PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן לפרק את ההגה בסופה ללא כלים מיוחדים.

tayrie
25-04-05, 11:09
אני מעונין לטפל בידית האיתות.

ועוד שאלה , איך מסמנים אותו כדי להחזיר אותו כמו שהיה?

תודה.

נמרוד
25-04-05, 11:17
אולי אפשר בלי כלים מיוחדים.

אבל אם המסקנה של הדיון תהיה שכן צריך חולץ הגה אני אשמח להשאיל לך, באזור הצפון (טבעון).

tayrie
25-04-05, 11:22
אני מהמרכז :?

נמרוד
25-04-05, 11:40
אז מישהו מהמרכז יציע את עזרתו. הנקודה שלי היא שגם אם אפשר בלי כלי יעודי, אני לא רואה את הטעם במאבק, לא בעידן המודרני. אגב סט חולץ הגה עלה לי בערך 150 שקל, וקניתי אותו לא בשביל הגה אלא בשביל לחלוץ פולי קרנק בשביל החלפת רצועת טיימינג. חשבתי שאפשר להסתדר בלי (אחרי ששאלתי באינטרנט וקיבלתי תשובות שונות), וגיליתי שיותר מהר לעזוב הכל, לקחת את האוטו של האשה לקפוץ לנצרת לקנות את הכלי מאשר לבזבז את כל השבת במלחמה עם חתיכת פלדה מסריחה.

tayrie
25-04-05, 12:06
יש לך במקרה תמונה של הכלי , לא כל כך הבנתי מהספר איך הוא בדיוק חולץ את ההגה .
אולי אוכל לדמות אותו בצורה כלשהיא... :? אני מתאפק לא ללכת לאוטו עם לום ביד...

נמרוד
25-04-05, 12:14
steering wheel puller בגוגל אימג':

ככה נראה חולץ הגה קלאסי:
http://imagehost.vendio.com/preview/sa/satco/.mids/ple72273.jpg

יש גם כאלו שמתאימים לשלושה ברגים:
http://www.thepartsbin.com/cartools/images/otc-7403.jpg

הכלי מגיע עם ברגים בקטרים הנפוצים, אתה מחבר זוג ברגים מתאימים לחורים שבגלגל ההגה, ומסובב עם בוקסה את הבורג המרכזי כנגד הטבור של ההגה.

אתה יכול אגב לייצר כלי כזה מתאים לרכב שלך בקלות רבה. אתה צריך חתיכת פלדה עבה , או שארית פרופיל, ולקדוח בה שלושה חורים - אחד במרכז, שניים במרחק המתאים להגה שלך כפי שאתה מודד. אתה מתחבר להגה עם שני ברגים. החור המרכזי תעשה גדול יותר, תכניס לשם איזשהו בורג ארוך בקוטר גדול שילחץ על הטבור. בשביל התבריג, תרתך את האום מעל החור.

tayrie
25-04-05, 12:49
נמרוד , תודה , הצלחתי להבין איך הכלי עובד ! וראיתי בגוגל תמונות של כל מיני סוגים , ולא נראה כמו סיפור רציני להכין אחד כזה , הייתי מכין אחד כזה עכשיו אבל אין לי איך לעשות את ההברגה לבורג המרכזי ואין לי רתכת כדי לרתך אום...

עכשיו לשאלה האם הוא נועד לעזור לנו בהוצאה של ההגה , או שיש לו תפקיד יותר חשוב בשמירה על שההוצאה של ההגה תהיה בקו ישר ?

coas
25-04-05, 13:03
כמו שכבר נכתב, חבל על הזמן לנסות בלי חולץ, אני מניח שזה אפשרי, איכשהו, אבל אתה עלול לשבור חלקים מהמכלול היקר תוך כדיי.

במחיר של חולץ, לכ וכו, לא שווה להסתכן. מעבר לכך, זה לא כלי לעבודה אחת, כך שאם אתה מתכוון להמשיך לטפל בסופה לבד כדאי שיהיה לך בארגז.

קיד
25-04-05, 13:15
אני מעונין לטפל בידית האיתות.
ועוד שאלה , איך מסמנים אותו כדי להחזיר אותו כמו שהיה?

תודה.
חליצת ההגה היא הפעולה הפשוטה בתהליך ההגעה אל ידית האיתות.
רק לצורך השכלה כללית, 5 מכות אגרוף מכוונות היטב, מוציאות את ההגה החוצה.
שחרר את אום ההבטחה, אך אל תסיר אותו!!!
הכן "פלח" 3-5 מ"מ, בעל 2 חורים בלבד, בהתאם לחורי המשיכה שבהגה (חורים 5/16"). הרכב את ה"פלח" בעזרת בירגי 5/16" ארוכים, והכנס קוביית אלומיניום / ראש של פטיש, בין ה"הפלח" לאום ההגה. מכה אחת מהירה ולא חזקה מדי, תשחרר את השיניים.
פרק ה"פלח" פתח את האום והורד את גלגל ההגה.
כעת תתגלה הצלחת של מנעול ההגה. אני מניח שאין לך כלי יעודי לשיחרור המנעול, לכן הסר את נעליך, ודחוף את כסא הנהג אחורה עד סוף מהלכו.
הצטייד במברג קטן וחד (טסטר) ובפלייר פטנט.
הברד חזרה את אום ההגה למקומה (אין צורך להדק)
תפוס את פלייר הפטנט מתחת לאום (הזהר לא לפגוע בשינן)
כאשר את יושב על כסא הנהג, בעזרת יד אחת משוך את ציר ההגה אליך, ע"י אחיזה בראש הפלייר.
מקם את שני העקבים שלך, היחפים, כך שילחצו על הצלחת המחוררת של מנעול ההגה פנימה.
בעוד אתה מושך ביד את הציר החוצה, ורגליך לוחצות את הצלחת פנימה, תתגלה לך טבעת אבטחה הממוקמת בין הציר לצלחת. בידך הפנוייה, חלץ את הטבעץ ע"י המברג.
כן, אני יודע שזה מוזר, אבל זה עובד. דרך אגב זה אמור להיות קשה להוצאה.
שים לב למיקום הקפיץ והדיסקה.
בברכה,
קיד.

shmil
25-04-05, 19:39
:lol:
חולץ הגה פרימיטיבי, עובד ובדוק , ניתן לייצר ב-3 דקות, לא יותר!.

פלאח בעובי 5 מ"מ, רוחב 3-4 ס"מ, ואורך כ-10 ס"מ, ובו שני חורים.
המרחק בין החורים שווה למרחק של שני החורים הקיימים בהגה, מתחת למנגנוני הצופר (שני חורים אלו קיימים ברוב ההגאים בדגמים האמריקאיים, ובהם הברגה).
אחרי ייצור הפלאח, משחררים את האום המרכזי, מבריגים שני ברגים דרך שני החורים, וסגירתם אל ההגה, מול הקונטרה שנותן הציר - חולצת את ההגה.

נוסה יותר מפעם אחת, ובהצלחה... :lol:

shmil
25-04-05, 19:42
א א א ו ו ו ו פ סססס.......

כמה חבל שאי אפשר למחוק הודעות.
:roll:

sorry, אבל דילגתי על אמצע התשובה של קיד.

המסקנה: חק"ב!!!!

tayrie
25-04-05, 23:03
איך לייצר את החולץ הבנתי , מה עושים אחרי זה עם הצלחת של מנעול ההגה - ממש לא הבנתי.

shmil
25-04-05, 23:22
טבעת קטנה וקפיצית נועלת את צלחת הנעילה סביב ציר ההגה. לחץ את הצלחת פנימה, ו/או הרם את ציר ההגה כלפי מעלה, ותראה את הטבעת הקטנה בהיקפה הפנימי של צלחת האבטחה והיקפו החיצוני של ציר ההגה. שחרר את הטבעת בעזרת מברג/ים ואו בשיטה שפירט קיד, והצלחת בחוץ.

קיד
25-04-05, 23:27
על ציר ההגה, מורכב קפיץ אכזרי. מעל הקפיץ מורכבת צלחת המנעול. הצלחת "שגומה" אל הציר כנגד כוח הקפיץ, ע"י טבעת קפיצית. חצייה של טבעת זו נכנס למגרעת אשר בתוך הציר עצמו, וחצייה נועל את הדיסקה. טבעת זו חסרת אוזני חילוץ כדוגמת טבעות CIRCLIP.
החולץ החשוב הוא חולץ היושב על ציר ההגה, ודוחף את הדיסקה למטה כנגד הקפיץ, ומאפשר לך לשחרר את הטבעת עם שתי ידיים חופשיות, וללא התערבות כפות הרגליים. אבל אני מאמין שאת חולץ זה לא תוכל להשיג, לכן הסברתי על השיטה הברברית.
קיד.

-->