PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב משייט

מוני_הכוכב
24-04-05, 07:44
1. בנסיעה מעל 50 קמ"ש, יש לי תחושות שהרכב משייט, קרי, אני חייב לסובב את ההגה קלות לביצוע תיקונים ע"מ להישאר בנסיעה ישרה.

2. כ"כ שמתי לב שאחרי נסיעת שטח, זוית ההגה היחס לקו האופק ההגה מסתובבת ביחס למצבו הקבוע עד כדי 30 מעלות ולאט זה זה חוזר למצב הקבוע.

3. אני נעול מלפנים בלוק רייט (גם מאחחור). הדבר גורם לתופעות מוזרות בנהיגה בשטח כמו: קושי ניכר לעיתים לסובב את ההגה בייחוד על שטח קשה כאילו שאני מאבד את הה-power steering. אני חושש שמא הנעילה לא משתחררת או שמא הטורים נמוכים מידי ולא מספקים כח למשאבת ההגה.

עיצות טובות ובחינם מתקבלות בברכה.

מוני_הכוכב
24-04-05, 10:10
בלייזר 1988

AvigdorAharon
24-04-05, 21:55
אמנם לא בלייזר, אבל לגבי סעיף 3, גם ב CJ שנעול קדימה, יש קושי מסוים לסובב את ההגה, כאשר ההנעה הקדמית משולבת.

אביגדור

נמרוד
25-04-05, 12:00
כמו שאביגדור כתב - כשאתה משולב, בשטח, הנעילה הקדמית משפיעה על ההיגוי. בעיקר על משטחים קשים יחסית, בירידה, כשהסרן הקדמי מועמס.

אבל זה לא קשור לבעייה העיקרית שאתה מתאר, של שיוט במהירויות כביש ב2X4, שם אין לנעילה הקדמית שום השפעה (אתה עם לוקרים פתוחים וטרנספר ב2X4, אתה יכול לסוע בלי דיפרנציאל קדמי בכלל).

התופעות האלו קשורות לחופשים במערכת המתלים וההיגוי, ולזיות סרן קדמי לא נכונות, והשאלה הראשונה היא כמה ואיך הרכב מוגבה?

מוני_הכוכב
25-04-05, 16:57
משום מה החליפו לי כל שנה תפוחי הגה. פרט לזה הטסט עובר מצויין.

פעמיים ניגשתי למכוני כיוון פרונט ושילחו אותי כלעומת שבאתי ולא רצו אפילו לקבל כסף, פשוט מזעזע, ממה הם יתפרנסו?

מאידך, הצמגיגים הם 33 במקום 29 במקור, ואני נזכר שגם בתחילת נסיעה עלי לתמרן עם ההגה כדי שלא ישוט ליעדים לא רצויים.

אריה פאהן
25-04-05, 21:27
כמו שנמרוד כתב ,חופש באיזשהו מקום ,יכול להיות בברג הידוק של הגלגל(אחרי הלוקרים)תרים גלגל באויר ותנסה לנער אותו מעלה מטה בכח כמו בטסט ,יכול להיות חופש בתיבת ההגה, אלה שני מקומות חשודים בהנחה שכמו שכתבת כל התפוחים תקינים,חוצמזה יש לך סרן חי עם פין שממרכז את הסרן ,כלומר אין ממש מה לאזן ברכב שלך למעט מוט שפור, אתה יכול למדוד לבד עם מטר פשוט אם הגלגלים שלך מכוונים , חבל"ז לנסוע כל פעם למכון איזון ,ולא פלא שהם משלחים אותך ללא תשלום

אריה פאהן
25-04-05, 21:30
ותבדוק גם גומיות מוט מייצב

נמרוד
25-04-05, 21:41
1. בנסיעה מעל 50 קמ"ש, יש לי תחושות שהרכב משייט, קרי, אני חייב לסובב את ההגה קלות לביצוע תיקונים ע"מ להישאר בנסיעה ישרה.

2. כ"כ שמתי לב שאחרי נסיעת שטח, זוית ההגה היחס לקו האופק ההגה מסתובבת ביחס למצבו הקבוע עד כדי 30 מעלות ולאט זה זה חוזר למצב הקבוע.

מוני, התחושה שאתה מתאר ב1. נשמעת לי מוכרת למדי מהסיקס המוגבה שלי. אני שוב שואל, האם הרכב מוגבה? הגבהות קפיצים כמעט תמיד מקטינות את זוית הקסטר, מה שמקטין את יציבות ההיגוי. אפשר לנסות לתקן עם שימסים - אם זאת הבעייה בכלל. חוץ מזה כל סרן על קפיצי עלים בלי מוט פנהרד משייט מצד לצד ברמות שאפשר לפעמים לראות בעין, וגם זה מוגבר במידה רבה על ידי כל הגבהה.

תופעה מס' 2 מוכרת גם, דווקא מההילקס. אם אני לא טועה, בבלייזר יש לכם מערכת הגה דומה, תיבה שדוחפת זרוע קדימה אחורה. במערכת הזאת כל שינוי בקסטר, והוא משתנה כל הזמן עם תנועת המתלים, מוגבר לשינוי גדול הרבה יותר בגלגל ההגה. זה ככה בכל רכב שטח עם קפיצי עלים ובולט יותר במערכות היגוי האלו. בטויוטה יש מוט מומנט שמקטין את זה, בבלייזר יש גם?

העצה הפרקטית היא לבדוק ולהקטין עם אפשר חופש בכל גומיות המתלים, בכל תפוחי ההגה וכולי. מעבר לזה, אולי יש בעיות שאפשר לתקן, וצריך לבדוק לעומק, ואולי אתה פשוט צריך להתרגל.

מוני_הכוכב
25-04-05, 23:00
ראשית, תודה לכולכם.

לשם שינוי הלך לי שוב הלוקר הקדמי השמאלי, אסע למוסך לראות למה זה קורה ואז אבדק גם את כל ההמלצות שלכם.

לדעתי היה משהו שגרם לתפוחי ההגה להתקלקל, וזה נבע מבושינג דפוק במאיה הקדמית שמאלית שגרמה לדפיקות נוראיות בזמן סיבוב פרסה שמאלה או ירידה קשה בשטח שחייבה בלימות בנוסף על ההילוכים. החלפתי בושינג, אני מקווה שהתפוחים לא ילכו יותר, וכן לםי מיטב זכרוני, השיוט היה גם אחרי החלפת התפוח.

מכל מלמדי השכלתי.

shmil
26-04-05, 00:29
אמנם מנבכי ההיסטוריה - היה לי בלייזר בין השנים 89-94.
אם זכרוני אינו מטעיני - הוא אוכל כמויות אדירות של תפוחים לארוחת בוקר. אולי אילו המשקלים או המומנטים המופעלים עליו בנסיעות שטח קשה. זה קורה אחרי זחילת סלעים?

אני כן זוכר, בוודאות, שאכן ההגה היה יוצא מקו האופק (2), והמכונאים שלי היו משתגעים מהדרישה שלי לתקן זאת כל פעם. לצערי, לא היה לי אז זמן לעסוק ב"למה זה קורה".

gooja
27-04-05, 12:23
בגימי מודל 96.
הלכתי למכון פרונט, שינסו להסדיר את זה,, מין חופש של 1/8 סיבוב בהגה, מה שגורם לצורך בתיקונים היגוי בנסיעה באוטוסטרדה ישרה.

הייתי אצל בני מטסט קאר, שאמור להיות המומחה לזה באיזור הצפון, והוא אמר שככה זה, מין חופש שיש בג'ימי ודומיו, בגלל צרת מנגנון הגה, וחופש שנובע מעומס משקל, "נפתח" בעיקר לאחר זחילה במורד סלעי, כאשר כל משקל הרכב על החלק הקדמי.

הוא הידק את הבורג, באמת זה טיפה'לה יותר "הדוק", אבל סביר שאחרי הטיול הקרוב הבא, זה ישתחרר יותר.

לדבריו, אין מה לעשות.

מוני_הכוכב
27-04-05, 20:40
השינוי אכן קורה אחרי נסיעת שטח ואח"כ הזוית חוזרת להיות אופקית.

אשר לשיוט, אין לי כמעט משקל עודך ברכב.

gooja
28-04-05, 21:46
השיוט לא נובע מעודף משקל, אלא לאחר שיש עומס על הסרן הקדמי.

עומס נוצר בעיקר בזחילה במורד, שכן הסרן הקדמי מתחת למרכז הכובד, והאחורי נושא בפחות ממחצית משקל הרכב, משום שהוא בערך בגובה של מרכז הכובד.

וזה המבנה של ההגה, ופשוט צריך להתרגל - כל יום א', להיכנס ל"הידוק".

נמרוד
28-04-05, 22:22
גוג'ה, תזכור שהרכב שלך, ג'ימי S15, שונה מהותית מהבלייזרים K5, סרן חי, שמדובר עליהם בשרשור הזה. במיוחד בכל מה שקשור למתלה הקדמי וההיגוי.

אריק זמר
01-05-05, 15:11
מוני, במקביל ובהזדמנות - תעבור על כל הבושינגים בקפיצים...אמנם בעיקר בסרן הקדמי אך בכללי - גם מאחור.

-->