PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמני מנוע

UNIX
25-04-05, 10:28
הלכתי לאוטו דיפו וקניתי 2 גלון של שמן מנוע 10w40 של american eagle/
(40 שקל לגלון ) .
לפי מה שהבנתי זה שמן חצי סינטטי , שעה שגעתי את המוכר שם שאמר שאין 10w40 מינרלי זה פשוט לא קיים , אח"כ שעה חיפשתי תאריכים של ייצור כי אני זוכר שקיד רשם איפשהוא שצריך לבדוק כמה זמן הוא שוכב על המדף והדבר היחידה שמצאתי זה שעה ולא תאריך .
מישהו יכול קצ לשפוך אור על הנושא? לפני שאני שופך את השמן הזה למנוע שלי?

UNIX
25-04-05, 10:36
אגב רשום עליו
API SL,SJ\CF

נמרוד
25-04-05, 10:45
אתה יכול לשפוך את השמן למנוע של הסיקס שלך, לא יכול לקרות שום דבר רע.

אני לא מבין למה לא לקנות 20W50 מינרלי, אני בטוח שהשמנים הפשוטים האלו לא שיחקו איתך מחבואים באוטו דיפו.

UNIX
25-04-05, 10:54
אתמול חרשתי את החיפושים באתר והגעתי למסקנה ש 10w40
הכי טוב למנוע .
נמרוד אל תגיד תשפוך כי כבר קניתי אפשר עוד להחליף.
מה עדיף? ומה לגבי התאריך יצור? הוא חשוב?

ערן המסוקס
25-04-05, 18:32
אם המיכלים שקנית הם בצבע שחור הייתי מחזיר אותם ומחליף לשמן נורמאלי עם שם.. יש שם ליקווי מולי במחיר לא רע. 4 ליטר ב70 ש"ח.

six 4 life
25-04-05, 19:14
למה אתה לא שואל.
מוכרים את אותו שמן שקנית ב28 שקל לגלון.

-ארז 8) -

grand
25-04-05, 20:04
תעשה טובה לג'יפ שלך ואל תשתמש בשמן של אמריקן איגל. המותג הוא מקומי, התוכן בד"כ תורכי או סיני. מה שכן.. הוישרים ונוזל ניקוי השמשות שלהם לא רע :lol:

שחף110
26-04-05, 06:32
אני חושב שזה אפילו לא SJ - פעם אחרונה שראיתי את המותג הזה ב 15w40 זה היה SF.
זה שמן ממוחזר מאיכות ממש נמוכה.
גלון ACDELCO ב 15w40 מינרלי יש באזור ת"א ב55 שקל.

אגב!
מישהו יודע אם יש 15w40 סינטטי מלא ?

שחף.

sunnyboy
26-04-05, 11:32
יש כזה מוצר , הוא גם מיועד ל-4X4 .המוצר :http://www.quakerstate.com/pages/products/oil_synthetic4x4.asp
היבואן הוא פרומט סחר תבדוק אתם :http://www.ferromat.co.il/280404/email.htm

שי.

oryand
26-04-05, 22:24
אני אישית "טעיתי" פעם אחת כשחשבתי ש 10W40 שהוא שמן חצי סינטטי יהיה טוב ל SIX
מייד כשהחלפתי מה-20/50 לחצי סינטטי התחילו המרימים להרעיש הוספתי תוסף ואומנם הם שתקו, אך בטיול הבא נעלם לי ק"ג שמן מהמנוע. השמן פשוט לא מתאים למנועים מהסוג הזה, הוא דליל מידי ולא עושה את העבודה כמו שצריך.
החלפתי בחזרה ל20/50 המרימים לא דופקים וגרם שמן לא חסר גם אחרי ה400 ק"מ לרמת הגולן שגמעתי אתמול.
בקיצור הרכב תקין לגמריי והשמן החצי סינטטי (שמן נהדר למנועים שהוא מתאים אליהם)פשוט לא טוב למנוע 258 של הסיקס.
אורין

coas
26-04-05, 23:22
oryand, אני משתמש בשמן סינטטי מלא כבר 8000 ק"מ בערך ואין איבוד שמן.
הבעיה היתה לא בסוג השמן, מינרלי או סינטטי, אלה בשמן הספציפי בו השתמשת.
בקיצור, שמן סינטטי/חצי סינטטי איכותי מתאים בהחלט ל258, שמן סינטטי/חצי סינטטי חרא לא מתאים ל258 או לכל מנוע אחר.

I've rest my case.

UNIX
26-04-05, 23:47
ומה עם 5w 40 סינטטי מלא?
או 15w 40 מינרלי?

oryand
27-04-05, 14:28
אצלי לא קיים המושג שמן לא איכותי!
רק הטוב ביותר. בשמן עוד לא חסכתי מעולם ובטח לא במחירים המצחיקים שאני קונה אותו.
עובדתית (לגבי לפחות) ה 10W40 לא תיפקד טוב ואחרי שהחלפתי אותו המנוע חזר לעצמו וכמו שאמרתי השתמשתי בשמן איכותי ביותר.

נמרוד
27-04-05, 21:01
oryand, אני משתמש בשמן סינטטי מלא כבר 8000 ק"מ בערך ואין איבוד שמן.
הבעיה היתה לא בסוג השמן, מינרלי או סינטטי, אלה בשמן הספציפי בו השתמשת.
בקיצור, שמן סינטטי/חצי סינטטי איכותי מתאים בהחלט ל258, שמן סינטטי/חצי סינטטי חרא לא מתאים ל258 או לכל מנוע אחר.

I've rest my case.

oryand כתב:

אצלי לא קיים המושג שמן לא איכותי!
רק הטוב ביותר. בשמן עוד לא חסכתי מעולם ובטח לא במחירים המצחיקים שאני קונה אותו.
עובדתית (לגבי לפחות) ה 10W40 לא תיפקד טוב ואחרי שהחלפתי אותו המנוע חזר לעצמו וכמו שאמרתי השתמשתי בשמן איכותי ביותר.

ההבדל בינכם הוא לא באיכות השמן, אלא במצב המנוע...

itayhi
28-04-05, 00:34
נמרוד

מהיכרות אישית, המנוע של אורין הוא מנוע מימ"ח בן פחות משנה (ברכב).
המנוע עובד חלק ויפה, ללא צריכת שמן בשנה האחרונה (פרט למקרה המדובר), צריכת דלק סבירה לחלוטין ~1:6, סוחב נהדר, לא מעשן בכלל וכו...

אגב, כשהחלפתי מנוע לסמוראי, התעניינתי אצל הבחור שהחליף לי אותו וגם הוא אמר שלמנועים
מהשנתונים האלו עדיף לשים שמן מינרלי (כמובן שמאיכות טובה).

איתי

coas
28-04-05, 10:39
אין תעלומות נפלאות במנועים, אחת משתי האופציות מתקימת:
-שמן מאיכות נמוכה, שמן חצי סינטטי שהבסיס שלו מינרלי באיכות ירודה מכיל יותר מולקולות קטנות ואלה נשרפות מהר בגלל השפעתם על טמפ האידוי. במצב זה נשארות המולקולות הגדולות יותר-שמן צמיגי יותר. בשמן סינטטי כל המולקולות בגודל/משקל זהה. היחס בין מינרלי לסינטטי משתנה בן שמן לשמן.

-מנוע שחוק, גם אם מדובר במנוע בן שנה, המנועים משיפוץ ימ"ח סובלים מבעיה של מיסבים ירודים- צריכת שמן. שמן מינרלי(חלקיקים גדולים יותר) לא בורח דרך המיסבים האלה.
(ד"א, המנוע איתו קניתי את הג'יפ הגיע מימ"ח והיה בן שנתיים כשהלך לעולמו)

ובכלל, מעבר לשמן סינטטי/חצי סינטטי אחרי שימוש במינרלי דומה לפלאשינג מנוע. יכולת ניקוי גבוהה.

הדיון די מיצא את הפוטנציאל, לא ברור מה מצב המנוע, איזה שמן וכו. מה שכן ברור הוא ששמן סינטטי או חצי סינטטי מצוין לכל מנוע תקין, אם אתה מוכן לשאת בעלויות.

סתם מסקרנות, מה לחץ השמן עם מנוע חם?

UNIX
28-04-05, 11:12
אתה מדבר אלי? כי אני כבר שפכתי את השמן הזה למנוע לפני
שעניתם לי :evil: . אבל עוד איזה שבוע שבועיים אני יחליף אותו לסינטטי מלא ,
כמו שהיה עד היום והוא לא אכל אפילו גרם שמן .
ד"א לחץ השמן בהנעה עומד על 75 ובסרק 20 \ 18 .

oryand
28-04-05, 15:19
אצלי לחץ השמן בסרק כשהמנוע חם הוא 15-20
ושוב כמו שאיתי ציין לא היו לי בעיות כלשהן עם המנוע מלבד הפעם הזאת.
אני משתמש בשמנים של סונול ה-10W40 נקרא SNT בסונול אני לא זוכר את הסיווג בע"פ אבל אני יכול לבדוק כנ"ל גם לגבי ה 20/50 מהסוג הטוב ביותר שלהם (סופר XL).אני יודע שאלו שמות מסחריים בלבד ופשוט מתעצל לצאת ולבדוק על גבי המיכלים.

-->