PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילאטיס? מה אני, בחורה?

asafk
18-03-13, 22:09
החיים של כל ג'יפאי מתחלקים לשניים. לפני גיל 30 אתה לא יודע שיש לך דבר כזה, "גב", ואחרי גיל 30 אתה לא יכול לשכוח את זה לרגע.
הנזקים לגב מצטברים עם השנים והקילומטרים. ואצלי, במשך לא מעט שנים מאוד אינטנסיביות של נהיגת שטח, בדרך כלל בכלי רכב לא "רכים" במיוחד, לפעמים מאות קילומטרים ביום במשך שבועות, הצטברו הרבה נזקים ויחסית מהר.
חלק מהסימפטומים אתם מכירים, חלק תכירו. ממי שאני מכיר, כל מי שנוסע הרבה בשטח יסבול מאותם דברים. דלקת בגב התחתון, מקרינה לרגל. "עמוד שדרה צווארי" שמקרין לכתף וליד, והתאבנות של הגב העליון.
היה לי ברור שזה יבוא, וכשזה בא לא הייתי מופתע. הנזקים האלו בלתי נמנעים, והם חלק מהחיים של מי שנוהג בשטח באופן יומיומי. הצד האפל של החיים בשטח. אבל זה בא רע. מאוד. בשורה התחתונה לא ישנתי חודשים מהכאבים, ובשעות היום יד שמאל היתה מנומלת.
המליצו לי על אורטופד ממש טוב, מומחה לכתפיים, אבל רגע לפני ששולחים אותי לצילומים ואומרים לי שאסור לעשות ככה וככה, החלטתי להיות אמיץ וללכת לפיזיותרפיה.
תמיר הפיזיותרפיסט עוסק בשיקום נזקי ספורט, והמצב אצלי לא הפיל אותו על התחת. עבד ועבד ואחרי מספר טיפולים ראיתי תוצאות ברורות. אחרי כמה טיפולים הוא הציע, בעדינות, אולי פילאטיס מכשירים? מה אני, אומו? נהייתי בחורה? פילאטיס? אני? תעשה לי טובה. זה לרקדניות, לא? זה לא העניין הזה של זקנות שמפליצות? אבל החלטתי לתת לזה צ'אנס, לא מעט בזכות העובדה שזה עולה משמעותית פחות מעוד טיפולים. לא במקרה, ממש ליד הבית יש גם סטודיו לפילאטיס, עם שם לועזי מדי לטעמי אבל חוץ מזה הכל ממש בסדר, סטודיו fly . כשהכניסו אותי לסטודיו הרגשתי מאוד מאויים. מכשירי אינקוויזיציה זה כלב ליד מה שיש שם, וגם השמות של המכשירים מפחידים. אבל ניסיתי. התחלתי שיעורי פילאטיס מכשירים ב fly, וראה זה פלא- הגמישות חוזרת לאט לאט לגב, הכאבים פחתו, הכל זז הרבה יותר טוב, ובאופן כללי אני בתחושה של שיקום.
למה אני מספר לכם? כי לפני, הייתי בהכרה שאני הולך להראות עוד עשור או שניים כמו רבים מידידיי שנוהגים בשטח קצת יותר ממה שכדאי מבחינה בריאותית. זה אומר "טוטאל-לוס" בלי יכולת לשבת לזוז או לנהוג בלי לסבול. אני מדבר על אנשים שנמצאים כבר שנים בטיפולים של אורטופדים, זריקות ומדקרים אבל עדיין סובלים. במשך השנים היו דיונים בפורום בחיפוש אחרי פתרונות לגב דואב ואני עד עכשיו לא מצאתי פתרון.
עכשיו, תוך כדי, אני מבין שהפילאטיס שהומצא כדי לשקם נזקים של רקדניות מקצועיות, יכול להיות טוב גם לשיקום נזקים לג'יפאים. זה עובד בינתיים, ואם אתם עובדים או גרים בעיר הגדולה, אני שמח להמליץ גם על הסטודיו שברחוב חיסין.

רק בריאות,

אסף.

zviki
18-03-13, 22:39
"מחלת מקצוע קלאסית" [למרות שאני עדיין לא נגוע בה למזלי] וקצת מזכיר לי את חמותי שתחייה ושאמרה לי: "אם עברת את גיל ה- 50 ואתה קם בבוקר ולא כואב לך כלום- סימן שאתה מת":)

דרור ברלי
18-03-13, 23:34
הייתי אומר לעצמי על מה שאסף כתב "מה נפל עליו פתאום באמצע היום", אבל ביום חמישי האחרון, באמצע טיול גברים הארדקור, כזה שיש בו רק רכבי שטח אמיתיים וקשוחים (ג'יפים אמיתיים - סופות, סיקסים, וגם טנדר יפני אחד, חבוט אבל גיבור (היילקס), מין טיול כזה שכל היום נוסעים ב-LOW על סלעים גדולים בזויות משונות וכל כמה קילומטרים מישהו עוצר ופותח מכסה מנוע וכולם שולפים ארגזי כלים... בקיצור - טיול כיף אמיתי. בדיוק באמצע היום זה נפל גם עלי - הפסקתי להינות מהטיול והתחלתי לסבול. העובדה המשמחת שהסופה שלי היתה היחידה בכל הקבוצה שלא נשברה ולא ביקשה ממני לפתוח ארגז כלים, ממש לא ניחמה אותי. מצאתי את עצמי בצהרי היום הרוס פיזית כמו שבחיים אף פעם לא הייתי.
כאבים בכל הגוף. לא כמו שאסף מתאר, עדיין בלי נימלול בידיים וברגליים, אבל כאב בכל שריר ושריר, עם מוקד עצבני בגב. זה הציק ברמה שממש לא רציתי לנהוג עוד והעברתי את ההגה לשי. ה"מנוחה" במושב הימני של הסופה לא עזרה. המשכתי לדאוב כמו פולניה זקנה.

חזרנו הביתה בערב, הייתי עייף מאוד וישנתי מצוין, אבל קמתי בבוקר עם אותה הרגשה מחורבנת. כאבים נוראים בגב, חוסר יכולת לסובב את הצוואר וכאבים שמוקרנים לכל הגוף. מהזרת הקטנה ברגל ועד קצה הראש. זה נמשך ככה כל יום שישי ושבת ורק אתמול בבוקר התחיל להירגע. השינה היתה מצוינת, היא תמיד מצוינת, אבל הכאבים היו שם וחיכו לבוקר.

אז נחליף את מושבי תע"ר הנוראים למשהו של פרייבט, יהיה יותר נוח לגמוא מרחקים, אבל כנראה שזה לא ימנע את הכאבים. מאוחר מדי.
אני כבר בן 47, עשרים ושלוש שנים נהדרות על ג'יפים אמיתיים בלבד - סיקסים וסופות - עם קפיצי עלים שמתעללים, ועוד שלוש שנים בצבא על טנקים ונגמ"שים וננ"ים ואבירים וריאוסים וג'פ"סים וכל דבר אחר שנוסע בשטח ולא בדיוק מפנק את הגב... עכשיו מתחילים לשלם את המחיר. כנראה שאצטרך לחשוב על הפילאטיס הזה מתישהו.

zviki
18-03-13, 23:53
עזבו שטויות,מרק עוף חריף - מרפא הכל:p

shmil
19-03-13, 00:06
ילדים, אתם זקנים :)

רמי גלבוע
19-03-13, 07:05
דרור,
סחטיין, עוד 16 שנים תגיע לגיל שלי...
אולי במקום פילאטיס, תקנו כרכרות נוחות ומפנקות?

ד ו ר ו ן
19-03-13, 09:45
איך אמר לי הפיזיותרפיסט:
״זה בלאי נורמלי של בני 85. או בלאי מוכר של מי שאימץ את עצמו יותר מידי בגיל צעיר״.

ronen7k
19-03-13, 09:56
מה זה , יש פורום חדש ...

זה נשמע כמו פרום פנסיונרים באתר "כללית"

liontamer84
19-03-13, 10:08
פשוט צריך להתחתן עם האשה הנכונה... אשתי מטפלת ברפואה סינית :) איך שקצת כואב הגב ישר עפות עליי מחטים

דרור ברלי
19-03-13, 10:16
דרור,
סחטיין, עוד 16 שנים תגיע לגיל שלי...
אולי במקום פילאטיס, תקנו כרכרות נוחות ומפנקות?

אבוד רמי, אבוד.
מי שאחרי הפעם הראשונה לא נגמל מזה והמשיך שוב ושוב ושוב (שניים סיקס, שניים סופה) כבר לא יכול להתרפא לעולם.
חוץ מזה שכרכרה או פילאטיס? פילאטיס בלי לחשוב פעמיים.

opl
19-03-13, 11:03
אז לפחות תבקשו מסביון שייצר לכם חולצות ג'יפלוג וורודות

Tourist
19-03-13, 11:08
אז לפחות תבקשו מסביון שייצר לכם חולצות ג'יפלוג וורודות

או לחילופין, לוגו חדש ל״צעירי ג׳יפולוג״...

שירשור קורע :)

moriseven
19-03-13, 12:05
פשוט צריך להתחתן עם האשה הנכונה... אשתי מטפלת ברפואה סינית :) איך שקצת כואב הגב ישר עפות עליי מחטים

אני מקווה שרק כשכואב לך, ולא כשאתה עולה לה על העצבים ;)

yes1952
19-03-13, 12:41
הרגתם אותי לגמרי
אני קניתי את הסופה שלי במיוחד כדי להרפא מכאבים
זו הפיזיוטראפיה הכי טובה לעצמות מזדקנות
ואני רק נעשה יותר ויותר בריא
ג'יפ וקצת וויסקי-התרופה הכי טובה לכאבים
חג שמח

ניר ל
19-03-13, 12:53
אסף, בתור מי שעוד בתקופת הלימודים בחר ב "פלדנקרייז" ובריקודי עם במשבצת של "ספורט חובה" , הרשה לי לשאול אותך את השאלה הבאמת חשובה.

בסטודיו הזה שאתה ממליץ עליו , יש כוסיות ?!

zviki
19-03-13, 12:59
צוציקים שכמותכם עם בלונים באף,מה קרה? נגמרה לכם הבמבה?

savyon
19-03-13, 13:24
אסף, אתה אומו?

ואםכבר טיפולים לגב אז אני מציע משהו הארד קור- כירופרקטיקה!

סביון

אייל
19-03-13, 13:32
אסף, אל תוותר על חוקן!

klam
19-03-13, 14:38
היי בנות,
קצת כבוד: פילאטיס לא קשור דווקא לרקדניות. זו שיטה שקרויה על שם ממציאה, ג'וזף פילאטיס, אדם מיוחד במינו, בן החלשלוש של של מכונאי רכב שעסק בפיתוח גוף, באגרוף ובהאבקות כדי להתגונן מהצקות של ילדים שהוציאו לו עין בילדותו בגרמניה. הוא טיפל בפצועי מלחמה באנגליה במלחמת העולם הראשונה (אי הגברים), והמציא את המכשיר הראשון מקפיצים ומוטות של מיטות ברזל (אגב, המכשיר נקרא "קדילאק"). מאחר וסירב לאמן את המשטרה והצבא של הנאצים, היגר לארה"ב ושם פיתוח וביסס את השיטה לשיקום ספורטאים ורקדנים מקצועיים.
חן

יואב פולס
19-03-13, 15:40
מה השלב הבא?
סטודיו C?
שומרי משקל? (תתחילו להביא בירות לייט וויסקי דיאט?)
תתחילו לשחות חזה עם כובע ים ורוד ובגד ים שלם? (לאט, מאוד לאט, שלא ישפריץ על הליפסטיק?)
כנפיים במקום אנטריקוט?

העיקר שאתם מתלוננים שלא מייצרים רכבי שטח קשוחים עם שני סרנים חיים. למה מי יקנה אותם? הכוסיות שבשיעור פילאטיס?

הלו? זה ג'יפולוג?

מפגש ג'יפולוג הבא יערך בקפה קפולסקי, יוגשו קישים של מיטב ירקות העונה, סלטים שונים (חסה, חסה אמריקאית, חסה עגולה, חסה סגולה, ארוגולה) ויהיה משחק בינגו עם פרסים. (פרסים - יעני מתנות קטנות ששוות חצי שקל, לא איראנים של אחמדיניג'אד).

השמשוני יחיעם
19-03-13, 15:46
אסף,,,,נראה לי שאתה מזדקן !!!

תתחיל לתרגל את השרירים הטבעתיים נראה לי יותר חשוב לגילך !!!!!!!!! (:

מוני אורבך
19-03-13, 16:07
חברים,

זה מאוד מצחיק ונחמד לרדת על אחרים שהם מזדקנים ופה זה חבורה של גברים קשוחים ועוד..
עד שזה מגיע לגוף שלך, וזה מגיע במוקדם או במאוחר.
מה לעשות אפילו לסופה עשויה מברזל יש "עייפות חומר"
אז מה אתם מצפים מבשר ודם?!

החבורה שאני נוהג לטייל איתה הם חברה סביב ה 50+ (אני הילד בחבורה רק 43)
אנחנו מטילים כבר 10 שנים ביחד.
כולם גיפאים קשוחים עם רכבי שטח אמתיים כמו שצריך (סיקסים וסופות)
בהתחלה כולם היו חוגגים על אנטריקוטים ונוסעים לפחות 100 קילומטר ביום בשטח קשה.
לאט לאט האנטריקוטים הפכו לפרגיות או אפילו לא עלינו פויקה.
וה 100 קילומטר של שטח קשה הפכו ל 50 קילומטר של שטח לא מטלטל עם כמה קטעי עבירות קשה.
מה להגיד, ההנאה לא פחתה היא רק שונה.
מתחילים יותר לראות את הנוף ופחות את הסלעים..

אין מה לעשות, הגוף דורש את שלו.

השמשוני יחיעם
19-03-13, 16:24
מוני,,,,לזקנים מותר לצחוק על הנוער !!!

ומאחר ואני ה"זקן" היחידי כאן,,,,אני אמשיך לחייך לי.

יתכן שזה בגלל שאני נוסע בדיפנדר עם כסאות שברולט ספארי ?????

או סתם כי הגוף שלי דורש 100 ק"מ סטייק טוב וכמה בירות !!

חג שמייח

asafk
19-03-13, 19:51
יחיעם... הקילקולים אצלי התחילו רק אחרי שהפסקנו לטייל יחד...
מה זה אומר?

אסף.

BackDoorMan
19-03-13, 19:54
אמרתי לכם, קפיצי עלים זה חולירע.

ד ו ר ו ן
19-03-13, 20:40
יחיעם עבר לדראקרובר רק לאחרונה.בהתחשב בחלק היחסי בחיים שבילה על עלים, הוא צריך להגיד תודה או לשתף אותנו במתכון לאריכות גב.

השמשוני יחיעם
19-03-13, 20:56
יחיעם עבר לדראקרובר רק לאחרונה.בהתחשב בחלק היחסי בחיים שבילה על עלים, הוא צריך להגיד תודה או לשתף אותנו במתכון לאריכות גב.

דורון,,,קפיצי עלים HHD וכיסא הידראולי (:
( רק למען הסדר הטוב,נסעתי עלקפיצי עלים יותר שנים מאשר מרבית הכותבים כאן בכלל חיים (: )

אסף אתה עוד מטייל לפעמים ??

asafk
19-03-13, 21:10
יותר מלפעמים...

אסף.

ד ו ר ו ן
19-03-13, 21:14
וכמה שלא בירוק?

נמרוד
19-03-13, 22:31
חוץ מזה שכרכרה או פילאטיס? פילאטיס בלי לחשוב פעמיים.

ברור שפילאטיס...

כרכרה או ניתוח גב? גם ברור - מי צריך עמוד שדרה? דוקטור, לנתק!

kd2
20-03-13, 00:53
שרשור משעשע :-)

אבל לצערי הרב 99% ממדריכות הפילאטיס לא יכולות לענות על שאלות פשוטות באנטומיה של עמוד השדרה
וכפועל יוצא - אין להן מושג ירוק מה הן עושות עם חבר'ה שיש להם בעיות גב, וחלק מהרוטינות שלהן פשוט לא מתאימות.
אז איך זה שחלק בכל זאת משתפרים ?
הם פשוט מתחילים לזוז, להתגמש ולחזק קצת פה וקצת שם, ולרוב זה כל מה שהיה צריך לעשות כדי לשפר את המצב.

אם יש לכם בעיה אמיתית שאתם באמת רוצים לפתור ברצינות, פרופסור קנדי בשם Stuart McGill הוא הכתובת הראשונה שהייתי הולך אליה.
הספרים שלו עזרו לי מאוד.

(נ.ב - אני מדריך חדר כושר)

BackDoorMan
20-03-13, 01:26
יש לך את ה DVD (http://gfxhome.ws/tutorials/58353-the-ultimate-back-2dvd-assessment-and-therapeutic-exercise.html) ?

זרקו
20-03-13, 06:13
הייתי אומר לעצמי על מה שאסף כתב "מה נפל עליו פתאום באמצע היום", אבל ביום חמישי האחרון, באמצע טיול גברים הארדקור, כזה שיש בו רק רכבי שטח אמיתיים וקשוחים (ג'יפים אמיתיים - סופות, סיקסים, וגם טנדר יפני אחד, חבוט אבל גיבור (היילקס), מין טיול כזה שכל היום נוסעים ב-LOW על סלעים גדולים בזויות משונות וכל כמה קילומטרים מישהו עוצר ופותח מכסה מנוע וכולם שולפים ארגזי כלים... בקיצור - טיול כיף אמיתי. .

בוא נתמקד רגע.
דרור,
איפה המסלול הזה?

אפרים
20-03-13, 07:45
בוא נתמקד רגע.
דרור,
איפה המסלול הזה?
עכשיו מתחיל להיות מעניין;)

מוני אורבך
20-03-13, 08:40
היכן זה כבר יכול להיות..
אחד מערוצי נח קינה.

kd2
20-03-13, 17:25
יש לך את ה DVD (http://gfxhome.ws/tutorials/58353-the-ultimate-back-2dvd-assessment-and-therapeutic-exercise.html) ?

לא. רק את הספרים.

דרור ברלי
20-03-13, 19:03
היכן זה כבר יכול להיות..
אחד מערוצי נח קינה.

טעותתתת.
שמורת נחל בזק עילי (צפון הבקעה - ואדי אל חוש'נה וסביבתו). בעיקר נוף שהנשימה נעתקת, וגם מעלה קטן פה ונסיעה בסלעים שם. מרוב שמתמסטלים מהנוף, שוכחים שזה טיול לא קל למרות שואדי אל חושנה, אפילו בעלייה - זה כבר לא מה שהיה פעם. הבורות והמפלים התמלאו סחף, היום זה אשכרה קל.
שום דבר שיאתגר את הגמדים הרשעים, אבל בטוח ישבור להם ת'גב וגם הם ירוצו כמו אומואים לפילאטיס... :D
הסיפור בקרוב.

רמי_כ
22-04-13, 11:11
המלצות לפילאטיס באזור ת"א? לטיפול בפציעה מתאונה...

תודה מראש!

asafk
22-04-13, 23:11
סטודיו fly. רחוב חיסין (ליד דיזנגוף סנטר)

אסף.

ד ו ר ו ן
22-04-13, 23:15
אסף,
יש חובת צבע מסויים לטייטס?

-->