PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול 4x4 לשלושה ימים מרמת הגולן לכיוון בקעת הירדן

yitzikk
18-03-13, 15:55
המלצה לטיול 4x4 לשלושה ימים מרמת הגולן לכיוון בקעת הירדן בחול המועד פסח(לינה בשטח)
מקומות מומלצים?
תודה

asafk
25-03-13, 01:06
מהיכן ברמת הגולן?
כולל טיול בגולן או התחלה בדרום הרמה?

אסף.

zviki
25-03-13, 05:23
קשה [לי בכל אופן] לנהל דיון ממצה, להיכנס לפרטים של "סיפור דרך" עבור מסלול טיול בהתכתבות ולכן- הצעה בלבד המתאימה גם לרכבים פרטיים.

מרמת הגולן לבקעת הירדן הייתי יורד דרך-"דרך הירדן ההררי". הכניסה לדרך- מכיוון רמת הגולן נמצאת משמאל לגשר בנות יעקב [מוצב שלט]היציאה בישוב כרכום מעל הכנרת ומשם לבקעת הירדן.

באמצע הדרך הנ"ל יש ירידה לגשר "כפר הנשיא" עד לירדן ואפשרות לעבור לגדה המזרחית. המקום "פנינת חמד" וכל מילה נוספת מיותרת.

צפוייה כמובן צפיפות בחול המועד, אבל אם לא ביקרת במקום- שווה להגיע ולהכיר את המקום שאינו חניון מוסדר אבל לנתי בו מס' פעמים בלי שום בעיות רש"טג

[לפני שיסגרו לנו גם את המקום הזה]

דידין
25-03-13, 08:17
הנה הצעה למסלול 4 על 4 (פתח מפה ועקוב אחרי האתרים וסע דרך השטח)
עליה לרמת הגולן דרך גשר בנות יעקב
1.עין אמפי והאזור
2.עיינות סלוקיה והאזור.
3.רוג'ום אל הירי
4.עין אורחה
5. תל סאקי
6.ירידה ל "בני יהודה" הישנה.(ביר א סכום)
7. עליה דרך אנדרטת הטייסים הטרקיים ועין שריר לכיוון "תותחי נברון"(יש עוד הרבה אתרים בסביבה)
8. תצפית מ "נגב כנרות"
9. עליה לתל שחרות (אפשר לשלב טיול רגלי קצר במתחם נהריים).
10, עליה לרמת סירין
11. נחל תבור ויציאה ב כוכב הירדן.
12. ירידה לנחל יששכר
13.סיור באזור בית שאן והסביבה (מחנה גדעון הנטוש/קניון הבזלת/ קירי מריה/אתר "אבוקה) ותל צמד ויש עוד הרבה...
14.תל רחוב ומשם לתל שלם
15 עליה לגלבוע (מלכישוע) דרך "אום סירחאן"

לכל האתרים שהזכרתי (ויש עוד הרבה הרבה אחרים לאורך המסלול והתוואי) יש הרבה מידע ברשת.
אי אפשר להאכיל בכפית-עשה שעורי בית ויש לך אחלה מסלול - מקומות לינה לא בתוך שמורות טבע- מצא לבד.

מקווה שגם אחרים ימצאו תועלת- אמה מה רק שימרו על הניקיון וקחו האשפה שאתם מייצרים אתכם.

חג שמח

דרור ברלי
25-03-13, 13:05
ועוד לא נכנסת לפנינים שמציעה הבקעה... (ועכשיו זה ממש חלון הזדמנויות אחרון, כשעוד ירוק ולפני שמתחיל להיות שם חם כמו בגהינום)

שמורת נחל בזק עילי (מסלול מטריף ביופיו ומהנה לנהיגה יעלה כאן בימים הקרובים).
שמורת אום זוקא.
שמורת חרובה.
הסרטבה.

yitzikk
25-03-13, 15:21
יוצא בשבת על הבוקר מעמק יזרעאל צפונה אל הרמה - צריך מסלול לאותו יום ואם יש המלצה על מקום טוב ללינה ומסלול ליום ראשון שיורד דרומה לכיוון הבקעה
אני עם טויוטה היילקס 4x4
תודה וחג שמח!

דידין
25-03-13, 17:39
אתה כנראה מאלה שצריכים האכלה בכפית
sorry

zviki
25-03-13, 19:25
ואם אתה כבר ברמת הגולן ליד הר בנטל-לא הייתי מוותר על זה

http://www.tzofit.co.il/id/6820664

אתר מורשת הקרב,תצפית לקונייטרה,הסבר ממערכת קולית, נוף שוויצרי,בית קפה שירותים ומסעדה.
מתאים מאוד לילדים,כביש סלול.

yitzikk
27-03-13, 18:24
אין צורך בהאכלה בכפית אולי במחשב קצת יותר מתקדם בכל מקרה תודה רבה לכל העונים והממליצים שיהיה חג שמח

-->