PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי ברוביקון ויש לי כמה שאלות

Ranvahaba
18-03-13, 23:31
היי חברים.

אחרי 13 שנים החלפתי את ה CJ5 ברוביקון 2013 ממכשירי תנועה ויש לי כמה שאלות בנוגע לשיפורים.

קודם כל לגבי הגבהה.. חשבתי ללכת על הגבהה של "3 . הסיבה העיקרית היא שהבנתי שבהגבהה יותר של מעל "3 יש צורך בהחלפת הדרריבשאפט מה שמייקר מאוד את העלויות. האם הגבהה של "3 תספיק לי לנסיעה בשטח טכני ( בעיקר מדבר יהודה והערבה ) ?
אשמח לקבל המלצה לגבי איזה קיט ובולמים כדאי לשים, וכמובן מוסך טוב להתקנה, אם אפשר במחירים שפויים..
את הצמיגים המקוריים אני מתכנן להחליף ל 33 . קראתי בפורומים שיש בעיה מצד משרד התחבורה אבל היבואן אמר לי שהוא יוכל לארגן לי את האישור המתאים..

אם יש עוד כל מני המלצות לשיפורים מומלצים אשמח לשמוע.

תודה רבה.

tomerz
19-03-13, 10:42
חבר יקר
סע למוסך נ.ש.ר ב-בן אביגדור תל-אביב ושם תקבל את כל התשובות והיחס של "מלך"

klam
19-03-13, 15:23
חבר יקר,
סע לרוק-סוליד ביבנה ושם תקבל את כל התשובות. יחס של נסיכה..

klam
19-03-13, 15:24
אגב, מי אצל היבואן אמר לך שיארגן לך אישור? אשמח לקבל גם אחד..

Ranvahaba
19-03-13, 15:37
תודה. קיבלתי אישור מהסוכן שממנו קניתי, מכשירי תנועה בב"ש. אני יודע שיש בעיות עם מתן אישור בגלל זה מאוד הופתעתי שאמרו שיארגנו לי. ברגע שאני אקבל אישור אני מבטיח להעלות את זה לכאן בפורום ולשלוח לכל מי שיבקש.
בקשר לרוק סוליד, שמעתי עליהם באמת דברים טובים, אבל לגבי המחירים אין לי מושג. אתה יודע כמה צריכה לעלות לי +- הגבהה של "3 ?

klam
19-03-13, 15:49
זה מאוד תלוי בסוג. הטופ יהיה הסט של פול-טרקשן עם בולמי פוקס עם מיכל. זה סט מושלם ללא גירוז עם 8 זרועות והכל מתכוונן.
אני מציע לך להתקשר לארנון שושני ולדבר איתו.
אני מאוד מאוד סקפטי ביחס לאפשרות של הסוכן להשיג אישור. אשמח להתבדות. אל תשכח שהגדלת הצמיגים מחייבת גם כיול מסוים של מחשב הרכב. המעבר בין 31.4 ל 33 אינו דרמתי מאוד, אבל יורגש. יש מודולה שמתחברת למחשב הרכב שמאפשרת זאת.

Ranvahaba
19-03-13, 16:07
לגבי הכיול הבנתי שאין בעיה לסדר את זה דרך המחשב. לגבי הגדלת המידה, אני עוד שבוע בערך מקבל את הרכב ואז אני אהיה יותר חכם.
לגבי הקיט הגבהה, אני מקווה להוציב אין 8000-10000 . מציאותי או שאני חי בסרט ? לא חייב ללכת על הקיט הכי מטורף שיש. אני לא נוסע מהר, בעיקר שטח טכני.

klam
19-03-13, 17:40
אי אפשר לכייל כלום דרך המחשב בחברה. הם מוגבלים להוראות היצרן.
אכן כן, אתה חי בסרט...לא מדובר כאן על CJ והמחירים הרבה יותר גבוהים. כבר התכתבנו על זה בעבר.
לא כדאי לך לעשות משהו חפיף שתחליף אחרי שנה. הרכב עצמו, כפי שהוא מגיע מהמפעל הוא בעל עבירות מצוינת. לפתיחה אתה צריך להגביה כדי לקבל זוית בטן טובה יותר לשטח טכני קשה, וחייב להחליף צמיגים לא רק בגלל הגודל - הצמיג שמגיע כאן הוא ממש בדיחה. סט הגבהה טוב יעלה כפול ממה שציינת. לפחות. זה מחיר של סט צמיגי שטח...(אגב, היית לך הזדמנות ולא ניצלת אותה..).
בהצלחה, חן

ד ו ר ו ן
19-03-13, 18:13
הצגת הדגם רוביקון של 2013 היתה במסלול הרוביקון, עם רכב סטנדרטי.
ככה ש99% מהמסלולים הרכב שלך אמור לעבור גם בלי הגבהה.

אולי במקום להוציא סכום לא קטן ולשנות אותו ישר על ההתחלה תיסע קצת כמו שהוא?

klam
19-03-13, 18:20
הצגת הדגם רוביקון של 2013 היתה במסלול הרוביקון, עם רכב סטנדרטי.
ככה ש99% מהמסלולים הרכב שלך אמור לעבור גם בלי הגבהה.

אולי במקום להוציא סכום לא קטן ולשנות אותו ישר על ההתחלה תיסע קצת כמו שהוא?
הרכב המקורי יעבור לא 99 אלא 100 אחוז מהמסלולים בארץ. הבעיה שהיבואן בארץ מוכר את הדגם האירופי המסורס במקצת - צמיגי כביש במידה קטנה יותר ויש הטוענים שגם המתלים הונמכו במקצת (לא בטוח שזה נכון). בפעם הראשונה שירדתי לשביל תמים לגמרי ליד האספלט, חטפתי שני פנצ'רים..

ד ו ר ו ן
19-03-13, 18:23
הרוביקון מגיע לארץ בלי צמיגי שטח מלא?

באירופה הוא מופיע עם צמיגי שטח, יכול להיות שאתה מערבב עם דגם הביניים שיש באירופה ובארץ ואין בארה״ב?

יש הבדל עצום בעלות והשפעה על הרכב בין החלפת מע׳ מתלים ובין החלפת סט צמיגים.

klam
19-03-13, 18:31
הרוביקון נמכר בארץ עם צמיגי כביש 245X75R17 שהם בדיוק 31.4". אלו לא ה BF המקוריים של 32". ההבדל משמעותי מאוד. מאוד. היבואן מסרב לשנות למרות כל הפניות שלנו.
הסיבה שצריך לטפל במתלים (הגבהה), אינה קשורה לאיכות המתלים המקוריים, שהיא גבוהה כשלעצמה, אלא לזוית הבטן של הדגם הארוך שהוא בעל מפתח גלגלים של למעלה מ 2.9 מ' (!). בטיפוס טכני זה עלול להפריע.

shahav
19-03-13, 18:36
לא, הרוביקון מגיע עם צמיגי כביש, לפחות כך זה היה ב 2012.

גם חבר שלי, עם רוביקון 02, היה לו נסיון דומה - פנצר כפול ממש בתחילת הטיול. הוא למד מהר את הלקח והחליף בו ביום ל BF מלא. ומן הסתם גם הוא תקוע עם חוסר תאימות במידות כנגד הרשיון...
אך פותרים את הבעייה הזו? המידה הרשמית זה ממש מגוכח, בייחוד אחריי הגבהה.

רבין

eysham
19-03-13, 18:36
רן,

אם אתה חושב על 255/75R17 BF - תחשוב שוב...
אין כאלה בארץ כרגע.

אני מחפש סט כזה בנרות ולא מוצא...

איל

Ranvahaba
19-03-13, 18:57
דיברתי היום עם קובי ממוסך נשר. לפי מה שהבנתי ממנו קיט הגבהה של 2.5 עם בולמי FOX בלי מיכל יעלה 12,000 . לא בשמיים .
הבעיה לפי מה שהבנתי ממנו היא שברגע שאני מבצע הגבהה אני מאבד את האחריות יבואן על כל הרכב, ולא רק על מכלול כזה או אחר. לא יודע אם בשביל הגבהה שווה לאבד את האחריות .
נראה לי שהפיתרון הכי טוב מבחינתי יהיה ללכת על שינוי מידת הצמיג. אם הסוכן של היבואן שמכר לי את הרכב באמת יעמוד במילה שלו ויארגן לי את האישור לשינוי מידת צמיג כמו שהוא אמר אז אני אלך על זה.אני מקווה ש "33 בפרופיל שטח יסגרו לי את הסיפור. גם הגבהה של כמעט "2 וגם שמירה על האחריות יבוא והכל בעלות סבירה. .
יש צמיג מסויים שמומלץ ? ( בעיקר בגלל מה שאיל רשם מעלי על כל נושא הזמינות של הצמיגים ) .

לגבי מיגונים, האוטו מגיע ממוגן מלמטה אי שיש צורך בתוספות ??

klam
19-03-13, 19:21
קודם כל מה שאמר לך קובי לא מדויק. אתה לא מאבד שום אחריות. אני עם הגבהה של 4" והדבר היחיד שבמוסך המרכזי לא נותנים לי אחריות עליו הוא המתלים. כל השאר לגמרי באחריות. נבדק ועמד במבחן!
אל תבנה על זה שהסוכן ישיג לך אישור ל 33". זה לא יקרה. הוא גם לא ישיג ל 32" שזו המידה המקורית.
בכל מקרה המידה של 33" על ג'אנט 17 מאוד בעייתית. לדעתי יש רק מיקי-תומפסון ו BF במידה הזו בארץ. המחיר היסטרי (1700-2000 שח לצמיג).

Ranvahaba
19-03-13, 19:33
מעניין. אני לא מכיר את קובי אישית אבל לפי מה שקראית בפורומים הוא אחד מהמבינים.. ומוזר שהוא אמר את זה כי בעצם זה מרחיק אותי מהתקנה אצלו.
בכל מקרה אני אברר את זה בצורה יותר מעמיקה אצל היבואן..

lizard
19-03-13, 19:35
תפנה גם לרדיאטור מודיעין באזור תעשיה שילת. הם עושים דברים כאלה. אמנון הוא פדנט בעבודתו והוא עובד עם כל היבואני הגבהות הגדולים.

klam
19-03-13, 19:56
מעניין. אני לא מכיר את קובי אישית אבל לפי מה שקראית בפורומים הוא אחד מהמבינים.. ומוזר שהוא אמר את זה כי בעצם זה מרחיק אותי מהתקנה אצלו.
בכל מקרה אני אברר את זה בצורה יותר מעמיקה אצל היבואן..

קובי הוא בעל מקצוע. אין שום ספק במקצועיותו וזה לא צריך להרחיק או לקרב אותך לעבודה איתו.
עניין אחריות היבואן הוא משהו אחר וניתן רק במוסכיים המורשים שבהם לא עושים שינויים. תשאל בקרייזלר ויסבירו לך שאם אתה עושה שינוי, אין אחריות על השינוי עצמו. לא מעבר לכך. אצלי רשימת השינויים ארוכה ובמוסך המרכזי תמיד נתנו לי אחריות מלאה. תאר לך שאפילו כשדפקתי חיישן לחץ-אוויר (יקר!), כאשר החלפתי מידת צמיגים (!) שזה באופן ברור שינוי, הם החליפו את החיישן וכשבאתי לשלם צחקו ואמרו שזה באחריות!

Ranvahaba
20-03-13, 22:53
מחישוב קצר שעשיתי, כל ההבדל בין הצמיגים שמוכרים בארץ לבין המקורי מארה"ב הוא 0.54 אינצ', = 1.37 ס"מ בהבדל גובה בין הצמיגים . זה בעצם תורם להגבהה של 0.685 ס"מ של הרכב. זניח ביותר. לגבי הצמיגים, מברור שעשית היום באמת שאי אפשר להשיג את ה 255X75X17 של BF כרגע, אבל לחברות אחרות וטובות יש היצע של צמיגים במידה הזאת גם MT וגם AT, כנ"ל לגבי המידה 245X75X17.

עכשיו לשאלה העיקרית. אם כל ההבדל בגובה בין הרוביקון שנמכר בארה"ב ובין זה שנמכר בארץ הוא 0.68 ס"מ, והרוביקון בארה"ב בצורה המקורית עובר את המסלולים הכי קשים שם, לפחות על פי מה שג'יפ אומרים בהשקה, החלפה של סט לצמיגים לצמיגי שטח במידה 245X75X17 לא אמורה לסדר אותי מבחינת עבירות כמו בעשוש, ורדית, זיק ודומיהם ??

באקסטרים אני לא מעוניין כרגע, לפחות לא ברכב שעדיין עם הניילונים . בשביל זה אני משאיר את הפייב. :-)

בנוסף, איזה מיגונים מומלץ להוסיף ? הבנתי שהרכב מגיע כבר עם כמה מיגונים מקוריים.

klam
20-03-13, 23:52
מיהן בדיוק "החברות האחרות הטובות" שיש להן 255 MT בארץ? שתף אותנו..

eysham
21-03-13, 06:05
כמי שחי את הנושא בתקופה האחרונה... לצערי... אתה טועה.

2 החברות שמצאתי שמייצרות צמיג שטח מלא במידה הזו הן BF ו-GOODYEAR. (יש בטח עוד, אבל לא מאלה שמייבאים סדיר לארץ)
לשני היבואנים אין במלאי צמיגים כאלה.
ב.מ.ב. יבואן גודייר גם לא מתכוון להכניס את המידה הזו להזמנות הקרובות.
BF אמור להגיע תוך חודשיים (לדברי הפקידה שם) שזה בפועל בטח 3-4 חודשים לפחות... :confused:

בקיצור... בעסה.

איל

אברמלה
21-03-13, 12:38
דיברתי היום עם קובי ממוסך נשר. לפי מה שהבנתי ממנו קיט הגבהה של 2.5 עם בולמי FOX בלי מיכל יעלה 12,000 . לא בשמיים .
הבעיה לפי מה שהבנתי ממנו היא שברגע שאני מבצע הגבהה אני מאבד את האחריות יבואן על כל הרכב, ולא רק על מכלול כזה או אחר. לא יודע אם בשביל הגבהה שווה לאבד את האחריות .
נראה לי שהפיתרון הכי טוב מבחינתי יהיה ללכת על שינוי מידת הצמיג. אם הסוכן של היבואן שמכר לי את הרכב באמת יעמוד במילה שלו ויארגן לי את האישור לשינוי מידת צמיג כמו שהוא אמר אז אני אלך על זה.אני מקווה ש "33 בפרופיל שטח יסגרו לי את הסיפור. גם הגבהה של כמעט "2 וגם שמירה על האחריות יבוא והכל בעלות סבירה. .
יש צמיג מסויים שמומלץ ? ( בעיקר בגלל מה שאיל רשם מעלי על כל נושא הזמינות של הצמיגים ) .

לגבי מיגונים, האוטו מגיע ממוגן מלמטה אי שיש צורך בתוספות ??
יש לך מושג כמה עולה הקיט הזה באמריקה? ושל איזה חברה הקפיצים?

tal-jk
21-03-13, 18:40
קראתי קצת את התגובות
ואני מציע לך לא להתעסק בשלב הזה בהגבהה בכלל .
לך תשים צמיגים טובים , ולא בפרופיל המקורי - שטח מלא ..
אין לך טעם לחפש 245 לדעתי .. לך כבר על 33 - ייכנסו לך בלי בעייה מתחת לרכב בלי צורך בהגבהה מיוחדת .
לא מכיר אישור לרכב לצמיג 33 .. לרנגלרים מ2012 ומעלה אין אישור כזה .. וביררנו ..
תצטרך איזה ברנש שיעזור לך כמו הרבה דברים שעושים במדינה הזאת

Ranvahaba
21-03-13, 23:11
בפנצרייה שהייתי בה ( אני ואבא שלי קונים שם באופן קבוע ) הציעו לי GOODYEAR , סוג AT במידה 245 וגם ב 255, MT היה להם רק ב 255.
בנוסף, יש את TOYO, גם להם יש צמיגי AT ב 245 , לגבי 255 גם להם אין אבל יש להם מידה קרובה . 265X70 אם אני לא טועה. כמובן שכל המידות שאני מציין מתאימות לג'אנט 17. בנוסף יש את קופר, שלא קיבלתי תשובה סופית לגבי המידות אבל הוא אמר שכנראה שיש גם 245 וגם 255 . כל הצמיגים האלו הם צמיגים שיש לי ניסיון איתם . על ה פייב שלי מורכבים צמיגי קופר כבר שנתיים שראו לא מעט שטח והם במצב כמעט חדש. אני ממש לא מאמין כשאני מסתכל עליהם. מי שירצה אני יכול לשלוח לו תמונה.
לגבי חברות נוספות לא ביררתי אבל קשה לי להאמין שאין.

שאלה לחן.. היום ראיתי את ה GOODYEAR 245 שמורכבים על הרוקיבון שמגיע לארץ . נראה כמו צמיג AT . הוא באמת כל כך בעייתי בשטח ? לי בבחינה קצרה הוא היה נראה לא רע בכלל.

לגבי הקיט הגבהה, מדובר בקיט של full traction עם בולמי fox . אין לי מושג כמה הוא עולה בארה"ב.

לגבי המיגונים, תקנו אותי אם אני טועה, אבל אחרי ששכבתי כמה דקות מתחת לרוביקון מקורי היום נראה לי שצריך לשים מיגון אחורי לדוד של האגזוז, מיגון מנוע ומיגון קדמי למערכת ההיגוי. תקנו אותי אם אני טועה ואם צריך להוסיף עוד משהו ?

klam
22-03-13, 08:37
הגודייר המקורי הוא ה AT 245. לא ידעתי שיש להם בארץ MT 255X75 וזו הפעם הראשונה שאני שומע על כך. תבדוק טוב אם אכן מדובר על המידה הנכונה. לטויו אין את המידה. לדעתי גם לקופר אין - אולי בחתך 70 שהוא לא רלוונטי.
הצמיג המקורי מצויין. בכביש החוף ובכביש 6. אתה מקבל אותו בלאו הכי כך שאין מקום להתלבטויות - סע עליו מספר שבועות/חודשים ותחליט לבד.
אני אישית לא אוהב להעמיס יותר מדי מיגונים בג'יפים עם שני סרנים חיים. בנוסף למקורי כדאי למגן קניסטר וגחון. יש ברוק סוליד מיגונים טובים מתוצרת שלהם (הם גם מומחים להגבהה שציינת).
בהצלחה, חן

eysham
22-03-13, 16:52
לגודייר יש צמיג 255/75R17 MTR.
רק ש-במב (היבואן) לא מצאו לנכון להביא אותו לארץ. ואין להם תכניות להביא.

האופציה ההגיונית אם רוצים להישאר באותו הקוטר ולא להחליף ג'נט ל-16" זה 265/70R17
אותו 32" (תאורטית קטן מה 255 ב-6ממ) ויש מגוון צמיגי MT במידה.
קופר, BT, יוקוהמה, קומהו ועוד.

איל

klam
22-03-13, 18:02
וכמובן, לשנות ברשיון...אין אישור יבואן למידה הזו.

amirz
04-05-13, 14:48
קיבלת את הג'יפ החדש ?

מה קורה עם אישור לשינוי למידת הצמיגים ?
האם באמת יש סיכוי ?
אני בטוח שלא רק אני אלא הרבה ממתינים לשינוי כזה חוקי.

Ranvahaba
05-05-13, 00:55
אני קיבלתי אישור מנציג היבואן בב״ש שמהם רכשתי את הרכב. כרגע האישור הוא לא 255/75R17 אבל הבנתי שאני אוכל לקבל אישור למידות נוספות. כרגע מידות אחרות לא מעניינות אותי אז לא ביררתי לעומק אילו עוד מידות אפשריות. בכל מקרה את השינוי אני אעשה רק כאשר הצמיגים המקוריים שלי ידרשו החלפה.

Ranvahaba
05-05-13, 01:01
בנוסף, אני מחפש גגון לרכב, למרות שגם מוטות מקשרים יספקו אותי כרגע. יש המלצות ?

boaz avrahami
05-05-13, 07:23
גגון כזה?
גם אני רוצה האמת...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74830

Ranvahaba
05-05-13, 23:20
74365

נראה כאילו הוא תוכנן במיוחד לג'יפ שלי ;).
למרות שקצת מפחיד אותי שהוא יושב על הציר של השמשה האחורית . הייתי מעדיף שני מוטות מקשרים שישבו על המרזב ועליהם להרכיב גגון . למרות שאני אספתק גם בשני מוטות שיהיה אפשר לעגן איתם ציוד לגג. בעיקר מזרנים וציוד עם נפח ובלי יותר מדי משקל..

klam
06-05-13, 08:59
רן, אנחנו עדיין מחכים לאישור שהבטחת על מידה 33".
לא בדיוק הבנתי - קיבלת אישור ל 255?? נשמח לראות דבר כזה - אישור יבואן כאן בארץ לצמיג המקורי של הרוביקון...

amirz
06-05-13, 15:42
[
מידה של 255 לא בעיה לקבל עד שנת 2011 הם היו באישור התקינה של הרכב גם 255 וגם 245

מידה 33 נראה לי שהיבואן לא יתן

Ranvahaba
07-05-13, 01:02
נכון, אבל משנת 2012 ואילך לא היה אישור לשנות ל 255. רק המידה המקורית, 245 הייתה מאושרת.
כמו שרשמתי, כרגע יש לי אישור ל 255 אבל הבנתי שאפשר לקבל אישור למידות יותר גדולות. לפני שבועיים פגשתי מישהו עם רוביקון 2012 שנקנה בארץ ולו היו צמיגים במידה שגדולה מ 255, אני לא זוכר איזו מידה בדיוק. והם היו מאושרים ברישיו.
אני ממליץ לך לבדוק שוב מול היבואן. יכול להיות שיש החלטה עקרונית לאשר שינוי מידות.

GrafPotozky
20-05-13, 20:16
ניתן לכייל ועוד הרבה אופציות באמצעות SUPERCHIPS

-->