PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוקל לקנות פג׳רו 2005, התלבטות קצרה

Yaronkn
27-03-13, 22:33
שלום לכולם,

מצאתי רכב שנראה לי מעולה, עדיין לא לקחתי לבדיקה, בבדיקה קצרה שעשיתי בעצמי לרכב בלחיצה חזקה על הגז הרכב מעשן מאוד, הזהירו אותי מאוד מהתופעה.
מישהו יכול להאיר את עיניי בבעיות אפשריות ו/או האם הדבר בעייתי באמת?

הרכב שנת 2005 יד 2 160000 קילומטר וטופל במוסך לא מורשה.

תודה מראש לעוזרים!

asypeer
28-03-13, 00:18
אם מדובר במנוע הדיזל, הוא מצויד במפריד חלקיקים שפעם בכמה זמן מבצע ניקוי עצמי. בייחוד אם הרכב נסע הרבה בשטח עירוני. הניקוי מתבטא בפליטת עשן מרובה. הייתי בודק את הנושא היטב כי מחשב הרכב מכניס את הרכב למצב חירום במידה וישנה תקלה במפריד. גם לאחר איפוס המחשב התקלה תחזור אחרי 400 ק״מ. החלק עצמו עולה 15 אלף שקל ואין תחליפי. ישנו שירשור בנושא בפורום מיצובישי.

Yaronkn
28-03-13, 00:35
אם מדובר במנוע הדיזל, הוא מצויד במפריד חלקיקים שפעם בכמה זמן מבצע ניקוי עצמי. בייחוד אם הרכב נסע הרבה בשטח עירוני. הניקוי מתבטא בפליטת עשן מרובה. הייתי בודק את הנושא היטב כי מחשב הרכב מכניס את הרכב למצב חירום במידה וישנה תקלה במפריד. גם לאחר איפוס המחשב התקלה תחזור אחרי 400 ק״מ. החלק עצמו עולה 15 אלף שקל ואין תחליפי. ישנו שירשור בנושא בפורום מיצובישי.

קודם כל תודה על התגובה המהירה.

מחיפוש זריז בפורום אני מבין שצריכה לדלוק נורה אם התקלה שציינת קיימת, לא ראיתי אף נורה דולקת, יש לך רעיונות נוספים? יש סיכוי שזה משהו פעוט?

asypeer
28-03-13, 09:17
גילוי נאות: אינני בעל הרכב, מדובר על הרכב של אבא שלי והוא אכל עם הסיפור הזה די הרבה קש (ושילם לא מעט כסף..) ובסוף הוחלפו שני חיישנים בעלות של 4000 ש"ח והבעיה נפתרה.
הבהרה לגבי התקלה האמורה - הרכב יכול לנסוע נורמלי 399 ק"מ ואז בק"מ ה-400 להיכנס למצב חירום (לא יעבור את ה-60 קמ"ש ולא יסחוב). העישון המוגבר בניקוי העצמי של המפריד הוא תקין - אבל אם הרכב מעשן כל הזמן באופן מופרז אז ייתכן וזה בכלל משהו אחר (משאבת סולר או מזרקים, אני לא מכיר את הרכב ואת תחלואיו)
ממליץ לך לקחת את הרכב לבדיקה, סה"כ לא מדובר על רכב זול אז שווה לבדוק לעומק. החלפים יקרים ולא תמיד יש תחליפיים אז כל משאבת סולר / מזרקים שדורשים החלפה צריכים להיבדק לפני שתרכוש את הרכב ותתחיל להשאיר אלפי שקלים במוסך (מורשה או לא..) תשאל בפורום מיצובישי על מקום לבדיקת הרכב באיזור מגוריך.
במידה וזה אכן חלק תקול והרכב מלבד זה תקין, קבל הצעת מחיר לתיקון ותקזז ממחיר הרכישה. הרכבים האלו מתאפיינים בק"מ די גבוה ביחס לשנתון, אם מצאת אחד שמור במחיר הוגן - הרווחת.
אגב - טיילתי עם הרכב הנ"ל בשבת האחרונה באיזור המוחרקה, הוא באמת קינג בכביש, מאיץ יפה ומפנק (נסעתי בשיא החום עם החימום במושבים ולא הבנתי למה אני לא מפסיק להזיע..)
בשטח הוא מעט פחות מרשים - הרכב די נמוך במצבו המקורי. אבל עם דפרנציאל נעול בהילוך נמוך הוא עולה יפה על טורים עליות. מיגון לכל האורך (חובה!) ,הגבהה קלה וצמיגי 50/50 יכולים מאוד לשפר אותו. הוא לחלוטין לא לשטח טכני לדעתי.
עושה 7-8 ק"מ לליטר סולר, לא מאוד חסכוני. בדיונות ובשבילים הוא יעשה את העבודה יותר טוב מהרבה רכבים. בשטח טכני צריך להיזהר, הוא די כבד והתיישבות על סלע (בייחוד ללא מיגון) יכולה להיות די יקרה.
הדגם הקצר גם די נטול בגאז'..

Yaronkn
28-03-13, 09:22
גילוי נאות: אינני בעל הרכב, מדובר על הרכב של אבא שלי והוא אכל עם הסיפור הזה די הרבה קש (ושילם לא מעט כסף..) ובסוף הוחלפו שני חיישנים בעלות של 4000 ש"ח והבעיה נפתרה.
הבהרה לגבי התקלה האמורה - הרכב יכול לנסוע נורמלי 399 ק"מ ואז בק"מ ה-400 להיכנס למצב חירום (לא יעבור את ה-60 קמ"ש ולא יסחוב). העישון המוגבר בניקוי העצמי של המפריד הוא תקין - אבל אם הרכב מעשן כל הזמן באופן מופרז אז ייתכן וזה בכלל משהו אחר (משאבת סולר או מזרקים, אני לא מכיר את הרכב ואת תחלואיו)
ממליץ לך לקחת את הרכב לבדיקה, סה"כ לא מדובר על רכב זול אז שווה לבדוק לעומק. החלפים יקרים ולא תמיד יש תחליפיים אז כל משאבת סולר / מזרקים שדורשים החלפה צריכים להיבדק לפני שתרכוש את הרכב ותתחיל להשאיר אלפי שקלים במוסך (מורשה או לא..) תשאל בפורום מיצובישי על מקום לבדיקת הרכב באיזור מגוריך.
במידה וזה אכן חלק תקול והרכב מלבד זה תקין, קבל הצעת מחיר לתיקון ותקזז ממחיר הרכישה. הרכבים האלו מתאפיינים בק"מ די גבוהה ביחס לשנתון, אם מצאת אחד שמור - הרווחת.
אגב - טיילתי עם הרכב הנ"ל בשבת האחרונה באיזור המוחרקה, הוא באמת קינג בכביש, מאיץ יפה ומפנק (נסעתי בשיא החום עם החימום במושבים ולא הבנתי למה אני לא מפסיק להזיע..)
בשטח הוא מעט פחות מרשים - הרכב די נמוך במצבו המקורי. אבל עם דפרנציאל נעול בהילוך נמוך הוא עולה יפה על טורים עליות. מיגון לכל האורך (חובה!) ,הגבהה קלה וצמיגי 50/50 יכולים מאוד לשפר אותו. הוא לחלוטין לא לשטח טכני לדעתי.
עושה 7-8 ק"מ לליטר סולר, לא מאוד חסכוני. בדיונות ובשבילים הוא יעשה את העבודה יותר טוב מהרבה רכבים. בשטח טכני צריך להיזהר, הוא די כבד והתיישבות על סלע (בייחוד ללא מיגון) יכולה להיות די יקרה.
הדגם הקצר גם די נטול בגאז'..

אספיר,

תודה רבה על העזרה והמידע הנוסף, מעריך את זה מאוד ובהחלט אקח זאת בחשבון!

עוד מישהו אולי יכול לשפוך קצת אור על הנושא?

asypeer
28-03-13, 14:24
אסף. ללא קשר לאספיר..

חנן-ג'יפולוג
28-03-13, 16:30
AYSPEER, אתה בטוח שיש מסנן חלקיקים בדגם 2005? אני בספק.

בלי קשר אם יש או אין, ניתן לנקות מסנן חלקיקים. רק צריך לזכור שהוא כנראה לא מקור התקלה אלא התוצאה ויש לטפל בגורם התקלה עצמו.

YOSIS 2
28-03-13, 17:19
אין ברכב הזה במודל הזה בכלל ממיר חלקיקים וזה שהוא מעשן לא מעיד על תקלה

asypeer
28-03-13, 19:36
הטעות שלי, הפילטר הזה נכנס רק בדור ה4 של הדגם (מ2006). חשבתי שזה בכל מנוע DiD.
בלי קשר - אם הרכב מעשן בצורה מוגזמת. נורמלי זה לא..

Manes
03-04-13, 13:00
נסו לסגור את היציאה של ה EGR לכיוון הסעפת, זה אמור לפתור את הבעייה (פחית דקה תתבלה במשך הזמן ,אך לפחות תיתן אינדיקציה)

לא אמור להגרם נזק למנוע.ולא ישפיע על הסחיבה

-->