולדף המבצעים , הוא מופיע בעמוד 11 .

גילוי נעות -
אין לי שום קשר לחברה פשוט ראיתי במקרה את הפרסום .

זרקו
24-03-13, 06:16
תוכל להפנות ללינק מתאים?

אני מצאתי רק ב-890 ש"ח http://www.g-haun.co.il/pl_products~17~48.htm?PNum=4&

תודה

IlanG
24-03-13, 09:20
תוכל להפנות ללינק מתאים?

אני מצאתי רק ב-890 ש"ח http://www.g-haun.co.il/pl_products~17~48.htm?PNum=4&

תודה

בבקשה :

דפדף לעמוד 11

http://www.flip-book.co.il/catalogs/ג-חיון.aspx

הכוכב הכחול
25-03-13, 08:52
בבקשה :

דפדף לעמוד 11

http://www.flip-book.co.il/catalogs/ג-חיון.aspx

נקנתה הרתכת :)

תודה לכל המיעצים,
עכשיו הגיע הזמן להתחיל ללמוד לרתך.

שאלות נוספות יגיעו בהמשך.. ;)

חג פסח שמח

נ.ב.
אם יש סרטונים נוספים מעניינים לגבי ריתוך, זה הזמן להוסיף אותם לשירשור..

תודה

lizard
25-03-13, 09:01
אם אתה רוצה, אתה מוזמן לבוא לבית מלאכה שלי עם הרתכת שלך ואני אתן לך כמה עיצות וטיפים.
קח בחשבון שקסדת ריתוך זה חלק מאוד מאוד חשוב לא רק על ההגנה על העיניים אלא גם על נוחות העבודה.
לא הייתי משקיע בכפפות ריתוך (חובה) ייעודיות אלא קונה מל.כ את הכפפות האדומות שלהן. כל כפפה, לא משנה מה אומרים לך, תפרם בריתוך. פשוט תהליך הייצור שלה (אני מדבר על כפפות רגילות, לא הייטק) הוא כזה שבחום של ריתוך החוטים שאיתם תופרים את הכפפה, נפתחים ונפרמים. לא שווה לקנות כפפה יקרה מאחר וגם ככה אתה תחליף כל הזמן.

המהדרין קונים גם סינר עור ושרוולי עור.
ציוד נוסף זזה פטיש שלאקה, לא חובה, וקופסא לאלקטרודות. רצוי אטומה ויבשה.
יש לקנות בל.כ
בנוסף אני לא יודע מה הארדונג (תנין) שקבלת עם הרתכת אבל יש נטייה לשדרג אותו למשהו חזק יותר.

טלסקופ
26-03-13, 18:57
ממש מקנא בך. בימים הראשונים הרגשתי שגיליתי עולם חדש ומרוב התלהבות, לא היתה חתיכת ברזל בחצר שלא רותכה, נחתכה, ורותכה שנית.

אני קראתי כמה וכמה פעמים:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1357-jeepolog-archive

יש גם הרבה מדריכים מצולמים ביו טיוב (חפש: arc welding(
אבל העניין הוא שעד שלא תהיה עם מישהו שיודע לתת לך משוב אמיתי, לא באמת תלמד.

סופת המדבר
31-03-13, 14:12
אתה מוזמן להגיע גם אלי
אלמד אותך (רק קצת ממה שאני יודע ) חחח
אני מאמין שקנית אלקטרודות 2.5 מ'מ?

נ.ב
תתחיל מאמפר נמוך שככה גם אם לא ריתכת טוב תנקה את הריתוך
תעלה טיפה את האמפר ותנסה שוב
עדיך לחזור פעמיים שלוש מאשר להתחיל לחורר את הברזל

הכוכב הכחול
04-04-13, 10:07
אחרי 9 עמודים ו 177 תגובות הגעתי למסקנה שאני רוצה מסכת ריתוך של SpeedGlass / M3
(למי שרוצה לדעת למה דווקא חברה זו מוזמן לעיין בשירשור המצורף -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43426)
מכיוון שאין לי כסף כרגע להשקיע על מסכה איכותית כזו
אשמח אם למישהו יש להשאיל או למסור מסכת ריתוך לרתך המתחיל
תודה

מיכה וסופת המדבר,
אשמח להגיע אליכם להתלמד אבל זאת רק לאחר שאסיים את שיעורי הבית ואנסה קצת בעצמי
ע"מ שכשתדברו איתי ותסבירו לי דברים אדע על מה מדובר ולא אסתכל עליכם עם עיני עגל במבט שלא מבין כלום.. ;)

תודה
והמשך יום מצחיק ומושלם לכולם :)

lizard
04-04-13, 10:36
האמת? אני מעדיף שתבוא אלי כשאתה לא מבין כלום, זה הרבה יותר עדיף מאשר אם תבוא עם ידע קלוקל.
תקנה מסכה חדשה של זיקה ושו"ת. כשיהיה לך כסף תקנה משהו טוב יותר.

kd2
04-04-13, 19:22
להשקיע מאות שקלים במסיכה אלקטרונית סינית זה לא כדאי בעיני.
כבר עדיף שתעבוד עם מסיכת זכוכית רגילה עד שתוכל לשדרג לאחת המסכות הבסיסיות של ספידגלס.

אני יכול לתת לך יד בדרום אם אתה רוצה.

ModChiP
06-05-13, 02:10
האם הרתכת Zika 160 מומלצת?

רמי גלבוע
06-05-13, 06:46
מעבר לרתכת + מסיכה + אלקטרודות, צריך לדבר גם על סט של ג'אבקות, לפחות 3-4 במידות ותפיסות שונות.
הפרוייקט הראשון לעשות (לאחר אימון בסיסי), זה שולחן עבודה מסיבי... נורא כייף, לייצר בעצמך כלי עבודה כמו שולחן, אופטימאלית עם משטח מתכת עליון, שיוביל את המתח אל המוצר המרותך.

יוסי בר צבי
06-05-13, 16:53
מעבר לרתכת + מסיכה + אלקטרודות, צריך לדבר גם על סט של ג'אבקות, לפחות 3-4 במידות ותפיסות שונות.
הפרוייקט הראשון לעשות (לאחר אימון בסיסי), זה שולחן עבודה מסיבי... נורא כייף, לייצר בעצמך כלי עבודה כמו שולחן, אופטימאלית עם משטח מתכת עליון, שיוביל את המתח אל המוצר המרותך.

רמי, רוצה להעלות לפורום תוכנית לשולחן עבודה בסיסי ?

BackDoorMan
06-05-13, 17:06
תוסיף פטיש לשלאקה, מברשת פלדה, סינר עור עבה, כפפות ארוכות.
וממליץ גם על מאוורר חזק שיסיט את העשן ממך, או שואב אבק שישאב מלמעלה את העשן.

lizard
06-05-13, 17:33
הקטע המסובך (קצת למתחילים) זה לא התוכניות אלא שיטות העבודה והצורת בניה.
שולחן, בניגוד לסורגים למשל, זה מבנה תלת מימדי שכל טעות משפיעה עליו.
אתה יכול לבנות 2 ח בתור רגלים ולחבר אותם ואתה יכול לבנות מסגרת עליונה ולחבר אליה רגלים. בכל שיטה יש את הדגשים לגביה.
כלי לא פחות חשוב (לדעתי יותר חשוב) מרתכת זה המסור המדוייק. מסור שורף זה סבבה אבל אם אתה רוצה עבודה קלה ומדוייקת אתה צריך משור סרט מדוייק שיודע לעבוד עד 60 מעלות. קטן זה אחלה.
צריך לדעת לחתוך ב45 מעלות וחבר את המסגרות כמו שצריך (למשל איפה לתפוס בפיק שלא ינעל לך את המסגרת) לדעת איך לתפוס את המסגרת לשולחן. איך למקם את החלקים ולבצע מדידה ראשונית ומדידת דיאגונלים. לתפוס פיקים שהמבנה -כן- ינעל ולא ישתנה או יתפרק כשתסיר אותו מהשולחן (לא תמיד אתה תרתך את החלק מיד. לפעמים חלקים מתחברים ועדיף לרתך סופית רק בסוף כי אולי תצטרך לפרק ולשנות). לקנות רתכת זה קל, לדעת לעבוד כמסגר זה קצת קשה יותר אבל באמת שלא מסובך.
אם תרצו איזה הסבר קצר תתארגנו כמה חברה ותבואו למסגריה. אני אראה לכם כמה דברים בסיסיים.

רמי גלבוע
06-05-13, 19:50
נשמע ש-LIZARD יכול לתת לי הרצאות, שבכלל לא אבין מאיפה הן באות...

אני עבדתי בשיטת הגרזן; מצאתי לוח עץ גדול, ממנו נגזר גודל השולחן. את הגובה עשיתי קצת מעל לשיש מטבח, עם השנים הרגליים שקעו בחול, וזה נעשה גובה של שולחן איפור. לדעתי לא הייתה שם אף זווית שהיא בדיוק 90 מעלות, אבל העסק החזיק יפה, למעלה מ-20 שנה - וגם אז זרקתי אותו, כי כבר לא היה בו צורך. נדמה לי שמישהו מהאתר לקח אותו בסוף, פרסמתי כאן פוסט.

לגבי חיתוך - צודקים חבריי המלומדים, אבל גיליתי שאפשר להגיע רחוק מאוד גם עם דיסק 10 ס"מ, אם אתה לא מתעקש להיות יקה.

ModChiP
07-05-13, 19:47
האם הרתכת Zika 160 מומלצת?
אני לא לוקח את ה ZIKA 200 בגלל קושי במציאת נקודות חשמל של 25 אמפר.
האם בכלל יש צורך ביותר מ 160 אמפר?
האם מישהו (חובב) בכלל משתמש באלקטרודות של יותר מ 3.25?
פשיט לשלקה זה מיותר- אזמל ופשיט עושים את אותו הדבר.

lizard
07-05-13, 20:38
160 אמפר זה מספיק. לי יש 180 ולא עברתי את ה120-140 מעולם.

ModChiP
09-05-13, 00:55
עבדת עם אלקטרודות 3.25 ויותר?

lizard
09-05-13, 06:05
3.2 בטח כל הזמן. יותר לא. למה אתה חושב שאתה צריך לעבוד עם יותר מ3.2מ"מ?

ModChiP
09-05-13, 10:12
למה לא 2.5?

אסף ד.
12-11-13, 15:13
האם ניתן לעבור עם ה - JASIC 200 בחיבור לנתיך של 16A או חייב 25A, בהנחה שאני עובד סביב ה - 80 עד 90A עם אלקטרודה של 2.5?

נמרוד
12-11-13, 15:47
האם ניתן לעבור עם ה - JASIC 200 בחיבור לנתיך של 16A או חייב 25A, בהנחה שאני עובד סביב ה - 80 עד 90A עם אלקטרודה של 2.5?

לא צריכה להיות שום בעייה.

אסף ד.
12-11-13, 15:49
סבבה לגמרי.
מה זרם מומלץ לאלקטרודה 2.5 בבניית סולם לרכב? 90A מספיק או שצריך ערכים גבוהים יותר?

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

נמרוד
12-11-13, 15:52
משהו כזה, אפילו פחות - 70-80 אמפר. אתה מדבר על ריתוך של חומר דק יחסית אני מניח, אז כמה שפחות זרם כדי להקטין את הסיכוי שלך לחדור ולשרוף, מצד שני מספיק זרם שיהיה לך נוח להתחיל את הקשת.

מוני אורבך
12-11-13, 16:17
בריתוך אלקטרודות עם חומר בעובי 2 ואפילו 3 מילימטר מעולם לא עברתי את ה 80A.
האמת נראה לי שגם 60 יספיק.

אסף ד.
12-11-13, 16:49
81743

החוגה לא הכי מדוייקת...
האם לכוון למיקום החץ האדום בערך?

shachar
12-11-13, 16:52
כן. זו לא מטמטיקה.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

Bagio
09-04-17, 18:54
ה-Thread הכי טוב שיש בתחום למרות הוותק. קראתי ולמדתי המון!
שוקל לקנות את Zika W-200 (http://www.zika.co.il/product/w-200/), בעיקר לעבודות מסגרות מזדמנות.
מה דעתכם?

lizard
09-04-17, 20:06
אני אישית מעדיף ג'אסיק ויש מבצע שלהן כולל מסכה אלקטרונית וכפפות ב690 כולל מעמ

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איל מ
09-04-17, 20:39
איפה? והאם אפשר בלי המסיכה ועם הנחה?

lizard
09-04-17, 21:59
אי אפשר. זה הדיל.
איפה? תן לי לוודא שיש במלאי ועדיין אקטואלי.

Bagio
09-04-17, 23:04
אני אישית מעדיף ג'אסיק ויש מבצע שלהן כולל מסכה אלקטרונית וכפפות ב690 כולל מעמ

תוכל לפרט במה ג'אסק עדיפה, כלומר אילו פרמטרים צריך לבחון?

shachar
09-04-17, 23:29
שירות של היבואן מ ב

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Bernard
10-04-17, 01:07
היום, לאחר כמעט חמש שנים, הפעלתי שוב את ה-ESAB שלי.
"הניעה" בנגיעה, עדיין יש גז במיכל (תערובת ארגון 80-20), ו.. הכל עובד נהדר - הריתוכים נראים כאילו שאני אשכרה מבין משהו בריתוך. תענוג.
שוב - אני ממליץ מאוד.

לא יודע מי היבואן.
כשאני קניתי, ב-2011, הן עדיין לא הגיעו לארץ. היבואן אז, רצה לקחת את שלי לראות איך היא, משום שכעבור כמה חודשים (כשיגיע תורו) הוא היה אמור לקבל אחת..

http://www.esab.ca/ca/en/products/index.cfm?fuseaction=home.product&productCode=782

114250
(http://www.esab.ca/ca/en/products/index.cfm?fuseaction=home.product&productCode=782)

YosSima
10-04-17, 05:03
בקניית רתכת צריך לבחון מספר דברים:
1-מתחילים בתקציב ובאופן השימוש - כמו בקניית מחשב, אני לא אוציא 10000 שח על מחשב עם מעבד על חלל וכרטיסי גרפיקה של גיימרים אם אני בסה"כ עושה פייסבוק ומשחק סוליטייר.
2.אחרי שהבנו מה התקציב והשימוש אנחנו מכוונים למוצר שיש לו אבאמא והמלצות על ההורים האלו. ישנם לא מעט חברות שמייצרות רתכות והרבה מהן סיניות וברתכות זה לא בהכרח קללה. אני מבדיל בין חברת מותג סינית (שהחברה שמייצרת אותן , יש לה שם +לוגו+צבע משלה ואפשר למצוא פרטים עליה בקלות ברשת) וחברת מדבקה ( שכל עו"ש יכול להכנס ולהזמין את המוצרים של החברה עם שם/צבע/מיתוג אחר) ולמה זה חשוב לי? כי חברה שמניפה את הדגל שלה על המוצרים שהיא מייצרת, גם תעמוד מאחוריהם.
3. דיוטי סייקל, נצילות או מחזור העבודה של הרתכת. על כל רתכת צריכה להיות מדבקה עם הנתון הזה. מה הוא אומר ? מחזור העבודה של הרתכת מדבר בשני פרמטרים: אמפר ואחוזים ונמדד ב10 דקות. לדוגמה- 80% ב130 אמפר, אומר שבעבודה ב130 אמפר הרתכת תוכל לעבוד (ברצף) 8 דקות לפני שתעצור להפסקת קפה. עכשיו תחשבו אלקטרודות ותבינו שאין דבר כזה ריתוך רצוף של 8 דקות. אבל הנתון הזה מאפשר לנו להבין את היכולות של הרתכת. אגב אין מה לשלול רתכת שהנצילות שלה היא 20% ב200 אמפ' . כי נדירות הפעמים שנעבוד באמפ' כזה גבוה בשימוש ביתי. לכן צריך להסתכל על נתון הנצילות בטווח האמפ' השימושי. הנתון הזה כתוב על התוית של כל חבילת אלקטרודות שתיקנו.
4. תשדלו להשקיע גם בקסדת ריתוך טובה. זה לא אומר שקסדה סינית פשוטה לא תעשה את העבודה לרתכי סוף שבוע אבל לאורך זמן זה לא הכי נכון לעשות . לכן גם אם קניתם קסדה זולה . תתחילו לחסוך למשהו קצת יותר איכותי. יש שירשור שלם בעניין
5. גילוי נאות- למי שלא מכיר, אני בעל סדנה /מסגריה לעבודות קאסטום. אני מעביר שעורים בתחום ומוכר בין היתר רתכות של ג'יסיק.
ולמה ג'יסיק בגלל כל החפירה שלי עד כאן. ובעיקר בגלל התשובה של שחר.

lizard
10-04-17, 05:45
תוכל לפרט במה ג'אסק עדיפה, כלומר אילו פרמטרים צריך לבחון?
מה ששחר כתב. בגלל השירות ובגלל שזה לא מוצר מדבקה.
האם יש טובות יותר? בוודאי. אבל במבחן הvalue for money לדעתי היא לוקחת בגדול

jacob72
11-07-17, 20:13
שאלה לפני רכישה : האם רתכת אלקטרודות חשמלית של מילר נחשבת טובה יותר המהמתחרים, בהתייחס ל: התנהגות הרתכת,רעש בעת הריתוך,אמינות, שרידות עבודה וכד

אני מכוון לדגם si160 למי שמכיר ויודע להמליץ.
הרתכת לטובת עבודות חובבנות ולא מסגרות תעשייה .

mugi8675
11-07-17, 21:16
רכשתי בשבוע שעבר זיקה 200w. לא זולה... חוץ מבעיית השירות טעיתי?
אגב. אני מבין, (בדיעבד ומתוך קריאת ה thread) שריתוך זה לא כמו מבצע סבתא: מתחילים בכל הכח ומגבירים... ציר לשער ריתכתי ב 160. לא נראה שנגרם נזק חוץ מעשן, אבל אחרי יומיים המנעול קרס כנראה בהשפעת החום. ננסה להתחיל ב 40.
יצחק

jacob72
11-07-17, 21:22
אגב. אני מבין, (בדיעבד ומתוך קריאת ה thread) שריתוך זה לא כמו מבצע סבתא: מתחילים בכל הכח ומגבירים... ציר לשער ריתכתי ב 160. לא נראה שנגרם נזק חוץ מעשן, אבל אחרי יומיים המנעול קרס כנראה בהשפעת החום. ננסה להתחיל ב 40.
יצחק
איזה דגם של זיקה רכשת ומה המחיר אם אפשר לשתף? (לפני מעמ)

נמרוד
11-07-17, 21:28
יצחק
על הקופסא של האלקטרודות יש טבלה אמפראז' מומלץ לכל עובי אלקטרודה. כדאי להתחיל משם (זה לא 40 ולא 160....).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

lizard
12-07-17, 08:43
מה שאתם צריכים לעדות זה לדבר עם יוסי סימה ולקחת שיעור התמצאות שהוא מעביר. מחיר מצחיק עבור כמה שעות של תאוריה וריתוך.

jacob72
12-07-17, 08:49
מה שאתם צריכים לעדות זה לדבר עם יוסי סימה ולקחת שיעור התמצאות שהוא מעביר. מחיר מצחיק עבור כמה שעות של תאוריה וריתוך.
יוסי תותח על. ממליץ

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

liontamer84
12-07-17, 11:59

+1

עשיתי אצלו קורס מעמיק יותר, שיפר פלאים את יכולות העבודה שלי
ולא רק בריתוך.

ממליץ בחום!

איל מ
12-07-17, 12:23
איזה דגם של זיקה רכשת ומה המחיר אם אפשר לשתף? (לפני מעמ)

אני קניתי זיקה 200a. יש שני דגמים נפוצים. אחד arc200 והשני arc2000.
בניגוד להגיון, ה2000 יותר פשוטה וזולה (וקטנה). ההבדל העיקרי עקרי ביניהן הוא הנצילות ומתח הריקם. ה200 מתאימה גם לריתוך 6010, ועם נצילות יותר גבוהה. מי שאיננו רתך מקצועי, זה לא משנה לו. גם הנצילות של ה2000 היא מעבר למה שרתך חובב או מישהו שעושה תחזוקה בבית/משק/ג'יפ צריך. וכמו שנאמר בשרשורים הרלוונטים, היא תרתך 6010 רק לא בסטנדרטים של ריתוך מקצועי שדורש בחינה.
עלתה לי כמעט 700 ש"ח במ. ב. ושווה לחפש באינטרנט כי יש מבצעים יותר טובים.
(אם לא היה ברור, קניתי את ה2000 הפשוטה יותר).

avikkllk
13-07-17, 17:14
גם אני עם zika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

jacob72
13-07-17, 17:30
זה רק נסיון אישי שלי.
קראתי את כל הנאמר בכל הדיונים על הרתכת. החלטתי ללכת על מילר. הסיבות האישויות שבחרתי לאחר שביררתי באופן אישי. התייעצתי במספר פורומים שונים בארה"ב ואירופה ,סתם מתוך סקרנות.

זיקה לדעתי זה מיתוג ישראלי,לא מצאתי יצרן כזה. לא יודע איך זה משפיע בפועל ,אבל לי כלקוח פרטי זה השפיע על ההחלטה.

היצרן הסיני הגדול והרציני בעולם זה ג'ייסיק, וכשיש יצרן מאחורי מותג ,אז יש גיבוי ואחריות יצרן ,זה ככ שונה מייצור OEM כמו בכל מוצר אחר בעולם.

מילר זה ציוד איכותי שעולה כפול מגייסיק שמשלמים על שירות,איכות,אחריות ומיתוג.
הרתכת Co2 שלהם עובדת עם פולסים בשונה מגייסיק.

למרות המחיר הגבוה ,בחרתי במילר .

תודה לכל מי שטרם מהנסיון והיידע שלו בדיון.

איל מ
13-07-17, 20:32
תיקון והתנצלות.
מרוב שרשורי רתכות ואלקטרודות התבלבלו לי המילים.
כל התגובה האחרונה שלי התכוונה לג'אסיק 200 ו2000 ולא זיקה.
מה שקניתי זה הג'אסיק 2000.
עמכם הסליחה.

noams20
14-07-17, 15:41
זה רק נסיון אישי שלי.
קראתי את כל הנאמר בכל הדיונים על הרתכת. החלטתי ללכת על מילר. הסיבות האישויות שבחרתי לאחר שביררתי באופן אישי. התייעצתי במספר פורומים שונים בארה"ב ואירופה ,סתם מתוך סקרנות.

זיקה לדעתי זה מיתוג ישראלי,לא מצאתי יצרן כזה. לא יודע איך זה משפיע בפועל ,אבל לי כלקוח פרטי זה השפיע על ההחלטה.

היצרן הסיני הגדול והרציני בעולם זה ג'ייסיק, וכשיש יצרן מאחורי מותג ,אז יש גיבוי ואחריות יצרן ,זה ככ שונה מייצור OEM כמו בכל מוצר אחר בעולם.

מילר זה ציוד איכותי שעולה כפול מגייסיק שמשלמים על שירות,איכות,אחריות ומיתוג.
הרתכת Co2 שלהם עובדת עם פולסים בשונה מגייסיק.

למרות המחיר הגבוה ,בחרתי במילר .

תודה לכל מי שטרם מהנסיון והיידע שלו בדיון.

תתחדש,
אשמח אם תספר לנו איזה דגם המילר ומהכן קניתה

jacob72
15-07-17, 12:42
תתחדש,
אשמח אם תספר לנו איזה דגם המילר ומהכן קניתה
כתבתי שהחלטתי ,טרם רכשתי. הדגם :
MPI 220
היבואן הרשמי. השבוע אגיע אליהם להתנסות לפני תשלום.

נמרוד
16-07-17, 10:01
כשאתה מגיע למ.ב. להתנסות במיג הקטנה של מילר ותבקש גם לנסות את ג'אסיק 200 המקבילה שהם מוכרים ומספקים גם לה שרות ואחריות. יכול להיות שתחליט שהג'אסיק מספקת לגמרי במחיר נמוך משמעותית.

jacob72
16-07-17, 18:46
כשאתה מגיע למ.ב. להתנסות במיג הקטנה של מילר ותבקש גם לנסות את ג'אסיק 200 המקבילה שהם מוכרים ומספקים גם לה שרות ואחריות. יכול להיות שתחליט שהג'אסיק מספקת לגמרי במחיר נמוך משמעותית.
תודה. הם אכן יכינו את שניהם לבדיקה.
הגאסיק פחות מחצי מחיר

noams20
16-07-17, 18:54
הגאסיק פחות מחצי מחיר

בהצלחה אשמח לשמוע גם רשמים

lizard
17-07-17, 06:55
הג'סיק אחלה. בתכל'ס הייתי הולך על הג'סיק בגלל השירות של מ.ב.
זה קצת מצחיק אבל פחות חשוב הרתכת ויותר הנותן שרות. למעט DECA, שרות יחסית בסדר אבל רתכת חרא שלא הייתי מתקרב עם מקל של קילומטר.

אישית, הרתכת הבאה הרצינית שאני קונה זה מילר פשוט כי אני אוהב את המוצרים שלהם. וגם בגלל שהחברה (האמריקאית) הייתה ממש בסדר איתי ושלחה לי אלקטרוניקה חדשה לקסדה למרות שתוקף האחריות פג חצי שנה לפני. אני מרגיש מחוייב :-)

jacob72
17-07-17, 08:53
הג'סיק אחלה. בתכל'ס הייתי הולך על הג'סיק בגלל השירות של מ.ב.
זה קצת מצחיק אבל פחות חשוב הרתכת ויותר הנותן שרות. למעט DECA, שרות יחסית בסדר אבל רתכת חרא שלא הייתי מתקרב עם מקל של קילומטר.

אישית, הרתכת הבאה הרצינית שאני קונה זה מילר פשוט כי אני אוהב את המוצרים שלהם. וגם בגלל שהחברה (האמריקאית) הייתה ממש בסדר איתי ושלחה לי אלקטרוניקה חדשה לקסדה למרות שתוקף האחריות פג חצי שנה לפני. אני מרגיש מחוייב :-)
מילר זה מותג רציני וציוד איכותי,זה לא רק הרתכת זה כל רכיב במערכת,בידית,צינור הגז,הראש של המיג זה בכל פרט קטן במערכת.
יחד עם זאת העלות לא לחובבנים,אלא למי שאוהב איכות, שקט מתקלות, ושירות מעולה.

הפתעת אותי עם החוות דעת על ה Deca הייתי בטוח שזו אחלה רתכת,חשבתי שיצרן איטלקי ייצר משהו איכותי.

lizard
17-07-17, 08:59
מנסיון של חבר פורום אחר, חרא של רתכת וחומרים זולים. אין לי מושג איך זה יכול להיות אבל הייתה לה תקלה חוזרת שלא האמנתי שיכולה להיות לרתכת co2. אני מכיר רק דגם אחד ולא אומר שזה מייצג אבל הייתי מאוד נזהר, בטח כשהעלות בשמים

noams20
19-07-17, 05:55
נו בסוף יש רשמים הלכת אל מ.ב בסוף ?

YosSima
21-07-17, 00:22
הגאסיק פחות מחצי מחיר

לי יש את שתי הרתכות המדוברות.
אין בכלל מה להשוות בניהן.
הmpi של מילר רתכת מעולה . אני עובד איתה כבר כמה שנים , כולל עבודות outdoor עם אלקטרודות ומיג. היא יודעת לעבוד ידנית , סינרגטית , פולס, אלקטרודות (כולל 6010) , טיג בסקראצ'. היא מקבלת ספול של 5 ק"ג פנימי וגם הזנה חיצונית. יש לה צג דיגיטלי עם מלא תוכניות לסוג החוט, סוג הריתוך וסוג הגז. האופציות של התוכניות משתנות בהתאם לגז. בתערובת (ארגון וco2 ) יש מגוון גדול יותר ואפשר לרתך עוביי חומרים גדולים יותר.
הג'סיק זה כבר סיפור אחר. רתכת לחובבים +.
עם כוון נכון היא מרתכת מעולה. אם תזינו אותה בתערובת ולא רק co2. תקבלו רתכת מושלמת למסגר/פאבריקטור החובב. גם היא מרתכת אלקטרודות אבל לא בדקתי איתה 6010. יש לה רק אופציה של ספול 5 קג פנימי למרות שהקיר פלסטיק האחורי שלה נראה שאין בו אלקטרוניקה ואפשר לחורר אותו לטובת ספול חיצוני.
שתי הרתכות יעבדו מעולה עד 6 ממ עובי חומר.
מעבר לזה הגסיק קצת תתאמץ יותר ותייצר פחות חדירה מהmpi במיוחד אם מרתכים בפולס.

הדבר שבטוח תזכה בו אם תקנה את אחת מהרתכות האלו זה השירות של מם בית .

shachar
21-07-17, 00:28
אם תזינו אותה בתערובת ולא רק co2. תקבלו רתכת מושלמת .

על איזו תערובת אתה ממליץ במקום co2?

Sent from my Android using Tapatalk ישוחרר ברנרד

boaz avrahami
21-07-17, 02:27

תסתכל על המדבקת נתוני הריתוך של הרתכת , איפה שכתוב איך לכוון אותה. בטח יש נתונים עבור מיקס.
לרוב זה ארגון CO2 ביחס 80:20.
הרבה יותר יקר כנראה

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

YosSima
21-07-17, 05:45

כמו שבועז אמר . תערובת ארגון / co2
באיזה יחס ? - תלוי בך . 80/20 לטובת הארגון זה מצויין כל עוד תרתך פלדות "רגילות"
לגבי המחיר- נכון שזה קצת יותר יקר. אבל אם אתה ממלא מיכל פעם בחצי שנה , זה באמת זניח.
הכל עניין של עלות/תועלת

jacob72
21-07-17, 05:54
לי יש את שתי הרתכות המדוברות.
אין בכלל מה להשוות בניהן.
הmpi של מילר רתכת מעולה . אני עובד איתה כבר כמה שנים , כולל עבודות outdoor עם אלקטרודות ומיג. היא יודעת לעבוד ידנית , סינרגטית , פולס, אלקטרודות (כולל 6010) , טיג בסקראצ'. היא מקבלת ספול של 5 ק"ג פנימי וגם הזנה חיצונית. יש לה צג דיגיטלי עם מלא תוכניות לסוג החוט, סוג הריתוך וסוג הגז. האופציות של התוכניות משתנות בהתאם לגז. בתערובת (ארגון וco2 ) יש מגוון גדול יותר ואפשר לרתך עוביי חומרים גדולים יותר.
הג'סיק זה כבר סיפור אחר. רתכת לחובבים +.
עם כוון נכון היא מרתכת מעולה. אם תזינו אותה בתערובת ולא רק co2. תקבלו רתכת מושלמת למסגר/פאבריקטור החובב. גם היא מרתכת אלקטרודות אבל לא בדקתי איתה 6010. יש לה רק אופציה של ספול 5 קג פנימי למרות שהקיר פלסטיק האחורי שלה נראה שאין בו אלקטרוניקה ואפשר לחורר אותו לטובת ספול חיצוני.
שתי הרתכות יעבדו מעולה עד 6 ממ עובי חומר.
מעבר לזה הגסיק קצת תתאמץ יותר ותייצר פחות חדירה מהmpi במיוחד אם מרתכים בפולס.

הדבר שבטוח תזכה בו אם תקנה את אחת מהרתכות האלו זה השירות של מם בית .
יוסי תודה על המשוב, אהבתי.
יחד עם זאת עד היום אני לא מצליח להבין את המושג "רתכת לחובבן" !
מלבד היכולות ,העצומות רתכת וייצרן.
אם ניתן לרתך מקצועי Jasic הוא לא יצליח להביא תוצאות מעולות ?
אם התשובה חיובי,אז המינוח מבלבל.

באופן אישי אני מתחת לרמה של החובבן, אני רוכש רתכת סתם לעבודות הובי, מסגרות ביתית ופיסול הבברזל ,בתכלס 20 שנה לא נגעתי בריתוך,והתשוקה לחזור לעבודה עם הידיים מכרסמת בי.

החלטתי ללכת על המיג מילר רק כי אני אני פריק של ציוד איכותי ותו לא .ברור לי שלא אנצל 5% מהיכולות שלה בבית.

lizard
21-07-17, 07:11
רתכת לחובבן הכוונה לרתכת שלא מיועדת לעבוד קשה כל הזמן. אישית אם הייתי צריך עכשיו להתחיל מחדש אז הייתי קונה את הגסיק.

lizard
21-07-17, 07:12
אגב המילר מעולה אבל עולה גם פי חמש יותר מהגסיק. ולדעתי האישית, אצה לא תשתמש ב95-99% מהיכולות שלה.

jacob72
21-07-17, 07:23
אגב המילר מעולה אבל עולה גם פי חמש יותר מהגסיק. ולדעתי האישית, אצה לא תשתמש ב95-99% מהיכולות שלה.
אחינו אתה צודק. אם כך שווה חישוב מסלול מחדש, בראשון אני אצל ב.מ. ואחליט איתם.

lizard
21-07-17, 07:33
לדעתי או שתקנה מילר פשוטה רגילה לא פולסים או גסיק. יצרן הרתכת חשוב אבל נותן השרות בארץצחשוב לא פחות. אני משתדל לקנות מוצרים חשובים של יצרנים ידועים. לכן הרתכת שלי היא cea והמסור של חברת תומס. כבר יותר משבע שנים בלי תקלה אחת.

YosSima
21-07-17, 20:57
יוסי תודה על המשוב, אהבתי.
יחד עם זאת עד היום אני לא מצליח להבין את המושג "רתכת לחובבן" !
מלבד היכולות ,העצומות רתכת וייצרן.
אם ניתן לרתך מקצועי Jasic הוא לא יצליח להביא תוצאות מעולות ?
אם התשובה חיובי,אז המינוח מבלבל.

באופן אישי אני מתחת לרמה של החובבן, אני רוכש רתכת סתם לעבודות הובי, מסגרות ביתית ופיסול הבברזל ,בתכלס 20 שנה לא נגעתי בריתוך,והתשוקה לחזור לעבודה עם הידיים מכרסמת בי.

החלטתי ללכת על המיג מילר רק כי אני אני פריק של ציוד איכותי ותו לא .ברור לי שלא אנצל 5% מהיכולות שלה בבית.

אני מרתך בשתיהן באופן די יומיומי
במילר אני מגיע לתוצאות יותר טובות.
יש לי 5 רתכות של גסיק שמחוברות לco2 .
הרתכות האלו משמשות בעיקר את התלמידים שלי . גם במיג וגם בסטיק. לא סתם בחרתי לקנות גסיק . יצא לי לרתך עם רתכות מסוגים שונים של החברה ותמיד הן היו טובות מספיק++ לעבודה שביצעתי. אבל זה עדיין לא מילר.
גם האחריות לmpi היא ל3 שנים ולגסיק רק שנה.
רתכת (כמו מחשב , כמו רכב או כל דבר אחר בעצם) קונים לפי הצורך.
תתחיל מהסוף- מה אתה מתכוון לעשות עם הרתכת . לפי מה שתיארת , הגסיק תיתן לך מענה מעל ומעבר למצופה. היא נוחה , מעוצבת ונותנת בראש.
את המילר קניתי מזמן כי היה צורך מקצועי. לרתך בפולס, אלומיניום ועוד. גם בפלדות הרגילות היא נותנת עבודה טובה יותר. אני יכול לעבוד איתה הרבה יותר מהר מאשר עם הגסיק . ולא רק בגלל הגז.
אבל ... אם יש לך תקציב לmpi ואתה אוהב כלים איכותיים. אז למה לא בעצם. אתה תהנה ממנה מאד , במיוחד אחרי שתלמד להפעיל אותה.

ולשאלה שלך-
כשהלכתי לקנות רתכת אלקטרודות, עמדו בפני 3 אופציות רלוונטיות.
1 גסיק arc200 - עלות 1300 שח
2גסיק arc200c יודעת לעשות 6010. עלות 1300 שח
3לורץ' micorstick 160 עלות 2800 שח.

לקחתי את ה200 . רתכת מצויינת. עבדתי איתה כמה חודשים ואז קיבלתי עבודת קונסטרוקציה מאסיבית.
את הגסיק נתתי מתנה כי היא לא יכלה ליצר את הריתוכים שהייתי צריך וקניתי את הלורץ'.
הלורץ' כבר לא רתכת לחובבים. עולה פי 2. אבל מכונת מלחמה. לא נחה ואפשר לעשות איתה הכל . אפילו אספרסו.
רתך מקצועי יוציא תוצאות טובות גם ברתכת סבירה . אבל עם רתכת מקצועית הוא יוציא תוצאות טובות יותר ומהירות עבודה גבוהה יותר.

noams20
22-07-17, 06:40
לדעתי או שתקנה מילר פשוטה רגילה לא פולסים או גסיק. יצרן הרתכת חשוב אבל נותן השרות בארץצחשוב לא פחות. אני משתדל לקנות מוצרים חשובים של יצרנים ידועים. לכן הרתכת שלי היא cea והמסור של חברת תומס. כבר יותר משבע שנים בלי תקלה אחת.

מיכה אתה צודק
אני כבר אכלתי אותה עם מוצר לא טוב
ובפעם השנייה קניתי משהו טוב למרות שזממתי על מילר הרבה זמן אבל המילר שראיתי
בחברה היא עם סליל של 5 קילו ולא התאים לי וגם היא מאוד יקרה אבל מצאתי
לינקולן חד פאזי ואין לי תענות כי זה מוצר טוב שיש לו אבא

boaz avrahami
22-07-17, 07:15
לינקולן פחות טוב ממילר?
תחשוב טוב על התשובה שלך! [emoji41]

YosSima
22-07-17, 08:17
לינקולן פחות טוב ממילר?
תחשוב טוב על התשובה שלך! [emoji41]

מזכיר לי ויכוח בנושא אחר.
אני לא חושב שנכון להשוות בין חברות.
כן אפשר להשוות בין המכונות שלהן.
כלל ראשון - לא לקנות רתכת מחברת מדבקה
כלל שני- לבחור לפי השירות של היבואן
כלל שלישי - לבחור רתכת לפי הצרכים שלי (או הצורך העתידי)
כלל רביעי- לעשות סיבוב על הרתכת . במידת האפשר . לפעמים אין חיבור בין הרתך לרתכת . אחד יחשוב שזו רתכת נעולה והשני יחשוב אחרת.
כלל חמישי - שתהיה בצבע כחול 😜

boaz avrahami
22-07-17, 08:45
אדום שחור.
כחול אפשר לאבד בים
לדעתי למרות שהתאמצת לא חשבת מספיק טוב על התשובה

וברור שאיפון טוב יותר תשאל את ברנרד

פפסי או קוקה קולה?
ומי מהם הוא הפפסי?

https://www.bakersgas.com/weldmyworld/2011/08/08/miller-vs-lincoln/

jacob72
22-07-17, 09:23
מזכיר לי ויכוח בנושא אחר.
אני לא חושב שנכון להשוות בין חברות.
כן אפשר להשוות בין המכונות שלהן.
כלל ראשון - לא לקנות רתכת מחברת מדבקה
כלל שני- לבחור לפי השירות של היבואן
כלל שלישי - לבחור רתכת לפי הצרכים שלי (או הצורך העתידי)
כלל רביעי- לעשות סיבוב על הרתכת . במידת האפשר . לפעמים אין חיבור בין הרתך לרתכת . אחד יחשוב שזו רתכת נעולה והשני יחשוב אחרת.
כלל חמישי - שתהיה בצבע כחול 😜
חזק מאוד

jacob72
22-07-17, 09:27
אדום שחור.
כחול אפשר לאבד בים
לדעתי למרות שהתאמצת לא חשבת מספיק טוב על התשובה

וברור שאיפון טוב יותר תשאל את ברנרד

פפסי או קוקה קולה?
ומי מהם הוא הפפסי?

https://www.bakersgas.com/weldmyworld/2011/08/08/miller-vs-lincoln/

נזכרתי שראיתי סרטון השוואה בניהם חודשים. https://youtu.be/8A9fYAyfrEQ

boaz avrahami
22-07-17, 09:38
ממש השוואה ראש בראש...
המילר רתכת יותר חזקה

jacob72
24-07-17, 17:17
היום ביקרתי במם-בית, וזכיתי לראות,לשמוע ולהבין מהמומחים על רזי הדגמים.

בתכלס כל הרתכות שלהם טובות, גם הקטנות ביותר.
זה הכל נגזרת של השימוש ,שלי לפחות כ"חובבן".
הסבירו לי שגם רתכת סטיק היא טובה ,מיועדת בתכלס זה לעבודות גסות וברזל עם בשר ריתוך.
המיג מתאימות לעבודות עם. סוגי חומרים שונים ,עבודות מדוייקות, והרבה יותר קל לעבוד איתה.

ההחלטתי בסוף על מיג ולא סטיק. ואם כבר מיג אז בחרתי את ה mpi220 מילר.

צריך כזו מכונה? בטוח שלא ,אבל לא מזיק שיהיה.

תודה לכולם על המידע שרץ כאן בדיון.

boaz avrahami
24-07-17, 19:49
מזל טוב. תתחדש.
כמה עולה התענוג?

jacob72
24-07-17, 19:53
מזל טוב. תתחדש.
כמה עולה התענוג?

10k שח

איל מ
24-07-17, 19:58
אם אני קונה רתכת במחיר כזה, מ. ב. צריכים לדאוג לי למקום לישון 😉. נבדוק כמה רחוק השירות שלהם מוכן ללכת. ..
תתחדש.

jacob72
25-07-17, 07:26
אם אני קונה רתכת במחיר כזה, מ. ב. צריכים לדאוג לי למקום לישון 😉. נבדוק כמה רחוק השירות שלהם מוכן ללכת. ..
תתחדש.
תודה רבה.
אני לא מבין מכלום בתחום המסגרות ולא מכיר המחירים. אני לא חושב שזה יקר.
זה כמו לרכוש את בג'יפ הכי טוב בעולם, אז ב 10k ,זה לא סיפור ,זה כמו תיעדוף במקום חופשה.

אם תמצא מספר לקוחות ותציע שירות בשטח. אני בהגזמה חושב שבתוך חודש החזרת ההשקעה.

לפעמים תא משפחתי חושב איך חוסכים כסף ,אני בדעה שזה לא נכון.
אסור לשבור את הראש כיצד חוסכים,אלא צריך לחשוב כיצד מגדילים הכנסות וממשיכים לבזבז.

אבל זה כבר דיון פילוסופי ,על דרך חיים.

lizard
25-07-17, 08:40
לצרכים שלך זה מוגזם ובזבזני. למקום שעובד נון סטופ זה אולי יהיה כלכלי יותר. לריתוכים שצריכים את היכולות של הרתכת הזו זה חובה.

היית יכול לקנות ג'סיק משולבת בשלוש וחצי אלף.

בכל מקרה תתחדש, רתכת מעולה.

YosSima
26-07-17, 14:42
תתחדש. קנית את אחת הרתכות הטובות שיש פה בארץ. אם תרצה קצת טיפס אנד טריקס עליה אתה מוזן ליצור קשר.
קח אחד על הדרך- אם יש לך שקעים תלת פאזים , אני ממליץ לחבר אותה למאריך מכבל 4 קוודראד חד פאזי עם חיבור לפאזה אחת בתקע.
כשלוחצים עליה לתת עבודה היא נותנת כל עוד רשת החשמל יכולה לספק את האנרגיה. ולמרות שהיא חד פאזית לא ממליץ לחבר אותה לשקעים רגילים

boaz avrahami
26-07-17, 16:43
אהבתי את הטיפ. תודה!

-->